9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama Eklentileri

0 1.453
Web siteniz yeterince güvenli mi? Her gün binlerce blog ve web sitesi saldırıya uğradı.

Sitenize giriş yaparken güvenlik kimlik doğrulaması uygulayarak sitenizin potansiyel olarak tehlikeye açık tehditlerinden korunmasını sağlamanız gerekir.

Bu makalede, size en iyi WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

Neden bir WordPress Güvenlik Kimlik Doğrulama Eklentisi Kullanmalı?

Web sitenizi koruyabilecek ve tespit edildiğinde sizi şüpheli faaliyetler hakkında bilgilendirebilecek tonlarca şaşırtıcı WordPress güvenlik eklentisi bulunmaktadır.

Güvenlik kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz de önemlidir, bu nedenle yalnızca yetkili kullanıcıların sitenize giriş yaptıklarından emin olabilirsiniz. Bir güvenlik kimlik doğrulama eklentisi, kullanıcıları otomatik olarak yetkilendirebilir veya iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmalarına izin verebilir.

1. iThemes Güvenlik

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriiThemes Security , iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği ile web sitenizi güvende ve güvende tutmanıza yardımcı olan mükemmel bir WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Etkinleştirildiğinde, bir kullanıcı ilk önce şifreyi ve ardından kimlik doğrulama uygulamasına gönderilen ikincil kodu sağlamadıkça web sitenize giriş yapamaz.

Aynı zamanda çoklu giriş denemelerini kontrol eder ve WordPress kaba kuvvet koruması ile kullanıcı başına girişimlerin sayısını sınırlar. Eklenti, sitedeki herhangi bir dosyayı değiştirmeyi deneyen kullanıcılara dikkat eder. Bu tür bir eylem tespit edilirse, eklenti size hemen bir bildirim gönderir; böylece uygun işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik açığından şüpheleniyorsanız, belirli bir süre boyunca siteye kullanıcı erişimini kilitleyebilirsiniz.

2. WP Login Plus

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriWP Login Plus , kullanıcı kimliği doğrulama işlemi ile web sitenize inanılmaz koruma sağlayan güçlü bir eklentidir. Giriş sayfasını da özelleştirebilmenizi sağlar. Bu eklenti ile web sitenize giriş animasyonu bile ekleyebilirsiniz. Artık istemediğini düşünüyorsanız, devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Ayrıca, otomatik tamamlama seçeneği eklemenizi sağlar, böylece kullanıcılar siteye kaydolmak veya giriş yapmak için her küçük ayrıntıyı girmeyi atlayabilir. Ayrıntılar, bilgisayar belleğindeki verilere göre otomatik olarak doldurulur.

3. WorldPay XML Direct

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriWorldPay XML Direct , WooCommerce sitesi için harika bir WordPress kimlik doğrulama eklentisidir. Çevrimiçi ödeme veya bağış kabul ediyorsanız, sizin için en uygun yöntemdir. Bu eklentiyle, önce sunucunuzdaki tüm ödeme ayrıntılarını güvenli bir şekilde yakalayabilir ve ardından yakalanan verileri WorldPay’e gönderebilirsiniz. Daha sonra WorldPay’in barındırdığı ödeme sayfalarını kullanarak işleme koyulur.

Ayrıca, müşterilerinizin ödeme sayfalarını görme şekli üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz. Kart sahibi kimlik doğrulamasını destekler ve tüm ödemelerinizin MasterCard’ın SecureCode güvenlik protokolüyle işlenmesini sağlar. Bu eklentiyi, ödemelerinizi birden fazla para biriminde de kabul etmek için kullanabilirsiniz.

4. WP Magic Link Login

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriWP Magic Link Login eklentisi, bir şifre olmadan web sitesine giriş için kullanıcılar yetkisi olabilir. Tek yapmaları gereken e-posta adreslerini göndermek. Eklenti daha sonra otomatik olarak verilen e-posta adresine bir link gönderir. Bu link belirli bir süre sonra sona erer.

Güvenliği artırmak için, yalnızca aynı IP adresinden kullanıcıları kabul eden bir seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

5. Wordfence Secutirty

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriWordfence Security , web sitenizin tamamen güvenli olmasını sağlamak için zararlı trafiği tanımlayan ve engelleyen ücretsiz bir güvenlik eklentisidir. Eklenti, şüpheli IP adreslerinden gelen tüm istekleri engellemek için aktif olarak çalışan gerçek zamanlı bir IP engelleyici ile birlikte gelir.

Ayrıca tehlikeli kodla gelen tüm istekleri engelleyen bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısı vardır. Eklentiyle birlikte verilen iki faktörlü kimlik doğrulama formu, sitenizi spam göndericilere karşı proaktif olarak korur.

Birden fazla yöneticiniz varsa, bunların bir kısmını bilinen tehlikeli şifreyi kullanarak da engellemeniz mümkündür. Eklentiyi sınırsız sayıda web sitesinde kullanabilirsiniz; bu, ihlal edilen şifre saldırıları, yönetici girişleri, sitedeki şüpheli eylemler vb. Hakkında sizi uyaracaktır.

6. Rublon İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriRublon , web siteniz için tam güvenliğini korumanızı sağlayan başka bir WordPress güvenlik doğrulama eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak, web sitenizi her gün binlerce web sitesine saldırma şöhreti olan Botnet’lerden koruyabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bu eklentiyi WordPress web sitenize yüklemek ve etkinleştirmek. Bu, yönetim hesabınızı e-posta tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamasıyla anında koruyacaktır. Birden fazla hesabı korumak istiyorsanız, eklentinin ücretli bir sürümüne geçmeniz gerekir. Resmi web sitelerinden kaydolarak ve daha sonra tercih edilen bir planı seçerek faydalanabilirsiniz.

7. İkili İki Faktör Kimlik Doğrulama

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama Eklentileriİkili İki Faktörlü Kimlik Doğrulama , web sitenizin verilerini yaramaz bir öğe tarafından soyulmasını önleyen inanılmaz bir WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Bu eklentiyle, web sitenize hızlı bir şekilde iki faktörlü bir kimlik doğrulama şifresi ekleyebilir ve sitenizin güvenliğinin emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Bunu, telefonunuzun kapsama alanı dışında olsa bile çalışan Duo’nun mobil uygulaması yardımıyla yapabilirsiniz. Alternatif olarak, SMS kullanarak veya telefonunuzu tekrar arayarak kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Eklentinin bunun için de seçenekleri var. Sitenize yüklediğiniz diğer eklentilerle mükemmel çalışır.

8. Shield Security

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriShield Security , iki faktörlü kimlik doğrulaması ile web sitenizi tüm güvenlik tehditlerine karşı koruyan WordPress için başka bir sağlam güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Eklenti, Google kimlik doğrulayıcıyı ve E-posta kimlik doğrulamasını destekler. Ayrıca, güçlü çekirdek dosya tarayıcısıyla sitenizde bir tehdit algıladığı her zaman sizi bilgilendirecektir.

Bunun yanı sıra, aynı zamanda giriş denemelerini sınırlandırmak, otomatik spam yorumları engellemek ve çok daha fazlası üzerinde de çalışıyor. Ayrıca, web sitenize zarar verebilecek zararlı IP adreslerini belirler ve engeller. Eklenti kullanımı ve kurulumu süper kolaydır.

9. Google Kimlik Doğrulayıcı

9 En İyi WordPress Admin Panel Girişi İçin Kimlik Doğrulama EklentileriGoogle Authenticator , sitenizde iki faktörlü kimlik doğrulamasını (2FA, MFA) etkinleştirmenizi sağlar. Kimlik doğrulamasıyla, sitenizin her türlü yetkisiz erişime karşı güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Tercüme hazırdır ve kimlik doğrulama yöntemleri için standart TOTP ve HOTP protokollerini destekler. Eklenti, WordPress’in en son sürümüyle uyumludur ve çeşitli modern ve gelişmiş eklentilerle mükemmel bir şekilde çalışır.

Bunlar, web sitenizde kullanmak isteyebileceğiniz en iyi güvenlik kimlik doğrulama eklentilerinden bazılarıdır.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.