2019’un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

0 1.245

Piyasadaki tüm farklı WordPress yedekleme eklentileri tarafından bunaldınız mı? İhtiyaçlarınız için en uygun çözümün hangisi olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Bu yazıda, piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentilerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedekleme eklentisini seçmenize yardımcı olacağız.

WordPress Yedekleme Eklentisi Seçme

İşletmenizin büyüklüğüne bakılmaksızın, doğru WordPress yedekleme eklentisine yatırım yapmak tamamen buna değer çünkü en pahalı yedekleme hiç yapmadığınız bir durum!

Düzinelerce WordPress yedekleme eklentisi bulunduğundan, gereksinimlerinize en uygun olanı seçmek zor olabilir. Aşağıda bir WordPress yedek eklentisinde aramanız gerekenler:

Yedekleme yöntemleri:

 • Veritabanı yedeklemesi : Bazı eklentiler yalnızca WordPress veritabanınızı yedeklemenizi sağlar.
 • Tam yedekleme : Bazı eklentiler, veritabanınız ve tüm WordPress dosyalarınız dahil tüm web sitenizi yedeklemenizi sağlar.
 • Zamanlanmış yedekleme : Bu seçenek sayesinde, otomatik olarak çalışacak ve size gönül rahatlığı sağlayacak bir yedekleme zamanlayabilirsiniz.

Yedekleme yeri :

Günün çoğu WordPress yedekleme eklentisi, yedekleme dosyalarınızı yalnızca kendi sunucunuzda saklamanıza izin verir. Artık, güvenliği artırmak için , tüm iyi WordPress yedekleme eklentileri, yedekleme dosyalarınızı Dropbox, Google Drive veya Amazon S3 gibi uzak konumlara göndermeyi destekler. Bu şekilde, web sitenizin tamamı saldırıya uğrasa bile dosyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Şimdi piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerine bir göz atmanın zamanı geldi!

1. UpdraftPlus

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

UpdraftPlus, piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Bir milyondan fazla aktif kurulumla WordPress için en popüler yedekleme çözümü olarak derecelendirildi.

Eklentinin ücretsiz sürümüyle bile, veritabanınız, eklentileriniz ve temalarınız dahil tüm web sitesi dosyalarınızın tam, manuel veya zamanlanmış yedeklemelerini kolayca ayarlayabilirsiniz. Dosyalarınızı geri yüklemek basittir ve minimum teknik bilgi ile yapabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, Google Drive, Dropbox ve Amazon S3 dahil olmak üzere birden fazla bulut depolama seçeneğini desteklemektedir.

Ücretsiz sürüm tüm temel özelliklerle tamamen doluyken, temel işlevselliklerini premium sürümleriyle kolayca artırabilirsiniz.

2. BackupBuddy

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

BackupBuddy , 2010’un başından bu yana yaklaşık yarım milyon WordPress web sitesini koruyor.

Yalnızca birkaç tıkla, tüm web sitenizi WordPress panonuzdan yedeklemenizi sağlar. Otomatik yedeklemeler zamanlayabilir, yedekleme dosyalarınızı uzak ve güvenli bir yere gönderebilir ve dosyalarınızı hızlı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz.

Veritabanınızı onarma ve optimize etme yeteneği, BackupBuddy’nin sunduğu benzersiz özelliklerden biridir. Her eklenti ile birlikte, 1 GB ücretsiz Stash Live depolama alanı kazanacaksınız. Stash Live, düşüncelerinizi rahatlatmak için yeni veya değiştirilmiş yayınlar gibi veritabanı değişikliklerinizi sürekli yedekler. Hepsinden iyisi, Stash Live siteniz ucuz paylaşımlı hosting’de barındırılsa bile mükemmel çalışıyor .

3. VaultPress (Jetpack )

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

VaultPress, WordPress.com’un arkasındaki ekip, Automattic by WordPress’in güçlü yedekleme ve güvenlik eklentilerinden biridir.

VaultPress ile günlük veya gerçek zamanlı senkronizasyonla sitenizin güncel bir yedeğini alabilirsiniz. Ayrıca düzenli aralıklarla güvenlik taraması yapar, böylece potansiyel tehditleri kolayca tespit edebilir ve düzeltebilirsiniz . Kötü amaçlı yazılım veya virüs tespit edilirse, yalnızca tek bir tıklama ile onları yasaklayabilirsiniz.

VaultPress artık Jetpack’in bir parçası olduğundan, Jetpack’i sitenize yüklemeniz, web sitenizi WordPress.com’a bağlamanız ve en azından başlamak için kişisel planı seçmeniz gerekir.

4. BackWPUp

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

BackWPUp, tam WordPress kurulumunuzu yedekleyen ve onları tercih ettiğiniz Dropbox veya Amazon S3 gibi uzak bir yere kaydeden başka bir yedekleme eklentisidir.

Birinci sınıf sürüm, yedekleme dosyalarını Google Drive ve Amazon Glacier’da saklamanıza olanak tanır.

Premium sürümün benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • İş başına birden çok hedefe yedekleyin.
 • Dosyaları Google Drive, Dropbox gibi uzak yedekleme konumlarında senkronize edin.
 • İhtiyaçlarınız doğrultusunda sitenizin belirli bir dosya yolunu yedekleyin.

5. BackUpWordPress

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

BackUpWordPress kullanımı kolay bir yedekleme eklentisidir, çünkü sizin için herhangi bir kurulum konfigürasyonu gerektirmez. Aktivasyon üzerine, dosyalarınızı doğrudan kutudan yedekler.

Varsayılan olarak, yedekleme dosyaları web sitenizin / wp-content / backups konumunda saklanır , ancak isterseniz yolu kolayca değiştirebilirsiniz. WordPress olmayan dosyalarınız da dahil olmak üzere tüm dosyalar sitenizin kök dizininde yedeklendiğinden, yolu güvenli bir şekilde değiştirmeniz şiddetle önerilir.

Eklenti Linux ve Windows sunucularında aynı şekilde çalışabilir. Ayrıca yedeklemek istemediğiniz dosyaları dışlamanıza da olanak tanır.

6. Duplicator Pro

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

Duplicator, tüm WordPress dosyalarınızı zip formatında yedeklemeyi kolaylaştırır, böylece aynı veya farklı sunucular arasında geçiş yaparak çevrimdışı olarak indirebilirsiniz.

Duplicator kullanmanın benzersiz avantajlarından biri önceden yapılandırılmış sitelerinizi klonlayabilmesidir. En sevdiğiniz temaları veya eklentileri manuel olarak yapılandırmak yerine, tek kullanımlık tek bir site yapılandırmanıza ve bir araya getirmenize olanak sağlar. Bu şekilde önceden yapılandırılmış WordPress sitelerini farklı konumlara taşıyarak yeniden çalışma gereksinimini ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer birçok WordPress yedekleme çözümü gibi, Duplicator da yedekleme planlamanıza, bulut depolama alanına göndermenize ve kendinize e-posta bildirimleri göndermenize olanak sağlar.

7. WP Time Capsule

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

WP Time Capsule, yalnızca WordPress sitenizi değil, yalnızca son dosyalarınızı yedeklemek istiyorsanız, sizin için mükemmel bir çözümdür. WP Time Capsule ile web sitenizi Google Drive, Dropbox veya Amazon S3 gibi favori bulut depolama sitelerinize yedekleyebilirsiniz.

WP Zaman Kapsülünün ana avantajı, yedekleme dosyalarınızı sıkıştırıp sıkıştırmaması nedeniyle çok daha az sunucu kaynağı tüketmesidir.

WP Zaman Kapsülünü sitenizde kullanmak için, WP Zaman Kapsülünde bir hesap açın, ücretsiz eklentiyi kurun ve ardından bulut uygulamasını eklentinize bağlayın, böylece WordPress yedekleme dosyalarınızı istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Tam bir yedeklemeyi tamamladıktan sonra, son zamanlarda değiştirilen dosyalarınızı yedeklemek için bir zaman planlayabilirsiniz.

8. WP-DB-Backup

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

WP-DB-Backup, WordPress veritabanınızı yedeklemenizi ve belirttiğiniz adrese e-posta ile göndermenizi sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca WordPress veritabanınızı yedekler, yani medya dosyalarınızı el ile yedeklemeniz gerekir.

WordPress sitenizi çok sık güncellemiyorsanız veya resimlerinizi yedeklemek istemiyorsanız, WP-DB-Backup sizin için doğru çözüm olabilir. Aynı zamanda teknik olarak eğimli olmanızı beklemektedir, bu nedenle acemiler için en iyisi değildir. WordPress veritabanınızı kendiniz yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekir.

Veritabanı dosyalarını kullanma riskini almak istemiyorsanız, bu sizin için doğru bir çözüm değildir.

9. WP Database Backup

2019'un 9 En İyi WordPress (Backup) Yedekleme Eklentileri

WP Database Backup, başka bir ücretsiz veritabanı yedekleme eklentisidir.

WP Veritabanı Yedekleme ile sadece tek bir tıklamayla yedekler oluşturabilir ve geri yükleyebilirsiniz. WP-DB-Backup’tan biraz daha fazla özellik sunar, ancak genel olarak çok benzer.

Yararlı bulacaksınız önemli özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Kolay yapılandırma.
 • Veritabanı yedeklemenizi uzak bir yerde saklayın.
 • Birden fazla depolama hedefini destekler.
 • Listeden yedeklemeyi sıralayın ve arayın.
 • İşlem boyunca size yardımcı olacak kapsamlı belgeler sunar.

Hangisi sizin için en iyi WordPress Yedekleme Eklentisidir?

Şüphesiz, UpdraftPlus , web siteniz için en iyi WordPress yedekleme eklentisidir. UpdraftPlus, kutudan çıkar çıkmaz tüm gerekli özelliklerle birlikte gelen eksiksiz bir yedekleme çözümüdür. Hepsinden iyisi, ücretsiz sürüm bile diğer premium eklentilerle karşılaştırıldığında bile birçok özellik sunuyor.

Ancak, dosyalarınız değiştiğinde canlı yedekleme sunan premium bir yedekleme eklentisi seçmeye karar verirseniz, BackupBuddy kullanabilirsiniz . Ayrıca, büyük bir artı olan ortak sorunları taramanıza ve onarmanıza olanak tanır. Stash özelliği ile eklenti, sunucu kaynaklarınızdan da büyük tasarruf sağlar.

Umarız bu makale ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedek eklentilerini bulmanıza yardımcı olur.

Sitenizi daha da korumak için, en iyi WordPress güvenlik eklentilerini kontrol etmek isteyebilirsiniz .

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.