Weglot WordPress Çeviri Eklentisi

0 1.269

Web sitenizi çevirmek mi istiyorsunuz? Ardından, WordPress için en kolay çeviri eklentilerinden biri olan Weglot’u düşünebilirsiniz.

Bu Weglot incelemesinde, özelliklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına bir göz atacağız ve hipe değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacağız.

Weglot ve Nasıl Çalışdığı Hakkında

Weglot WordPress Çeviri Eklentisi

Weglot platformdan bağımsız bir web sitesi çevirisidir.

Weglot, 2016 yılında Fransa’da küçük bir proje olarak kuruldu. Bugün, Weglot, WordPress, Shopify ve aklınıza gelebilecek herhangi bir CMS de dahil olmak üzere herhangi bir web sitesini tercüme etmenizi sağlar.

WordPress sitenizi çevirmek için ücretsiz eklentiyi WordPress.org adresinden indirmeniz gerekir. Bu ücretsiz hafif bağlayıcı eklenti, sitenizi Weglot platformuna entegre eder. Etkinleştirildiğinde, yalnızca içeriğinizi çevirmek istediğiniz dilleri belirterek sitenizi anında çevirebilirsiniz.

Weglot İnceleme: Neden Sitenizde Kullanmalısınız?

Weglot , otomatik çeviri, manuel profesyonel çeviri, çok dilli SEO optimizasyonu ve daha fazlası gibi bir WordPress çeviri eklentisinden ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir. Peki Weglot’u benzersiz yapan nedir?

Weglot’un rekabetten öne çıkmasını sağlayan benzersiz özelliklerine bir göz atalım.

1. Muhtemelen En Kolay, En Hafif ve Yüksek Performanslı Çeviri Eklentisi

Şüphesiz, Weglot muhtemelen piyasada bulunan en kolay platformdan bağımsız çeviri çözümüdür.

Weglot WordPress Çeviri Eklentisi

Eklentiyi WordPress sitenize yükledikten sonra eklentiyi yapılandırmak için sadece bir menü göreceksiniz. Otomatik çeviriyi etkinleştirmek için tek yapmanız gereken API anahtarınızı Weglot hesabınızdan kopyalamak, orijinal ve hedef dilleri seçmek.

Weglot WordPress Çeviri EklentisiBu, web sitenizde hemen kullanıcılarınızın tercih ettikleri dili seçebilecekleri bir menü oluşturur.

Diğer popüler WordPress çeviri eklentilerinin aksine , WordPress sitenize birden fazla dil paketi kurmanıza gerek yoktur.

Hepsinden iyisi, çevrilen içeriğiniz çok dilli SEO’daki en iyi uygulamaları izleyerek Google’da otomatik olarak dizine eklenir.

2. Herhangi Bir Platformla Çalışır

WordPress ve Shopify gibi birden fazla platformda web siteleriniz olsa bile, çevirilerini tek bir hesaptan kolayca yönetebilirsiniz.

Pro planlarıyla 3 siteye kadar çeviri yapabilirsiniz. Kurumsal ve Kurumsal planlarla, sırasıyla 15 ve sınırsız sayıda siteye çeviri yapabilirsiniz.

3. Manuel Çeviri için Görsel Editör

Weglot WordPress Çeviri Eklentisiİçeriğinizi profesyonel bir tercüman kiralamak zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde çevirmek istiyorsanız, otomatik çeviri sizin için mükemmel bir seçimdir. Weglot ile sadece anında çeviri yapmakla kalmaz, aynı zamanda eklenti görsel çeviriciyle çevirinizi düzenlemenizi de çok kolaylaştırır.

Weglot WordPress Çeviri EklentisiGörsel editörü ile, otomatik olarak çevrilmiş içeriğinizde web sitenizin önünden değişiklikler yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Görsel Düzenleyici sekmesine gidip Düzenlemeye Başlamak .

Web sitenize yönlendirileceksiniz. Otomatik olarak çevrilmiş içeriği düzeltmek istediğiniz öğeyi Düzenle simgesine tıklamanız ve onu ön uçtan özelleştirmeye başlamanız yeterlidir.

Weglot WordPress Çeviri Eklentisi

4. Sorunsuz Profesyonel Çeviri

İçeriğinizi çevirmek için bir profesyonelin olmasını tercih eder misiniz? Weglot ile delegasyon çevirisi sorunsuzdur.

Weglot WordPress Çeviri Eklentisi

Weglot hesabınızda, çevirmek istediğiniz unsurları seçin, profesyonel çeviri sipariş edin ve profesyonel hizmet için ödemeyi tamamlayın. Weglot size 0.15 € / kelime borçludur. Tercüme edilen içerik, çevirmek istediğiniz içeriğe bağlı olarak, 48 saat içinde web sitenize otomatik olarak güncellenecektir.

Weglot WordPress Çeviri EklentisiWeglot Kullanmanın Eksileri

Şimdi Weglot kullanmanın faydalarına baktığımızda , Weglot kullanmanın bazı avantajlarını incelemek biraz zaman alıyor.

1. Fiyatlandırma

Weglot premium bir çeviri platformudur. Ücretsiz bir planı olmasına rağmen, ayda 2000 kelimeye ve 5000 çevrilmiş sayfa gösterisine çevirmekle sınırlıdır.

2. İçeriğin mülkiyeti

Tercüme edilmiş içeriğin mülkiyeti belirsizdir. Görünüşe göre, aboneliği iptal ettiğiniz için, çevrilen içeriği sitenizde görüntüleyemezsiniz.

Weglot Destek ve Fiyatlandırma

Weglot size e-posta yoluyla üstün destek sağlar. Kapsamlı bilgi tabanları, web sitenizi Weglot ile çevirmenin her yönü için size yol gösterir.

Weglot’un prim planını seçmeden önce hizmeti test etmek isteyenler için sınırlı bir ücretsiz planı vardır. Ayrıca 5 adet prim planı sunarlar:

  • Başlatan : 1 çeviri dili için 10.90 € / ay ve 10.000 kelimeye kadar
  • İş dünyası : 5 çevrilmiş dil için 19 € / ay ve 50.000 kelimeye kadar
  • Pro : Sınırsız çevrilmiş diller için 49 € / ay ve 200.000 kelimeye kadar
  • Kurumsal: Sınırsız çeviri dili ve 1.000.000 kelimeye kadar aylık 199 €
  • Kurumsal: Sınırsız çevrilmiş dil için 499 € / ay ve 5.000.000 kelimeye kadar

Weglot , var olan en kolay çeviri çözümlerinden biridir. Otomatik çeviri ile 100+ dili destekliyor. Piyasadaki diğer çeviri eklentileri ile karşılaştırıldığında biraz pahalı.

Bütçeniz varsa ve çeviri için piyasadaki en sezgisel eklentiyi istiyorsanız bu sizin için en iyi bahis.

Sıkı bir bütçeniz varsa, Weglot’a bazı alternatifler düşünebilirsiniz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.