TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesi

0 1.330

WordPress görsel editörü ile sınırlı mısınız? İhtiyacınız olan formatlama seçeneklerini bulamıyor musunuz? TinyMCE Advanced eklentisine bir göz atın. Bu eklenti, TinyMCE görsel editörünüzü özelleştirmenize yardımcı olabilir, böylece ihtiyacınız olan tüm biçimlendirme araçları ve kısayollar parmaklarınızın ucunda. TinyMCE Advanced incelememizde nasıl olduğunu öğrenin.

TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesiTinyMCE Nedir?

İsmini bilmese de, dünyadaki milyonlarca insan TinyMCE kullanıyor.

TinyMCE, JavaScript ve HTML kullanılarak oluşturulmuş, açık kaynaklı, platformdan bağımsız bir WYSIWYG (Ne Görüyorsanız, Ne Alıyorsunuz) görsel editörüdür.

WordPress, yerleşik TinyMCE ile birlikte gelir: tüm yazılarınızı ve sayfalarınızı oluşturmak ve düzenlemek için kullandığınız görsel editördür:

TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesiVarsayılan görsel editör usta olduğunuzda çok fazla gizli potansiyele sahip olsa da , daha gelişmiş düzenlemeler söz konusu olduğunda yine de oldukça sınırlı olabilir.

WordPress Görsel Düzenleyicinizin Kontrolünü Alın

Yayınlarınızda daha gelişmiş biçimlendirme kullandıysanız, muhtemelen WordPress görsel editörünün yanı sıra başka araçlar da kullanmanız gerekir. Örneğin, yazı tiplerini doğru yazı tiplerini ve stilleri seçmek için Microsoft Word’de hazırlayabilir veya düzenlemede zaman kazanmak için arama ve değiştirme işlevli bir metin düzenleyici kullanabilirsiniz.

TinyMCE Advanced, WordPress panonuzdan, bu şekilde gelişmiş formatlama yapmanızı sağlar.

Size şunları sağlar:

 • tablo oluştur ve düzenle
 • Varsayılan numaralar yerine, sıralı listeler için büyük veya küçük harfler seçin
 • madde işaretleri yerine, sıralanmamış listeler için diskleri veya kareleri seçme
 • metin ara ve değiştir
 • font ailesini ayarla ve font boyutlarını değiştir
 • metninizi sola, sağa ve ortada ek olarak
 • sayfa sonları, ifadeler, boşluklar, tarih ve saat, yatay çizgiler ve diğerlerini ekleyin

TinyMCE Advanced Plugin Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurun ve etkinleştirin ve görsel editörünüzü özelleştirmeye başlamak için Ayarlar »TinyMCE Gelişmiş bölümüne gidin .

Geçerli araç çubuklarınız sayfanın üstünde görüntülenir.

TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesiHemen altında etkinleştirebileceğiniz tüm yeni düğmeler var. Sadece bir düğmeyi Kullanılmayan Düğmeler alanından araç çubuğuna ve istediğiniz yere sürükleyip bırakmanız yeterlidir .

Tercihinize göre sırayı değiştirmek için mevcut düğmeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

Aşağıda, listeler için daha fazla stil seçeneği sağlamak gibi daha fazla seçenek bulunmaktadır.

TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesiAyrıca, gönderinizdeki içerik menüsünü yenisiyle değiştirmeyi de seçebilirsiniz.

TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesiTinyMCE ve HTML Tabloları Oluşturmak için TablePress

Tabloları biçimlendirmek için kullanılabileceğini biliyorsunuz:

 • ürün karşılaştırmaları
 • planlar ve fiyat bilgisi
 • muhasebe ve finansal bilgiler
 • ekip veya kuruluş üyeleri gibi insanlar hakkında bilgi
 • formüller ve hesaplamalar
 • ve dahası

Nadiren basit bir tabloyu bir gönderide veya sayfada oluşturmanız gerekiyorsa, TinyMCE Advanced eklentisi muhtemelen ihtiyacınız olan her şey olacaktır. WordPress görsel editörünüze hızlıca satır ve sütun sayısını seçmenizi ve bir tablo eklemenizi sağlayan bir düğme ekler (çoğu kelime işleme uygulamasının çalışma şekline çok benzer şekilde).

TinyMCE Advanced WordPress Text Editör Eklentisi İncelemesiAncak, daha gelişmiş tablolar oluşturmanız gerekiyorsa, TablePress muhtemelen ihtiyacınız olan şeydir.

TinyMCE Advanced’in aksine, TablePress matematiksel işlevler ve formüller kullanmanıza, ziyaretçilerin anında verilerinizi sıralamasına ve filtrelemesine, yapışkan başlık satırları veya sütunları oluşturmasına ve daha pek çok şeye olanak sağlar.

Destek ve Belgeler

Temel belgeler WordPress.org ve resmi eklenti sitesinde sağlanmıştır. Ayrıca ortaya çıkan en yaygın sorunları gidermek ve gidermek için öğreticiler de vardır.

Eklenti geliştiricisi WordPress.org’daki destek forumlarına aktif olarak katılır ve gönderilen tüm sorunları çözmeye çalışır, ancak bazen yanıtlanması birkaç gün sürebilir.

TinyMCE Advanced, bir çok WordPress sitesi sahibinin istediği bir eklenti olmasına rağmen bunu bilmiyor olabilir! Tüm bu özellikleri, her zaman sahip olmak istediğiniz WordPress görsel editöründe sağlar.

Eklentinin sürükle ve bırak arayüzü ile kullanımının ne kadar kolay olduğunu seviyoruz. Kullanıcı Arabirimi hoş olmasa ve bazı özellikleri daha fazla açıklayabilse de, yeterince iyi çalışır.

TinyMCE Advanced ayrıca hafif bir eklentidir, çünkü sadece araç çubuğunuzda kurduğunuz düğmeleri etkinleştirir.

WordPress.org eklenti dizininden bir milyondan fazla indirme ve ortalama 4.6 yıldız derecelendirmesi ile birçok WordPress kullanıcısı tarafından beğenildi.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bizi Twitter ve Facebook’ta takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bir yorum yazarak bize bildirin.

100%
Mükemmel

WordPress Text Editör Eklentisi

 • Özellikler
 • Performans
 • Kullanım Kolaylığı
 • Destek
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.