En İyi 7 WordPress Pazar Yeri (Marketplace) Eklentisi 

0 2.820

WordPress web siteniz için iyi bir pazar yeri eklentisi mi arıyorsunuz?

Pazar yeri eklentisi, Amazon, eBay veya diğerleri gibi profesyonel görünümlü, çok satıcılı bir web sitesi oluşturmanıza yalnızca birkaç tıklama ile yardımcı olabilir. Ve en iyi yanı, bir pazar eklentisi kullanıyorsanız, başlamak için herhangi bir kodlama bilgisine bile ihtiyacınız olmayacak.

Bunun yerine, sadece eklentinizi kuracak , ayarları değiştireceksiniz ve gitmeye hazır olacaksınız.

Bu nedenle, bu makalede, profesyonel bir geliştirici tutmadan zengin özelliklere sahip bir pazar sitesi web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek en iyi WordPress pazar yeri eklentilerinden bazılarını anlatacağız.

Ancak ondan önce, bir pazar yeri web sitesi oluşturmanın faydalarına bir göz atalım.

Bir Pazar Sitesi Web Sitesi Oluşturmanın Yararları

Bir ticaret sitesi web sitesi oluşturmanın çeşitli avantajları olabilir. İşte en büyük avantajlardan bazıları:

  • Her tür ürünü satın: Bir pazar sitesi web sitesi, her türden mal ve hizmeti satmanıza olanak tanır. Buna hem fiziksel hem de dijital ürünler dahildir.
  • Müşteriler için çeşitli ürün seçenekleri sunun: Envanteri yönetmek zorunda kalmadan ziyaretçilerinize geniş bir ürün yelpazesi sunabilirsiniz.
  • Paradan tasarruf edin: Diğer iş modellerinden farklı olarak, bir pazaryeri web sitesi, aynı anda büyük miktarda para yatırmanızı gerektirmez. Her satıcı kendi ürünlerini yönetecektir, bu nedenle küçük bir yatırımla başlamak kolaydır.
  • Sitenizi kolaylıkla yönetin: El ile çok fazla şey yapmak zorunda kalmadan tedarikçileriniz için görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Bu sizin için iş yükünü azaltır ve bu zamanı işinizin diğer yönlerine konsantre olmak için kullanabilirsiniz.
  • Komisyon kazanın: Birden çok satıcının ürünlerini ve hizmetlerini web sitenizde satmasına izin vererek web sitenizden iyi komisyon kazanabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, şimdi herhangi bir kodlama olmadan bir pazar sitesi web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek en iyi WordPress pazar yeri eklentilerine bakalım.

1. WooCommerce Product Vendors

Ürün-Bayiler-WooCommerce

WooCommerce tarafından sunulan WooCommerce Product Vendors , birkaç dakika içinde çok satıcılı bir web sitesi oluşturmanıza izin veren güçlü bir WooCommerce uzantısıdır. Bu uzantıyı kullanmak için önce WooCommerce eklentisini yüklemeniz gerekir .

WooCommerce Ürün Satıcıları uzantısı ile, tedarikçilerinizin genel profillerini kontrol etmelerine, ürünlerini yönetmelerine, ürün başına gönderim kurallarını düzenlemelerine ve çok daha fazlasını yapmalarına izin verebilirsiniz. Yönetici olarak, potansiyel satıcılardan gelen uygulamaları kabul etmenize ve onaylamanıza, satıcı bilgilerini yönetmek için bir veya daha fazla satıcı yöneticisi kurmanıza, her satıcının komisyonunu ve ödeme planını ayarlamanıza ve diğer yönetim görevlerini ayarlamanıza olanak tanır.

2. YITH WooCommerce Multi Vendor

YITH-WooCommerce-Çoklu Satıcı-Pazaryeri

YITH Woocomerce Multi Vendor / Marketplace , e-ticaret mağazanızı çok satıcılı bir siteye dönüştürmenizi sağlayan güçlü bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti ile web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Size siparişlerinizi, gelirinizi, incelemelerinizi ve daha fazlasını izleme esnekliği sunar.

Eklenti hem fiziksel hem de dijital ürünleri destekler, böylece satıcılarınızın herhangi bir ürün veya hizmeti listelemesine kolayca izin verebilirsiniz. Uluslararası bir kullanıcı tabanınız varsa, müşterilerinizin kendi para birimlerinde ödeme yapmalarını kolaylaştırmak için bir para birimi dönüştürücü kullanabilirsiniz. Eklenti, sitenizin daha çekici görünmesini sağlamak için çeşitli üçüncü taraf temalarını da destekler. Ayrıca Yoast , WP User Avatar ve daha fazlası gibi diğer büyük eklentilerle gerçekten iyi çalışıyor .

3. Dokan

Dokan

Dokan , Amazon ve Alibaba gibi bir pazar sitesi web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir başka harika pazar eklentisidir. Dokan’ı kullanmaya başlamak için profesyonel kodlama bilgisine hiç gerek yok. Yapmanız gereken tek şey eklentiyi yüklemek, ayarlarınızı yapılandırmak ve web sitenizde satış yapmaya başlamak için satıcılara hoş geldiniz.

PayPal, Stripe ve diğerleri gibi çeşitli ödeme ağ geçitlerini destekler. Eklenti çok dilli olarak hazırdır, böylece ana dili İngilizce olmayan müşterilere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca, tedarikçileriniz için bir ön uç gösterge tablosu da oluşturabilirsiniz. Eklenti, mağazanızın satış raporuyla ilgili ayrıntılı bilgiler sunar.

4. WC Vendors Pro

WC Satıcıları Pro

WC Vendors Pro , tek bir kod satırı yazmadan Amazon ve eBay gibi bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir pazar eklentisidir. Bu eklenti ile, satıcıların kendi ürünlerini, siparişlerini, kuponlarını ve daha fazlasını yönetebilecekleri bir ön uç gösterge tablosu özelliği sunabilirsiniz.

Eklenti, her tür ürünü destekler ve satıcıların sevkiyat durumlarını da takip etmelerini sağlar. Müşterilerinizin isterlerse genişletilmiş sipariş notu eklemelerine de izin verebilirsiniz. Eklenti sosyal paylaşımı destekler, böylece satıcıların ve müşterilerin ürünlerini en sevdikleri platformda tanıtmalarına izin verebilirsiniz.

5. WordPress WooCommerce Marketplace

WordPress-WooCommerce-Çoklu Satıcı

WordPress WooCommerce Multi Vendor , e-Ticaret web sitenizi tamamen işlevsel bir çok satıcılı siteye dönüştürmenizi sağlar . Bu eklenti ile hem satıcınız hem de yönetici için ayrı bir profiliniz olabilir. Ön uç satıcı yönetim panosu ile her satıcı kendi ürünlerini, kuponlarını, gönderim yöntemlerini ve daha fazlasını yönetme fırsatına sahip olur.

Yönetici olarak ürün listesini, satıcı listesini, komisyonları ve diğer ayarları yönetebilirsiniz. Ayrıca ürünleri düzenleyebilir veya silebilir, satıcıları onaylayabilir veya reddedebilir, farklı satıcılar için ayrı komisyon oranları belirleyebilir ve birlikte çalıştığınız satıcılar üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz.

6. WCFM

WCFM-Pazaryeri

WCFM , birçok güçlü özelliğe sahip ücretsiz bir WordPress pazar yeri eklentisidir. Bu makaledeki diğer eklentiler gibi, bu da satıcıların ürünlerini yönetebilecekleri bir ön uç gösterge tablosu özelliği sunuyor. Eklenti ayrıca çok yönlü nakliye yönetimi ve komisyon özellikleri sunar.

WCFM, PayPal, Stripe ve diğerleri gibi çeşitli ödeme seçeneklerini destekler. Eklenti, gelişmiş eklentilerle uyumludur, bu nedenle web sitenizin özelliklerini genişletmek yalnızca bir tık uzağınızda.

7. WC Multi Vendor

pazar yeri eklentileri, wordpress pazar yeri eklentileri

WC Marketplace , harika özellikler sunan başka bir ücretsiz WordPress market eklentisidir. Bu eklenti ile eBay gibi bir ticaret sitesi web sitesi başlatmak kolaydır. Bununla birlikte, tüm tedarikçilerinize ürünlerini yönetme esnekliği sunabilir ve ayrıca satışları hakkında haftalık bir rapor alabilirler.

Satıcılar tercih ettikleri ödeme şeklini seçebilir ve işlem geçmişlerini görebilecekleri kendi defter defterlerine erişebilirler. Diğer birçok güçlü özellikle birlikte, bu eklenti denemek için en iyi seçeneklerden biridir.

Bunlar, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi pazar eklentilerinden bazılarıdır. Bu makaleyi okuduktan sonra, işletmeniz için en iyi WordPress pazar yeri eklentisini bulacağınızı umuyoruz. Ve bu tür bir eklenti arıyorsanız, daha fazla yardıma ihtiyacınız olabilir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.