PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm Yükseltme

PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm Yükseltme
6 1.394
PrestaShop Mağazanızı En Son Kararlı Sürüme Nasıl Kolayca Yükseltebileceğinizi Öğrenin

Uygulamanın yapısındaki büyük farklılıklar nedeniyle PrestaShop sürüm 1.6’dan (veya daha eski) 1.7’ye doğrudan yükseltme gerçekleştirilemez. Böyle bir yükseltme yapmak istiyorsanız, sadece istediğiniz sürümle yeni bir uygulama yüklemeniz ve içeriğinizi buna taşımanız gerekir.

Ancak güncel olmayan bir sürüm kullanıyorsanız ve en son kararlı sürümüne güncellemek istiyorsanız, işlem oldukça kolay olacaktır.

Öncelikle yapmanız gereken PrestaShop’un yönetici paneline yönetici olarak giriş yapmak ve yönetici panelinizin Modules > Modules & Services bölümüne gitmektir.

PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm YükseltmeSonra içinde Selection sekmesinden 1-Click Upgrade modülünü bulun ve “Install the module” tıklayarak modülü kurun. Modülün kurulumundan sonra tekrar oturum açmanız istenir. Yeniden giriş yaptığınızda, soldaki menüde More adında yeni bir bölümün göründüğünü fark edersiniz . İçinde 1-Click Upgrade bulacaksınız  . Yeni sürüme geçirme seçeneklerini açmak için 1-Click Upgrade menüyü tıklayın.

PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm YükseltmeSistem kontrolünün gerçekleştirileceği yeni bir ekrana yönlendirilirsiniz. Bu ekranda ayrıca yedekleme oluşturma seçenekleri ve güncelleme seçenekleri de bulacaksınız – bunları tercih ettiğiniz şekilde ayarladığınızdan emin olun.

Web siteniz bakım modunda değilse, önbellekleme etkinse veya güncellemeye müdahale edebilecek başka bir özellik varsa, bir uyarı mesajı görünür.

PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm YükseltmeBu uyarıları çözdüğünüzden emin olun, aksi takdirde devam edemezsiniz. Uygulama yükseltme için hazırlandıktan ve uyarı mesajları temizlendikten sonra, Upgrade PrestaShop Now! butonu aktif olacaktır.

PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm YükseltmeUpgrade PrestaShop Now! düğmesine basın ve uygulama yükseltilene kadar birkaç dakika bekleyin. İşlem tamamlandığında, yedekleme veya yükseltme sırasında atlanmış olabilecek dosyalar için uyarıları içeren bir Upgrade complete  mesajı görmelisiniz .

PrestaShop 1-Click Upgrade Modül ile Sürüm YükseltmeGüncelleme bittikten sonra tekrardan yönetim paneline giriş yapmanız istenecektir. Yönetim panel giriş ekranında ve yönetim panel içerisinde yüklediğiniz sürüm görünecektir.

prestashop desteği

PrestaShop Desteği

PrestaShop desteği ile çevrimiçi mağazanızı bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

6 Yorum Var
 1. Özhan Bozkurt

  Merhabalar,

  Yazınızdaki 3. resimde, en alttaki alanda şöyle bir hata alıyorum:

  PHP’s max_execution_time setting has a high value or is disabled entirely (current value: 120 seconds)

  sizde “unlimited” yazan yerde bende “120 seconds” yazıyor ve bunu düzeltmeden güncelleme yapmama izin vermiyor.

  Bu hatayı nasıl düzeltmem gerektiğini açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

  1. Aykut Ekinci

   Merhaba,

   Sunucunuzda bulunan php.ini dosyanızdan max_execution_time bölümünden yükseltme yapabilirsiniz, .htaccess dosyasını düzenleyerek aşağıdaki kodları ekleme yaparak düzeltebilirsiniz veya en son care hosting firmanıza destek talebi oluşturarak max_execution_time düzenleme yapılmasını isteyebilirsiniz.

   php_value max_execution_time 300
   php_value max_input_time 300

   Not: Yükseltme yapmadan önce yedek almanızı önemle tavsiye ediyoruz.

   1. Özhan Bozkurt

    Merhabalar tekrar, hosting firması “max_execution_time” değerini değiştiremeyeceklerini, bunun kendileri için problem yaratabileceğini, güncellemeyi elle yapmayı denememizi söylediler. Araştırdım ki inanılmaz zorlu bir süreç.

    Peki “.htaccess” dosyasını tam olarak kendimiz ne şekilde değiştirebiliriz? Yazdığınız kodları öyle dümdüz kopyalayıp yapıştıracak mıyız? Bunu dilerseniz burada, dilerseniz maille anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

    1. Aykut Ekinci

     Merhaba, ilk yorum yanıtında olduğu gibi direk eklemeniz yeterli olacaktır.

     1. Özhan Bozkurt

      Ne yazık ki işe yaramıyor. “.htaccess” dosyasını dediğiniz gibi düzenledim ve denedim, işe yaramayınca önbelleği temizleyip yine denedim, ancak aynı hatayı almaya devam ediyorum :

      “PHP’s max_execution_time setting has a high value or is disabled entirely (current value: 120 seconds)”

      🙁

     2. Aykut Ekinci

      Sitenizi barındırdığınız Hosting firması izin vermediğinden dolayı işe yaramamış olabilir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.