WooCommerce Birden Fazla Para Birimi Ekleme

0 1.482

WooCommerce altyapısıyla hazırlanmış e-Ticaret siteniz için birden fazla para birimi mi eklemek istiyorsunuz?

Bir çevrimiçi mağaza sahibi olarak müşteri tabanınızı büyütmek istiyorsunuz. Bunu yapmanın bir yolu, küresel olarak satış yapmaya başlamaktır. Aslında, çevrimiçi perakendecilerin neredeyse %93’ü uluslararası ödemeleri kabul ediyor ve uluslararası ticaret sunuyor. Bunun için çevrimiçi mağazanızı WooCommerce’de birden fazla para birimini kabul edecek şekilde ayarlamanız gerekir.

Bu kılavuzda, WooCommerce mağazanızda birden fazla para birimini nasıl kabul edeceğinizi göstereceğiz. WooCommerce’de çoklu para birimi etkinleştirildiğinde, size sunulan avantajları ve seçenekleri de gözden geçireceğiz.

Temel WooCommerce Para Birimi Özellikleri

WooCommerce, kutudan çıkar çıkmaz yerleşik bir ödeme işleme sistemi ile birlikte gelir. Bu, mağaza sahiplerinin PayPal, Stripe, banka havalesi ve çek yoluyla ödemeleri işlemesine olanak tanır . Ayrıca ürünleri güncellemeyi ve siparişleri yönetmeyi kolaylaştırır.

Ayrıca ürün fotoğrafları ile mağazanıza dilediğiniz kadar ürün yükleyebilirsiniz . Bunu yaptıktan sonra, ürünlerinizi kategorilere ayırabilir ve katılım oluşturmak için derecelendirmeleri ve geri bildirimleri etkinleştirebilirsiniz.

WooCommerce bir WordPress eklentisi olduğundan, mağazanızın başlangıçtan itibaren SEO açısından optimize edileceğinden emin olabilirsiniz . Buna ek olarak, temel işlevselliği genişletmenize izin veren çok çeşitli eklentileri ve uzantıları destekler.

WooCommerce’de Çoklu Para Birimi Seçeneklerini Etkinleştirme

Ürünleri küresel olarak veya farklı para birimlerinde satmak için WooCommerce’de çoklu para birimi seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekir. Bu, müşterinin ödemesi gereken fiyatı tercih ettiği para biriminde görüntülemek için bir yola ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Örneğin, bir müşteri İngiliz Sterlini (£) hakkında bilgi sahibiyse, ürün fiyatını standart USD ($) para biriminde değil, İngiliz Sterlini (£) olarak görecektir.

Ayrıca müşterilerin uluslararası bir e-ticaret mağazasından alışveriş yaparken kendi döviz kurunu, ücretlerini ve vergilerini hesaplamasını da istemezsiniz. Bu, terk edilen sepetlerde ve hemen çıkma oranlarında artışa neden olabilir. Döviz kurunu hesapladıktan sonra ürün fiyatını görüntüleyerek, WooCommerce mağazanızdaki uluslararası müşteriler için alışveriş deneyimini geliştirebileceksiniz.

Tek sorun, WooCommerce’in varsayılan olarak çevrimiçi mağazanızda bir seferde yalnızca bir temel para birimi sunmanıza izin vermesidir. Ancak, WordPress ve WooCommerce genişletilebilir. Bu, faaliyet gösterdiğiniz ülkenin para birimiyle sınırlı olmadığınız anlamına gelir.

WooCommerce’de Çoklu Para Birimi Kullanmanın Faydaları

WooCommerce mağazanızdaki tüm ürünler için çoklu para birimi seçenekleri sunmak, her tür müşteri için alışveriş deneyimini geliştirmenin harika bir yoludur. Uluslararası alışveriş yapanlar, ürünlerinize göz atarak ve bunları alışveriş sepetlerine ekleyerek, döviz kurlarını, ücretleri ve vergileri hesaplamak zorunda kalmadan kendilerini evlerinde hissedecekler.

Bu aynı zamanda WooCommerce ürünlerinizi her tür müşteriye tercih ettikleri para biriminde sunmanın harika bir yoludur. Müşterilere ülkelerine göre kendileriyle alakalı para birimini gösterebilirsiniz.

Çoklu Para Birimi için Mevcut Seçenekler

Çoklu para birimi değiştirici kullanarak, alışveriş yapanların bulunduğu ülkeye göre para birimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Benzer para birimi simgeleri arasında karışıklığı önlemek için müşterilere doğru fiyat biçimlerini göstermek de önemlidir. Örneğin, Kanadalı müşteriler “$” işaretini yerel Kanada doları para birimi olarak ilişkilendirebilirken ABD’den alışveriş yapanlar fiyatların ABD doları cinsinden olduğunu düşünebilir.

Ek olarak, çoklu para birimini kullanarak, müşterilere çevrimiçi mağazanızdaki tüm WooCommerce ürünlerinin fiyatlarını otomatik olarak güncelleyen doğru döviz kurunu gösterebilirsiniz. Fiyatları kendiniz manuel olarak güncelleme konusunda endişelenmenize gerek yok.

WooCommerce’de Birden Fazla Para Birimi Kabul Etme

WooCommerce’de çoklu para birimi etkinleştirildiğinde, bir müşteri sepetine bir ürün eklediğinde, ürünün fiyatını kendi para biriminde görecektir.

Ardından döviz kuru uygulanır ve anında doğru fiyat hesaplanır. Bunun ardından, müşteriler tercih ettikleri para biriminde ödeme yapabilirler çünkü dönüştürülen fiyatlar kasada uygulanır.

Para Birimi veya Ülkeye Göre Ödeme Ağ Geçitlerini Kullanın

WooCommerce Birden Fazla Para Birimi EklemeWooCommerce mağazanızda para birimine veya ülkeye göre ödeme ağ geçitlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu, müşterilerinizin aşina olduğu para birimine veya bulundukları ülkeye göre ödeme ağ geçitleri sunabileceğiniz anlamına gelir.

Müşteriler genellikle yerel ödeme işlemcilerine daha aşinadır. Onlara yerel bir ödeme ağ geçidi sunmak, WooCommerce’inizden satın almalarını daha kolay ve daha uygun hale getirir. Buna ek olarak, daha fazla insanı WooCommerce mağazanızdan alışveriş yapmaya teşvik ederek müşteri tabanınızı büyütmenize yardımcı olur.

Eklentileri kullanarak e-ticaret mağazanızda para birimine veya ülkeye göre ödeme ağ geçitleri sunabilirsiniz:

  • WooCommerce için Ödeme Ağ Geçidi Para Birimi . Bu, ödeme ağ geçitleri için para birimlerini yönetmenize izin veren ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Para birimlerini dönüştürmek veya para birimlerini kısıtlamak için kullanabilirsiniz.
  • WooCommerce için Ödeme Ağ Geçidi Para Birimi . Bu eklenti, WooCommerce ile birlikte gelen seçili ödeme ağ geçitlerinin yanı sıra özel ağ geçitleri için para birimlerini dönüştürmenize veya kısıtlamanıza olanak tanır.
  • WooCommerce için Müşteri Konumuna Göre Ödeme Ağ Geçitleri . Son kullanıcının konumuna göre ödeme ağ geçitlerini kısıtlamanıza izin veren başka bir ücretsiz eklenti.
  • Para Birimi ile WooCommerce Ödeme Ağ Geçitleri . WooCommerce Para Birimine Göre Ödeme Ağ Geçitleri, farklı para birimleri için hangi ödeme ağ geçitlerinin kullanılabileceğini kontrol etmenizi sağlar. Varsayılan WooCommerce ödeme ağ geçitlerine ve mağazanıza eklediğiniz özel ödeme ağ geçitlerine tercih edilen para birimlerini ekleyebilirsiniz.
  • Ülkeye veya Eyalete Göre WooCommerce Ödeme Ağ Geçitleri . Ülkeye veya Eyalete Göre WooCommerce Ödeme Ağ Geçitleri, müşterilerin bulunduğu ülke veya eyalete göre ödeme yöntemleri sunmanıza olanak tanır. WooCommerce mağazanızda bulunan her ödeme ağ geçidi için ülkeleri veya eyaletleri ayarlayabilirsiniz.

Fiyatları Yerel Para Birimi Olarak Görüntüle

WooCommerce Birden Fazla Para Birimi EklemeMüşterilere kendi para birimlerinde WooCommerce ürün fiyatlarını göstermek, dünyanın her yerinden alışveriş yapanlara satış yapmanın harika bir yoludur. Ayrıca WooCommerce mağazanızda alışveriş sepetinin terk edilmesini azaltmaya yardımcı olabilir.

Örneğin, bir müşterinin sipariş için ne kadar ödemesi gerektiğini bulması ve hesaplaması gerekiyorsa, sepetini boş bırakma olasılığı daha yüksektir. Buna ek olarak, çoğu uluslararası müşteri, fiyatlar yerel para biriminde değilse WooCommerce ürünlerinize göz atmakta tereddüt edecektir.

WooCommerce Fiyatları ve Ülkeye Göre Para Birimleri modülünü kullanarak müşterilere fiyatları kendi para birimlerinde gösterebilirsiniz . Modülü kurduktan ve kullanıma hazır hale getirdikten sonra, virgülle ayrılmış ülke kodlarını kullanarak her bir ülkeyi tanımlayarak ülke grupları oluşturmanız gerekir.

Döviz Kurlarını Ayarla

WooCommerce Birden Fazla Para Birimi EklemeMağazanızda ürün fiyatlarını görüntülemek için farklı para birimleri kullanıyorsanız, WooCommerce’de döviz kurları ayarlamak isteyebilirsiniz. Bu, döviz kurlarının nasıl güncelleneceğine karar vermeyi ve döviz kuru için sunucuyu seçmeyi içerir.

Bu, döviz kurunun doğru olduğundan ve müşterilerin gerçek “dönüştürülmüş” fiyattan daha fazla veya daha az ödeme yapmadığından emin olmanızı sağlar.

WooCommerce Döviz Kurları modülünü kullanarak, WooCommerce sitenizde kullanılan tüm döviz çiftleri için döviz kurları belirleyebilirsiniz. Döviz kuru güncellemeleri arasındaki zaman aralığını ayarlayabilir, döviz kuru sunucusunu değiştirebilir ve döviz kuru yuvarlamasını etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca WooCommerce’e özel para birimi seçenekleri eklemenize ve bunlar için döviz kurlarını kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Birden Fazla Para Birimi Kabul Etmek İçin Başka Ne Yapabilirsiniz?

WooCommerce’de birden fazla para birimini kabul etmenin diğer yollarına bir göz atalım.

Çoklu Para Birimi Değiştirici

WooCommerce mağazanızda farklı para birimleri kullanacaksanız, çoklu para birimi değiştirici kullanmayı düşünün. Bu sayede müşteriler, ürünü sepete eklemeden önce tek ürün sayfasından tercih ettikleri para birimini seçebilirler.

Yeni site ziyaretçilerini çekmeye ve her tür müşteriyi WooCommerce mağazanızdan satın almaya teşvik etmeye yardımcı olabilir. Bu, e-ticaret mağazanızdaki satışları artırmanın ve alışveriş deneyimini geliştirmenin harika bir yoludur.

WooCommerce için bazı ücretsiz çoklu para birimi değiştiricileri:

  • YayCurrency . Ürün sayfalarına bir para birimi değiştirici widget’ı ekleyerek müşterilerin görmek istedikleri para birimini ön uçtan seçmelerine olanak tanır.
  • Pcurrency Converter Widget . Bu eklenti, müşterilerin tercih ettikleri para biriminde ürün fiyatlarını görüntülemek için kullanabilecekleri kenar çubuğuna bir para birimi değiştirici widget’ı eklemenizi sağlar.
  • WooCommerce Product Price Based on Countries . Bu eklenti, coğrafi konum aracılığıyla müşterinin ülkesini otomatik olarak algılar ve o ülke için belirttiğiniz para birimini ve fiyatı görüntüler.

Bir başka popüler seçenek de WooCommerce için YITH Çoklu Para Birimi Değiştirici . Mağazanızda çoklu para birimi sistemini etkinleştirmenizi sağlar. Bu sayede müşteriler, ürünleri varsayılan para birimi yerine yerel para birimlerinde görebilir ve ödeyebilir.

Mağaza sahipleri, sınırsız sayıda para birimi eklemek ve mağazalarının herhangi bir yerinde bir para birimi değiştirici görüntülemek için bunu kullanabilir. Ayrıca size, fiyatları kendi ülkelerinin para biriminde otomatik olarak göstermek için kullanıcıların coğrafi konumunu belirleme seçeneği de sunar.

Fiyat Formatları

Yükseltici

WooCommerce varsayılan fiyat biçimini değiştirmek, e-Ticaret mağazanızda bulunan farklı para birimlerindeki fiyatlar için doğru biçimi görüntülemenize olanak tanır.

Bu, WooCommerce mağazanızda her tür para birimini sunmak için kullanışlıdır. Örneğin, ABD dolarını iki ondalık basamakla görüntülemek doğrudur ancak Japon Yeni için aynı fiyat biçimini kullanamazsınız. Bunun yerine, iki ondalık basamağı kaldırmak ve Japon Yeni cinsinden fiyatlar için farklı bir biçim görüntülemek isteyebilirsiniz.

Booster Plus’ın WooCommerce Price Formats modülünü kullanarak WooCommerce’de fiyat biçimlerini ayarlayabilirsiniz.

Özel Para Birimleri Ekle

WooCommerce Birden Fazla Para Birimi EklemeVarsayılan WooCommerce ayarlarında tercih ettiğiniz para birimini bulamıyorsanız, mağazanıza daha fazla para birimi eklemeniz gerekir.

Bu, WooCommerce mağazanızdaki alışveriş deneyimini geliştirmenin harika bir yolu olabilir ve aynı zamanda tercih ettiğiniz para biriminde ödeme almanızı kolaylaştırır.

Mağazanızda kullanılan para birimi sembolünü ve konumunu değiştirmek için WooCommerce eklentisi için Özel Para Birimi de kullanabilirsiniz . Bu eklenti ayrıca yeni bir özel para birimi türü eklemenizi sağlar. Başlamak inanılmaz derecede kolaydır ve mağazasına para birimi seçeneği eklemek isteyen herkes için mükemmeldir.


WooCommerce’de birden fazla para birimini kabul etmek, küresel bir müşteri tabanına hitap etmek için çok önemlidir. Dünyanın her yerinden alışveriş yapan kişiler WooCommerce ürünlerinize göz atabilir, sepetlerine ürün ekleyebilir ve tercih ettikleri para biriminde ödeme yapabilir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.