Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesi

0 1.236

Kallyas, her tür web sitesinde kullanılmak üzere çok amaçlı bir tema olarak oluşturulmuş popüler bir premium temadır. Yüzlerce özellik ve seçenekle doludur, böylece sitenizin her yönünü özelleştirebilirsiniz. Kallyas incelememizdeki tüm detayları öğrenin.
Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesi

Kallyas hakkında

Kallyas , çeşitli Joomla temaları ve HTML şablonlarını yapan Hogash tarafından geliştirilmiştir. Kallyas onların tek WordPress teması. 20.000’den fazla satışı ile Themeforest’in en popülerleri arasındadır ve yüksek puan aldı.

Kallyas Özellikleri

Kallyas birçok özelliğe sahiptir. İşte bunlardan sadece birkaçı:

Tek Tıklamayla Demo Kurulumu ile Kurulum Sihirbazı

Kurduktan ve Kallyas’ı etkinleştirdikten sonra, temayı ayarlarken size yardımcı olacak kurulum sihirbazına yönlendirilirsiniz.

Sunucu durumunuzun tamamen yeşil olduğundan emin olun – değilse, sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenmek için bağlantıları takip edebilirsiniz.

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiKurulum sihirbazında hareket etmek için ekranın üstündeki bir sonraki adıma tıklamaya devam edin.

4. adımda, daha hızlı başlamak için 9 demo sitesinden birini kurmayı seçebilirsiniz. Demoyu kullanarak siteyi kendiniz yapmak için içeriği düzenleyebilirsiniz.

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiSon adımda, en yaygın özelliklerle ilgili birkaç öğreticinin bağlantılarının yanı sıra, yardıma ihtiyaç duyduğunuzda belgelere, SSS’lere ve destek forumlarına genel bağlantılar vardır.

Yüzlerce Seçenek

Kallyas’ın sitenizi özelleştirmek için çok sayıda seçeneği var. (Bu gösterilerin bu kadar kullanışlı olmasının nedeni budur – tüm seçeneklere göz atmak ve sitenizi kurmak çok zaman alabilir.)

Başlamak için Kallyas Tema »Genel Seçenekler sayfasına gidebilirsiniz .

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiBurada başlık, gezinme ve altbilgi seçeneklerini ve ayrıca Google Analytics, MailChimp ve reCAPTCHA entegrasyonunu ayarlayabilirsiniz.

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesi( Google Analytics kodunuzu herhangi bir temaya girerken dikkatli olun , çünkü temaları değiştirirseniz izlemeyi durduracaktır.)

Altında Kallyas Teması »Yazı Kurulumu ve Yazı Seçenekleri , sitenizin her yönüyle yazı özelleştirebilirsiniz.

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiArdından blog sayfanızı, portföy sayfanızı, belgelerinizi (aşağıdakiler hakkında daha fazlası) ve genel düzen seçeneklerinizi kişiselleştirme seçenekleri var.

İçeriğinizi “Akıllı Alanlar” ile Özelleştirin

Kallyas , sitenizdeki farklı alanlarda yeniden kullanabileceğiniz içerik blokları oluşturmanıza izin veren “akıllı alanlar” adlı bir özelliğe sahiptir.

Aslında, istediğiniz yere özel kenar çubukları oluşturmak gibi bir şey veya sık kullandığınız içeriği eklemek için kısayol gibi.

Kallyas Theme »Akıllı alan seçenekleri altında , akıllı alanlarınızı alt kümeden önce veya sonra gibi belirli konumlarda tüm kümenizde global olarak gösterecek şekilde ayarlayabilir veya hatta altbilgi veya alt başlığı değiştirmeye ayarlayabilirsiniz.

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiSınırsız Kenar Çubukları, Alt Başlıklar ve Sayfa Düzenleri

Kallyas ayrıca istediğiniz sayıda kenar çubuğu gereci alanı oluşturmanıza da olanak sağlar. Hangi kenar çubuğunuzun arşivlerinizde, blog sayfanızda, tek yayınlarınızda ve sayfalarınızda kullanılacağına karar verebilirsiniz.

Ayrıca sınırsız sayıda alt başlık stili oluşturabilir ve her sayfada farklı bir tane kullanabilirsiniz.

Sayfa Düzenleri menüsü altında, kendi düzen şablonlarınızı da oluşturabilirsiniz. Sayfa düzenleri, bir veya daha fazla sayfadaki belirli tema seçeneklerini geçersiz kılmak için kullanılabilir. Örneğin, farklı bir başlık stili, farklı bir logo vb. İçeren bir şablon oluşturabilir ve yalnızca seçtiğiniz belirli sayfalarda kullanabilirsiniz.

Sayfa Oluşturucuyu Sürükle ve Bırak

Kallyas yerleşik bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu içerir.

Kallyas Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiAşağıdakiler dahil 100’den fazla farklı unsur mevcuttur:

Kenar boşluğunu ayarlayarak ve etraflarını doldurup, öğeleri yeniden kullanmak ve serbestçe konumlandırmak için kendi sayfa şablonlarınızı da oluşturabilirsiniz.

Devrimi Slider’ı içerir

Kallyas , oldukça karmaşık sürgü oluşturmanıza olanak tanıyan birinci sınıf bir eklenti olan Revolution Slider ile birlikte gelir . Dik bir öğrenme eğrisi ile gelmesine rağmen, slaytlarınızı ve animasyonlarınızı oluşturmak için yüzlerce farklı seçenek içerir.

Daha hızlı performansa sahip daha kullanıcı dostu bir slider eklentisi arıyorsanız, Soliloquy’yi öneririz .

Portföy ve Belgeler Özel Mesaj Türleri

Kallyas, web sitenize özel bir gönderi türü olarak bir portföy ekleme seçeneğini içerir . Sayfa oluşturucuyu kullanarak sayfalara ve yayınlara portföy öğeleri de ekleyebilirsiniz.

Özel yazı tipi bir dokümantasyon da var. Kategoriler halinde sıralayabileceğiniz çok basit bir özel yazı türüdür, ancak başka seçenek yoktur.

Belgeler ve Destek

Hogash , hem yazılı hem de video biçiminde , Kallyas temasıyla ilgili olarak geniş bir belgeye sahiptir . Aranabilir, böylece ihtiyacınız olan bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca, WordPress panonuzdan ilgili öğreticilere bağlantılar da vardır.

Bazı özellikler yalnızca video eğiticileriyle belgelenmiştir, ancak gereksinim duyduğunuz belirli bilgileri hızla bulmanızı zorlaştırır.

Satış öncesi sorularınız için, GMT normal mesai saatleri içerisinde canlı bir sohbet de var.

Tema satın alma işleminize altı ay daha uzatma seçeneği dahil olmak üzere altı aylık destek dahildir. Destek yalnızca bir destek forumu aracılığıyla yapılabilir.

Kallyas, çoğu web sitesi için muhtemelen gereksiz olan özelliklere sahiptir. Örneğin, pek çok kullanıcının her sayfada farklı bir altbilgi görüntülemesi veya özel bir yazı tipi için özel bir dokümantasyona ihtiyacı olmayacaktır. İletişim formu oluşturucu veya resim galerisi öğeleri gibi bazı özellikler, bu özel özelliklere ihtiyaç duyarsanız , WPForms veya Envira Gallery gibi daha kullanıcı dostu bir eklenti kullanılarak daha iyi uygulanacaktır .

Temada bu kadar çok özellik bulunduğundan, temaları değiştirmek isterseniz içeriğinizin çoğunu kaybedeceksiniz ve sitenizi sıfırdan yeniden oluşturmanız gerekir.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bizi Twitter ve Facebook’ta takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bir yorum yazarak bize bildirin.

84%
İyi

Kusursuz Tema ve Sayfa Düzenleme Aracı

  • Özellikler
  • Performans
  • Kullanım Kolaylığı
  • Fiyatlandırma
  • Destek
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.