Contact Form 7 Ücretsiz WordPress Eklentisi

0 4.541

Contact Form 7, web siteniz için çeşitli iletişim formları oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti yalnızca ücretsizdir ve oluşturduğunuz her form için özel kısa kodu ile iletişim formlarınızı herhangi bir sayfa, yazı veya widget alanına ekleme işini kolaylaştırır.

Potansiyel müşterilerin veya normal okuyucuların sizinle iletişim kurmalarının bir yolunu mu istiyorsunuz. Yerleşik özel bir iletişim sayfası olan bir tema satın alabilir veya bir kişi sayfasını kendiniz kodlamayı deneyebilirsiniz, ancak bu seçenekler pahalı veya karmaşıktır. Bunun için zamanınız yok, bu nedenle Contact Form 7’yi kullanmanız gerekiyor. Bu eklentiyi o kadar çok seviyoruz ki hemen hemen her WordPress teması bunu destekliyor, hatta en iyi Premium WordPress teması da destekliyor .

Contact Form 7 Kurulumu

Kurulum kolaydır. Sadece Eklentiler> Yeni Ekle’ye gidin ve Contact Form 7 eklentisini bulmak için Ara seçeneğini kullanın. Eklentiyi kurun ve etkinleştirin. Aktif olduktan sonra, WordPress yönetim paneli sol menüsünde kullanışlı, şık bir “İletişim” menü öğesi görmelisiniz. İletişim formu yönetimi sayfasına gitmek için üzerine tıklayın.

Şimdi, ilk iletişim formunu oluşturmak için Yeni Ekle’yi tıklayın. İletişim formunuz açıldığında bir çok seçenek göreceksiniz. İlgili Resim…

Contact Form 7 Ücretsiz WordPress Eklentisi

Yeni İletişim Formu Ekle ibaresi altındaki kutucuk ile form adını değiştirerek kişiselleştirebilirsiniz. Otomatik olarak oluşturulan 1. Formu öylece bırakabilir veya istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda oluşturduğunuz iletişim formunun kısayol kodunu da burada bulabilirsiniz. Herhangi bir metin alanına eklemek için bu kodu kopyalayıp yapıştırın. Veya Visual Composer Drag & Drop sayfa oluşturucu eklentisi  kullanıyorsanız, kısayolu kullanmak zorunda kalmayabilirsiniz. Visual Composer, özellikle Contact Form 7 için bir sayfa oluşturucu modülü içerir, böylece yapmanız gereken tek şey açılır menüden kullanmak istediğiniz formu seçmektir.

1. Form

Form kutusu, iletişim formunuzu oluşturacağınız yerdir. Contact Form 7 farklı form bölümleri eklemek için çeşitli etiketler kullanır. Varsayılan iletişim formu, ad, e-posta, konu, mesaj ve gönderme düğmesi alanlarını içerir. Bir alanı silmek için, kodu kendi formundan silin. Bir alan eklemek için Özel alan etiket kodunuzu oluşturmak için Etiket Oluştur düğmesini kullanın, ardından uzun kodunuzu kopyalayıp form bölümünüze yapıştırın. Metin, e-posta, URL, telefon, sayı, tarih, geniş metin alanı, açılır menü, onay kutuları, radyo düğmeleri, kabul (örn. Şartlar), sınav, CAPTCHA, dosya yükleme ve gönderme düğmesi için etiketler oluşturabilirsiniz .

Contact Form 7 Ücretsiz WordPress Eklentisi

2. Posta

Burası kullanıcıların iletişim formlarını gönderdikleri zaman aldığınız e-postada iletilmesini istediğiniz bilgilerin düzenlendiği yerdir. Varsayılan olarak eklenti sitenizin yöneticisinin e-posta adresini kullanır, ancak bunu kolayca bir destek e-postasına veya birden fazla e-posta adresine değiştirebilirsiniz. Ayrıca, formunuza özel etiketler eklemeyi seçerseniz, kısa kodları Posta İleti gövdesine eklediğinizden emin olun. Bu kod parçasını yapıştırmazsanız, kullanıcıların o alan için gönderdiği yanıtları almazsınız.
Farklı alıcılara farklı bir e-posta göndermek istiyorsanız, Posta 2 seçeneği kullanılabilir. Belki de tam iletişim formu bilgileriyle birlikte e-postalar almak istiyorsunuz, ancak yalnızca destek personelinizden bir veya iki alanla e-posta almasını istiyorsunuz. İkinci posta bölümünü, personelinize sadece belirli alanların iletişim formu gönderimlerinden gönderilmesi için özelleştirebilirsiniz.

Contact Form 7 Ücretsiz WordPress Eklentisi

İletiler

Formu tamamlayım gönderildiğinde kullanıcılar karşısına cıkacak gönderildi mesajı veya hata mesajını buradan düzenleyebilirsiniz.  Kullanıcılar için gönderme, doğrulama hataları, yanlış CAPTCHA ve daha fazlası gibi etkinlikler için özelleştirilmiş iletiler oluşturabilirsiniz.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra, değişikliklerinizi kaydettiğinizden emin olun. Şimdi bir sayfaya eklemek için form kısa kodunu kopyalayabilirsiniz. Veya Visual Composer sayfa oluşturucuyu kullanıyorsanız, basitçe Contact Form 7 modülü ekleyebilir ve açılır menüden oluşturduğunuz formlardan birini seçebilirsiniz.

Contact Form 7 Ücretsiz WordPress Eklentisi

Contact Form 7 Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Contact Form 7’yi kullanma hakkında daha fazla ipucu için lütfen belgelerine bakın . Burada, çeşitli etiketlerin ayrıntılı açıklamalarını ve neler yapabileceklerini, eklenti yazarlarının faydalı ipuçlarını ve nedense eklentinin sizin için çalışmadığını sorun gidermeye yönelik yararlı makaleler bulacaksınız. Contact Form 7, mevcut en iyi ücretsiz eklentilerden biridir ve herhangi bir WordPress web sitesinde kişi formları oluşturmak için en iyi seçeneklerden biridir.

WordPress kurulumunu ve Contact Form 7 kurdum ama yardıma ihtiyacım var diyorsanız “WordPress Kurulum ve Destek Hizmeti” sunan WPKurulum ile iletişime geçebilirsiniz.
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.