Sahifa WordPress Tema İncelemesi

0 1.439
Sahifa, özelleştirme için birçok seçenek sunan, kodlamaya gerek duymayan popüler bir dergi tarzı bir temadır. TieLabs tarafından geliştirilen Sahifa, Themeforest’te en çok satılan temalardan biridir. Bu güçlü WordPress temasının tüm özelliklerini ve sizin için doğru tema olup olmadığını öğrenmek için Sahifa incelememizi okuyun.

Sahifa WordPress Tema İncelemesiSahifa Hakkında

Sahifa , haber siteleri, dijital dergiler ve genel bloglar için kullanılmak üzere tasarlanmış, dergi tarzı bir temadır. Siteniz için benzersiz bir görünüm oluşturmanızı sağlayan birçok esnek tasarım seçeneğine sahiptir.

Sahifa, birkaç WordPress teması ve eklentisinin yaratıcısı TieLabs tarafından geliştirilmiştir. Premium eklentilerinden birkaçı Sahifa temasıyla ücretsiz olarak paketlenmiştir (aşağıda daha fazlası).

Sahifa’nın Özellikleri

Sahifa , göz alıcı bir site oluşturmanızı sağlayacak birçok özelliğe sahiptir. İşte olayları:

Özelleştirilebilir Tasarım

Temayı yükledikten sonra , sitenizin görünümünü özelleştirmek için Sahifa »Tema Ayarları bölümüne gidebilirsiniz .

Sahifa WordPress Tema İncelemesiBaşlığınızı özelleştirmek için, logonuzun uyumunu değiştirmek ve tarih, arama, sosyal simgeler ve “son dakika haberlerini” etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak dahil olmak üzere birçok seçenek vardır.

Posta Ayarları altında , yazı meta, yazar kutusu, sonraki / önceki gezinme, paylaşım düğmeleri, ilgili yayınlar, vb.

Sağ veya sol kenar çubuğunu etkinleştirebilir ve devre dışı bırakmak için sayfalar seçebilirsiniz. Ayrıca ana sayfa, arşiv veya tek yazılar için özel kenar çubukları ayarlayabilirsiniz.

Altbilgi widget’ları için çeşitli sütun ayarları arasından seçim yapabilirsiniz:

Sahifa WordPress Tema İncelemesiVe Tipografi ve Tasarım altında , yazı tiplerinizi ve renklerinizi seçebilirsiniz.

Sayfa Oluşturucu

Yeni bir sayfa oluştururken, Sahifa’nın yerleşik sayfa oluşturucu aracına erişmek için başlığın altındaki Sayfa Oluşturucu düğmesini tıklayabilirsiniz .

İlk önce bir şablon seçin.

Sahifa WordPress Tema İncelemesiArdından daha fazla seçenek görmek için aşağı kaydırın.

Yayınlarınızdaki bir kaydırıcıyı veya ızgarayı etkinleştirebilir, animasyon ve hız seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Alt kısımda, sadece o sayfa için özel renkler bile seçebilirsiniz.

Yerleşik Reklam Entegrasyonu

Altında sahifa »Tema Ayarları» Reklam Ayarları , sitenize kolayca etrafında farklı konumlarda Google Adsense veya diğer reklamlar kurmak ve hatta 2 özel reklam kısa kod oluşturabilirsiniz.

Sahifa WordPress Tema İncelemesiÖzel sürgü

Sahifa , görüntü sürgüleri oluşturmak için yerleşik bir özelliğe sahiptir.

Eğer giderseniz Yeni Ekle »Özel Kaydırıcılar , kendi sürgüsünü oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Kaydırıcınızı adlandırın ve ilk görüntünüzü eklemek için Yeni Slayt Ekle düğmesini tıklayın.

Sahifa WordPress Tema İncelemesiArdından, yeni bir resim yükleyebilir veya medya kütüphanenizden bir resim seçebilirsiniz.

Resminizi seçtikten sonra, bir slayt başlığı, bağlantı ve resim yazısı ekleyebilirsiniz.

Sahifa WordPress Tema İncelemesiİşiniz bittiğinde Yayınla’yı tıklayın . Kaydırıcınız şöyle görünecek:

Sahifa WordPress Tema İncelemesiGörüntüler 660 x 330 piksel olan kaydırıcıya sığacak şekilde gerilir.

Artık kaydırıcınızı ana sayfa kaydırıcınız olarak veya bir yayında veya sayfada kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yayında veya sayfada görüntülemek için Sahifa – Sayfa Seçenekleri kutusuna gidin ve Baş Örtüsü Düzeni’ni seçin . Ekran altında , “Slider” ı seçin. Ardından, oluşturduğunuz Özel Slider’ın adını seçin.

Sahifa WordPress Tema İncelemesiKaydırıcınızı ana sayfanızda kullanmak için aynı şeyi yeni bir sayfada yapabilirsiniz. İstediğiniz sayfa şablonunu kullanın. Ardından Ayarlar »Okuma altında , o sayfayı statik ön sayfanız olarak ayarlayın.

Premium Eklentileri içerir

Sahifa kurduktan hemen sonra , birkaç eklenti kurmanız istenecektir.

Maalesef, gösterge tablonuzda veya belgelerde hiçbir yerde bu eklentilerin ne olduğunu veya neden önerildiklerini açıklamıyor, bu nedenle öğrenmek biraz araştırma gerektiriyor.

“Gerekli” eklentiler, TieLabs’in yaratıcıları tarafından geliştirilmiştir ve şunları içerir:

  • InstaNOW: Bir Instagram yayın eklentisi
  • Taqyeem: Bir WordPress inceleme eklentisi
  • Taqyeem Buttons Addon: Taqyeem incelemelerinize düğmeler ekler
  • Taqyeem Önceden Belirlenmiş Ölçütler Eklenti: Özel inceleme ölçütleri oluşturmanıza olanak sağlar

Dolayısıyla, bir Instagram yayın görüntülemeyi veya sitenizde incelemeler yayınlamayı planlamıyorsanız, bunları yüklemeniz gerekmez.

Sahifa ayrıca  Contact Form  7’yi de önerir. Contact Form  7 incelememizde , tıkalı bir arayüzle kullanmanın zor olduğunu ve pek çok özelliği bulunmayan eklentiyi bulduk.

Sahifa ayrıca Arqam Lite eklentisi ile birlikte geliyor. Arqam, sosyal medya takipçilerinizin sayımını gösteren TieLabs’ın bir diğer eklentisidir. Premium versiyon (Sahifa’ya dahil değildir) daha fazla yerleşim seçeneği ve daha fazla sosyal medya platformu ekler.

Belgeler ve Destek

Sahifa’nın dokümantasyonu, demodaki gibi temanızın kurulmasını ve temel özellikleri kullanmanın temellerini içerir.

TieLabs web sitelerinde sıkça sorulan sorulara cevaplar ve en sık karşılaşılan sorunlar için çözümler sunan bir bilgi bankasına sahiptir.

Daha ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyarsanız veya ortaya çıkan herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa, temayı satın aldığınızda geliştiriciden 6 ay destek alabilirsiniz. Desteği 12 ay daha uzatmak için bir seçenek de var. Özel bir bilet sistemi aracılığıyla destek sağlanır.

Sahifa , haber siteleri ve dijital dergiler için ideal olan iyi tasarlanmış bir temadır. Sitenizin görünümünü özelleştirmek için birçok seçenek vardır.

82%
İyi

Kusursuz Tema

  • Özellikler
  • Performans
  • Kullanım Kolaylığı
  • Fiyatlandırma
  • Destek
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.