Apple watchOS 7 Public Beta İndirme ve Yükleme Adımları

0 1.076

Apple normalde yaklaşmakta olan Apple Watch yazılımının herkese açık bir beta sürümünü yayınlamaz , ancak watchOS 7 ile şirketin fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Bu, uyumlu bir ‌Apple Watch‌’a sahip olan herkesin uyku takibi, yeni saat yüzleri, saat yüzü paylaşımı , yeni egzersiz türleri ve daha fazlası gibi en yeni Apple Watch‌ özelliklerini tadabileceği anlamına gelir .

Apple watchOS 7 Public Beta İndirme ve Yükleme Adımları
‌WatchOS 7‌ public‌ beta sürümünü kurmak için acele etmeden önce, bunun yayın öncesi bir yazılım olduğunu hatırlamakta fayda var, bu yüzden işlerin yüzde 100 sorunsuz çalışmasını beklemeyin. Apple, bu yıl işletim sistemlerinin nispeten kararlı beta sürümlerini yayınladı, ancak beta yazılımı, henüz düzeltilmesi gereken hatalar ve sorunlar içerdiğinden, doğası gereği kararsız.

Betayı yüklemeden önce dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ‌watchOS 7‌’nin Force Touch hareketini işletim sisteminden tamamen kaldırmasıdır , bu nedenle bazı işlevler ve menüler için biraz farklı bir deneyim bekleyin. Ayrıca, ‌watchOS 7‌ beta sürümünü yükledikten sonra watchOS 6’ya geçiş yapmanın bir yolu olmadığını unutmayın .

‌WatchOS 7‌, ‌Apple Watch‌ Serisi 3, 4 ve 5 ile uyumludur. Bu modellerden birine sahipseniz, ‌watchOS 7‌ genel beta sürümünü şu şekilde yükleyebilirsiniz.

watchOS 7 Public Beta İndirme ve Yükleme Adımları

Apple Watch’unuzun eşleştirilmiş olduğu iPhone’da iOS 14 beta sürümünü çalıştırıyor olmanız gerekir . Bunun nasıl yapılacağına ilişkin adım adım açıklamalı kılavuzumuzu izleyin , ardından geri dönün ve aşağıdaki adımları izleyin.

 1. ‌İPhone‌ cihazınızda bir tarayıcı açın ve Apple Beta Yazılım Programı web sitesine gidin.
 2. Web sayfasının sağ üst köşesindeki köşeli çift ayraç simgesine dokunun ve açılır menüden Oturum Aç’ı seçin.
 3. Apple Kimliği kimlik bilgilerinizi girin .
 4. Genel Betalar için bir Kılavuz ekranı görünecektir. WatchOS sekmesini seçin, Başlarken bölümüne gidin ve ‌Apple Watch‌ cihazınızı kaydedin’e dokunun .
 5. Aşağı kaydırın ve Profili İndir’e dokunun .
  beta yükleme
 6. ‌WatchOS 7‌ genel beta sürümünü yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
 7. Beta profilini ‌iPhone‌ cihazınıza indirmek için istemde İzin Ver’e dokunun .
 8. Ekranın sağ üst köşesindeki Yükle’ye dokunun ve gerekirse parolanızı girin.
  beta yükleme
 9. İzin bilgilerini okuyun ve ardından iki kez daha Yükle’ye dokunun .
 10. ‌İPhone‌ cihazınızı yeniden başlatmanız istenirse Yeniden Başlat’a dokunun .
 11. ‌İPhoneP cihazınızda Watch uygulamasını başlatın .
 12. Seç Genel -> Yazılım Güncelleme .
  beta yükleme
 13. Birkaç dakika sonra, indirebileceğiniz “watchOS 7 “yi görmelisiniz. ‌Apple Watch‌ cihazınızı şarj cihazına yerleştirin ve İndir ve Kur’a dokunun .

Birkaç dakika sonra ‌Apple Watch newunuz yeni watchOS public beta çalışırken yeniden başlayacaktır.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.