2019’un 7 En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

0 1.220

WordPress sitenizi tamamen işlevsel bir üyelik sitesine dönüştürmek ister misiniz?

O zaman bir WordPress üyelik eklentisine ihtiyacınız var. Bir üyelik sitesi eklentisiyle, birinci sınıf bir içerik kütüphanesi oluşturabilir ve onu yalnızca kayıtlı üyeleriniz için erişilebilir yapabilirsiniz.

Doğru üyelik eklentisini seçmek işiniz için çok önemlidir çünkü kararınızın yanlış çıkması durumunda geri çekilmek zordur.

Tekrarlayan gelir elde etmek, çevrimiçi kurslar satmak veya yalnızca sadık kayıtlı üyelerden oluşan bir liste oluşturmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki kılavuz gereksinimleriniz için en iyi WordPress üyelik eklentisini seçmenize yardımcı olacaktır.

WordPress Üyelik Eklentisi ile Üyelik Sitesi Oluşturma

Bir üyelik sitesi oluşturmak, indirmelere, çevrimiçi içeriğe, forumlara ve yalnızca kayıtlı kullanıcılarınıza verilen desteğe erişimi sınırlandırmanıza izin verir.

Üyelik sitesi oluşturmanın birkaç nedeni:

 • Çok ilgi çekici bir e-posta listesi oluşturun: Bir içerik kütüphanesi oluşturabilir ve yalnızca kayıtlı kullanıcılarınız tarafından erişilebilir duruma getirebilirsiniz. Bu kullanıcıları e-posta listenize de ekleyebilirsiniz Bu şekilde, hiperaktif kullanıcıların e-posta adreslerini toplayabilirsiniz.
 • Otoritenizi sergilemek : Bir üyelik site oluşturma ve niş bir otorite olarak kendini kurmak yardımcı olur sizin ödeme duvarının arkasına harika içerik sağlayarak. Ayrıca, üyelerinizle iyi bir ilişki kurmanıza yardımcı olur ve hatta sadık bir müşteri tabanı için temel oluşturur.
 • Sürekli gelir elde edin : Kullanıcıları abonelik için ödeme yapmaya ikna edin ve sürekli gelir elde edin.

Siteniz için bir WordPress Üyelik Eklentisi Nasıl Seçilir

Doğru WordPress üyelik eklentisini seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Dalmadan önce, aşağıda siteniz için bir WordPress üyelik eklentisi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Kullanım kolaylığı :

Üyelik sitenizi kurmak için bir geliştirici kiralamak istemiyorsanız, kullanımı kolay bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır. Bazı eklentiler, kutudan çıkar çıkmaz özelliklerle birlikte gelir. Bu ilk bakışta iyi gelse de, olumsuz tarafı kullanıcı arayüzünün asla ihtiyacınız olmayacak çok fazla seçenekle şişirilmiş olmasıdır.

Ancak, sadece kutudan çıkan önemli özellikleri sağlayarak arayüzünüzü şişirmeyecek çok sayıda hafif eklenti var. Ek özellikler istiyorsanız, ilgili eklentileri kolayca yükleyebilirsiniz.

Uyumluluk :

Üyelik eklentisini üretim sitenize yüklemeden önce, eklentinin yerel bir WordPress kurulumunda test ederek mevcut WordPress temanız ve eklentilerinizle uyumlu olduğundan emin olun Her şey yolunda giderse, eklentiyi üretim sitesine yükleyebilirsiniz.

Tasarım ve Özellikler :

Üyelik eklentileri genellikle sitenizin benzersiz görünmesini sağlamak için birçok fiyatlandırma sayfası şablonu ve diğer özelliklerle birlikte gelir. Sitenizde ihtiyaç duyacağınız önemli özellikleri not alın ve düşündüğünüz üyelik eklentisinin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını öğrenin.

En iyi WordPress üyelik eklentileri bazılarını karşılaştıralım, böylece hangisinin siteniz için doğru seçim olduğuna karar verebilirsiniz.

1. MemberPress

2019'un 7 En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

MemberPress, en eksiksiz WordPress üyelik eklentisidir ve kolaylıkla güçlü bir üyelik sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir. Diğer eklentilerden farklı olarak, MemberPress mevcut web sitenizi sorunsuz bir şekilde tam özellikli bir üyelik sitesine dönüştürmenize olanak tanır.

Yapmanız gereken tek şey, mevcut sitenize MemberPress eklentisini yüklemek, ödeme ağ geçidi ayrıntılarınızı girmek, ürünlerinizi ayarlamak ve ziyaretçilerinizi üyelik sitenize katılmaları için davet etmeye başlamaktır.

MemberPress ile belirli ziyaretçilere, belirli sayfalara, yayınlara, özel yazı türlerine veya mevcut dosyalara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Eklenti , AWeber, MailChimp, GetResponse, vb. Gibi popüler e-posta pazarlama servisleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir .

MemberPress, PayPal, Stripe ve Authorize.net gibi ödeme ağ geçitleri için dahili destek sunar. Hızlı ve kolay bir şekilde dinamik fiyatlandırma sayfaları da oluşturabilirsiniz. Eklenti, benzersiz bir görünüm oluşturmak için çeşitli fiyatlandırma sayfa şablonlarıyla birlikte gelir.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yıllık 129 ABD doları olarak başlar.

2. LearnDash

2019'un 7 En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

LearnDash, WordPress sitelerinizde çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için oluşturulmuştur .

Üyelerinize sağlam bir öğrenme deneyimi sunmanızı sağlar ve en yeni oyunlaştırma, sosyal öğrenme ve mikro içerik trendlerini destekler.

LearnDash sayesinde satış kursları hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çevrimiçi kurslarınızı satmanın birkaç farklı yolu:

 • Üyelikler : Tüm çevrimiçi kurslarınıza geleneksel erişim sağlayın
 • Bir kerelik fiyat : Ziyaretçilerin bireysel kurslar alabileceği bir alışveriş sepeti uygulayın.
 • Abonelik : Abonelik esaslı satış yoluyla düzenli ödemeler kazanın.

LearnDash, öğrencilerin kurslarını tamamladıklarında kazandıkları puanları temel alarak yeni kurslar açmalarına izin verir. Bu, alıkoyma oranını artırmanıza ve kullanıcıları çevrimiçi kurslarınıza daha fazla dahil etmenize olanak tanır. Bir öğrencinin performansına dayalı olarak yüksek oranda özelleştirilmiş sertifikalar ve rozetler verebilirsiniz. Ayrıca üyelerin etkinliklerini takip edebileceği ön uç kullanıcı profilleri de sunabilirsiniz.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yıllık 199 ABD dolarından başlamaktadır.

3. Ücretli Üyelik Abonelikleri

ücretli üyelik abonelikleri

Ücretli Üyelik Abonelikler, ürün izlemeyi, satın almayı ve belirli üyelere özel ürün fiyatları sunmayı kısıtlayan en iyi eklentilerden biridir. Bu eklentiyi kullanıcılarınıza Amazon-Prime tarzı e-Ticaret deneyimi sunmak olarak düşünün.

Bu eklentiyle, üye aboneliklerini yönetebilir, kullanıcılarınızın abonelik planına bağlı olarak yayınlara, sayfalara, kategorilere ve ayrıca özel yazı türlerine erişim izni verebilir ve iptal edebilirsiniz.

En iyi bölüm, Ücretli Üyelik Aboneliklerinin sizi önceden tanımlanmış bir yapıya zorlamamasıdır, çünkü eklenti WordPress sitenize ve içeriğinize sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Eklentiyi ayarlamak çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, ödemeyi kabul etmek, abonelik planları oluşturmak ve içeriğinizi her bir posta, sayfa veya özel yazı tipinde görünen bir meta kutu aracılığıyla korumak için PayPal adresinizi belirlemektir.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma 69 ABD Doları’ndan başlar.

4. Teachable

2019'un 7 En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

Teachable, güzel çevrimiçi kurslar oluşturmak ve yayınlamak için hepsi bir arada bir platformdur. Bu bağımsız bir platformdur, böylece çevrimiçi kurslarınızı mevcut web sitenize entegre edebilir veya Teachable alt etki alanı içinde barındırabilirsiniz.

Teachable, ziyaretçilerinizi ödeme yapan kullanıcılara dönüştürmek için çarpıcı satışlar sayfası oluşturmanızı ve başlatmanızı sağlayan güçlü bir düzenleyici ile birlikte gelir.

Aşağıda Teachable’ı rakiplerinden ayıran birkaç özellik bulunmaktadır .

 • Öğrenme araçları : Teachable sitenizde kolayca testler ve tartışma forumları oluşturun. Öğrencilerinizi ödüllendirmek için tamamlama sertifikaları da verebilirsiniz.
 • Entegrasyonlar : İçeriğinizi Google Drive, Dropbox veya One Drive’dan içe aktarın. Web sitenizi Zapier’i destekleyen herhangi bir çevrimiçi araçla bağlayabilirsiniz.
 • Pazarlama araçları : Satışlarınızı iyileştirmek için kupon kodları, ortaklık programı, gelişmiş fiyatlandırma seçenekleri ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

5. Restrict Content Pro

2019'un 7 En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

Content Pro kısıtla, tam özellikli bir üyelik sitesi oluşturmanıza izin veren hafif bir WordPress üyelik eklentisidir. Şişkinlik olmadan, üyelik siteniz için ihtiyaç duyacağınız bir dizi özelliği eklenti olarak bir araya getirir.

Popüler Easy Digital Downloads eklentisinin arkasındaki aynı ekip tarafından oluşturulmuştur .

Eklenti, Stripe, Braintree, 2Checkout, Authorize.net ve PayPal gibi birçok dahili ödeme entegrasyonu sunar.

İçerik Sınırlandır Pro’yu kullanmanın birkaç farklı yolu:

 • Kulüp üyelikleri: Premium bir içerik kütüphanesi oluşturun ve sadece üyelere erişim sağlayın.
 • Dergi abonelikleri: Premium abonelere çevrimiçi dergi abonelikleri satarak düzenli ödemeler oluşturun.
 • Özel forumlar: Özel forumlar oluşturun ve özel topluluklara erişimi sınırlayın.
 • Üye bloglama: Çok siteli bir ağda, ücretli abonelerin kendi bloglarını oluşturmalarına izin verebilirsiniz.
 • Ve daha fazlası…

Eklenti, resmi WordPress eklentileri deposundan indirebileceğiniz bir lite versiyonu sunmaktadır. Özel kullanıcı kaydı ve giriş formları oluşturma ve içeriğe kısa kod ile erişimi sınırlama yeteneği ile birlikte gelir.

Tek bir site lisansı için prim fiyatı yıllık 99 $ ‘dan başlıyor.

6. WooCommerce Üyeliği

2019'un 7 En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

WooCommerce Üyelikler, içeriğinizi yalnızca sitenizin kayıtlı üyeleriyle sınırlamanıza izin veren bir WooCommerce eklentisidir Web sitenizde zaten dijital ürünler satıyorsanız ve üyelikleri de satmak istiyorsanız, WooCommerce Üyeliklerini denemelisiniz.

Üyelik sitesi oluşturmak için tek bir eklenti çözümü olmadığını unutmayın. Ücretsiz WooCommerce eklentisini kullanmanız gerekir; ancak, tekrarlayan ödemeleri kabul etmek için ayrıca WooCommerce Abonelikler eklentisini de kurmanız gerekir.

Eklentinin temel avantajı, WooCommerce ürünlerini yalnızca üyeler tarafından satın alınabilecek şekilde kısıtlayabilmenizdir. Ayrıca premium üyeler için site genelinde özel indirimler sağlayabilirsiniz.

Satın alma işleminizden memnun değilseniz, 30 günlük para iade garantisi veriyorlar.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yıllık 149 ABD Doları’ndan başlar.

7.aMember

amember pro logosu

aMember, on yıldan beri var olan başka bir kapsamlı üyelik eklentisidir. İçeri atlamadan önce, Aember Pro’nun yerel bir WordPress eklentisi olmadığını unutmayın. Ayrıca, WordPress ile entegre etmenize izin veren PHP ile oluşturulmuş bir üyelik sitesi yazılımıdır.

Bu eklenti WordPress siteleri için özel olarak oluşturulmadığından, diğer WordPress eklentileriyle uyumluluk sorunları bulabilirsiniz.

Kutudan çıktığında, aMember bir üyelik eklentisinden beklediğiniz tüm özelliklerle birlikte gelir. Sınırsız üyelik seviyeleri, tam özellikli üyelik yönetimi ve 200’den fazla ödeme sistemi (PayPal, Stripe ve Authorize.net dahil) ile birlikte gönderilir.

Eklentinin maliyeti 149,36 dolar. Eklentiyi satın aldıktan sonra, sınırsız sayıda siteye yükleyebilirsiniz.

Hangi WordPress Üyelik Eklentisi İhtiyaçlarınız İçin En İyisidir?

Karşılaştırmalarımız sayesinde, MemberPress’in WordPress sitenizde alabileceğiniz en iyi WordPress üyelik eklentisi olduğunu gördük . WordPress için en kapsamlı üyelik eklentisidir.

Alternatif olarak, sağlam bir öğrenme deneyimi, sınavlar ve sertifikalandırma sağlayarak üyeleri tutmaya odaklanan bir eklenti istiyorsanız, o zaman LearnDash sizin için doğru seçim olabilir.

Umarız bu makale, ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress üyelik eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur.

Bir öğrenme yönetim sistemi oluşturmak istiyorsanız, en iyi WordPress LMS eklentilerine göz atın.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.