Şifre Hatırlamaktan Kurtaracak En İyi 5 Şifre Yönetici Programları

0 866

Şifre hatırlamaktan kurtulmak mı istiyorsunuz?

Üyelik şifrelerinizi takip etmek için en iyi uygulamaları mı arıyorsunuz?

Parolalar, kişisel hesaplarınıza, web sitelerinize, çevrimiçi mağazalarınıza, ödeme ağ geçitlerine ve daha fazlasına erişmenin anahtarlarıdır. Bu nedenle tüm hesaplarınız için güçlü parolalar oluşturmalısınız.

Bir parolayı mesajlar, e-postalar ve diğer iletişim uygulamalarında paylaşmak riskli olabilir çünkü bunlar saldırıya uğrayabilirler.

Şifreleri çevrimiçi olarak paylaşmamanız tavsiye edilse de, başkalarına erişim vermekten başka seçeneğiniz olmayan bazı durumlar vardır.

Örneğin, web siteniz için yönetici erişimini geliştiricilerle paylaşmak, pazarlama araçları için kullanıcı eklemek , Netflix şifrelerini aile üyeleriyle paylaşmak vb.

Birden fazla şifreniz olduğunda, her birini hatırlamak da zordur. Bu nedenle çoğu kişi, güvenli olmayan tüm hesaplar için (e-posta, çevrimiçi bankacılık, ödemeler vb.) Aynı parolayı kullanır.

Bir hesap için bir şifre paylaşırsanız, tüm hesaplarınıza erişim izni vermiş olursunuz.

Bu, şifrelerinizi yönetmek için bir uygulama veya araçla hayatınızın daha kolay olacağı anlamına gelir. Doğru uygulamayı kullanarak hesaplarınız için farklı şifreler oluşturabilir ve şifreleri herkesle güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Çoğu araç parolalarınızı şifreler ve sizi her seferinde parolayı manuel olarak girmekten kurtaracak otomatik doldurma seçeneğini sunar. Ayrıca, tüm parolalarınızı tek bir uygulamada yönetebilirsiniz.

Bu makalede, şifrelerinizi takip etmek için en iyi uygulamalardan ve araçlardan bazılarını paylaşacağız.

Şifreleri Takip Etmek İçin En İyi Uygulamalar?

Aşağıda, en iyi ücretli ve ücretsiz şifre yöneticilerini bulacaksınız. Her uygulama, güçlü parolalar oluşturmak, parolaları yönetmek, parolaları paylaşmak ve daha fazlasını yapmak için farklı özellik ve seçeneklerle birlikte gelir.

Başlayalım.

1. Keeper

Şifre Hatırlamaktan Kurtaracak En İyi 5 Şifre Yönetici ProgramlarıKeeper, parolalarınızı ve özel bilgilerinizi siber tehditlerden saklamanın ve korumanın en güvenli yoludur. Keeper ile sınırsız parolayı güvenli bir şekilde saklayabilir, güçlü parolalar oluşturabilir ve otomatik doldurabilir, parolalarınızı tüm cihazlarda eşitleyebilir ve yönetebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz! Keeper’ı kullanan milyonlarca insana katılın ve bir daha asla parolalar için endişelenmenize veya hatırlamanıza gerek kalmayacak.

>> Rated Editor’s Choice ve PCMag tarafından 3 yıl üst üste “Yılın Parola Yöneticisi” seçildi
>> Tom’s Guide tarafından “En İyi Güvenlik” olarak derecelendirilmiştir
>> Trustpilot’ta “Mükemmel” değerlendirme

Keeper sizi çevrimiçi ortamda daha güvenli ve daha üretken kılar!

2. LastPass

Şifre Hatırlamaktan Kurtaracak En İyi 5 Şifre Yönetici ProgramlarıLastPass , şifrelerinizi takip etmek için en popüler ve ücretsiz uygulamadır. Otomatik parola kaydetme, parola oluşturucu, dijital kayıt tutucusu, güvenli parola paylaşımı ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

Ayrıca şifrenizin veya diğer bilgilerinizin risk altında olması durumunda uyarılar gönderir. Bu şekilde, hesaplarınızı güvende tutmak için ana parolayı değiştirebilirsiniz.

Ücretsiz sürümde, sınırsız parola depolayabilir, tek bir cihaz türüne erişebilir, parolaları kaydedebilir ve otomatik doldurabilir, güvenli notlar oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. LastPass Premium, hesabınıza herhangi bir cihazdan erişmenize, parolaları birden fazla kişiyle paylaşmanıza ve acil erişimi kullanmanıza olanak tanır.

3. 1Password

Şifre Hatırlamaktan Kurtaracak En İyi 5 Şifre Yönetici Programları1Password , şifrelerinizin kaydını tutmak için güvenli ve güçlü bir uygulamadır. Tek bir tıklama ile web sitelerinize giriş yapmanızı ve formları otomatik olarak doldurmanızı sağlar.

Oturum açma bilgilerini, parolaları, kredi kartlarını ve diğer bilgileri istediğiniz kişilerle paylaşmak için güvenli bir alan sağlar. Tüm sosyal profillerinizi ve kişisel giriş bilgilerinizi tek bir uygulamada saklayın.

İki faktörlü kimlik doğrulama ile ana hesabınıza başka bir koruma katmanı ekler. 1Password ayrıca web sitesi yöneticiniz, çevrimiçi mağazanız , sosyal ağlarınız ve daha fazlası için güçlü parolalar oluşturmak için bir parola oluşturucu sunar .

4. Dashlane

Şifre Hatırlamaktan Kurtaracak En İyi 5 Şifre Yönetici ProgramlarıDashlane , şifrelerinizi takip etmek için mükemmel bir uygulamadır. Sitelerinizde gezinirken şifreleri ve oturum açma ayrıntılarını kaydeder. Otomatik senkronizasyon ile Dashlane hesabınıza herhangi bir cihazınızdan erişebilir ve şifrelere erişebilirsiniz.

Tüm ayrıntıların tek bir panoda güvende olduğundan emin olmak için kullanıcı adlarını parolalarla saklar. Bunun dışında, adreslerinizi ve diğer önemli bilgileri de tek tıklamayla formları otomatik olarak doldurmak için kaydeder.

Uygulama aynı zamanda kredi kartı bilgilerinizi kaydetme seçeneği de sunar. Bu , ödeme sayfasındaki ödeme formlarını , her seferinde kart numarasını manuel olarak girmeden doldurmaya yardımcı olur .

5. LogMeOnce

Şifre Hatırlamaktan Kurtaracak En İyi 5 Şifre Yönetici ProgramlarıLogMeOnce , şifreleri takip etmek için en iyi uygulamalardan biridir. Parola şifreleme, dosya depolama, hırsızlık önleme, parola oluşturucu, sınırsız otomatik doldurma, güvenli parola paylaşımı ve güvenli bir cüzdan gibi tonlarca özelliğe sahiptir.

Diğer uygulamaların aksine, ana şifreye bağlı değildir. Bu, şifre yöneticinize erişmek için birden fazla giriş seçeneği alacağınız anlamına gelir. Ek bir selfie iki faktörlü kimlik doğrulama ile, uygulama yüzünüzün oturum açmasını isteyecektir.

Ayrıca, şifre kurtarma seçenekleri, merkezi bir masaüstü gösterge paneli, otomatik şifre değiştirici, programlı oturum açma, güvenlik özeti, parmak izi biyometri, karanlık web izleme, hesap dondurma vb. sağlar.

Hepsi bugün için! Bu makalenin, parolaları takip etmek ve yönetmek için en iyi uygulamaları bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.