2020’nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentileri

0 1.653

En iyi WordPress rezervasyon ve zamanlayıcı eklentilerini mi arıyorsunuz? Web sitesi ziyaretçilerinizin sitenizde randevu veya rezervasyon yaptırmasına izin vermek istiyor musunuz? Kötü bir rezervasyon işlemi işinizi ve itibarınızı sabote edebilir. Doğru WordPress rezervasyon eklentisi ile mevcut WordPress web sitenizi tamamen işlevsel bir çevrimiçi randevu ve rezervasyon rezervasyon sistemine kolayca dönüştürebilirsiniz.

Seçim ile karışıklık geliyor, bu nedenle, bu makalede, çevrimiçi randevu ve rezervasyon rezervasyonunu yönetmenize yardımcı olan en iyi WordPress rezervasyon eklentilerinden bazılarına daha yakından bakacağız. Sonunda, bilgili bir karar, karışıklık ve sorunsuz bir karar vermeye hazır olacaksınız.

WordPress Rezervasyon Eklentisi Seçme

Her WordPress rezervasyon eklentisi, rezervasyon yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için birçok özelliğe sahiptir. Bir kullanıcı olarak, bu, kişisel iş akışınıza mükemmel uyum sağlayan ve gereksinimlerinize uyan doğru eklentiyi seçmeyi zorlaştırır.

Karşılaştırmamıza başlamadan önce, farklı rezervasyon eklentilerinde hangi işlevleri aramanız gerektiğine bakmak biraz zaman ayırmaya değer.

Bir WordPress rezervasyon eklentisi seçmeden önce kendinize birkaç soru sorun:

Tercih ettiğiniz eklenti, müşterilerinizin hareket halindeyken rezervasyon yapmalarını sağlayan sorunsuz mobil entegrasyon sunuyor mu? Rezervasyondan sonra müşterilerinize özelleştirilmiş tetiklenmiş e-postalar göndermenize izin veriyor mu?

Bu sorular, benzersiz ihtiyaçlarınız için doğru rezervasyon eklentisini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, piyasadaki en iyi WordPress rezervasyon eklentilerine bir göz atalım.

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon EklentileriMüşterilerinize web siteniz üzerinden randevu rezervasyonu yaptırmak ister misiniz? Bu Elementor eklentisi ile en iyi Elementor randevu eklentisiyle web aitenizden 7 gün 24 saat randevu almasını sağlayan en iyi çevrimiçi rezervasyon ve planlama eklentisidir.

Elementor ile JetAppointment, her tür hizmet için rezervasyon yapmak için en iyi çözümdür.

JetAppointment Hakkında

JetAppointment , temel ve gelişmiş randevu formları oluşturabileceğiniz bir Elementor eklentisidir. Crocoblock aboneliğinin bir parçasıdır. Bir Crocoblock eklentisi setinde veya ayrı olarak satın alabilirsiniz.
Ayrı olarak satın alırsanız, onsuz tam işlevsellikten yararlanamayacağınız için JetEngine eklentisinin kurulu olduğundan emin olun . JetEngine ile formunuzu genişletebilirsiniz, örneğin bir formun stilini düzenleyebilir, farklı alan türleri ekleyebilir, sayfa ayırıcıları ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Sıfırdan form oluşturmak için zamanınız yoksa, kullanabileceğiniz önceden hazırlanmış formlar vardır.

JetAppointment, WooCommerce ile entegre edilebilir. Bununla, ister PayPal, Stripe veya teslimatta nakit olsun, WooCommerce’de bulunan tüm ödeme sistemlerine sahip olursunuz.

2. Start Booking

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentileri

Start Booking , müşterilerinizin 24 saat boyunca web sitenizden sizinle randevu almasını sağlayan en iyi çevrimiçi rezervasyon ve planlama eklentisidir. Zaten Google Takvim kullanıyorsanız, rezervasyon sisteminizi bu sistemle entegre edebilirsiniz.

Rezervasyon Başlat, müşterilerinize kesintisiz bir rezervasyon deneyimi yaşatır. İşte böyle.

Bir bakışta, müşterileriniz rezervasyon sayfanızda kaydedilebilir bir hizmeti görüntüleyebilir ve seçebilir. Bir hizmet seçtikten sonra, çalışan tarihi ve saati seçmeleri istenir. Ardından, ödeme akışı müşterinizdeki tüm gerekli bilgileri yakalar ve Rezervasyonu Başlat sisteminde güvenli bir şekilde saklar.

3. BirchPress

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon EklentileriBirchPress, hizmet işletmelerinin rezervasyonu planlamasına ve ödemeleri çevrimiçi olarak kabul etmesine olanak tanıyan en iyi rezervasyon zamanlayıcı eklentilerinden biridir.

BirchPress ile, yerleşik form düzenleyicisi kullanılarak rezervasyon formları kolayca oluşturulabilir ve ardından kısa kodlarla sayfalarınıza gömülebilir.

Google Takvim ve iCal gibi çevrimiçi takvimlerinizle senkronize edilir, böylece randevularınızı ve müsaitlik durumunuzu hızlıca görüntüleyebilirsiniz.

BirchPress ayrıca bir randevu rezerve edildiğinde, yeniden planlandığında veya iptal edildiğinde müşterilerinize son derece özelleştirilmiş e-postalar göndermenizi sağlar. Ayrıca, müşterilerinize farklı bir e-posta pazarlama yazılımı kullanmak zorunda kalmadan yaklaşan bir randevuyu hatırlatabilirsiniz .

Bu WordPress zamanlama eklentisi PayPal ödemeleriyle birlikte gelir. Daha fazla ödeme seçeneği için web sitenizi WooCommerce ile entegre edebilirsiniz .

BirchPress eklentisi, binlerce işlev ve kanca ile birlikte gelir ve onu mevcut geliştirici dostu randevu eklentilerinden biri haline getirir.

4. Booking Calendar

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon EklentileriRezervasyon Takvimi eklentisi, 40.000’den fazla etkin yüklemeyle WordPress eklenti deposundaki en popüler rezervasyon eklentilerinden biridir. WordPress sitenizden hem randevu hem de rezervasyon rezervasyonlarını yönetmenizi sağlayan çok amaçlı bir eklentidir.

Bu randevu eklentisi, çok çeşitli işletmelere uyarlanmış birçok işlevsellik ile kullanımı son derece kolaydır.

Eklentinin premium sürümü, WordPress çevrimiçi rezervasyon siteniz için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir. Tüm rezervasyonlar ve ayarlar WordPress veritabanınızda saklandığından, rezervasyonları yönetmek için bir üçüncü taraf hesabınızın olması gerekmez. Ancak, Airbnb, Booking.com, HomeAway, TripAdvisor vb. Üçüncü taraf kaynaklardan yayın almak istiyorsanız, bunu da kolayca yapabilirsiniz.

Rezervasyon formlarınız ve takvim desteğiniz duyarlı, yani masaüstü, mobil veya tablet gibi tüm cihazlarda harika görünecekler.

Hepsinden iyisi, PayPal, Stripe, Authorize.net ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli çevrimiçi ödeme ağ geçitleri desteklenmektedir.

5. Bookly

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon EklentileriBookly, hizmetlerinizin rezervasyonunu ve çevrimiçi planlamasını otomatikleştiren eksiksiz bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Bookly, salon randevuları, sağlık ve sağlıklı yaşam kontrolleri, eğitim / özel ders toplantıları ve diğer profesyonel hizmetler gibi rezervasyon hizmetleri için en uygunudur.

Müşterileriniz için hareket halindeyken randevu almayı kolaylaştıran kesintisiz mobil entegrasyon sunar.

Randevu rezervasyonu için WordPress eklentilerinin kullanımı en kolay olanlarından biridir. Randevu rezervasyon sürecinin tamamı 2 ila 6 kolay adım arasında ayarlanabilir.

Bookly, WPML eklentisi ile uyumludur, böylece çok dilli bir çevrimiçi rezervasyon web sitesi oluşturabilirsiniz . Ayrıca sınırsız, sıralanabilir ve aranabilir müşteri listesi sağlayarak müşteri tabanınızı zahmetsizce yönetmenizi sağlar.

Eklentilerin temel özelliklerini kuponlar, özel alanlar, grup rezervasyonları, zincir randevuları, yinelenen ödemeler ve çok daha fazlası gibi birçok farklı eklenti ile geliştirebilirsiniz.

6. WP Simple Booking Calendar

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon EklentileriWP Basit Rezervasyon Takvimi , müşterilerinize sadece tatil evinizin kullanılabilirliğini gösteren basit bir WordPress zamanlama eklentisi peşindeyseniz sizin için doğru rezervasyon takvimi çözümü olabilir . Bu eklentinin çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize izin vermediğini unutmayın.

Bu zamanlama eklentisinin ücretsiz sürümü ile, bir rezervasyon takvimi eklentisinden bekleyebileceğiniz tüm temel özellikleri elde edersiniz. Örneğin, kullanılabilirliği gösteren bir rezervasyon takvimi widget’ı görüntüleyebilir ve çok dilli desteğe sahip kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden rezervasyon kabul edebilirsiniz. Yine de çevrimdışı ödemeyi kabul etmeniz gerekir.

Premium sürümle rezervasyon takvimlerinizi Airbnb, Booking.com ve Flipkey gibi üçüncü taraf tatil kiralama uygulamalarıyla kolayca senkronize edebilirsiniz. Bu nedenle, web sitesi rezervasyon takviminizde yapılan değişiklikler otomatik olarak üçüncü taraf hesaplarınıza yansıtılacaktır.

7. WP Booking Calendar

 

2020'nin 7 En İyi WordPress Rezervasyon EklentileriWP Rezervasyon Takvimi, WordPress web sitenizi güçlü bir rezervasyon sistemine dönüştüren premium bir WordPress eklentisidir . Web sitenizde birçok hizmeti tanıtabilir ve çevrimiçi rezervasyonları kolayca kabul edebilirsiniz. Müşteriler randevu almadan önce çevrimiçi rezervasyon takviminize bakabilirler.

Bir rezervasyon yapıldıktan sonra hem siz hem de müşteriniz bilgilendirilecektir.

WP Rezervasyon Takvimi eklentisi WPML ile de uyumludur, böylece çok dilli bir rezervasyon sistemi oluşturabilirsiniz.

Doğrudan WordPress kontrol panelinizden rezervasyon takviminizi, rezervasyonlarınızı, formlarınızı ve e-postalarınızı yönetebilirsiniz.

Bookly kadar zengin özelliklere sahip olmasa da, temel rezervasyon yönetimi ihtiyaçlarını çözmek için yeterince iyi.

Hangi WordPress Rezervasyon Eklentisini Kullanmalısınız?

Karşılaştırmamızdan sonra, BirchPress’in WordPress için en iyi çevrimiçi randevu rezervasyon eklentisi olduğunu gördük çünkü hizmetleriniz için randevu rezervasyonunuzu yönetmek için gerekli tüm özelliklerle birlikte geliyor. Hangi hizmetleri sunduğunuz önemli değil, eklenti çevrimiçi randevuları yönetmek ve işinizi büyütmek için sağlam bir işlevsellik seti ile doludur .

Temel bir rezervasyon eklentisi için, aynı zamanda piyasadaki en iyi WordPress Rezervasyon JetAppointment eklentisini  kullanabilirsiniz .

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress rezervasyon eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.