Etsy’de Satış Yapmaya Yönelik İpuçları

Etsy'de Satış Yapmaya Yönelik İpuçları
0 555

Etsy , World Wide Web’de bulunan en kapsamlı çevrimiçi pazar yerlerinden biridir.

2005 yılında kurulan Etsy , bu özel pazardan en sevdikleri ürünleri almayı seven 60 milyondan fazla aktif alıcıya sahip.

Yukarıdaki rakamlar birçok insanın buradan ürün satın almayı sevdiğini gösteriyor. Benzersiz şeyler toplamayı seven birini tanıyorsanız, o zaman tüm bu özel parçaları Etsy’den alıyor olmalı .

Bunu akılda tutarak, birçok kişi işlerine bu özel pazarı kullanarak başlamayı düşünüyor. Ancak doğru rehberliğin bulunmaması çoğu zaman onları daha yola çıkmadan yarı yolda bırakıyor.

Bu kısa kılavuzda, bir yıldız gibi başlamak ve artan satışlarla pastadan payınızı almaya devam etmek için en iyi ipuçlarından ve önerilerden bazılarını açıklayacaksınız.

O halde daha fazla konuyu vurgulamadan doğrudan konuya geçelim.

Etsy'de Satış Yapmaya Yönelik İpuçları

Etsy Mağazası Kurma

Etsy mağazanızı kurmanızla başlar . Dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus var.

Satıcı Hesabı Oluşturma

Burada yapmanız gereken ilk şey kısa ve akılda kalıcı olması gereken doğru kullanıcı adını seçmektir.

Kullanıcı adıyla işiniz bittiğinde, bir sonraki şey gerçek iletişim bilgilerini eklemektir.

Alıcıların satın alma deneyimlerinde herhangi bir zorluk yaşamamaları için mümkün olan tüm ödeme yöntemlerini eklemek de önemlidir.

İkna Edici Bir Biyografi Ekleyin

Dükkanınızın organik kısmını asla boş tutmayın. Bazı yararlı bilgiler ekleyin ve okuyucunun kalbine dokunduğundan emin olun.

Sizinkine benzer şeyler arayan kişilerin sizi kolayca bulabilmesi için alakalı etiketleri eklemeyi unutmayın.

Çoğu insanın unuttuğu önemli bir şey, mağazanız hakkında net politikalar yazmaktır.

İnsanlara marka hikayenizi anlatabilir, kargo ve iade politikaları vb. ile ilgili bilgiler yazabilirsiniz.

İlanlarda Basit Dil Kullanın

Etsy’de satacağınız ürünler için ilgi çekici listeler yazmanın önemini asla göz ardı etmeyin .

Ürünlerin faydalarını tartışmayı deneyebilir ve Etsy’deki diğer ilgili listelerde nadir görülen benzersiz özellikleri vurgulayabilirsiniz .

İlgili tüm terimlerin ve potansiyel anahtar kelimelerin akıllıca kullanıldığından emin olun.

İlanların kopyası, ileri düzeyde İngilizce bilmeyen bir kişi için anlaşılması karmaşık olmamalıdır. Basit ama profesyonel görünmesini sağlayın.

 Karmaşık yazıyı sade dile dönüştürmekte sorun yaşıyorsanız, Cümleleri yeniden ifade etmek için çevrimiçi Paragraf Değiştirici aracını kullanma girişimi.

Bu araca internete bağlı herhangi bir cihazdan erişilebilir. Tek yapmanız gereken karmaşık metni yapıştırmak, ‘Yeniden Düzenle’yi tıklamaktır; geliştirilmiş kopyanız Etsy mağazanızda kullanıma hazır hale gelir.

Yalnızca Yüksek Kaliteli Görseller Kullanın

Ürünlerinizin etrafında bir ilgi yaratmak istiyorsanız yalnızca yüksek kaliteli görseller kullandığınızdan emin olun. Standartların altında kalitede fotoğraflar asla satış hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmaz.

Doğal ışıkta çekilen fotoğrafların (detaylı olanlar) kullanılması tavsiye edilir.

Dokular, renk seçenekleri gibi tüm detayları öne çıkarmaya çalışın. Potansiyel müşterilerin satın alacakları ürünün her köşesini görebilmesi için farklı açılardan fotoğraf çekin.

Uygun Fiyatlandırmaya Odaklanmak

Etsy’de satış yapmak, dünyanın dört bir yanından satıcıların satışlarını ikiye katlamak için rekabet ettiği son derece rekabetçi bir pazara girmek anlamına gelir.

Alıcının dikkatini çekmek için en iyi fiyatları sunuyorlar. Bunu akılda tutarak, özellikle başlangıçta mütevazı bir fiyatlandırma stratejisi benimsemelisiniz.

Başlangıçta küçük bir marjla yetinip, mümkün olduğu kadar çok alıcı çekmeye çalışın.

Fiyatlandırma stratejisi oluştururken göz ardı edilmemesi gereken en önemli faktörlerden bazıları rakiplerinizi araştırmak, ürünlerinizin nakliye maliyetini dikkate almak ve genel malzeme maliyetini kontrol etmektir.

Yeni öğeleri düzenli olarak listeleyin

Etsy’de satış yapmaya başladığınızda size birçok açıdan yardımcı olur . İşte bu konuyla ilgili bazı kritik hususlar.

Haftada En Az 1 Yeni İlan Ekleyin

Müşterilerin ilgisini canlı tutmak ve mağazanızı düzenli olarak ziyaret etmek için her hafta en az bir yeni liste eklemeyi hedefleyin.

 Bu, tekrar ziyaretleri teşvik eden istikrarlı bir yeni envanter akışını sürdürür.

Haftada yalnızca bir fotoğraf çekmeye ve yeni bir ilan yazmaya vaktiniz olsa bile, bu programa bağlı kalmak zaman içinde satışlarınızı artırabilir.

Sunduğunuz Ürün Türlerini Değiştirin

Kendinizi yalnızca bir kategori veya ürün türüyle sınırlamayın. Ev dekorasyonu, aksesuarlar, sanat eserleri ve daha fazlası gibi farklı türdeki el yapımı ürünlerle karıştırın.

Bu, daha geniş bir ilgi alanına hitap etmenize ve mağazanıza daha fazla alıcı çekmenize olanak tanır.

Örneğin, normalde mücevher satıyorsanız, ara sıra mumlukları veya çerçeveli baskıları kullanmayı deneyin. Çeşitlilik satış şansınızı artırmanıza yardımcı olur.

Sezonluk ve Trend Ürünleri Değerlendirin

Tatiller, TV şovları, filmler, hobiler veya trend olan güncel olaylarla ilgili ürünler oluşturarak güncel temalardan yararlanın.

 Örneğin, Kasım ayında Noel süslerini, Ocak ayında Sevgililer Günü hediyelerini veya yeni bir film vizyona girdiğinde Harry Potter temalı öğeleri listeleyin.

Ayrıca popüler memlerden veya TikTok meydan okumalarından ilham alan öğeler oluşturarak sosyal medyadaki trendleri de takip edebilirsiniz .

Sezonları ve trendleri takip etmek, bu belirli ürünleri arayan alıcıların ilgisini çekmenize olanak tanır.

Reklam Mevcut ve potansiyel müşterilerle güçlü bağlar kurmadan hiçbir işletme gelişemez. Onlarla kişisel düzeyde bağlantı kurmaya çalışın, böylece işletmenizle onurlu ve üzgün hissedebilirler.

 Müşterilerle etkileşime geçme konusunda göz önünde bulundurabileceğiniz önemli şeylerden bazıları şunlardır.

Mesaj ve Siparişlere 24 Saat İçinde Yanıt Verin

Müşterilere zamanında yanıt veren Etsy mağazaları genellikle olumlu geri bildirimler ve takdir alır. Sonuç olarak, ticari faaliyetleri en başından itibaren doğru desteği alıyor.

Rastgele bir alıcıdan aldığınız tek bir mesajı bile göz ardı etmeden, müşterilerinize elinizden gelenin en iyisini yapın. Aldığınız tüm soruları en az 24 saat içinde cevaplamaya çalışın.

Alıcılarınıza Teşekkür Edin

Etsy mağazanızdaki ilk satın alma deneyimleri olsa bile kendilerini harika hissetmelerini sağlamanın en iyi yollarından biridir .

El yazısıyla yazılmış bir not veya teşekkür eden bir çıkartma bu konuda işe yarayabilir.

Unutmayın, kişisel dokunuşlar her zaman onların mağazanıza gelip alışveriş yapmalarını gerçekten takdir ettiğinizi gösterir.

Geri Bildirim İsteyin

Müşterilerinize olumlu bir satın alma deneyimi yaşattıktan sonra onlardan geri bildirim istemek faydalı olacaktır .

Bu, gelecek yıllar için varlığınız olacak olumlu puanları toplamanın harika bir yoludur . Bu, satışlarınızı artırmak için sosyal bir kanıttır.

 Bu nedenle müşteri geri bildirimlerini çok ciddiye alın ve her yoruma yanıt vermeye çalışın.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.