2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

0 2.232

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, ziyaretçilerin zamanlarını hangi sayfa içeriklerde geçirdiklerini ve ne istediklerini bilmeniz için aktivitesini izlemek çok önemlidir. Size değerli bilgiler sağlayacak verilere sahip olduğunuzda, hedef kitleniz için alakalı kampanyalar oluşturmak daha kolaydır. İşletmenizden ne istediklerini tahmin etmek yerine, bir sonraki yüksek dönüşümlü kampanyanızı oluşturmak için sitenizdeki bilgileri kullanabilirsiniz.

Bu nedenle , WordPress web siteniz için bir analiz aracına ihtiyacınız var .

Analytics eklentileri, sitenizdeki kullanıcı davranışını ve dönüşümleri doğrudan WordPress panonuzdan izlemenizi sağlar. Ziyaretçileri çeken ve dönüştüren başarılı bir web sitesi işletecekseniz, bunların nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir.

Peki pazarlama ihtiyaçlarınız için hangi eklentinin doğru olduğunu nasıl anlarsınız?

Bu makalede, sizin için mükemmel olanı seçebilmeniz için farklı analiz eklentilerini karşılaştıracağız. Başlayalım.

1. MonsterInsights

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

MonsterInsights , şüphesiz WordPress için en popüler analiz eklentisidir. Google Analytics’i WordPress’e bağlar, böylece site trafiğinizi doğrudan WordPress panonuzdan izleyebilirsiniz. Ve 2 milyondan fazla kurulumla, kullanıcıların analizlerini ölçmek için MonsterInsights’ı seçmelerinin birçok başka nedeni var.

Eklenti, kullanıcı tarafında herhangi bir kodlama gerektirmez, bu nedenle yeni başlayanlar bile kolaylıkla başlayabilir. Yalnızca birkaç tıklamayla, herhangi bir web sayfası için ayrıntılı istatistik raporları alabilir, kampanyalar arasında evrensel izlemeyi kurabilir ve A / B testi gerçekleştirebilirsiniz .

Şu anda web sitenize kimin göz attığını görmek ister misiniz? Sorun değil. MonsterInsights, WordPress panonuzda görünen gerçek zamanlı etkinlik istatistiklerine sahiptir. E-Ticaret işlemleri, form gönderimleri, dosya indirmeleri, bağlı kuruluş bağlantıları, giden bağlantılar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere sitenizde gerçekleşen tüm kullanıcı etkileşimlerini izleyebilirsiniz.

2. ExactMetrics

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

ExactMetrics , sunacak çok şeyi olan bir analiz eklentisidir. İzleme özellikleri, özel raporları ve entegrasyonları, site trafiğini izlemeyi ve kullanıcı davranışını analiz etmeyi kolaylaştırır.

ExactMetrics, kategori, etiket, SEO puanı, e-ticaret ve daha fazlası dahil olmak üzere sonsuz izleme özellikleriyle birlikte gelir. Kaydırma derinliği izleme özelliği, web sitesi ziyaretçilerinin ilgisini nerede kaybettiklerini görmeleri için casusluk yapmanızı sağlar, böylece daha iyi içerik ve kampanyalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların sitenizden ayrıldıktan sonra nereye gittiğini görmek için giden bağlantıları da takip edebilirsiniz, bu da potansiyel ortaklık fırsatlarına yol açabilir.

Eklentinin özelleştirilebilir gösterge tablosu pencere öğesi, en önemli verilerinize anında erişim sağlar. Birkaç tür rapor oluşturur, e-posta özetleri gelen kutunuza gönderir ve kullanıcı bilgilerini toplamanızı sağlamak için popüler form eklentileriyle bütünleşir.

3. Google Analytics

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

Google Analytics , onu WordPress kullanıcıları için popüler bir seçim haline getiren tonlarca kullanışlı özelliğe sahiptir. Kullanımı ücretsizdir ve birden fazla web sitesini tek bir hesaptan rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Google Analytics, web sitenizdeki kullanıcı davranışını anlamanızı kolaylaştırır. Hedef kitleniz, reklamlarınız, edinmeleriniz, davranışlarınız, dönüşümleriniz ve daha fazlası hakkında raporlar oluşturur, böylece en değerli bilgilere sahip olursunuz.

Müşteri verilerinize erişmenin, düzenlemenin ve görselleştirmenin birkaç yolu vardır, böylece sonuçları iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Verilerinizi gelişmiş filtreler, özel kanal grupları, hesaplanmış metrikler ve içerik gruplama kullanarak özelleştirin. Dış kaynaklardan verileri içe aktarın ve kullanıcı etkileşimlerine tam bir bakış için mevcut verilerle birleştirin.

4. Heap

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

Heap, ziyaretçilerin sitenizde attığı her adımı izleyen kullanışlı özelliklerle dolu bir analiz çözümüdür.

Bu eklenti, her web sitesi sahibi ve ihtiyaçları için özelliklere sahiptir. Dokunmalar, değişiklikler, tıklamalar, kaydırmalar ve sayfa görüntülemeleri dahil olmak üzere herhangi bir cihazdaki kullanıcı verilerini otomatik olarak yakalamak için kodlamaya gerek yoktur. Belirli ölçümlere odaklanmak ve pazarlama hedeflerinizi daraltmak için özel raporlar oluşturun.

Heap ayrıca kullanıcıları davranışa göre bölümlere ayırmanıza, anlaşmazlıkları azaltmak için hunileri analiz etmenize ve hangi kullanıcı eylemlerinin en fazla değeri sağladığını belirlemenize olanak tanır. Olay Görselleştirici aracı, koda dokunmanıza gerek kalmadan tüm kullanıcı olaylarını yönetmenizi sağlar. Arayüzü, otomatik yakalanan etkinliklerinize etiket atamanızı ve verileri istediğiniz şekilde düzenlemenizi kolaylaştırır. Herhangi bir kodu karıştırmaktan endişe etmeden ihtiyacınız olan değişiklikleri yapın.

5. Crasy Egg

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

Crazy Egg , sitenizdeki kullanıcı etkileşimlerini izleyen başka bir analiz çözümüdür. Sitenizdeki kullanıcıların renk kullanarak grafiksel bir temsilini göstermek için ısı haritası kullanır. Kullanıcı verilerini görselleştirmek ve sitenizdeki yolculuklarını, renkleri kullanarak haritalandırabildiğiniz zaman takip etmek kolaydır.

Kullanıcıların web sitenizde tam olarak nasıl zaman geçirdiklerini görmek son derece yararlıdır, böylece müşteri yolculuğunu ve dönüşüm oranınızı iyileştirebilirsiniz. En iyi sonuçları almak için web sayfalarınızda en önemli bilgileri nereye yerleştireceğinizi belirleyin.

Crazy Egg ayrıca kullanıcı oturumlarını kaydeder, böylece ortak kalıpları daha iyi anlayabilir, müşteri anlaşmazlıkları olan alanları belirleyebilir ve insanların ürününüzle ve ödeme sayfalarınızla nasıl etkileşimde bulunduğunu belirleyebilirsiniz.

6. Mixpanel

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

MixPanel , web sitenizde kimin olduğunu anlamanız için kullanıcı raporları oluşturmayı, KPI’ları izlemeyi ve ziyaretçi davranışını analiz etmeyi kolaylaştırır.

MixPanel ile verileri segmentlere ayırabilir ve görselleştirebilir, bir lansmanın başarısını ölçebilir ve bireysel müşterileri izlemek için kullanıcı profilleri oluşturabilirsiniz. Pazarlama mesajınızı kişiselleştirmek ve alakalı kampanyalar oluşturmak için farklı kullanıcı gruplarının sitenizde nasıl davrandığını karşılaştırın.

Özel Uyarılar, işletmenizin büyümesini takip edebilmeniz için önemli metrik değişiklikleri size bildirir. MixPanel’in kullanımı kolay kontrol panelleri ile ekibinizle bilgi paylaşın, böylece herkes aynı sayfada kalsın.

7. Matomo

2020’nin En İyi 7 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi

Matomo , WordPress için açık kaynaklı bir analiz aracıdır. Şirket içi ve bulut çözümleriyle birlikte gelir, böylece kullanıcı verilerini nasıl görüntülemek ve depolamak istediğinize karar verebilirsiniz.

Matomo ile gerçek zamanlı güncellemeler ve kullanıcı akışları, ısı haritası analizi, özelleştirilebilir bir kontrol paneli ve çok daha fazlasını elde edersiniz. Hedeflerinizi karşılayıp karşılamadığınızı belirlemek için belirli hedefleri izleyin, böylece gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Ayrıca, dönüşümleri ölçmek ve izlemek için içerik izleme ve etkinlik izleme ile birlikte gelir.

A / B test platformları, neyin dönüştüğünü görmek için web sitenizin farklı öğelerini test etmenizi sağlar. Matomo’nun öldürücü özellikleriyle pazarlama kampanyalarınızı, formlarınızı, özel raporlarınızı ve dönüşüm hunilerinizi optimize etmek kolaydır.

Ve bu kadar! Bu makaleyi beğendiğinizi ve yararlı bulduğunuzu umarız, böylece siteniz için en iyi analiz eklentisine karar verebilirsiniz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, WordPress için en iyi güvenlik eklentileri hakkındaki makalemize göz atmaktan çekinmeyin. Siz ve müşterileriniz için doğru güvenlik eklentisini seçmenize yardımcı olacak kaynaklarla doludur.

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.