Prestashop Nedir?

0 2.765

PrestaShop, open source yani açık kaynak kodlu olarak dağıtılan ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. 2005 Yılında Fransa’da bilişim okulunda öğrenci projesi olarak hayata geçirilen PHP tabanlı yazılım, kısa süre içerisinde gözde yazılım olmasıyla birlikte 30 farklı dile tercüme edilmiştir. PHP yazılım dili ve MySQL tabanını kullanan PrestaShop, 2011 yılının en iyi open source e-ticaret yazılımı seçilen ve dünya genelinde  5.000.000’dan fazla indirilen ve dünya genelinde 250.000+’dan fazla kullanılan e-ticaret alt yapısıdır.

PrestaShop’un bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise hızlı ve kolay kurulması, ihtiyaç duyulan her şeye tek yapı altında bizlere sunmasıdır. Temel bir PHP, HTML ve CSS bilgisiyle kolayca istenilen şekle sokabileceğiniz PrestaShop üst düzey kodlama bilgi gerektirmez. Responsive tema seçeneği ile satış yapacağınız ürüne uygun bir görünüm elde edebilir ve profesyonel bir e-ticaret sitesine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ön yüzü kadar Admin panel kullanımı da oldukça kolay olan PrestaShop’ta modüler bir yapıya sahiptir.  Admin panelinden kolaylıkla ürünler için kategori oluşturma, ürünleri yerleştirme, düzenleme, sipariş yönetimi ve modül yönetimini fazla bilgi gerektirmeden rahatlıkla yapabilirsiniz.

  • PrestaShop ile site arayüzünü hayalinizde canlandırdığınız tasarımını rahatlıkla yaparak, istediğiniz ürünlerin satışını artırabilirsiniz.
  • Ürünler için detay sayfalarını oldukça basite indirgeyerek alışveriş kolaylığı sağlayabilirsiniz.
  • PrestaShop’a istediğiniz kadar ödeme sistemini entegre edebilirsiniz. Kredi kartları, taksit seçenekleri, havale, EFT gibi her türlü ödeme yöntemi PrestaShop ile müşterilerinize sunabilirsiniz.
  • e-Ticaret sitelerinin olmazsa olmazları iletişim formu, gizlilik sözleşmesi, kullanıcı sözleşmeleri, site kuralları, hakkımızda gibi bilgilendirme sayfaları oluşturabilirsiniz.
  • PrestaShop ticket sistemi müşterileriniz almış olduğu ürün hakkında soru sorabilmesine, arama taleb edebilmesine, destek isteyebilmesine olanak sağlar.
Yönetim panelinin öne çıkan özelliklerinin bazıları
  • Ürün çeşitliliği çok olan bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, sınırsız sayıda kategori ekleyebilir ve yönetebilirsiniz.
  • Siparişlerinizin takibi ve yönetimi çok kolaydır
  • Müşterilerinize SMS ve mail ile sipariş bilgilerini ve kargo bilgilendirmesi kolaylıkla gönderebilirsiniz
  • Birden çok para birimi ile ödeme kabul edebilirsiniz.
  • Birden fazla dil seçeneği ile dünya geneline ürün satışı yapabilirsiniz.

PrestaShop hem firmalar için hemde müşterileri için kullanım ve alışveriş kolaylığı sağlayan bir e-Ticaret açık kaynak kodlu sistemdir. Sizlerde PrestaShop ile profesyonel bir e-Ticaret sitesine sahibi olmak isterseniz PrestaShop Destek ekibinden  demo talebinde bulunabilir veya  kurulum, destek ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

prestashop desteği

PrestaShop Desteği

PrestaShop desteği ile çevrimiçi mağazanızı bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.