WordFence Security WordPress Güvenlik Eklentisi İncelemesi

0 1.151

Bir WordPress güvenlik eklentisi mi arıyorsunuz? WordFence Security, piyasadaki en popüler WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Bu WordFence Güvenlik incelemesinde, piyasadaki gerçekten en iyi WordPress güvenlik eklentisi olup olmadığını öğrenmek için özelliklerine ve performansına göz atacağız.

WordFence Security WordPress Güvenlik Eklentisi İncelemesiNeden bir WordPress Güvenlik Eklentisine İhtiyacınız Var?

WordPress dünyanın en popüler İçerik Yönetim Sistemidir. İnternetteki tüm web sitelerinin% 25’inden fazlasına güç sağlar. Bu devasa sayı, onu kötü niyetli saldırılar, bilgisayar korsanlığı girişimleri, kod ekleme vb. İçin popüler bir hedef haline getiriyor .

Çoğu WordPress kullanıcısı, çevrimiçi güvenlik konusunda geliştirici veya uzman değildir. Düzenli yedeklemeler yapmak, güçlü şifreler kullanmak, vb. Gibi izleyebileceğiniz en iyi güvenlik uygulamaları vardır.

Kötü amaçlı yazılım taraması, şüpheli etkinlikleri engelleme veya web sitenizi izleme gibi gelişmiş şeyler için bir WordPress güvenlik eklentisine ihtiyacınız olacak .

Bunu söyledikten sonra, WordFence Security’nin web sitenizi ortak tehditlere karşı nasıl koruduğuna bir göz atalım.

WordFence Güvenlik eklentisini kurma

WordFence Güvenlik eklentisi, hem Ücretsiz hem de Ücretli sürüm olarak gelir. Ücretli sürümde ekstra özellikler ve premium destek bulunmaktadır. Ücretsiz sürüm de oldukça kullanışlıdır ve bu inceleme için kullanacağımız şeydir.

WordFence Security eklentisi kutudan çıktı ve varsayılan ayarların çoğu web sitesi için çalışması gerekir. Eklenti, eklentiyi kendi gereksinimlerinize göre ayarlayabileceğiniz bir ayarlar sayfasına da sahiptir.

Eklenti ayarlarını yapılandırmak için sadece WordFence »Seçenekler sayfasını ziyaret edin .

WordFence Security WordPress Güvenlik Eklentisi İncelemesiWordFence Security çok güçlü bir eklentidir ve kapsamlı bir özellik ve seçenek seti ile birlikte gelir. İlk önce temel eklenti seçeneklerini ayarlayabileceksiniz. Bu, çekirdek eklenti özelliklerinin etkinleştirilmesini veya devre dışı bırakılmasını ve uyarılar için ek e-posta adresi verilmesini içerir.

Gelişmiş seçenekler sayfası, eklentinin sitenizde nasıl davranacağını ve performans göstereceğini değiştirebileceğiniz yerdir. Öncelikle uyarılarınız varsa, bilgilendirilmek istediğiniz olayları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Yoğun bir web sitesi işletiyorsanız, WordFence güvenliğinden çok sayıda e-posta alacaksınız. Bu uyarıların çoğu zararlı faaliyetler değildir.

Sonra Güvenlik Duvarı kuralları ve tarama kuralları var. Güvenlik duvarı davranışını taramak ve ayarlamak için hangi dosyalara ve dizinlere eklentiyi anlatabileceğiniz yer burasıdır. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, bu seçenekleri değiştirmeyin.

İşiniz bittiğinde değişiklikleri kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Web Sitenizi WordFence Güvenliği ile Tehditlere Karşı Tarama

WordFence Security, güçlü bir tarama aracıyla birlikte gelir. Taramayı başlatmak için WordFence »Tara’yıziyaret edin WordFence, WordPress sitenizi arka kapılar, kötü niyetli ve şüpheli kodlar , MySQL enjeksiyonu vb. Gibi genel tehditler için kontrol eder .

Taramanın tamamlanmasından sonra size bulduğu sorunların sayısını gösterecektir. Her konuda, bu konunun nasıl düzeltileceğine dair pratik tavsiyelerle ilgili ayrıntılı bilgiler göreceksiniz.

WordFence Security WordPress Güvenlik Eklentisi İncelemesiWordFence, bir milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Tüm dünyadaki WordPress sitelerinden veri toplarlar. Yeni tehditleri ve nasıl tespit edileceğini etkin bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.

Ancak, WordPress forumları, gerçekten eklentiyi kullanan kullanıcıların yorumlarıyla doludur. Bazen diğer tarayıcıların yakalayamayacağı arka kapı ve kötü niyetli kodları yakalar. Bazen onları tespit etmek başarısız olabilir. Sitenizin güvenliğinin tehlikeye girebileceğinden şüpheleniyorsanız, tek bir araca güvenmemek her zaman en iyi yöntemdir.

WordFence Güvenliği ile Canlı Trafiğinizi İzleyin

Herhangi bir sitenin trafiğinin büyük bir kısmı, arama motoru tarayıcıları, veri madenciliği botları ve otomatik spam botları gibi otomatik botlardan gelir. Bu oldukça normal ve panik yapılacak bir şey yok.

Bununla birlikte, siteniz bir DDOS saldırısı altındaysa, belirli ips’lerden web sitenize isabet bombardımanı fark edersiniz. WordFence Güvenliği’ndeki canlı trafik aracını kullanarak bu IP’leri gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve engelleyebilirsiniz.

Bu araç tarafından toplanan bilgiler çok yararlı olsa da, bir web sitesi sahibine çok yardımcı olmuyor. Çoğu saldırı botu, dünyadaki farklı ağlara yayılmış çeşitli IP aralıkları kullanıyor. IP adreslerini etkili bir şekilde engellemek çok zordur.

Bir IP ağını engellediğiniz anda bot ağı başka bir ağa geçer. Bu, işleri kendi başınıza manuel olarak izleyip engelleyerek kazanamayacağınız hiç bitmeyen bir oyundur.

WordFence Güvenliği için Fiyatlandırma ve Destek

Temel WordFence Güvenlik eklentisi ücretsiz olarak kullanılabilir. Premium versiyonun fiyatı yıllık 39 ABD dolarından başlıyor. Toplu lisanslama için farklı fiyatlandırma seçenekleri vardır.

Eklentinin ücretsiz sürümü için destek resmi WordPress.org forumları tarafından sağlanmaktadır. Ücretsiz destek sınırlıdır ve garanti edilmez. E-posta tabanlı biletleme sistemi tarafından premium destek sağlanır.

Resmi web sitesinde WordFence Güvenlik eklentisinde farklı araçların nasıl kullanılacağına ilişkin belgeler bulunmaktadır.

WordFence Güvenlik eklentisi, temel bir WordPress güvenlik kurulumu için iyi bir seçenektir. Ancak, en iyi WordPress güvenlik eklentisi değil.

Sunucunuza önemli miktarda yük koyar. Paylaşılan bir barındırma ortamındaysanız , sitenizin performansını etkileyebilir WordPress verilerinizle uğraşır ve veritabanınızdaki birçok bilgiyi depolar.

Eklentinin kullanıcı arayüzü o kadar iyi değil. Biraz temizlenebileceğini düşünüyoruz. Seçenekler sayfası ezici ve çok fazla seçenek var.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bizi Twitter ve Facebook’ta takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bir yorum yazarak bize bildirin.

78%
İyi

WordPress Güvenlik Eklentisi

  • Özellikler
  • Performans
  • Kullanım Kolaylığı
  • Fiyatlandırma
  • Destek
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.