SEO Danışmanı

0 2.530

Sitenizin arama motorlarında daha iyi yerlere gelebilmesi ve sitenizle alakalı tüm SEO çalışmalarını yaptıracağınız kişilere SEO danışmanı denmektedir. SEO danışmanı olan kişi siteniz için size yetkili olmadığı konularda detaylı bilgilendirme yapmaz. Daha çok sitenizin eksik yönlerini tayin eder ve sitenize yapılacak site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarını hemen başlatan kişidir. Sitenize yapılması gereken değişiklikler veya düzenlemeleri size bildirir ve hemen harekete geçer. Bu sayede siteniz için anlaştığınız SEO danışmanınız size sürekli olarak bilgi aktarır ve sitenizin hızla arama motorlarına uyumlu hale gelmesini sağlayacaktır. Bu sayede de site tıklanma oranları ve site hitinizin artması sağlanacaktır.

SEO danışmanı ile çalışmadan önce, çalışacağınız danışmanların bulunduğu SEO danışmanlığı veren firmayı iyi araştırmalısınız. Ucuz fiyatlara bu işi yapan birçok kişi piyasada kol gezmektedir. Ancak bu kişilere ödeme yaptıktan sonra ilk günkü ilgi ve alakayı fazla fark edemeyebilirsiniz. Çünkü bu kişiler sizden parayı alana kadar sizinle iyi geçinirler. Ayrıca ucuz fiyatlarda SEO danışmanı bulduysanız, bu kişiler yine sitenize zararlı olabilecek black SEO çalışmaları da yapabilirler. Siz bu durumu fark edene kadar, siteniz birçok yabancı sitenin açıklarından yararlanılarak gizlenmiş link ile o sitelere eklenmiş olur. Ancak bunu fark ettiğinizde belki de siteniz Google tarafından ceza almış olabilir. Bu yüzden SEO danışmanı olarak tercih ettiğiniz kişilerden öncelikle referans siteleri ve firmaları hakkında detaylı bilgi talep edin. Ayrıca firmayı iyi araştırıp, gerekirse SEO kelimesinde arama motorlarında kaçıncı sırada olduğunu da kontrol etmelisiniz. Bu gibi küçük ayrıntılar sizi en iyi SEO danışmanına götürecektir.

SEO danışmanı olan kişiler sitenizle ilgili çalışmaları sizin izniniz dâhilinde gerçekleştirirler. Sitenizin rakiplerinden daha üst sıralara çıkması için tüm SEO çalışmalarını ve faaliyetlerini de hızlı bir şekilde yürüten kişilerdir. SEO danışmanlığı veren birçok firma bulunduğu gibi, içlerinde bu işi en iyi yapan adreslerde yer almaktadır. Az önce de dediğimiz gibi, ucuz iş yaptırmayın ve pişman olmayın. Bu yüzden SEO çalışması yaptıracağınız SEO danışmanınızı da iyi seçmeye özen gösterin.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.