WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi
0 1.439

En iyi WordPress tarif eklentilerini mi arıyorsunuz?

Yemek tarifi web siteleri popülerdir. Ve lezzetli ve benzersiz tarifler paylaşırsanız, sitenizde çok sayıda etkileşimle bir kitle oluşturabilirsiniz.

Piyasada bu kadar çok rekabet olduğu için, bu niş içinde farklı ve benzersiz olmak zor. Ancak, doğru WordPress tarif eklentileri ile sitenizdeki tarif yayınlama işlevini yükseltebilirsiniz.

Bu yazıda, yemek ve yemek tarifi web sitenizde size yardımcı olacak en iyi WordPress tarif eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.

En İyi WordPress Tarif Eklentileri

Aşağıda, en iyi WordPress tarif eklentilerinin özenle seçilmiş listesini bulacaksınız. Tarif web sitenizi öne çıkarmak için ücretsiz ve ücretli eklentiler içerir.

Hazır? Başlayalım.

1. WP Recipe Maker

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif EklentisiWP Recipe Maker , popüler bir WordPress yemek tarifi eklentisidir. Tariflerinizi yemek blogunda veya web sitesinde görüntülemek için düzinelerce şablon sunar.

Şablonlar son derece özelleştirilebilir ve duyarlıdır. Tariflerinize notlar, gerçekler, resimler ve Instagram paylaşım seçeneği de ekleyebilirsiniz.

Tariflerinizi arama motorlarında daha iyi sıralamak için SEO optimizasyonu sağlar .

WP Recipe Maker, WordPress sayfalarınıza ve yayınlarınıza tarifler eklemenizi sağlar. Gönderiye ekleyebileceğiniz bir CTA düğmesi ile birlikte gelir, böylece kullanıcılar tarife hızlı bir şekilde atlamak için üzerine tıklayabilirler.

Yeni başlayanlar için bile kurulumu ve yönetimi kolaydır. Hızlı yapılandırması ile yemek tariflerinize odaklanabilir ve WP Recipe Maker’ın arka uçtaki her şeyi halletmesine izin verebilirsiniz.

Fiyat: 49 $ – 149 $

2. Recipe Card Blocks Pro

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi

Recipe Card Blocks , klasik bir WordPress yemek tarifi eklentisidir. Yemek tariflerinizi görsel olarak çekici kılan çok sayıda kart stili sağlar.

Gutenberg bloğu sayesinde tarifinizi WordPress düzenleyicide anında önizleyebilirsiniz.

Tarifleriniz, arama motorlarının ve sosyal ağların tariflerinizle ilgili bilgileri görüntülemesini sağlayan Şema işaretlemesini içerecektir .

Tarif Kartı Blokları, herhangi bir WordPress temasıyla sorunsuz bir şekilde çalışır, bu nedenle eklentinin herhangi bir uyumluluk sorunu olmadığından emin olabilirsiniz.

Bu eklentinin en iyi yanı, eklentiden gelen Schema.org işaretlemesiyle de entegre olan ve zengin snippet’lerinizi daha da dikkat çekici hale getiren video yerleştirme desteğidir.

Fiyat: 69 $

3. Tasty Recipes

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif EklentisiTasty Recipes, yemek blogları için güçlü bir WordPress tarif eklentisidir. Tariflerinizi sayfalara veya yazılara eklemek için özel alanlarla birlikte gelir.

Tarifle birlikte bir videoyu düzgün şekilde görüntülemek için bir video alanı aracılığıyla video entegrasyonunu destekler.

Stil seçenekleri ile yemek tariflerinizi WordPress’te tamamen özelleştirebilirsiniz. Ayrıca tariflerinizi hızlı bir şekilde eklemek için yerleşik tarif kartı stilleri sağlar.

Başka herhangi bir tarif eklentisi kullanıyorsanız ve Lezzetli Tariflere geçmek istiyorsanız, tariflerinizi sadece birkaç tıklamayla içe aktarabilirsiniz. Ayrıca yemek blogunuzda veya web sitenizde tarifleri güzelce sergileyebilirsiniz.

Fiyat: 79 $

4. Zip Recipes

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi

Zip Recipes , yemek blogunuz için ücretsiz bir WordPress tarif hazırlama eklentisidir. Sadece birkaç dakika içinde profesyonel tarifler oluşturmak için kullanımı kolay bir düzenleyiciyle birlikte gelir.

Eklentinin öne çıkan bir resim seçeneği vardır, böylece her tarifle alakalı bir resim ekleyebilirsiniz. Bu görsel, Google’daki arama sonuçlarında da görünecektir.

Beslenme bilgileri, pişirme süresi, notlar vb. Eklemenizi sağlar. Zip Tarifler zengin snippet’leri destekler ve Google aramalarındaki resmi, derecelendirmeyi, beslenme bilgilerini, şef adını ve diğer ayrıntıları görüntüler.

Ayrıca güzel baskı düzenleri de ekleyebilirsiniz; bu, kullanıcılarınızın tarifi göz alıcı bir baskı formatında görmek için yazdır düğmesine tıklayabileceği anlamına gelir.

Fiyat: Bedava

5. Cooked

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi

Cooked , piyasadaki en iyi ücretsiz WordPress yemek tarifi eklentilerinden biridir. Web sitenizde hızlı bir şekilde tarifler oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak tanır.

Özellikler arasında zengin snippet’ler , resim galerileri, pişirme zamanlayıcıları, yazdırılabilir tarifler ve daha fazlası bulunur. Tariflerinize malzemeler ve talimatlar eklemek için sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

Stil seçenekleri söz konusu olduğunda, Cooked güzel ızgara tabanlı tarif listeleri sunar. Ayrıca tarif stilini temanıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Fiyat: Bedava

6. RecipePress Reloaded

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi

RecipePress Reloaded , esnek bir WordPress tarif eklentisidir. Tariflerinizi, örneğin mutfaklar, mevsimler vb. Gibi önceden tanımlanmış yiyecek kategorilerinde düzenlemenizi sağlar.

Etiketleri ve ilk on tarif listesini oluşturmak için özel bir widget ile birlikte gelir. Ayrıca kullanıcılardan tarifleriniz hakkında geri bildirimde bulunmalarını ve web sitenizde onları derecelendirmelerini isteyebilirsiniz.

Eklenti, tarif yazılarınızın görünümünü kontrol etmek için özel tarif şablonları oluşturmanıza olanak tanır. Birkaç dakika içinde yemek fotoğraflarıyla güzel tarifler yapabilirsiniz.

Fiyat: Bedava

7. Cook Book

WordPress Yemek Blogunuz İçin En İyi 7 Tarif Eklentisi

Cookbook , yemek blogcuları için güzel hazırlanmış bir WordPress tarif eklentisidir. Özel yazı tipleri, biçimlendirilmiş listeler, resimler ve bağlantılarla görsel olarak çarpıcı tarifler oluşturmanıza olanak tanır.

Eklenti, kullanıcıların herhangi bir ekran boyutunda veya cihazda tarifleri yazdırmasını kolaylaştırır. Ayrıca, kullanıcıların doğrudan tarif bölümüne geçmeleri için bir kısa kod düğmesi sunar.

Tariflerinizi yeni kullanıcılar için daha ilgi çekici ve etkileşimli hale getirmek için kullanabileceğiniz bir tarif inceleme sistemine sahiptir.

Fiyat: 59.99 $

Bu kadar.

Bu makalenin yemek blogunuz için en iyi WordPress tarif eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.