2020’nin En İyi 7 WordPress Sitemap Eklentisi

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap Eklentisi
0 1.458

WordPress siteniz için en iyi “Sitemap” site haritası eklentilerini mi arıyorsunuz?

Site haritası, web sitenizdeki tüm bağlantıların yapılandırılmış bir haritasıdır. Site haritasını arama motorlarına (Google, Yahoo, Bing vb.) gönderirseniz, arama motorlarının sitede gezinmesine ve sıralamanızı iyileştirmesine yardımcı olur.

Kulağa karmaşık gelse de, web sitenizin bir site haritasını kolayca dışa aktarmak için bir WordPress site haritası eklentisi kullanabilirsiniz. Bazı eklentiler, site haritasının arama motorlarına gönderilmesine de yardımcı olur.

Bu makalede, sadece birkaç tıklamayla XML (sitemap) site haritaları oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress site haritası eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.

Ancak önce, site haritasının ne olduğunu ve web siteniz için neden bu kadar önemli olduklarını netleştirelim.

Site Haritası (Sitemap) Nedir ve Neden Önemlidir?

Site haritası, web sitenizi arama motorları için okunabilir hale getirmek için önemli bir dosyadır. Mühendislerin yapıyı anlamak için kullandıkları bir evin planları gibi. Bir site haritası, web sitenizin yapılandırılmış bağlantılarından oluşur, böylece arama motorları önemli URL’leri tarayabilir ve sitenizi daha iyi anlayabilir.

Site haritası içinde, bir sayfanın ne sıklıkta güncellendiği, son güncelleme vb. Dahil olmak üzere her URL için bir dizi kural tanımlayabilirsiniz. Site haritası dosyası bir XML dosyasıdır, yani düzenli olarak güncelleyebilirsiniz.

WordPress site haritası eklentileri, XML site haritası dosyasını manuel olarak oluşturma ve güncelleme çabasını ortadan kaldırır. Site haritasını oluşturmak için gereksinimlerinizin çoğuyla eşleşen bir site haritası eklentisi seçebilirsiniz.

Şimdi, kullanabileceğiniz en iyi WordPress site haritası eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

En İyi WordPress Site Haritası Eklentileri

Aşağıda ücretli ve ücretsiz WordPress site haritası eklentileri bulacaksınız. Her eklenti benzersiz özellikler sunabilir, ancak hepsi web siteniz için bir site haritası oluşturmanıza yardımcı olur.

1. All In One SEO Pack

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap Eklentisi

All in One SEO , WordPress için en iyi ve en başlangıç ​​dostu SEO eklentisidir. WordPress yönetici alanında site haritaları için güçlü bir bölümle birlikte gelir ve web siteniz için otomatik olarak site haritaları oluşturur.

Özel seçeneklerle site haritasında değişiklik yapabilirsiniz, arama motorlarını otomatik olarak günceller. XML site haritası ayarları yeni başlayanlar için uygundur ve yönetilmesi kolaydır.

Daha fazla ayrıntı için, All In One SEO Pack incelememize göz atmalısınız .

2. Google XML Site Haritaları

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap Eklentisi

Google XML Site Haritaları , ücretsiz bir WordPress site haritası eklentisidir. Site haritaları oluşturmanıza ve arama motorlarının web sitenizi dizine eklemenize yardımcı olur.

Bu eklenti, WordPress tarafından oluşturulan sayfaları ve özel URL’leri destekler. Eklenti, yeni yayınlarınız, sayfalarınız ve içerik güncellemeleriniz hakkında büyük arama motorlarına otomatik olarak ping gönderir.

Daha fazla ayrıntı için, eksiksiz Google XML Site Haritaları incelememize göz atmalısınız .

3. Yoast SEO

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap EklentisiYoast SEO , popüler bir WordPress SEO eklentisidir. WordPress yönetici panonuzdaki eklenti ayarlarında bir XML site haritası özelliği sağlar.

Sadece 1 tıklama ile web siteniz için bir XML site haritası oluşturabilir ve etkinleştirebilirsiniz. Site haritasındaki girişleri özelleştirmenize ve ayrıca web sitenize harici bir site haritası eklemenize olanak tanır.

Daha fazla ayrıntı için, eksiksiz Yoast SEO incelememize göz atmalısınız .

 

4. Sitemap

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap Eklentisi

Sitemap , premium benzeri ücretsiz bir WordPress XML site haritası eklentisidir. Web siteniz için otomatik olarak bir XML site haritası oluşturur ve arama motorlarının blogunuzu taramasına ve dizine eklemesine izin verir.

Bu eklenti ile ayrı bir medya site haritası ekleyebilir, maksimum URL sayısını belirleyebilir, Google Web Yöneticisi Araçları hesabını bağlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, tamamlayıcı bir eklenti kullanarak alternatif dil sayfalarını da destekler.

5. Simple Sitemap

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap EklentisiSimple Sitemap , ücretsiz bir WordPress HTML site haritası eklentisidir. Herhangi bir kodu düzenlemeden WordPress yazı düzenleyicide görsel bir site haritası oluşturmanıza olanak tanır ve yeni başlayanlar için basit ve kolay hale getirir.

Bir site haritası oluşturmak için birden fazla özelleştirme seçeneği ve esnek ayarlar sunar. Eklenti, özel bir site haritası bloğu sağlayan yeni WordPress blok düzenleyicisiyle harika çalışıyor.

6. Premium SEO Paketi

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap EklentisiPremium SEO Pack , tam teşekküllü bir WordPress SEO eklentisidir. Genel SEO ayarları ve optimizasyonu ile arama motoru sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olur.

Ayrıca site haritası modülünü kullanarak otomatik olarak bir XML site haritası oluşturur. Bu eklentiyle ilgili en iyi şey, web sitenizin videolarını arama motorlarında dizine eklemenize yardımcı olacak video site haritasıdır.

7. XML Sitemap ve Google News

2020'nin En İyi 7 WordPress Sitemap EklentisiXML Site Haritası ve Google Haberler , başka bir ücretsiz WordPress site haritası eklentisidir. XML site haritası ve Google Haberler site haritasına uymak için dinamik beslemeler oluşturur.

Belirli gönderi türleri ve arşiv sayfaları için site haritalarını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca ek robots.txt kuralları da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, kutudan çıktığı haliyle WPML gibi çeviri eklentilerini destekler .

Ve bu kadar!

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress site haritası eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.