2021’in En İyi 9 WordPress Yedekleme Eklentisi

0 1.760

En iyi WordPress yedekleme eklentilerini mi arıyorsunuz?

Yedeklemeler, web sitenizi güvende tutmak için önemlidir. Web siteniz herhangi bir nedenle çöktüğünde, içeriği ve dosyaları kaybetmeden sitenizi en son yedekten hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz.

Bu yazıda, piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentilerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedekleme eklentisini seçmenize yardımcı olacağız.

WordPress Yedekleme Eklentisini Seçme

İşletmenizin boyutu ne olursa olsun, doğru WordPress yedekleme eklentisine yatırım yapmak kesinlikle buna değer, çünkü en pahalı yedekleme hiç yapmadığınız yedeğidir!

Kullanılabilir düzinelerce WordPress yedekleme eklentisi olduğundan, ihtiyaçlarınıza uyan doğru olanı seçmek zor olabilir. Aşağıda, bir WordPress yedekleme eklentisinde aramanız gereken birkaç şey var:

Yedekleme yöntemleri:

 • Veritabanı yedekleme : Bazı eklentiler yalnızca WordPress veritabanınızı yedeklemenize izin verir.
 • Tam yedekleme : Bazı eklentiler, WordPress veritabanı yedeklemeniz ve tüm dosyalar dahil olmak üzere web sitenizin tamamını yedeklemenize izin verir.
 • Zamanlanmış yedekleme : Bu seçenekle, otomatik olarak çalışacak bir yedekleme planlayarak içinizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Yedekleme konumu :

Gün içinde, çoğu WordPress yedekleme eklentisi, yedekleme dosyalarınızı yalnızca kendi sunucunuzda depolamanıza izin verir. Şimdi, güvenliği artırmak için, en iyi WordPress yedekleme eklentileri, yedekleme dosyalarınızı Dropbox, Google Drive veya Amazon S3 gibi uzak konumlara göndermeyi destekler. Bu şekilde, web sitenizin tamamı saldırıya uğramış olsa bile dosyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Şimdi piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerine göz atmanın zamanı geldi!

1. UpdraftPlus

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiUpdraftPlus , piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Bir milyondan fazla aktif yükleme ile WordPress için en popüler yedekleme çözümü olarak derecelendirilmiştir.

Eklentinin ücretsiz sürümüyle bile, veritabanınız, eklentileriniz ve temalarınız dahil olmak üzere tüm web sitesi dosyalarınızın tam, manuel veya zamanlanmış yedeklemelerini kolayca kurabilirsiniz . Dosyalarınızı geri yüklemek basittir ve bunu minimum teknik bilgi ile yapabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, Google Drive, Dropbox ve Amazon S3 dahil olmak üzere birden çok bulut depolama seçeneğini destekler.

Ücretsiz sürüm tüm temel özelliklerle dolu olsa da, temel işlevleri premium sürümleriyle kolayca geliştirebilirsiniz.

2. BackupBuddy

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiBackupBuddy , 2010’un başından beri yarım milyon WordPress web sitesini koruyor.

Sadece birkaç tıklama ile, web sitenizin tamamını WordPress yönetim panelinden yedeklemenizi sağlar. Otomatik yedeklemeleri planlayabilir, yedekleme dosyalarınızı uzak güvenli bir konuma gönderebilir ve dosyalarınızı hızla geri yükleyebilirsiniz.

Veritabanınızı onarma ve optimize etme yeteneği, BackupBuddy’nin sunduğu benzersiz özelliklerden biridir. Her eklenti satın alımında 1 GB ücretsiz Stash Live depolama alanı elde edeceksiniz. Stash Live, yeni veya değiştirilmiş gönderiler gibi veritabanı değişikliklerinizi sürekli olarak yedekler ve zihninizi rahatlatır.

3. VaultPress

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiVaultPress , WordPress.com’un arkasındaki ekip olan Automattic tarafından WordPress için güçlü yedekleme ve güvenlik eklentilerinden biridir.

VaultPress ile sitenizin günlük veya gerçek zamanlı senkronizasyon ile güncel bir yedeklemesini tutabilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak güvenlik taramaları gerçekleştirir, böylece olası tehditleri kolayca belirleyebilir ve düzeltebilirsiniz . Kötü amaçlı yazılım veya virüs tespit edilirse, bunları tek bir tıklamayla ortadan kaldırabilirsiniz.

VaultPress artık Jetpack’in bir parçası, bu nedenle sitenize Jetpack yüklemeniz, web sitenizi WordPress.com’a bağlamanız ve başlamak için (en azından) kişisel planı seçmeniz gerekecek.

4. WP Time Capsule

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiWordPress sitenizin tamamını değil, yalnızca son dosyalarınızı yedeklemek istiyorsanız, WP Time Capsule sizin için mükemmel bir çözümdür. WP Time Capsule ile web sitenizi Google Drive, Dropbox veya Amazon S3 gibi en sevdiğiniz bulut depolama sitelerine yedekleyebilirsiniz.

WP Time Capsule’ün ana faydası, yedekleme dosyalarınızı sıkıştırıp sıkıştırmadığı için önemli ölçüde daha az sunucu kaynağı tüketmesidir.

Sitenizde WP Time Capsule kullanmak için, WP Time Capsule’de bir hesap açın, ücretsiz eklentiyi kurun ve ardından bulut uygulamasını eklentinizle bağlayın, böylece WordPress yedekleme dosyalarınızı tercih ettiğiniz konuma gönderebilirsiniz. Tam bir yedeklemeyi tamamladıktan sonra, son değiştirilen dosyalarınızı yedeklemek için bir zaman planlayabilirsiniz.

5. BackWPUp

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiBackWPUp , tam WordPress kurulumunuzu yedekleyen ve bunları Dropbox veya Amazon S3 gibi tercih ettiğiniz uzak bir konuma kaydeden bir başka yedekleme eklentisidir.

Premium sürüm, yedekleme dosyalarını Google Drive ve Amazon Glacier’da depolamanıza olanak tanır.

Premium sürümün bazı benzersiz özellikleri şunlardır:

 • İş başına birden çok hedefe yedekleyin.
 • Dosyaları Google Drive, Dropbox gibi uzak yedekleme konumunda senkronize edin.
 • İhtiyaçlarınıza göre sitenizin belirli dosya yolunu yedekleyin.

6. BackUp WordPress

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiBackUpWordPress , kullanımı kolay bir yedekleme eklentisidir çünkü sizin tarafınızda herhangi bir kurulum yapılandırması gerektirmez. Etkinleştirmenin ardından dosyalarınızı doğrudan kutudan yedekler.

Varsayılan olarak, yedekleme dosyaları web sitenizin / wp-content / backups konumunda saklanır , ancak isterseniz yolu kolayca değiştirebilirsiniz. WordPress dışı dosyalarınız da dahil olmak üzere tüm dosyalar site kökünüzde yedekleneceğinden, güvenli olması için yolu değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Eklenti, hem Linux hem de Windows sunucularında çalışabilir. Yedeklemek istemediğiniz dosyaları tarama dışında bırakmanıza da olanak tanır.

7. Duplicator Pro

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiDuplicator , tüm WordPress dosyalarınızı zip formatında yedeklemenizi kolaylaştırır, böylece onları çevrimdışı olarak indirebilir, aynı veya farklı sunucular arasında geçiş yapabilirsiniz.

Duplicator kullanmanın benzersiz avantajlarından biri, önceden yapılandırılmış sitelerinizi klonlama yeteneğidir. En sevdiğiniz temaları veya eklentileri manuel olarak yapılandırmak yerine, Duplicator tek bir siteyi yapılandırmanıza ve bir araya getirmenize izin verir. Bu şekilde önceden yapılandırılmış WordPress sitelerinizi farklı konumlara taşıyabilir ve yeniden çalışma ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer birçok popüler WordPress yedekleme çözümü gibi, Duplicator yedeklemeleri planlamanıza, bunları bulut depolamaya göndermenize ve kendinize e-posta bildirimleri göndermenize olanak tanır.

8. WP-DB-Backup

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiWP-DB-Backup , WordPress veritabanınızı yedeklemenizi ve belirttiğiniz adrese e-posta ile göndermenizi sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca WordPress veritabanı yedeklemesini sunar, yani medya dosyalarınızı manuel olarak yedeklemeniz gerekir.

WordPress sitenizi çok sık güncellemiyorsanız veya resimlerinizi yedeklemek istemiyorsanız, WP-DB-Backup sizin için doğru çözüm olabilir. Ayrıca teknik olarak eğilimli olmanızı bekler, bu nedenle acemiler için en iyisi değildir. WordPress veritabanınızı kendi başınıza yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekecek.

Veritabanı dosyalarını kendi başınıza kullanma riskini almak istemiyorsanız, bu sizin için doğru çözüm değildir.

9. WP Database Backup

2021'in En İyi 9 WordPress Yedekleme EklentisiWP Database Backup , başka bir ücretsiz veritabanı yedekleme eklentisidir.

WP Database Backup ile tek bir tıklamayla yedeklemeler oluşturabilir ve geri yükleyebilirsiniz. WP-DB-Backup’ın sunduğundan biraz daha fazla özellik sunar, ancak genel olarak çok benzerdir.

Yararlı bulacağınız temel özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Kolay konfigürasyon.
 • Veritabanı yedeklemenizi uzak bir yerde saklayın.
 • Birden çok depolama hedefini destekler.
 • Bir listeden yedeklemeyi sıralayın ve arayın.
 • Süreç boyunca size yol gösterecek kapsamlı belgeler sağlar.

Sizin İçin En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi Hangisi?

Şüphesiz UpdraftPlus, web siteniz için en iyi WordPress yedekleme eklentisidir. UpdraftPlus, kutudan çıkar çıkmaz tüm temel özelliklerle birlikte gelen eksiksiz yedekleme çözümüdür. Hepsinden iyisi, ücretsiz sürüm bile, diğer premium eklentilere kıyasla bile çok sayıda özellik sunar.

Bununla birlikte, dosyalarınız her değiştiğinde canlı yedekleme sunan premium bir yedekleme eklentisi seçmeye karar verirseniz, BackupBuddy’yi kullanabilirsiniz . Ayrıca, büyük bir artı olan genel sorunları taramanıza ve onarmanıza da olanak tanır. Eklenti, Stash özelliği ile sunucu kaynaklarınızın çoğunu da kaydeder.

Bu makalenin ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedekleme eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Sitenizi daha da güvenli hale getirmek için, en iyi WordPress güvenlik eklentilerine de göz atabilirsiniz .

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.