En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi
0 622

WordPress web sitenizde etkileyici bir YouTube Video galerisi oluşturmak mı istiyorsunuz?

WordPress’te, yerleşik Gömme bloğu aracılığıyla blog yazılarınıza YouTube videoları eklemeniz mümkündür. Ancak, bu yöntemle videolarınızı şık ve etkileyici bir galeri formatında düzenlemek pek de mümkün değildir.

Bu rehberimizde, videolarınızı düzenli ve göz alıcı bir biçimde sergileyebilmeniz için WordPress için tasarlanmış en iyi YouTube video galerisi eklentilerini sizlerle paylaşacağız. Bu eklentiler sayesinde, ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek ve sitenizin profesyonellik düzeyini artıracak video galerileri oluşturabileceksiniz.

1. Smash Balon YouTube Feed Pro

YouTube

Smash Balon YouTube Feed Pro, piyasadaki en iyi YouTube galeri eklentisidir.

Bu eklenti, hesabınızdan belirli videoları elle seçmenize veya YouTube kanalınızdaki en son videoların tümünü otomatik olarak göstermenize olanak tanır . Hatta birden çok YouTube kanalını tek bir yayında birleştirebilirsiniz.

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Smash Balon’un hazır bir galeri düzeni vardır, böylece videolarınızı bir düğmeyi tıklayarak düzenleyebilirsiniz. Bir galeri oluşturduktan sonra, YouTube açıklamasını, başlığı, yorumları, toplam beğeni sayısını ve daha fazlasını gösterip göstermemeyi seçerek videoların tam olarak nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz.

Hatta galeriye bir ‘Abone Ol’ düğmesi ekleyerek ziyaretçileri YouTube kanalınıza katılmaya teşvik edebilirsiniz.

Varsayılan olarak, galeri düzeninde bir ‘Daha Fazla Yükle’ düğmesi bulunur, böylece ziyaretçiler web sitenizden ayrılmadan tüm YouTube kanalınızda gezinebilir.

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Bir ziyaretçi bir videoyu tıkladığında, Smash Balonu gömülü bir video oynatıcıda oynatmaya başlar. Bu şekilde, ziyaretçileri web sitenizden uzaklaştırmadan daha fazla YouTube görüntülemesi ve katılımı elde edebilirsiniz.

Varsayılan olarak oynatıcı, oynatma bittiğinde veya ziyaretçi videoyu duraklattığında ilgili videoları gösterir. Balonu Smash, bu önerilen videoları özel bir harekete geçirici mesajla değiştirmenize olanak tanır, böylece belirli bir gönderiyi, sayfayı ve hatta çevrimiçi mağazanızdaki en popüler WooCommerce ürünlerini tanıtabilirsiniz .

YouTube oynatma listelerini, sık kullanılanları ve canlı yayınları WordPress web sitenize yerleştirmek için Balonu Smash’ı da kullanabilirsiniz.

Smash Balloon’un en iyi yanı, sitenizi yavaşlatmaması. Eklentinin yerleşik YouTube önbelleğe alma özelliği, sitenizin her zaman hızlı yüklenmesini sağlar, bu da SEO için harikadır .

Smash Balonu ile ilgili diğer güzel şey, Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube’daki sosyal içeriği tek bir sosyal duvarda birleştirebilmenizdir. Çevrimiçi varlığınızı büyütme konusunda ciddiyseniz, sosyal duvar özelliğine erişmenizi sağlayan Smash Balon Tam Erişim Paketini şiddetle tavsiye ederiz.

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Not: Yeni başlıyorsanız veya sınırlı bir bütçeniz varsa, YouTube yayın eklentisinin ücretsiz bir sürümü de vardır . Bu eklenti daha gelişmiş özelliklerden yoksun olsa da, YouTube videolarını WordPress web sitenize yerleştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Fiyatlandırma: Balonu Smash YouTube Feed Pro lisansları yıllık 49 ABD dolarından başlar. Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube içeriğini WordPress web sitenize yerleştirmek istiyorsanız, Tam Erişim Paketini yılda 299 ABD doları karşılığında alabilirsiniz .

2. Envira Gallery

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Envira Gallery genellikle en iyi WordPress fotoğraf galerisi eklentisi olarak bilinir .

Ancak, bir YouTube galerisi oluşturmanıza izin veren bir Envira Galeri Videoları Eklentisi de vardır. Her YouTube videosu için URL’yi girmeniz ve ardından galeride göstermek istediğiniz küçük resmi belirtmeniz yeterlidir. Video Eklentisi daha sonra videoyu otomatik olarak getirecektir.

Tüm videolarınızı ekledikten sonra Envira Gallery, oynatma deneyiminde ince ayar yapmanızı sağlar. Videoyu otomatik oynatabilir, varsayılan olarak tam ekran açabilir, oynatma kontrollerini gizleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Envira Gallery ayrıca tüm YouTube oynatma listelerini gömebilir, ancak Google Cloud Console’dan bir YouTube API’si almanız ve ardından bunu önce eklentinin ayarlarına eklemeniz gerekir.

Envira Gallery, YouTube’un yanı sıra Vimeo , Wistia, Twitch, VideoPress ve Dailymotion gibi diğer popüler video barındırma hizmetlerini de destekler.

Facebook videolarını WordPress’e de gömebilirsiniz .

En büyük dezavantajlardan biri, Envira Gallery’nin kanalınızdan yeni YouTube videolarını otomatik olarak getirmemesidir. Galeriyi güncellemek istiyorsanız, her yeni videoyu URL’sini kullanarak manuel olarak eklemeniz gerekir.

Fiyatlandırma: Envira’yı Video Galerisi eklentisiyle birlikte almak için, bir Pro lisansı (yıllık 89 ABD doları) veya Ömür boyu lisans (209 ABD doları) satın almanız gerekir.

3. YouTube Showcase

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

YouTube Showcase eklentisi ile WordPress web sitenize bir YouTube video galerisi veya ızgarası ekleyebilirsiniz.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, videonun URL’sinin sonunda gösterilen 11 haneli alfanümerik video anahtarını kullanarak herhangi bir YouTube videosunu sitenize ekleyebilirsiniz.

Ziyaretçilerin aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için YouTube Vitrini, videolarınıza kategoriler ve etiketler eklemenizi sağlar. Bunlar, yerleşik WordPress kategorileri ve etiketleriyle tam olarak aynı şekilde çalışır , bu nedenle kullanımları çok kolaydır.

Bunu yaptıktan sonra, eklentinin kısa kodunu herhangi bir sayfaya, gönderiye veya widget’a hazır alana eklemeniz yeterlidir. YouTube Vitrini, tüm videolarınızı güzel bir galeri düzeninde gösterecek.

YouTube Vitrini, galerinin altına otomatik olarak bir dizi video küçük resmi ekler, böylece ziyaretçiler farklı videolar arasında kolayca hareket edebilir. Akıllı telefon veya tablet kullanan ziyaretçiler için YouTube Vitrini, bu küçük resimleri daha mobil uyumlu ‘Önceki’ ve ‘Sonraki’ simgeleriyle değiştiriyor.

Eklenti varsayılan olarak sayfalandırma kullanır , bu nedenle kaç video eklerseniz ekleyin galeriniz hızlı bir şekilde yüklenmelidir.

Varsayılan galeri düzeni çoğu web sitesi için uygun olmalıdır. Ancak, değişiklik yapmak istiyorsanız eklentinin basit bir ayarlar sayfası vardır.

Diğer bazı galeri eklentileri kadar özelleştirilebilir olmasa da, Vitrin YouTube’da daha ileri düzey kullanıcıların özel CSS ve özel JavaScript ekleyebileceği bir bölüm vardır .

Galeri düzenini beğenmediyseniz YouTube Vitrini’nde ayrıca bir video ızgarası kısa kodu vardır. Bu, tüm YouTube videolarınızı 4 sütunlu bir ızgara düzeninde gösterir.

Fiyatlandırma: YouTube Showcase’i resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

4. YourChannel

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

YourChannel, bir YouTube galerisi oluşturmanın en kolay yollarından biridir. Ziyaretçilerin web sitenizden ayrılmadan tüm YouTube kanal akışınıza bakmasına ve herhangi bir videoyu izlemesine olanak tanır.

YourChannel ayrıca , web sitenizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için yerleşik bir WordPress önbelleğe alma sistemi ile birlikte gelir.

Kanalınızı kurmak için YouTube kullanıcı adınızı veya kanal kimliğinizi girmeniz yeterlidir. Bundan sonra, eklenti otomatik olarak banner resimlerini, video küçük resimlerini, abone sayınızı ve toplam görüntüleme sayınızı getirecektir.

Eklentinin ayarları basit ve kullanıcı dostudur, bu nedenle sadece birkaç kutuyu işaretleyip bazı rakamlar yazarak güzel görünümlü bir galeri oluşturabilirsiniz.

Galeri sayfası ilk yüklendiğinde Kanalınız’ın kaç video göstereceğini değiştirebilir ve ziyaretçilerin kaydırabileceği maksimum video sayısını ayarlayabilirsiniz. Bu, özellikle mobil uyumlu bir video galerisi oluşturmak için kullanışlıdır.

Kanalınız ayrıca bir ziyaretçi ‘Oynat’ düğmesini ilk tıkladığında bir ‘Çerezlere İzin Ver’ mesajı göstererek GDPR ile uyumlu kalmanıza yardımcı olur . Bu mesaj, gizlilik politikanıza bir bağlantı içerir .

Galerinin görünümünden memnun olduğunuzda, eklenti tarafından sağlanan kısa kodu kullanarak galeriyi herhangi bir sayfaya, gönderiye veya widget’a hazır alana ekleyebilirsiniz.

Fiyatlandırma: WordPress deposunu ziyaret edin ve YourChannel eklentisini ücretsiz olarak indirin.

5. Photo Gallery by 10Web

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Pazarlama istatistikleri araştırmamıza göre , kullanıcıların %70’i YouTube’u akıllı telefon veya tablet üzerinden ziyaret ediyor. WooCommerce gibi bir eklenti kullanan bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız , tüketicilerin %90’ının videoları bir mobil cihazda izlediğini öğrenmek ilginizi çekecektir.

Bunu göz önünde bulundurarak, YouTube galerinizin mobil cihazlarda da masaüstünde göründüğü kadar iyi göründüğünden emin olmak isteyeceksiniz. Photo Gallery by 10Web ile dakikalar içinde mobil duyarlı bir resim ve video galerisi oluşturabilirsiniz.

Adına rağmen Fotoğraf Galerisi, Vimeo, Dailymotion ve YouTube dahil olmak üzere en iyi video barındırma sitelerinin tümünü destekler. Videonun URL’sini kopyalamanız yeterlidir; Fotoğraf Galerisi o videoyu web sitenize ekler.

Bundan sonra, farklı düzenler seçerek, koyu ve açık temalar arasında geçiş yaparak, sayfalandırma ekleyerek ve daha fazlasını yaparak galerinin görünümüne ince ayar yapabilirsiniz. Ayrıca, video başlığını, açıklamasını, etiket kutusunu ve daha fazlasını eklemek veya kaldırmak da dahil olmak üzere galerinizde görünen içerik üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Ziyaretçiler, Fotoğraf Galerisi ışık kutusu açılır penceresini kullanarak her videoyu doğrudan web sitenizde izleyebilir. Lightbox , ziyaretçilerin videolarınızı Facebook ve Twitter’da paylaşmasını kolaylaştıran yerleşik sosyal paylaşım düğmeleriyle birlikte gelir. Bu, sosyal medyada bir vızıltı yaratmanıza, daha fazla etkileşim almanıza ve sosyal medya takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Fiyatlandırma: Fotoğraf Galerisi’ni resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, Fotoğraf Galerisi’nin premium bir sürümü de vardır .

6. Embed Plus YouTube

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Embed Plus for YouTube, videoları, oynatma listelerini, kısa videoları ve canlı yayınları kullanarak bir YouTube galerisi oluşturmanıza olanak tanır.

Bu eklenti, video galerinizdeki YouTube markalama miktarını azaltan ‘Mütevazı Markalama’ gibi birkaç sıra dışı özelliğe sahiptir.

Başka bir benzersiz özellik, başlangıçta video oynatıcının daha hafif bir sürümünü yükleyerek ve ardından ziyaretçi bir videoyu tıkladığında oynatıcının geri kalanını indirerek WordPress web sitenizi daha hızlı hale getirmeyi amaçlayan ‘cephe modu’dur.

Sayfalarınızın daha da hızlı yüklenmesini sağlamak için Embed Plus, küçültülmüş CSS ve JavaScript sunarken JavaScript’i erteleyebilir .

Embed Plus, HTTP olmayan videoları bile HTTPS’ye dönüştürebilir. Google, arama sonuçlarında bir sıralama faktörü olarak HTTPS/SSL kullandığından, bu, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirebilir.

İnsanları web sitenizde daha uzun süre tutmak için Embed Plus, galerideki bir sonraki videoyu otomatik olarak oynatabilir; bu, özellikle WordPress blogunuza oynatma listeleri ekliyorsanız kullanışlıdır .

Bu eklenti, birkaç sekmeyi kapsayan derinlemesine ve ayrıntılı ayarlara sahiptir. Bu, size YouTube galerisinin nasıl göründüğü ve davrandığı konusunda tam kontrol sağlar, ancak eklentiyi ilk etkinleştirdiğinizde kafa karıştırıcı olabilir.

Neyse ki Embed Plus, oluşturmak istediğiniz galeri türü hakkında sorular soran ve ardından yanıtlarınıza göre varsayılan ayarları değiştiren yerleşik bir kurulum sihirbazına sahiptir.

Fiyatlandırma: Embed Plus YouTube’u resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, bir Pro YouTube eklentisi de vardır .

7. Automatic YouTube Gallery

En İyi 7 WordPress Youtube Video Galeri Eklentisi

Automatic YouTube Gallery, sitenizde sınırsız sayıda video galerisi oluşturmanıza olanak tanır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti kurulum sürecinin çoğunu otomatik hale getirir, böylece dakikalar içinde bir YouTube video galerisi oluşturabilirsiniz.

Bu eklenti ile bir kanal kimliği, kullanıcı adı, oynatma listesi, arama terimleri kullanarak ve hatta belirli video URL’leri girerek bir YouTube galerisi oluşturabilirsiniz. Canlı akışları WordPress web sitenize de yerleştirebilirsiniz .

Otomatik YouTube Galerisi, videolarınızı seçtikten sonra galerinin görünümüne ince ayar yapmanızı sağlar. Bu, galeri düzeninde sütun sayısını değiştirmeyi, oranı değiştirmeyi, video başlıklarını eklemeyi veya kaldırmayı ve daha fazlasını içerir.

Otomatik YouTube Galerisi ayrıca, ziyaretçilerin web sitenizde daha uzun süre kalmasına yardımcı olacak, sonraki videoyu otomatik oynatma ve tek bir videoyu döngüye alma gibi bazı ayarlara da sahiptir. YouTube galerinizi daha erişilebilir hale getirmek için altyazıları varsayılan olarak etkinleştirebilir veya video oynatıcının arayüzü tarafından kullanılan dili değiştirebilirsiniz.

Otomatik YouTube Galerisi ile videoların sitenizi yavaşlatması konusunda endişelenmenize gerek yok. Eklenti, sayfa yükleme sürelerini azaltabilen ve WordPress hızınızı ve performansınızı artırabilen bir önbelleğe alma özelliğine sahiptir .

Fiyatlandırma: Otomatik YouTube Galerisi eklentisini resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

WordPress için En İyi YouTube Video Galerisi Eklentisi nedir?

WordPress’e galeri eklemenin en kolay yolunu arıyorsanız, Smash Balon Youtube Feed Pro en iyi seçimimizdir.

Bu eklenti, YouTube ve WordPress’i bağlama sürecinde size rehberlik eder ve ardından profesyonelce tasarlanmış bir galeri oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca, WordPress temanıza mükemmel şekilde uyması için galerinin her bölümünde ince ayar yapmanızı sağlar .

Galerinin görünümünden memnun olduğunuzda, bir kısa kod veya eklentinin YouTube için Yayınlar bloğunu kullanarak galeriyi herhangi bir sayfaya, gönderiye veya widget’a hazır alana ekleyebilirsiniz.

Listedeki diğer bazı eklentilerin aksine, Smash Balon galeriniz siz YouTube’da yeni videolar yayınladıkça otomatik olarak güncellenecektir. Bu, ziyaretçilerin her zaman en son videoları göreceği ve galerinizi manuel olarak güncelleme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Smash Balon YouTube Feed Pro, en iyi seçimimiz olsa da, premium bir eklentidir. Ücretsiz bir YouTube galeri eklentisi arıyorsanız, bunun yerine Feeds for YouTube’a göz atmak isteyebilirsiniz .

Bu eklenti, Smash Balonu’nun bazı gelişmiş özelliklerinden yoksun olsa da, WordPress web siteniz için bir YouTube video galerisi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Bu, YouTube için Yayınları yeni başlayan, sınırlı bir bütçeye sahip olan veya yalnızca az sayıda videoyu WordPress web sitesine yerleştirmek isteyen herkes için en iyi seçimimiz yapar.

Umarız bu makale, WordPress için en iyi YouTube galeri eklentilerini seçmenize yardımcı olmuştur. Ayrıca , özel tasarımlar oluşturmak için  en iyi sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucuları listemize ve  ziyaretçilerinizi yeni videolarınızla güncel tutmak için bir e-posta bülteninin nasıl oluşturulacağına ilişkin öğreticimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.