WooCommerce Gönderi Yöntemlerini Gizleme

WooCommerce Gönderi Yöntemlerini Gizleme
0 755

Birden fazla nakliye ve ödeme yöntemine sahip olmak, WooCommerce mağazanızın dönüşüm oranını artırmak için kritik olabilir. Ancak bu kadar çok seçenekle, bazen birden çok faktöre dayalı olarak belirli gönderim yöntemlerinin kullanılabilirliğini kısıtlamanız gerekebilir. Örneğin, yurtdışındaki belirli ürünler veya bölgeler için ücretsiz gönderimi devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu yazımızda, mağazanız için çeşitli koşullara göre WooCommerce gönderim yöntemlerini nasıl gizleyebileceğinizi paylaşacağız. Birçok nakliye entegrasyonunu desteklemesine rağmen, ne yazık ki WooCommerce, alışveriş sepeti sayfasında hangi nakliye yöntemlerinin görüntüleneceğini seçmenize izin vermez. Öyleyse, WooCommerce mağazaları için nakliye yöntemlerini gizlemenin tüm nasıl ve nedenlerini derinlemesine inceleyelim.

WooCommerce Gönderi Yöntemlerini Neden Gizleyin?

WooCommerce şüphesiz en popüler ve yaygın olarak kullanılan e-ticaret platformudur. Varsayılan olarak size yerel teslim alma, ücretsiz gönderim ve sabit fiyatlı gönderim dahil olmak üzere birden çok gönderim yöntemi sunar. Önceden tanımlanmış nakliye bölgelerine dayalı olarak nakliye yöntemlerini de yapılandırabilirsiniz. Örneğin, ücretsiz gönderim yalnızca mağazanın bulunduğu yere yakın seçili birkaç posta kodu için sunulurken geri kalanı için sabit oranlı gönderim mevcuttur.

Ek olarak, müşterilerin çoğu, hem avantajlı hem de uygun fiyatlı bir nakliye seçeneği seçmeyi zor bulmaktadır. Belirli teslimat seçeneklerini gizlemek, seçim yapmalarını kolaylaştırır. Bunun için varsayılan WooCommerce gönderimi kullanılabilir, ancak sınırlı seçenekler sunar.

Konum dışında, mağaza sahiplerinin farklı koşullara göre nakliye yöntemlerini de gizlemesi gerekebilir. Bu koşullar aşağıdakilere dayanabilir:

 • WooCommerce nakliye sınıfları
 • Ürün SKU’su
 • WooCommerce ürün kategorileri
 • Sipariş Ağırlığı
 • Sipariş Ara Tutarı
 • Ülkeler
 • Posta Kodu
 • Kullanıcı rolü

Birkaç kullanım durumu şunları içerir:

 • Sipariş ağırlığı pound veya kilogram olarak belirli bir eşiği aşarsa, ücretsiz gönderim gibi belirli gönderim seçenekleri gizlenmelidir. Örneğin, toplam sipariş ağırlığı 5 kg’ı aşarsa ücretsiz gönderimi gizleyin.
 • Sipariş miktarına göre nakliye yöntemlerini şartlandırma. Örneğin, sipariş ara toplamı 300 ABD dolarının üzerindeyse tüm ücretli gönderim yöntemlerini gizleyin.

Nakliye Yöntemlerini Gizlemek İçin Kullanım Örnekleri

WooCommerce Gönderi Yöntemlerini Gizleme

WooCommerce’in birden çok gönderi yöntemi vardır ve bu gönderim yöntemleri birden çok faktöre göre yönetilebilir. En yaygın kullanım durumlarından bazıları şunlardır:

Kullanım Örneği 1: Ürün Kategorisine Göre Gönderim Yöntemlerini Gizle

İlk senaryo, ürün kategorilerine göre belirli nakliye yöntemlerini gizlemektir. Tüm ürün kategorileri için gönderi yöntemlerini aynı anda gizlemek için kurallar veya birden çok ürün kategorisi için birden çok kural oluşturabilirsiniz.

Kullanım Örneği 2: Ücretsiz Gönderim Varsa Diğer Varsayılan Gönderi Yöntemlerini Gizle

WooCommerce, varsayılan olarak üç tür gönderim yöntemi sağlar. Ücretsiz gönderim varsa diğer tüm gönderim yöntemlerini gizlemek için birden çok eklenti kullanabilirsiniz. Tüm veya seçili ürünler için kurallar oluşturabilirsiniz. Konum, zaman, SKU’lar ve çok daha fazlası gibi farklı koşullara dayalı olarak da kurallar belirleyebilirsiniz.

Kullanım Örneği 3: Gönderi Sınıflarına Göre Gizle

WooCommerce mağazanızda oluşturduğunuz gönderi sınıflarına bağlı olarak belirli teslimat yöntemlerini gizleyebilirsiniz. Yukarıdaki eklentilerden herhangi birini kullanarak nakliye sınıfı olmayan veya çok sayıda nakliye sınıfı olan ürünleri seçebilirsiniz.

Kullanım Örneği 4: Sipariş Ağırlığına Göre Gönderi Yöntemlerini Gizle

Belirli sipariş ağırlığı gereksinimlerine bağlı olarak, belirli gönderim yöntemlerini gizleyebilirsiniz:

 • Tüm sipariş ağırlıkları için gizle
 • belirli bir ağırlığa eşit veya daha fazla
 • Belirli bir ağırlığa eşit veya daha az
 • sağlanan ağırlığa eşit
 • önceden belirlenmiş bir minimum ağırlık ile maksimum arasında

Kullanım Örneği 5: Kullanıcı Rollerine Göre Gönderi Yöntemlerini Gizle

Başka bir durum da, kullanıcı rollerine göre gönderim yöntemlerini gizlemektir. Çeşitli kullanıcı rolleri için farklı gönderi kuralları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Örneğin, Ücretsiz gönderim yalnızca aboneler veya katkıda bulunanlar için geçerlidir.

WooCommerce Nakliye Yöntemlerini Gizleme Yöntemleri

Gönderim yöntemlerini gizlemek için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunu kod parçacıkları kullanarak veya üçüncü taraf bir eklenti kullanarak başarabilirsiniz. Her iki yöntemin de kendi artıları ve eksileri vardır ve şimdi her iki yöntemi de ayrıntılı olarak tartışacağız.

Çeşitli Koşullara Dayalı Gönderi Yöntemlerini Gizlemek için Kod Parçacıklarını Kullanma

Farklı koşullara göre gönderim yöntemlerini gizlemek için kullanabileceğiniz kod parçacıklarını ele alalım. Gönderim yöntemlerini gizlemek için kod parçacıklarının nasıl kullanılacağına ilişkin örnekler olarak yukarıda tartışılan senaryoları ele alacağız.

Senaryo 1: Sipariş ağırlığına göre gönderim yöntemini gizle

Sipariş ağırlığı belirli bir sınırı aşarsa ücretsiz gönderim yöntemini gizlemek için aşağıdaki kod parçacığını kullanın.

/**
 * Hide free shipping when the order weight is more than (*)kgs.
 *
 * Make sure to update the snippet to change the "*" to a valid number.
 *
 * @param array $rates Array of rates found for the package.
 * @return array
 */
function ts_hide_free_shipping_for_order_weight( $rates, $package ) {
  $order_weight = WC()->cart->get_cart_contents_weight();
  if ( $order_weight > * ) {
    foreach( $rates as $rate_id => $rate_val ) {
      if ( 'free_shipping' === $rate_val->get_method_id() ) {
        unset( $rates[ $rate_id ] );
      }
    }
  }
  return $rates;
}
add_filter( 'woocommerce_package_rates', 'ts_hide_free_shipping_for_order_weight', 100, 2 );

Bu kod parçacığını WooCommerce mağazanızın tema düzenleyici menüsüne ekleyebilirsiniz. Sepet sayfasındaki ürün fiyatlarını değiştirmek için kodda “woocommerce_package_rates” filtresi kullanılmaktadır. Sipariş 5kg fiyat limitini aştığında, yukarıdaki kod ücretsiz kargo seçeneğini gizleyecektir.

Senaryo 2: Alışveriş sepeti ara toplamına göre gönderim yöntemini gizle

Diğer örnek, alışveriş sepeti belirli bir ara toplamı aştığında gönderim yöntemlerini gizlemektir. Daha önce tartışılan örneğe devam ederek, alışveriş sepeti ara toplamı 300 ABD dolarını aşarsa belirli nakliye yöntemlerini gizlemek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Sipariş ara toplamı 300$’ı aştığında, “woocommerce_package_rates” filtresi yalnızca ücretsiz gönderim yöntemlerinden oluşan bir dizi döndürür.

Yöntem 2: Gönderim yöntemlerini gizlemek için üçüncü taraf eklentileri kullanma

Kodlamaya aşina olmayanlar, WooCommerce gönderim yöntemlerini gizlemek için üçüncü taraf eklentileri kullanabilir. Çoğu insan için bu daha kolay bir seçenektir ve neyse ki piyasada bu amaç için çok sayıda eklenti bulunmaktadır. Zor görev, gereksinimlerinizi karşılayanı seçmektir. Öyleyse, WooCommerce gönderim yöntemlerini gizlemek için en kullanışlı ve güçlü eklentilerden bazılarını ayrıntılı olarak tartışalım.

Add custom shipping icons & hide shipping methods

WooCommerce Gönderi Yöntemlerini Gizleme

Özel gönderi simgeleri ekle ve gönderi yöntemlerini gizle eklentisi, mağaza sahiplerinin WooCommerce gönderi yöntemlerini farklı koşullara göre gizlemesine olanak tanır. Eklenti, birden fazla faktöre dayalı olarak farklı ürünler için nakliye yöntemlerini gizlemenizi sağlar. Her zaman ekstra bir avantaj olan bu eklentiyi kullanarak özel gönderi simgeleri de ekleyebilirsiniz. Örneğin, ücretsiz gönderim mevcut olduğunda diğer gönderim yöntemlerini gizleyebilirsiniz.

Diğer bir avantaj da fiyattır. Diğer eklentilerle kıyaslandığında en uygun fiyatı sunmaktadır. Konum, kategoriler ve SKU’lar gibi birden çok faktöre dayalı olarak ücretsiz gönderimi etkinleştirmek için koşullu mantık da uygulayabilirsiniz. Eklentinin başlıca özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Farklı koşullara göre WooCommerce gönderim yöntemlerini gizleyin.
 • Ücretsiz gönderim varsa, diğer gönderim yöntemlerini gizleyin.
 • Çeşitli koşullara dayalı gönderim yöntemlerini yönetmek için koşullu mantığı kullanın.
 • Aşağıdakilere dayalı gönderim yöntemlerini gizleyin:
  • Nakliye sınıfları
  • Ürün kategorileri
  • Ürün SKU’ları
  • Sipariş Ara Tutarı
  • Toplam ağırlık
  • konum/posta kodu
  • Kullanıcı rolü
 • Özel gönderim simgeleri ve açıklamaları ekleyin
 • Hem alışveriş sepetinde hem de ödeme sayfalarında özel gönderi simgelerini görüntüleyin.

Fiyat: Eklenti yalnızca 49 $/yıl’dan edinilebilir.

Advanced Flat Rate Shipping Method for WooCommerce

Advanced Flat Rate Shipping Method for WooCommerce

Advanced Flat Rate Shipping Plugin, size gönderi yöntemlerini ve sabit fiyatları yönetme esnekliği sağlayan en iyi WooCommerce eklentilerinden biridir. Eklenti, birden çok sabit oranlı gönderim seçeneğiyle etkili bir teslimat stratejisi oluşturmanıza olanak tanır.

Koşullu kurallarla, yinelenen gönderim kalıplarınıza göre çeşitli gönderim ücretleri oluşturabilirsiniz. Eklenti size aşağıdaki gibi özellikler sunar:

 • Ödeme sayfasında gönderim yöntemlerini ve ödeme ağ geçitlerini kısıtlamak için koşullu kurallar ayarlayın.
 • Birden çok dinamik hesaplama yöntemine göre nakliye fiyatlarını hesaplayın.
 • Birden fazla gönderim kuralını hedeflemek için farklı kullanıcı rolleri için gönderim maliyetleri tablosundan yararlanın.
 • Koşullara bağlı olarak nakliye ücretlerine minimum ve maksimum limitler uygulayın.
 • Ürünleri fiyat aralıklarına göre birden çok bölüme ayırın.

Fiyat: Eklenti yıllık 99 ABD Doları’ndan edinilebilir.

Hide Shipping Method For WooCommerce

Hide Shipping Method For WooCommerce

Hide Shipping Method For WooCommerce eklentisini kullanarak WooCommerce mağazanız için gönderim stratejisini optimize edebilirsiniz. Farklı dağıtım yöntemlerinin kullanımını kısıtlayacak karmaşık koşullar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ürün özelliklerine, teslimat yeri ve saatine vb. göre nakliye alternatiflerini gizlemek için eklentiyi kullanma konusunda çok fazla esnekliğe sahipsiniz.

Ek olarak, çeşitli kuralları karıştırarak ve karmaşık durumlar üreterek nakliye stratejinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz gönderim sağlandığında eklenti, diğer gönderim alternatiflerini gizleyen koşullar oluşturmayı çok kolaylaştırır. Eklentinin kurulumu ve yapılandırması basittir. Başlıca özellikler şunları içerir:

 • Eklentiyi kullanarak istediğiniz sayıda gönderim yöntemini gizleyebilirsiniz. Seçici yöntemleri veya hepsini gizleyebilirsiniz.
 • Eklenti, teslimat süresi, tarih, gün, ürün, yöntem ve diğer birçok faktöre dayalı olarak nakliye yöntemlerini yönetmek için kurallar oluşturmanıza olanak tanır.
 • Temel kurallar oluşturun ve bu kuralları tüm veya seçili ürünlere uygulayın.
 • Ücretsiz gönderim mevcut olduğunda diğer gönderim yöntemlerini gizlemek gibi farklı koşullar için gönderim kurallarını yapılandırın.
 • Eklentinin yüklenmesi ve yapılandırılması yalnızca birkaç dakika gerektirir.

Fiyat: Eklenti yalnızca 129 $/yıl’dan edinilebilir.


E-Ticaret mağazası sahipleri için nakliye, ürünlerin doğasına bağlı olarak zorlu bir görev olabilir. Sipariş, öğe veya gönderi sınıfı başına gönderim yöntemlerini ve gönderim maliyetlerini yönetebilir ve gizleyebilirsiniz, ancak dünyanın her yerinden müşterileriniz ve çok çeşitli ürünleriniz olduğunda varsayılan WooCommerce seçenekleri işe yaramaz. Sofistike sabit oranlı veya gizli nakliye seçeneklerini yapılandırmak için özel eklentilere para harcamanız gerekecek.

Bu makalenin, belirli ürünler için WooCommerce gönderim seçeneklerinin nasıl gizleneceğini açıklığa kavuşturacağını umuyoruz. Yukarıdaki iki yöntem arasında geçiş yapabilir ve bahsedilen eklentileri kullanabilirsiniz. Sevkiyat prosedürünüzü ve en yüksek satışlarınızı yönetmek için en iyi çözümleri belirlemek üzere mağazanıza yakından bakın.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.