35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

0 1.204

Blog yazılarınız için en iyi ücretsiz stok fotoğraf sitesi mi arıyorsunuz?

Güzel ve dikkat çekici görseller kullanmak, hedef kitlenizin web sitenize nasıl tepki vereceği konusunda gerçek bir fark yaratabilir. Göz alıcı fotoğraflar sergileyen içerik, daha fazla okunma ve paylaşım alır, aldığınız geri dönen ziyaretçi sayısını artıracak ve sonuçta web sitenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Ancak web sitenize ‘vay’ faktörü veren stok fotoğrafları bulmak zor olabilir. Bu yazıda, en iyi ücretsiz ve premium stok fotoğraf web sitelerinin bir listesini bir araya getirdik. Umarım, WordPress web sitenizin ihtiyacı ne olursa olsun, burada sizin için bir şeyler olacaktır.

Yüksek kaliteli bir görüntüyü hızlı ve kolay bir şekilde indirebileceğiniz birçok ücretsiz stok fotoğraf web sitesi vardır. WordPress web sitesi içeriği için ara sıra bir fotoğrafa ihtiyaç duyan bir blogcu veya küçük işletme iseniz, bu ücretsiz fotoğraf sitelerinden biri tam da aradığınız şey olabilir.

1. Unsplash35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Unsplash , en sevdiğimiz ücretsiz fotoğrafçılık kaynağımızdır (bunları blog yazıları için oldukça sık kullanırız). Bu web sitesi 200.000’den fazla yüksek çözünürlüklü görüntüden oluşan bir koleksiyona sahiptir ve her gün yüzlercesi daha eklenir. Fotoğraflar 41.000’den fazla fotoğrafçıdan oluşan bir topluluk tarafından sağlanmaktadır ve hepsi kişisel ve ticari amaçlarla kullanmakta serbesttir.

Unsplash, kaydolma, kendi koleksiyonlarınızı oluşturma ve favori fotoğrafçıları takip etme seçeneği sunar. Bir görsel ararken kendi terimlerinizi kullanabilir veya hazır bir koleksiyonu görüntüleyebilirsiniz. Unsplash, ilginç ve çeşitli bir görüntü yelpazesine sahiptir ve fotoğraflara profesyonel bir his ve bitiş sağlar. Bu kesinlikle kontrol etmeye değer bir araçtır.

2. RawPixel

35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Belki de bu isim, Unsplash’a en çok katkıda bulunanlardan biri oldukları için aileden geliyor. Ancak daha fazla çeşitlilik için RawPixel ana sitesine gidin. Burada ücretsiz stok fotoğrafları, vektörler ve hatta PSD’ler bulacaksınız. Ücretsiz koleksiyonları, aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 200.000 stok fotoğrafı içerir. Ancak bu sizin için yeterli değilse, ek 30.000’den fazla stok için premium üyelikler de (fotoğrafları için ticari kullanım lisansları dahil) sunarlar.

3. Vecteezy35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Vecteezy milyonlarca stok fotoğraf sunar. Sitedeki fotoğrafların çoğu kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdir, ancak diğerleri ücretli bir abonelikle kullanılabilir .

Ücretsiz kaynaklar bile siteye eklenmeden önce manuel olarak incelendiği için Vecteezy tarafından sunulan kaynakların kalitesini takdir edeceksiniz. Bu, diğer bazı ücretsiz fotoğraf sitelerinde olduğu gibi, düşük kaliteli görüntüler üreten arama sonuçlarında sorun yaşamamanızı sağlar.

Vecteezy, giriş yapmadan fotoğrafları indirme seçeneği sunar veya ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz. Oturum açmak, indirme geçmişinizi görüntülemenize, koleksiyonlar oluşturmanıza ve resimleri favori olarak işaretlemenize olanak tanır.

4. Pixabay35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Pixabay , telif hakkı olmayan fotoğrafları, illüstrasyonları, vektörleri, grafikleri ve videoları paylaşan ve kullanan bir yaratıcı topluluk olmaktan gurur duyar. Yine CC0 lisansı, yayınlanan tüm içerikler için geçerlidir. Bu nedenle, tüm medya kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdir ve atıf gerekli değildir.

Pixabay şu anda 1.090.000’den fazla resim ve video görüntülüyor. Sunulan geniş görsel yelpazesi, ister illüstrasyon, vektör, fotoğraf veya başka bir şey arıyorsanız, onu mükemmel bir seçim haline getirir.

Pixabay, kullanıcıları kaydolmaya ve kendi hesaplarını (ücretsiz olarak) oluşturmaya teşvik eder. Burada favori resimleri yükleyebilir ve favorilerinize ekleyebilir, diğer kullanıcıları takip edebilir, mesaj gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

5. PicJumbo35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Picjumbo , Viktor Hanacek’in sahibi olduğu ve bakımını yaptığı ücretsiz bir stok fotoğraftır. Başlangıçta Viktor, siteyi kendi ücretsiz fotoğraflarını paylaşmak için kullandı, ancak kurulduğundan beri Picjumbo büyüdü ve şimdi birçok yaratıcının fotoğraflarını kabul ediyor ve paylaşıyor.

Şu anda 1500’den fazla ücretsiz stok fotoğraf var, ancak daha fazlasını istiyorsanız, her ay 30’dan fazla fotoğrafa erişmek için premium hesaba yükseltebilirsiniz. Tüm fotoğrafları istediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz, eğer yeniden dağıtmak istemiyorsanız, bu durumda abone olmanız gerekir .

6. Icons8

35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Adının sizi aldatmasına izin vermeyin – Icons8’de tonlarca harika bedava fotoğraflar var. Bu, tümü uygun şekilde kategoriler halinde düzenlenmiş binlerce küratörlü fotoğraf içerir. Bu, ücretsiz simgelere, illüstrasyonlara, müziğe ve daha fazlasına ek olarak.

Resimler standart jpeg formatında ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ayrıca, ücretsiz bir kaynak kullandığınızda, Icons8’e dostça bir geri bağlantı ile kredi vermeniz gerekir. Aksi takdirde, bağlantı gereksinimleri olmayan ve ayrıca görüntüler için yüksek çözünürlüklü png ve psd dosyalarına erişmenize izin veren bir premium plana abone olabilirsiniz (ayda 50 indirme için 13 $/ay).

7. Pexels35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Pexels , görsellerini Creative Commons Zero (CC0) lisansı altında paylaşan ücretsiz bir stok fotoğraf kaynağıdır. Bu, görüntülerini kişisel ve ticari kullanım için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız, siteye veya fotoğrafçıya atıfta bulunmak zorunda kalmadan Pexels’in resimlerini WordPress web sitenizde kullanabilirsiniz.

Pexels şu anda 30.000’den fazla ücretsiz stok fotoğrafı sunuyor. Ayrıca aylık olarak eklenen 3.000 tane daha var. Bu güzel görüntüleri kopyalamaktan, değiştirmekten ve dağıtmaktan çekinmeyin. Görseller, çeşitli indirme boyutlarında ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak özel bir boyutta mevcuttur.

8. Burst35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Shopify, müşterilerini başarılı kılmak için çok şey yapar. Buna Burst adlı ücretsiz stok fotoğraflardan oluşan derlenmiş bir kitaplık oluşturma da dahildir . Resimleri Shopify müşterileri ve daha fazlası için indirmek ücretsizdir.

9. EveryPixel35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

EveryPixel , AI tarafından desteklenen ücretsiz ve ücretli hazır fotoğraf web sitelerini tarayabilen bir stok fotoğraf arama motorudur. Arama sonuçlarını her zaman yalnızca ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden filtreleyebilirsiniz!

10. Foodiesfeed35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

FoodiesFeed tam da beklediğiniz gibi. Yemekle ilgili ücretsiz stok fotoğraflardan oluşan mükemmel bir koleksiyon.

11. FreeImages35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

FreeImages , iyi bir stok fotoğraf koleksiyonuna sahiptir ve ilgili bir proje üzerinde çalışıyorsanız çok zaman kazandırabilecek kullanışlı fotoğraf koleksiyonlarına sahiptir.

12. FreePhotos35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

FreePhotos , toplam 100 kategoride gruplandırılmış harika bir ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonu sunar. Çevrimiçi bir fotoğraf düzenleyici bile var.

13. FreeStocks35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

FreeStocks , 7 kategoriye yayılmış, yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğraflardan oluşan şık bir koleksiyona sahiptir, yani. – hayvanlar, şehir ve mimari, moda, yiyecek ve içecekler, doğa, nesneler ve teknoloji ve insanlar.

14. Gratisography35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Gratisography , dokuz farklı kategoriden harika bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonu sunar.

15. IM Free35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

IM Free , eğlence, siyah beyaz, ortam, şehir manzarası ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kategorilerden elle seçilmiş ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonu sunar!

16. Jay Mantri35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Jay Mantri , CC0 lisansı altında Tumblr blogu aracılığıyla güzel bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonunu paylaşıyor.

17. Kaboom Pics35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Kaboom Pics , bir renk paleti aracılığıyla aranabilen harika bir orijinal yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonuna sahiptir.

18. Life of Pix35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Life of Pix , dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçıların katkıda bulunduğu geniş bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf galerisine sahiptir. Bu sitenin arkasındaki beyinler, LEEROY yaratıcı , kaydırıcılar, arka planlar ve daha fazlası için harika ücretsiz stok video indirmeleri içeren bir kardeş sitesi Life of Vids’i de işletiyor.

19. Little Visuals35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Little Visuals , gelen kutunuza teslim edilen ve arşivlerde indirilebilen ücretsiz, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon sunar. Arama işlevine sahip değiller. Ayrı bir notta, site sahibinin talihsiz ölümünden sonra site artık yeni stok fotoğrafları eklemiyor. Fotoğraflar hala çevrimiçi durumda ve çabalarına bir övgü olarak paylaşılıyor.

20. Magdeleine35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Magdeleine , CC0 alanına atfedilen, 8 kategoride küratörlüğünde hazırlanmış, elle seçilmiş, ücretsiz, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflardan oluşan güzel bir koleksiyon sunar. Ayrıca her gün bir adet ücretsiz stok fotoğrafı eklemeye devam ediyorlar!

21. MMT35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

MMT , ticari kullanım için ücretsiz stok fotoğraflar sağlar. Fotoğraflar CC0 lisanslıdır, bu nedenle hem kişisel hem de ticari amaçlarla ücretsiz olarak indirilebilir, kullanılabilir ve yeniden dağıtılabilir. Bu, web sitelerinde, temalarda, şablonlarda, basılı materyallerde, sosyal gönderilerde, uygulamalarda veya tasarım araçlarında görüntülenecek resimler arıyorsanız, MMT’yi harika bir seçim yapar.

MMT’nin içeriği makro fotoğrafçılık, şehir manzaraları, doğa, çalışma alanları ve daha fazlasını içeren birçok kategoriyi kapsar. Her hafta yeni resimler eklenir ve galerilerde bir dizi ilginç kategori sergilenir. Sitede aktif bir blog da paylaşılır.

22. Moose

35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Moose , benzersiz ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflarından oluşan harika bir koleksiyona sahiptir. Blog gönderisi özellikli görseller ve ilgi çekici sosyal medya gönderileri için harika olan izole karakterlere ve arka plana sahip bir sürü ücretsiz stok fotoğraf sunar. Ancak, CC BY-ND 3.0 kapsamında lisanslıdırlar, bu da web sitesine bir bağlantı vermeniz gerektiği anlamına gelir.

23. MorgueFile35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Adın büyük bir hayranı olmasam da , MorgueFile 350.000’den fazla ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonuna sahiptir.

24. MyStockPhotos35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

MyStockPhotos , Themeisle’dan ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflardan oluşan harika bir koleksiyon.

25. Negative Space35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

NegativeSpace , CC0 lisansı altında harika bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonuna erişmenizi sağlar – fotoğrafları her yerde kullanmanıza olanak tanır!

26. Picography35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Picography , 12 kategoriye yayılmış güzel bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. CC0 lisansı kapsamındadırlar, yani bunları herhangi bir projede kullanmakta özgürsünüz.

27. Public Domain Archive35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Public Domain Archive , 14 kategoriye yayılmış 200’den fazla ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraftan oluşan şık bir koleksiyona sahiptir. Tüm görüntüler CC0 altında lisanslanmıştır ve bunları her projede kullanmanıza olanak tanır.

28. ScatterJar35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

ScatterJar , yiyeceklerle ilgili her şey için ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğrafları için özel bir sitedir. Sebzeler, içecekler, otlar ve baharatlar ve daha fazlasını içeren yiyecekler için özel kategorileri vardır.

29. ShotStash35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

ShotStash , doğada zarif bir şekilde benzersiz olan güzel bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Görüntüler 10 kategoride gruplandırılmış ve CC0 altında lisanslanmıştır.

30. SkitterPhoto35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

SkitterPhoto , kamu malı CC0 lisansı altında lisanslanmış güzel bir ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf koleksiyonuna sahiptir.

31. Snapwire Snaps35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Snapwire Snaps , dünyanın her yerindeki fotoğrafçıların ücretsiz, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflarından oluşan bir koleksiyondur.

32. SplitShire35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

SplitShire , kişisel ve ticari kullanım için ücretsiz 900’den fazla ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf içeren tek kişilik bir projedir.

33. StockSnap35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

StockSnap , ücretsiz, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflardan oluşan mükemmel bir koleksiyona sahiptir. Ayrıca trend olan görseller ve görselleri görüntüleme veya indirme sayısına göre sıralama gibi ilginç özelliklere de sahiptir.

34. Styled Stock35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

StyledStock, kendilerini kadınsı bir stok fotoğraf sitesi olarak konumlandırıyor. Blog gönderileri, reklamlar ve daha fazlası için harika, seçilmiş ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflara erişebilirsiniz.

35. Super Famous Studio35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Bu, Super Famous Studios’un bir yan projesidir ve manzara ve doğa fotoğrafçılığına odaklanan ücretsiz, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflar içerir.

36.PatternLibrary35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Teknik olarak bir stok fotoğraf sitesi olmasa da, ThePatternLibrary bir sonraki projenizde ücretsiz olarak indirebileceğiniz güzel desenler sunar.

37. BestStockPhotoFree

35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

CC0 altında lisanslanan başka bir iyi BestStockPhotoFree– bu, bunları tüm projelerinizde kullanmakta özgür olduğunuz anlamına gelir!

38. PikWizard35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

PikWizard , 100.000’den fazla tamamen ücretsiz görsel içeren harika bir ücretsiz stok fotoğraf sitesidir. Bu stok fotoğrafların 20.000’den fazlası onlara özel.

PikWizard, insanların ücretsiz stok fotoğraflarıyla gurur duyuyor – ücretsiz stok fotoğraf sitelerinde nadir görülen bir şey. “Ofis” veya “toplantı” gibi anahtar kelimeleri arayın ve PikWizard’ın sunduğu stok fotoğraflarının kalitesini göreceksiniz!

Bonus: En İyi Premium Stok Fotoğraf Web Siteleri

Ücretsiz stok fotoğrafları gösteren çok sayıda web sitesinin yanı sıra, çok çeşitli premium görüntü siteleri de vardır. Bu siteler, genel olarak, daha yüksek kaliteli fotoğrafların yanı sıra çok daha fazla seçenek sunar. Ayrıca düzenleme araçları, dijital tasarım öğeleri, illüstrasyonlar, video klipler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok ekstra özellik sunarlar.

Büyük bir işletmeyseniz veya işiniz günlük olarak resimlerle çalışmanızı gerektiriyorsa , profesyonel, birinci sınıf fotoğraflara erişim bir öncelik olmalıdır. Bu nedenle, belki de premium bir görsel web sitesine abone olmayı düşünmelisiniz. Mevcut en iyi sitelerden bazılarına bir göz atalım.

Big Stock35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Bigstock , aralarından seçim yapabileceğiniz 57 milyondan fazla fotoğraf, vektör ve video içeren bir stok fotoğraf üyelik sitesidir. İstediğin her şey muhtemelen onlarda var. Tüm fotoğrafları telifsizdir, bu nedenle görüntüleri işletmeniz için gerektiği gibi kullanabilirsiniz (tekrar satmadığınız veya logo olarak kullanmadığınız sürece).

Bigstock iki fiyatlandırma yapısı sunar: ayda belirli sayıda indirme içeren aylık planlar veya gerektiğinde kredi ekleyebileceğiniz ve kullanabileceğiniz alternatif bir kredi planı. Sadece sizin için çalışan bir plan seçin!

Envato Elements35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Envato Elements , dijital varlıklar sağlayan birinci sınıf bir abonelik hizmetidir. Tasarımcıları, ajansları, pazarlamacıları ve diğer profesyonelleri hedefleyen Envato Elements, 300.000’den fazla telifsiz stok fotoğraf, 33.000 grafik varlık, kurs, e-Kitap ve daha fazlasını sağlar.

Envato’ya kaydolduktan sonra, her ay kütüphaneden sınırsız sayıda fotoğraf indirebilirsiniz, tümü ticari lisansa sahiptir. Fotoğrafları kategoriler aracılığıyla veya yön, arka plan ve renk gibi daha özel filtreler aracılığıyla arayın. Bu, projeniz için doğru görüntüyü bulmanızı kolaylaştırır.

Envato Elements, paranızın tam karşılığını verir ve sık sık ve yüksek hacimli fotoğraflara veya diğer tasarım öğelerine ihtiyaç duyan profesyoneller için ideal seçimdir.

Adobe Stock35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Adobe Stocks , üç aylık premium plan sunar. Bu aboneliklerin her biriyle, çok sayıda çarpıcı ve orijinal resim indirebilirsiniz. Daha sonra birkaç seçeneği belirtmek için bu fotoğrafları baskıda, sunumlarda, web sitelerinde ve sosyal medyada kullanabilirsiniz. Dinamik sanatçılardan ve tematik galerilerden fotoğraflara göz atın veya video, 3B varlıklar ve çok daha fazlasının seçimini kontrol edin.

Tüm görüntüler Adobe Experience Cloud içinde görüntülenebilir, lisanslanabilir, erişilebilir ve yönetilebilir . Satın almadan önce neyin en iyi sonucu verdiğini görmek için Photoshop CC, Illustrator CC, bir Adobe uygulaması veya başka bir Adobe aracında tasarımlarınızda filigranlı fotoğrafları önizleyin. Adobe’ye kaydolmaya karar verirseniz, ilham verici görüntüleri bir sonraki yaratıcı projeniz için mükemmel uyumu bulmanızı sağlayacaktır.

Shutterstock35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Shutterstock gerçekten etkileyici bir premium görsel sağlayıcıdır. 160 milyonun üzerinde telif ücretsiz fotoğraf, vektör, illüstrasyon, simge, video klip ve müzik parçası sergileyen, şüphesiz burada sizin için bir şeyler olacak. Ayrıca yeni Adobe eklentisi ile favori Creative yüksek sesli uygulamalarınızdaki stok fotoğraflarınıza erişmek çok kolay.

Shutterstock, hem bireylerin hem de işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi abonelik planı sunar. Shutterstock ayrıca indirmeyi seçtiğiniz fotoğraflar için kullanıma hazır şablonlar sağlayan, görüntüleri özelleştirmenize, slayt gösterileri oluşturmanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan kendi Düzenleyicisi ile birlikte gelir. Yüksek kaliteli, ilginç ve göz alıcı fotoğraflar arıyorsanız, Shutterstock sizin için çözümdür.

Death to Stock35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

“Hisse senedi öldüğünde sanat gelişir” konseptine dayanan Death to Stock , dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar tarafından oluşturulan galeriler sunan birinci sınıf bir tabandan fotoğraf sitesidir. Siteye üyeliğiniz, doğa, moda, konsept sanat, dans, ofis ortamları ve çok daha fazlasını içeren gelecekteki fotoğraf setlerini finanse etmenize yardımcı olur.

En iyi yanı, her ay yeni fotoğraflar yayınlandıkça, bunların nasıl oluşturulduklarına dair kendi hikayeleriyle gelmesidir. Death to Stock ile sadece fotoğraf çekmiyorsunuz, onların anlayışına ve yaratılmasına giden yaratıcı sürece tam bir göz atıyorsunuz. Haftalık ücretsiz stok fotoğraflarına erişim için bültenlerine kaydolmanızı tavsiye ederim.

Canva35+ En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Canva , bir fotoğraf düzenleyici içeren ve 1.500.000’den fazla ücretsiz ve premium stok fotoğrafa erişim sağlayan bir grafik tasarım aracı web sitesidir. Site, fotoğrafları birden çok kategoriye ayırarak ihtiyacınız olan görüntüleri hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olur.

Bu ücretsiz bir araçtır, ancak ücretsiz fotoğrafları indirmek ve kullanmak için kaydolmanız gerekir. Ücretli görsellerin fiyatları farklılık gösterir ve her fotoğrafla birlikte verilen lisans fiyata bağlıdır. Bu nedenle, bir projede bir görüntü kullanmadan önce her zaman lisansı kontrol edin. 300.000’den fazla ücretsiz görsel içeren Canva for Work aylık abonelik planı da mevcuttur.

StockThatRocks

Premium Stok Fotoğrafları

Göreceli olarak yeni olsa da, StockThatRocks, premium stok fotoğraflar için başka bir harika seçenektir. Kategoriler, koleksiyonlar ve/veya oturumlar halinde düzenlenmiş çeşitli görseller sunarlar. Hepsinden iyisi, tutarlı bir fotoğraf stili kullanıyorlar. Bir işletmeyi veya blogu yeniden markalaştırırken onları harika bir seçenek haline getirir.

Kütüphaneleri çeşitli odalar, nesneler, insanlar ve daha fazlasını içerir. Ayda yalnızca 17’den başlayan üyeliklerle (6 indirme için) en ucuz seçenek olmayabilirler, ancak görüntüler buna değer. Genel üyeliklerin yanı sıra şu anda fotoğraflar için standart, genişletilmiş, özel ve ajans lisanslama seçenekleri sunuyorlar. Bu nedenle, belirli bir resmi kullanan tek kişi olmak istiyorsanız, olabilirsiniz.

En İyi Stok Fotoğraf Siteleri Üzerine Son Düşünceler

Günlük olarak görsellerle çalışanlar için, birinci sınıf bir stok fotoğraf sitesine abone olmak, web’de doğru resmi aramak için sayısız saat kazanmanızı sağlayacaktır. Premium bir site, sayısız güzel ve profesyonel görseli tek bir yerden aramanızı ve bunlara erişmenizi sağlar.

Ancak, bir bütçeniz olsa bile, ücretsiz resim sitelerinde bulabileceğiniz bazı harika fotoğraflar var. Ve şimdi en iyi ücretsiz stok fotoğraf sitelerinin bir listesine sahipsiniz! Bir sitede görüntülenen fotoğraflardan memnun değilseniz, başka bir siteye göz atın. Mutlu görüntü aramalar!

Başka harika stok fotoğraf siteleri önerebilir misiniz? Lütfen favorilerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.