PrestaShop vs Shopify: e-Ticaret Platformu Karşılaştırması

0 1.085

Bir e-ticaret platformu seçmek, bir online satış mağazasını başlatmadan önce vermeniz gereken en temel karardır.

Tabii ki, bir platformdan diğerine geçmek mümkündür, ancak bunu yapmak için gerçekten zaman ve para harcamak ister misiniz?

İşinizi kolaylaştırmak için iki popüler platforma genel bir bakalım ve karşılaştıralım: PrestaShop ve Shopify .

PrestaShop nedir

PrestaShop, Avrupa’daki en ünlü ve popüler e-ticaret platformlarından biridir. Şirket 2007 yılında pazara girdi ve bugün 270.000’den fazla çevrimiçi mağaza kullanıyor, PrestaShop topluluğu 1 milyondan fazla üyeden oluşuyor.

Bu açık kaynaklı çözüm 1.7 versiyonunu bir süre önce yayınladı ve şimdi tüccarlar istedikleri web mağazasını yapmak için birçok fırsata sahipler. PrestaShop’un 51 ülkede 200’den fazla resmi ortağı ve tüccarların bir çevrimiçi mağazayı özelleştirmek için temaları veya modülleri seçebilecekleri bir pazar yeri vardır.

Prestashop ana özellikleri

PrestaShop hakkında temel bir anlayışa sahip olduktan sonra, ayrıntılara bir göz atalım:

 • Maliyet. PrestaShop ücretsiz açık kaynaklı e-ticaret yazılımıdır. PrestaShop tabanlı web mağazanızın tamamen özelleştirilebilir olacağı ve istediğiniz herhangi bir özelliği ekleyebileceğiniz anlamına gelir.
 • Kullanımı. PrestaShop gösterge paneli net ve kullanımı kolaydır. Web mağazası sahipleri, herhangi bir ek bilgi veya teknik beceri olmadan dükkanı yönetebilir.
 • Müşteri desteği. Platform, büyük bir topluluğa, bir foruma ve tüm teknik problemleri çözebilecek çok çeşitli ortaklara sahiptir. PrestaShop’un kendi destek ekibi vardır ve bu nedenle hizmetleri ödenir: seçilen bir plana bağlı olarak 249 € ‘dan 1.399 €’ ya kadar.
 • Tasarımlar. Resmi PrestaShop pazarında hem ücretsiz hem de ücretli 4000’den fazla tema var. Platform sürümüne, mağaza kategorisine, stile ve dahil edilen işlevselliğe bağlı olarak istediğinizi seçebilirsiniz. Buna rağmen, kendi başınıza veya geliştiricilerin yardımıyla her zaman sıfırdan bir tema oluşturabilirsiniz.
 • Modüller. Standart işlevselliği genişletmek için birden fazla PrestaShop modülünden birini kullanabilir veya tekrar kendi modülünüzü oluşturabilirsiniz. Modüller, web mağazanızı yükseltmek, trafiği artırmak ve müşterilerin alışveriş deneyimini iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Shopify nedir

Shopify Kanadalı tanınmış bir e-ticaret şirketidir. 15 yıllık çalışma süresi boyunca 3 arkadaşlık küçük bir projeden 3.000 çalışanı olan ünlü bir şirkete ulaştı. Günümüzde 600.000 işletme çevrimiçi satış yapmak için kullanıyor. Oldukça etkileyici, değil mi?

Shopify, ev sahibi bir alışveriş platformu olduğu için yeni başlayanlar için mükemmel bir karar olması gerekiyordu. Bu, web mağazası sahiplerinin kodun kendisine erişemediği, ancak yine de sitenin HTML ve CSS’sini kontrol etme fırsatına sahip oldukları anlamına gelir.

Shopify ana özellikleri

 • Maliyet. Shopify’ın 14 günlük ücretsiz bir dönemi ve çeşitli fiyatlandırma planları vardır. Sizin için daha iyi olanı seçebilirsiniz: Ayda 29 dolar için temel, 79 dolar için Shopify * ve 299 dolar için Gelişmiş.
 • Kullanımı. Shopify’ın kullanımı çok basittir. Sürükle ve bırak arayüzü, e-ticarette yeni başlayanlar için özel olarak geliştirildi.
 • Müşteri desteği. Shopify müşterileri için 7/24 müşteri desteği sağlar. Dahası, topluluk, forum, video eğitimleri ve web seminerleri de yardımcı olabilir.
 • Tasarımlar. Resmi Shopify pazarında yüzün üzerinde tema var. Ancak her zaman kendi temanızı oluşturmak için bir geliştirici bulabilirsiniz.
 • Eklentiler. Shopify, e-ticaret işlerini büyütmek için kullanılabilecek araçlara sahiptir, ancak sayıları PrestaShop tarafından sunulan araç sayısı kadar büyük değildir.

Shopify Avantajları

Shopify yeni başlayanlar için tasarlanmış bir platform olmasına rağmen, deneyimli kullanıcıların bile yararlanabileceği birçok özellik sunar:

 • Sezgisel bir mağaza yapımcısına erişim.
 • Modern temaların ve güçlü eklentilerin geniş bir koleksiyonu.
 • Mükemmel performans ve güvenlik kutudan çıkar çıkmaz.

Şimdiye kadar, Shopify’ın size neler sunabileceği hakkında iyi bir fikriniz var. Küçük bir çevrimiçi mağaza kurmayı planlıyorsanız, kolaylık sağlamak için tasarlanmış bir platform kullanmak akıllıca bir karar olabilir. Bu şekilde, mağazanızın performansını veya herhangi bir karmaşık ayarı optimize etme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve yalnızca satışları artırmakla ilgilenebilirsiniz.

Prestashop Avantajları

Hem PrestaShop’u hem de Shopify’ı denediyseniz, çok farklı deneyimler sunduklarını bilirsiniz. İşte PrestaShop’u rakipleri üzerinde kullanmanızı öneriyoruz:

 • Çok çeşitli mağaza yönetimi seçeneklerine erişebilirsiniz.
 • Kullanabileceğiniz binlerce modül ve yüzlerce tema var.
 • Mağazanızın güvenlik ayarlarını istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.
 • Açık kaynaklı bir platform olduğundan, istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

Özelleştirilebilirlik PrestaShop’un birincil satış noktasıdır. Size Shopify’dan daha fazla seçenek sunan bir platform arıyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir seçimdir. Ayrıca, başlangıçta paylaşılan barındırma kullanıyorsanız çok ucuz bir PrestaShop mağazası kurabilir ve yalnızca mağazanızın büyümesine ayak uydurabilmek için yükseltme yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, her iki platformun da artıları ve eksileri var, ancak ikisi de iyi bir seçim. Temel farkları, hedef e-ticaret işlerinin büyüklüğüdür. Shopify küçük işletmeler için idealdir, PrestaShop ise orta ve büyük ölçekli işletmelerle iyi çalışır. Ve ana tavsiyemiz e-ticaret işinize ve fırsatlarına dikkatle bakmak ve ancak daha sonra bilinçli bir karar vermektir.

Çevrimiçi mağazanızı oluşturmada iyi şanslar!

 

prestashop desteği

PrestaShop Desteği

PrestaShop desteği ile çevrimiçi mağazanızı bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.