2019’un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

0 1.642

WordPress siteniz için bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) eklentisi mi arıyorsunuz? LMS eklentileri kolayca çevrimiçi kurslar oluşturmanıza, yönetmenize ve satmanıza yardımcı olur. Bu makalede, piyasadaki en iyi WordPress LMS eklentilerini karşılaştırdık.

LMS Nedir?

LMS, öğrenme yönetim sisteminin kısaltmasıdır. LMS, çevrimiçi kurslar olarak da bilinen eLearning kursları oluşturmanıza, yönetmenize ve vermenize yardımcı olan bir yazılım programıdır. Bir WordPress LMS, çevrimiçi kurslarınızın yönetimini, dokümantasyonunu, izlemesini, raporlamasını ve sunumunu doğrudan WordPress panonuzda yapmanıza yardımcı olacaktır.

WordPress LMS, siz ve çevrimiçi öğrencileriniz için bir kazan-kazandır. Bilgi dağıtmak, çevrimiçi kursunuzun içeriğini güncellemek ve tüm yönlerini yönetmek için LMS’nize giriş yapabilirsiniz. Çevrimiçi öğrencileriniz, çevrimiçi kurslarınıza katılmak için LMS’ye giriş yapabilir.

WordPress LMS vs. Üyelik Eklentisi

Sitenizde çevrimiçi kurslar sunmayı düşünüyorsanız, bir LMS eklentisi yüklemeniz gerekir.

Şimdi, merak ediyor olabilirsiniz, bir WordPress üyelik eklentisini kullanarak çevrimiçi kurslar oluşturup satabiliyorsanız neden bir LMS eklentisine ihtiyacınız var ?

Bir WordPress LMS platformu, tipik bir üyelik sitesinden daha fazlasını yapar. Bir WordPress LMS eklentisi ile, bir üyeliğe katılmaya ve öğrenmeye başlamalarına ikna etmek yerine, çeşitli oyunlaştırma yöntemleriyle öğrencileriniz için sürükleyici bir öğrenme deneyimi yaratabilirsiniz.

Oyunlaştırma, öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getirir. Ayrıca, öğrencileri yeni dersler almaya teşvik eder ve nihayetinde katılımı arttırır . Ayrıca, öğrencileri platformda daha uzun süre tutma ihtimalini de arttırır.

Bir WordPress LMS eklentisinin birkaç temel özelliği şunlardır:

 • Anında geribildirim : İyi bir platform anında geribildirim sağlar, böylece öğrenciler bildiklerini tespit edebilir.
 • Derecelendirme sistemi : Öğrenmeyi eğlenceli hale getirmenin en iyi yollarından biri, öğrencilerinizin ilerlemesini gösteren bir derecelendirme sistemi uygulamaktır.
 • Sertifika : Bir ödül olarak, kurslarını başarıyla tamamlayanlara sertifika da sunabilirsiniz.
 • Ve daha fazlası…

Artık, çevrimiçi kurs web sitenizde bir WordPress LMS eklentisi kullanmanın önemini bildiğinize göre, en iyi WordPress LMS eklentilerinden bazılarını karşılaştıralım.

1. LearnDash

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

LearnDash var olan en iyi WordPress LMS eklentisidir. LearnDash, kurs oluşturmayı ve satmayı, kısa sınavlar vermeyi, sertifikaları sertifikalandırmayı ve daha fazlasını kolaylaştırır.

Üyelerinize sağlam bir öğrenme deneyimi sunmanızı sağlar ve en yeni oyunlaştırma, sosyal öğrenme ve mikro içerik trendlerini destekler.

Çevrimiçi kurslarınızı LearnDash’ten satabileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır:

 • Üyelikler : Tüm çevrimiçi kurslarınıza geleneksel üyelik erişimini satabilirsiniz.
 • Bir kerelik fiyat : Kullanıcıların bireysel çevrimiçi kursu satın almalarını sağlayın.
 • Abonelik : Çevrimiçi kursunuz için düzenli ödemeler ve abonelikler yoluyla geliri en üst düzeye çıkarın.
 • Kurs lisansları : Organizatörlerin lisansı toplu olarak satın almalarına ve çalışanlarına erişim izni vermelerine izin verin.

LearnDash ile öğrencilerinizin, kursları tamamladıkça kazandıkları puanları temel alarak yeni kurslar açmasına izin verebilirsiniz. Bu, çevrimiçi kurslarınıza kullanıcı katılımını artırır. Ayrıca üyelerin öğrenme ilerlemelerini izleyebilecekleri ön uç kullanıcı profilleri de sunabilirsiniz.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yıllık 199 ABD dolarından başlamaktadır.

2. Teachable

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

Teachable , kolaylıkla güzel çevrimiçi kurslar oluşturmanıza olanak tanıyan bağımsız bir çevrimiçi kurs oluşturma aracıdır. Çevrimiçi kurslarınızı mevcut sitenize entegre edebilir ya da öğretilebilir bir alt alanda barındırabilirsiniz.

Teachable, öğrencileriniz için sürükleyici bir öğrenme deneyimi yaratmanıza yardımcı olacak sınav ve tartışma forumları gibi güçlü araçlarla birlikte gelir. Fiyatlar, özel alan desteği, damlama kursu entegrasyonu, kupon kodu desteği, entegre e-posta ve bağlı kuruluş pazarlaması gibi tüm temel özellikleri içeren aylık 39 dolardan başlıyor. Buna ek olarak,% 5 işlem ücreti ödemeniz gerekecek Ücretli derslerin her satışı için.

İşlem ücretlerinden vazgeçmek için, sırasıyla aylık 99 ABD Doları veya 499 ABD Doları tutarındaki Profesyonel veya İş planına kaydolmanız gerekir.

3. LifterLMS

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

LifterLMS, sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmayı ve satmayı kolaylaştıran WordPress için başka bir güçlü LMS eklentisidir.

Temel işlevlerini Stripe, PayPal, Authorize.net, MailChimp ve diğerleri dahil olmak üzere güçlü uzantılarla birleştirerek kolayca genişletebilirsiniz.

LearnDash’a benzer bir şekilde LifterLMS, başarı rozetleri, sertifikalar, sosyal öğrenme, 1: 1 özel koçluk ve daha fazlası gibi güçlü özellikler sağlayarak istekli olmaya odaklanır.

LMS platformlarınızı farklı yöntemler kullanarak para kazanabilirsiniz:

 • Üyelik : Her kursa erişim sağlayan site genelindeki üyeliği satmak.
 • Paket : Gelirinizi artırmak için kurs paketleri satabilirsiniz.
 • Yalnızca üyelere fiyatlandırma : Kullanıcıların bireysel kurs satın almalarını sağlayın. Ayrıca ücretli üyelikleri bu kadar değerli kılmak için yalnızca üyelere fiyat koyabilirsiniz.

Eklentiler, her biri 99 ABD Doları karşılığında ayrı olarak satın alınabilir veya 299 ABD Doları olarak ayarlanmış bir paketle büyük tasarruf sağlayabilir.

4. LearnPress

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

LearnPress, ihtiyaç duyacağınız tüm önemli özelliklerle birlikte gelen WordPress için ücretsiz bir LMS eklentisidir. Bu listedeki diğer LMS eklentilerinin çoğunun aksine, LearnPress, tüm düzeylerde kullanıcılar için onboarding’i kolaylaştıran bir kurulum sihirbazı ile birlikte gelir.

Güzel arayüzü ile, kurslar oluşturmayı ve LearnPress kullanan farklı web sitelerinden kurslar vermeyi veya almayı kolay bulacaksınız. Çekirdek eklentinin hafif olması amaçlanmıştır, ancak güçlü uzantılarla genişletebilirsiniz. İçerik damlamasını, kısa sınavları, notlandırmayı ve daha fazlasını destekler.

Bu eklenti, bbPress forumları, BuddyPress sosyal ağları ile sorunsuz bir şekilde bütünleşmenizi ve WooCommerce kullanarak güçlü mağaza özellikleri eklemenizi sağlar .

LearnPress ile bir sürü ücretsiz eklenti de mevcut:

 • Wishlist : Öğrenciler, dilek listesine kurs ekleyebilir.
 • Kurs İncelemesi : Kurslarınız için kullanıcı tarafından oluşturulan incelemeleri sitenizde yayınlayarak sosyal kanıt ekleyin.
 • Önkoşul dersler : Kullanıcıların diğer dersleri almak için belirli dersleri geçmelerini isteyin.

LearnPress ile bugün başlayın .

5. WP Courseware

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

WP Courseware, WordPress sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için kullanımı kolay bir çözümdür. Kurs oluşturma işlemini sorunsuz kılan bir sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir. Kurs birimleriniz oluşturulduktan sonra, gereksinimlerinize göre onları sürükleyip bırakmanız gerekir ve kursunuz oluşturulur.

Güçlü bilgi yarışması özelliği ile gelişmiş bilgi yarışması türleri oluşturabilir, zamanlayıcıları ayarlayabilir ve tekrarlama sınırlarını belirleyebilirsiniz.

WP Courseware, ayrıca öğrenci etkinlikleri tarafından tetiklenen kişiselleştirilmiş e-postalar gönderen gelişmiş otomasyon araçları ile birlikte gelir. Öğrencilerinizin yeterliliğini arttırmaya yardımcı olmak için, öğrencilerin puanlarına göre gönderilecek şekilde yapılandırılabilecek özel geri bildirim mesajları ayarlayabilirsiniz.

Diğer WordPress LMS’ler gibi, WP Courseware de içeriğinizin kayıttan itibaren belirli aralıklarla yayınlanmasını planlamanızı sağlayan kurs içerikli damla sistemiyle birlikte gelir.

6. Sensei

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

Sensei, WordPress web sitenizi gelişmiş bir öğrenme platformuna dönüştüren güçlü bir premium eklentidir. Sensei, önde gelen WordPress tabanlı e-ticaret eklentisi olan WooCommerce’in arkasındaki aynı ekip tarafından kurulmuştur .

Sensei tam özellikli bir üyelik eklentisi değil. Çevrimiçi kursların oluşturulmasını ve yayınlanmasını işler, ancak erişimi satmak için üyelik veya e-Ticaret eklentileriyle birlikte kullanmanız gerekir.

Sensei ile kurslar oluşturmak kolay ve kolaydır. Sensei, içeriğe, notlara ve siteye kayıtlı öğrencilerinize genel bir bakış sağlayan basit raporlama olanakları sunar.

Sensei, WordPress için diğer LMS eklentileri ile karşılaştırıldığında özellik açısından zengin değil. Ayrıca, temel işlevleri geliştirmek için yalnızca sınırlı uzantılar bulunur.

7. Namaste! LMS

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

Namaste! LMS, WordPress için ücretsiz bir öğrenme yönetimi eklentisidir. Önkoşul dersleri tamamladıktan sonra derslere erişmek için farklı kurallar oluşturmanıza olanak sağlar.

Namaste kullanmanın birkaç avantajı! LMS:

 • Sertifikalar : Öğrenciler bir kursu tamamladıktan sonra sertifika kazanabilirler
 • Sınıf sistemi : Sınıf sistemini kullanarak öğrencilerin performansını analiz edin.
 • Rozetler : Herhangi bir web sitesinde gösterilebilecek ödül rozetleri.
 • İlerleme çubuğu : Eklentinin premium sürümü, öğrencilere her derste nasıl yaptıklarını gösteren bir ilerleme çubuğunu etkinleştirmenizi sağlar.

WordPress için diğer WordPress LMS çözümleriyle karşılaştırıldığında, Namaste! sınırlıdır.

8. MasterStudy LMS

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

MasterStudy LMS, bu listedeki StylemixThemes tarafından yaratılan en yeni LMS eklentilerinden biridir. MasterStudy LMS ile şaşırtıcı çevrimiçi dersleri kolayca oluşturabilir, özelleştirebilir ve yönetebilirsiniz.

MasterStudy LMS’in sunduğu temel özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Ders Çeşitleri : 3 ders türü (metin, video, slayt gösterisi).
 • Geri sayım : Sınavda gerçek zamanlı geri sayım sayacı.
 • Sınav Sonuçları : Doğru / yanlış cevapları gösteren sınav sonuçları.
 • Mesajlaşma : Mesajlaşma ve duyuru sistemi.
 • Sertifikalar : Sertifika üretimi.
 • Ders İstek Listesi : Kullanıcılar, almak istedikleri dersleri istek listesine ekleyebilirler.

MasterStudy LMS her ne kadar özelliklerle dolu olsa da, öğrenmeyi öğrencileriniz için daha eğlenceli hale getiren oyunlaştırma özelliklerinden yoksundurlar.

MasterStudy LMS eklentisi ücretsizdir ve herhangi bir WordPress teması ile kullanılabilir. MasterStudy LMS, eklentiyi bir üst seviyeye çıkaran bir MasterStudy premium WordPress teması olan MasterStudy Pro’yu da sunar. 69 $ karşılığında ilave premium eklentiler, 7/24 destek, ekstra özellikler ve kullanıma hazır demolar sunar.

9. Good LMS

2019'un 9 En İyi WordPress LMS Eklentileri

İyi LMS, CodeCanyon pazarındaki premium LMS eklentisidir. Çevrimiçi kurslar oluşturmak Good LMS ile kolaydır, çünkü WordPress blog yazısı oluşturmak gibi bir şeydir; doğrudan WordPress panosundan sınavlar, kurslar ve sertifikalar oluşturmanıza olanak tanır.

Bazı özellikler süreç çizgileri, kupon kodları, gerçek zamanlı geri sayımlar, öğrencilerin puanlarını ve ilerlemelerini görebilecekleri öğrenci arka uçlarını, kurs rozetlerini, tekrarlanabilir sınavları ve daha fazlasını içerir.

Good LMS, size gelecekteki güncellemeler ve GoodLayers’ın 6 aylık desteğini veren normal bir lisans için 32 dolara mal oluyor. Desteğinizi 1 yıl uzatmak istiyorsanız, 10.13 dolar fazladan ödemeniz gerekir.

En iyi WordPress LMS eklentisi hangisidir?

Tüm farklı WordPress LMS eklentilerini karşılaştırdıktan sonra , en kapsamlı LMS özelliklerini sunduğu için LearnDash’in çoğu kullanıcı için en iyi WordPress LMS eklentisi olduğuna inanıyoruz . WordPress sitenizin temel işlevlerini artıran tonlarca kullanışlı uzantı ile gelir.

Umarız bu makale ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress LMS eklentilerini bulmanıza yardım eder.

Bir üyelik sitesi oluşturmak ister misiniz? En iyi WordPress üyelik eklentilerine bir göz atın .

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.