2020’nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı Eklentisi

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı Eklentisi
0 818

WordPress blog siteniz için en iyi ilgili yazı eklentisini mi arıyorsunuz?

Web sitenize ilgili bir gönderi eklentisi ekleyerek, ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek gönderileri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıları sitenizde tutmanıza yardımcı olabilir; bu, sayfa görünümlerinizi artırmanın ve hemen çıkma oranlarınızı düşürmenin harika bir yoludur.

54Bu yazıda, aralarından seçim yapabileceğiniz WordPress ile ilgili en iyi yazı eklentilerini size anlatacağız. Ancak bundan önce, ilgili gönderi eklentilerinin ziyaretçilerinizin sitenizde daha alakalı içerik bulmasına nasıl yardımcı olabileceğine hızlıca bir göz atalım.

Web Sitenizde İlgili Bir Yazı Eklentisi Kullanmanın Yararları

Ziyaretçilerinize ilgili gönderileri göstermek için web sitenizde ilgili bir gönderi eklentisi kullanmanın çeşitli faydaları vardır. İşte avantajlardan sadece birkaçı:

  • İlgili bir gönderi eklentisi kullanarak, ziyaretçilerinizi web sitenizin daha fazlasını görmeye teşvik edersiniz.
  • Okuyucularınızı sitenizle daha uzun süre meşgul etme fırsatı verir.
  • Bu aynı zamanda Google’a okuyuculara yardımcı olan anlamlı içerik sunduğunuzu da gösterir. Bu, SEO’nuzu geliştirecek ve daha iyi arama sıralaması elde etmenize yardımcı olacaktır .
  • Kullanıcılar yararlı içerik sunduğunuzu öğrendiklerinde, web sitenize daha sık geri gelme eğilimindedirler. Bu, web sitenizde daha fazla trafik alacağınız anlamına gelir.
  • En önemlisi, okuyucularınız sitenizde hedeflerine ulaşmalarına veya sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak daha fazla içerik bulacaktır.

Şimdi, ilgili yayınları görüntülemek için web sitenizde kullanabileceğiniz bazı eklentilere göz atalım.

1. Jetpack

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiJetpack , harika özelliklerle dolu güçlü bir WordPress eklentisidir. Bu özelliklerden biri de ilgili yazıdır. Bu özellik ile eklenti, tüm web sitesi içeriğinizi tarayacak ve ardından ziyaretçileriniz için ilgili gönderileri görüntüleyecektir.

Diğer ilgili yazı eklentilerinin aksine Jetpack, buluttaki içeriği analiz ederek, işleyerek ve sunarak çalışacaktır. Bu nedenle sunucunuza herhangi bir ek yük getirmez.

Jetpack, sitenizde en az 3 bağlamsal gönderi bulmadığı sürece ilgili içeriği göstermeyecektir. Gönderinin içeriğine ve eklenmişse etiketlere göre ilgili gönderileri arar.

2.  Related Posts Pro For WordPress

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiRelated Post Pro for WordPress , web sitenizde bağlamsal gönderileri görüntülemenize yardımcı olacak bir başka harika ilgili gönderi eklentisidir. Eklenti, Slick and Slide, Isotopic ve Transitioning adlı 3 farklı düzen ile birlikte gelir.

İlgili içeriğinizi göstermek için bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

Ayrıca önceden tanımlanmış 65 güzel şablon sunar ve görsel olarak çekici bir arka plan sunar. Ayrıca gezinme düğmeleri ve otomatik oynatma özelliği eklemek için de kullanabilirsiniz. Eklenti, gönderileri, sayfaları, özel gönderi türlerini ve özel içeriği de destekler.

3. Better Related Posta Widget

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiBetter Related Posts Widget , ilgili gönderilerinizi görüntülemek için size gelişmiş bir widget sunan bir başka şaşırtıcı ilgili gönderi eklentisidir. Bu gönderiler taksonomiler, kategoriler, etiketler ve daha fazlası kullanılarak seçilir.

Ayrıca, içeriğiniz için paylaşım sayılarının sayısını, yorum sayılarını görüntüleme ve hedef kitlenizle daha fazla etkileşim kurmak için alıntılar gönderme seçeneği sunar. Birden fazla ilgili gönderiyi de gösterebilirsiniz. Daha İyi İlgili Gönderiler Widget’ı, görüntülemek istediğiniz yayın sayısını seçmeniz için kolay seçenekler sunar.

4. Contextual Related Posts

 

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiContexual Related Posts , web sitenizde ilgili gönderilerin bir listesini görüntülemenize yardımcı olan ücretsiz bir ilgili gönderi eklentisidir. Görüntülediği gönderiler, gönderilerin başlığına ve / veya içeriğine bağlıdır. Bu, onları daha alakalı ve okuyucularınızın ilgisini daha fazla çekmesini sağlar.

Eklenti içeriği otomatik olarak gösterecektir. İlgili gönderileri pencere öğesi alanınıza ekleyebilir ve isterseniz belirli gönderileri ve sayfaları hariç tutabilirsiniz. Ayrıca bir gönderide alıntıları görüntüleyebilir ve alıntının uzunluğunu da seçebilirsiniz.

5. Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiYet Another Related Posts Plugin, mevcut gönderinizle ilgili sayfaları, gönderileri ve özel gönderi türlerini görüntülemenizi sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu, okuyucularınızı sitenizdeki diğer ilgili içeriklerle tanıştırır. Bu gönderileri küçük resimler şeklinde veya liste görünümü formatında ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, ilgili gönderi beslemenizi, özel görüntüleme seçenekleriyle RSS akışlarında görüntülemeyi de seçebilirsiniz. Bu eklenti, web sitenizdeki ilgili içeriği göstermek için yazı başlıklarını, içeriği, etiketleri, kategorileri ve özel sınıflandırmaları kullanır. Şablon oluşturma özelliği sayesinde sonuçlarınızın web sitenizde nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz.

6. Related Posts by Taxanomy

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiRelated Posts by Taxanomy, bir widget veya kısa kod yardımıyla ilgili gönderilerinizi görüntülemenizi sağlar. İsterseniz kenar çubuklarınızda da gösterebilirsiniz. Bu gönderileri nasıl görüntülemek istediğinizi seçme seçeneği sunar. Bunları bağlantılar, küçük resimler, alıntılar veya tam yazılar şeklinde gösterebilirsiniz.

Sitenizde bu eklenti etkinleştirildiğinde, ilgili makaleler blogunuzdaki her gönderiden sonra otomatik olarak görüntülenir. Ancak isterseniz şartları veya gönderileri hariç tutabilirsiniz.

7. Bibblio Related Posts

2020'nin En İyi 7 WordPress İlgili Yazı EklentisiBibblio Related Posts, sitenizdeki ziyaretçilerin ilgisini çekmek için mevcut gönderinizle ilgili içeriği gösterecek ücretsiz ancak çok güçlü bir eklentidir. İçeriğinizi içe aktarmanıza ve sayfalarınız boyunca önceden tasarlanmış şık modüller yerleştirmenize olanak tanır.

Modülleri gönderilerinizin sonuna, widget’lara, kısa kodlara veya sayfa şablonu kodunuza da bırakabilirsiniz. Bu eklenti süper duyarlı ve tüm ekran boyutlarında iyi görünüyor.

Bunlar, kullanabileceğiniz en iyi ilgili yazı eklentilerinden bazıları. İlgili gönderileri gösterecek en iyi eklentileri bulmanız için bu makaleyi yararlı bulduğunuzu umuyoruz. Amaç, yalnızca sayfa görüntülemenizi artırmak ve hemen çıkma oranlarınızı düşürmek değil, aynı zamanda sitenizdeki en alakalı içeriği bulmalarına yardımcı olarak kullanıcı deneyiminizi (UX) iyileştirmektir.

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.