Yoast SEO vs All In One SEO Pack – En İyi WordPress SEO Eklentisi Hangisi?

0 981
En iyi WordPress SEO eklentisi mi arıyorsunuz? Eğer öyleyseniz, o zaman muhtemelen seçiminizi iki en popüler WordPress SEO eklentisi ile sınırlandırdınız: Yoast SEO ve All In One SEO Pack. WPBeginner’da sık sık hangisinin daha iyi olduğu sorulur? Bu makalede, hangisinin en iyi WordPress SEO eklentisi olduğunu bulmak için Yoast SEO ile All In One SEO Pack karşılaştırmasını yapacağız.

 

Yarışmacılarımız Hakkında

Hem All In One SEO Pack hem de Yoast SEO eklentileri ayrı bir kullanıcı tabanına sahiptir ve tüm zamanların en popüler ve en çok kullanılan WordPress eklentileri arasındadır.

All In One SEO Pack 2007 yılında Michael Torbert ve Steve Mortiboy tarafından oluşturulmuştur. O zamandan beri büyük bir kullanıcı tabanı kazandı ve tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentilerinden biri haline geldi.

Yoast SEO, 2010 yılında Yoast tarafından WordPress SEO olarak başladı. Joost de Valk tarafından kuruldu. Eklentideki kalıcı ve sürekli gelişmeler sayesinde, yakında All in One SEO’nun en büyük rakibi haline geldi. .

Bunlar mükemmel eklentilerdir ve WordPress sitenizde maksimum SEO avantajı elde etmek için ihtiyacınız olan özelliklere sahiptir.

Söyledikten, en iyisi hangisi en iyi WordPress SEO eklentisi olduğunu bulmak için bir SEO içinde Yoast SEO karşılaştırmak edelim.

Kurulum ve kurulum

SEO kavramlarını anlamak ve başarılı bir şekilde web sitelerine uygulamak çok fazla eğitim ve pratik gerektirir. Bir WordPress SEO eklentisi yeni başlayanlar için herhangi bir özel beceri olmadan SEO en iyi uygulamaları kurmalarını kolaylaştırmalıdır.

WordPress web sitelerinde temel SEO ayarlarını kurmak ve kurmak konusunda bu iki eklentinin nasıl biriktiğini görelim.

Yoast SEO

Yapmanız gereken ilk şey, Yoast SEO eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek .

Etkinleştirildikten sonra, kullanıcılar SEO »Gösterge Tablosu sayfasına gidebilir ve Genel sekmesi altındaki yapılandırma sihirbazını başlatabilir.

Yoast SEO yapılandırma sihirbazını başlatma

Bu, kurulum sürecinde size yol gösterecek adım adım sihirbazı getirecektir. Bu, yeni başlayanların, karmaşık jargon ve seçeneklerin karşısında şaşkınlık hissetmeden hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlar.

Yoast SEO’da onfiguration sihirbazı

Yoast SEO güçlü bir eklentidir ve tek tek gözden geçirmeniz gereken birçok seçenek vardır. Bunu sizin için kolaylaştırdık , WordPress’te Yoast SEO eklentisinin nasıl kurulacağı ve kurulacağı ile ilgili kılavuzumuza bir göz atın .

Yoast SEO’nun ayarlar bölümü özenle düzenlenmiş ve her sayfanın ilgili ayarlar için farklı sekmelere sahip olduğu sayfalara ayrılmıştır.

Bu, kullanıcıların ayarlarda bir seçenek bulmalarını kolaylaştırır.

Yoast SEO'daki Ayarlar

Ekranda yardım Yoast SEO ayarlarının tüm sayfalarında mevcuttur. En üstteki mor Yardım düğmesine tıkladığınızda sayfadaki seçeneklerle ilgili video veya metin gösterecek şekilde genişleyecektir.

Yoast SEO ekran yardımı

Düzenli olarak düzenlenmiş ayarlar, yeni başlayanlar için yapılandırma sihirbazı ve ekrandaki yardım seçenekleri, yeni başlayanların WordPress sitelerinde Yoast SEO kurmasını çok kolaylaştırır.

All In One SEO Pack

Öncelikle, All In One SEO Pack eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir .

Etkinleştiğinde, Panonun hemen altında Hepsi Bir Arada SEO menü öğesini bulacaksınız. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına gidersiniz.

All In One SEO Pack, tek bir sayfada tüm ayarlara sahiptir. Bu, biraz ezici görünmesini sağlar, ancak bazı kullanıcılar bu yaklaşımı Yoast SEO’nun çok sayfalı ayarlarından daha kolay ve hızlı bulabilir.

Ayarlar sayfası farklı bölümlere ayrılmıştır. Her bölüm belirli bir alanın veya özelliğin ayarlarıyla ilgilidir, örneğin: ana sayfa ayarları, başlık ayarları, ekran ayarları vb.

Her seçeneğin yanında bir yardım simgesi bulunur. Simgeye tıklamak, kısa bir açıklama ve bazen ek belgelere bağlantı gösterir. Bu, yeni başlayanların ne yaptıklarını anlamalarını kolaylaştırır.

İşte olan One SEO Pack for All kullanıcı kılavuzu düzgün kurulum eklentisi size yardımcı olacaktır.

Genel ayarları dikkatlice yaptıktan sonra, WordPress sitenizdeki All in One SEO’yu kullanmaya hazırsınız.

Sonuç:

Hem Yoast SEO hem de Hepsi Bir Arada SEO birçok seçeneğe sahiptir. Bu, kurulumun biraz korkutucu görünmesini sağlar. Her iki eklenti de işleri basitleştirmek ve kullanıcıların SEO ayarlarını yapmalarını kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapıyor. Yoast SEO’nun çoklu sayfa ve sekmeli ayarlarıyla Hepsi Bir Arada SEO’dan biraz daha iyi bir iş çıkardığını düşünüyoruz.

Kazanan: Yoast SEO

Günden Güne SEO Görevleri

SEO devam eden bir süreçtir ve web sitenize eklediğiniz her yeni yazı veya sayfanın kendi SEO puanı vardır. Bu, eklediğiniz arama motorları için içeriğinizi optimize etmek için SEO eklentinizi kullanacağınız anlamına gelir.

WordPress sitenizdeki günlük SEO görevlerini yerine getirirken rakiplerimizin nasıl biriktiğini görelim.

Yoast SEO

Yoast SEO, web sitenizdeki her yazıyı veya sayfayı optimize etmenize yardımcı olan güçlü bir içerik analiz aracıyla birlikte gelir.

Yayın düzenleyicisinin hemen altında, snippet önizlemesine, odak anahtar kelimesi alanına ve içerik analizine sahip Yoast SEO meta kutusunu bulacaksınız.

WordPress'teki Yoast SEO meta kutusu

Snippet önizlemesi, sitenizin başlığının ve açıklamasının arama motorlarında nasıl görüneceğini gösterir. Yoast SEO otomatik olarak başlığınızı başlık olarak kullanır ve açıklama olarak alıntı yapar, ancak pasajı düzenle düğmesini tıklatarak değiştirmenizi öneririz.

Yoast SEO’da focus anahtar sözcüğünü girmek, eklentinin söz konusu anahtar kelime için içeriğinizi analiz etmesini sağlar.

Analiz, Yoast SEO’nun yayınlarınızı SEO puanınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda önerilerde bulunacağı içerik analizi alanında gösterilir.

Yoast SEO meta kutusunun iki bölümü daha var. Gelişmiş görünüme geçmek için dişli simgesine tıklayabilirsiniz.

Yoast SEO’da gelişmiş posta ayarları

Gelişmiş görünüm, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, çoğu yeni başlayanın asla kullanmaması gereken bir şeydir. Arama motorlarının posta / sayfayı takip etmesini veya endekslemesini durdurmanızı sağlar.

İkincisi, gönderinizin sosyal ayarlarını gösteren sosyal simgedir.

Yayınlar için Yoast SEO sosyal ayarları

Burası Facebook ve Twitter için bir makale görüntüsü oluşturabileceğiniz yer. Açıklama ve unvan bankası bırakabilirsiniz çünkü Yoast SEO, ana unvanı ve açıklamaları açık grafik meta etiketlerinde kullanacaktır.

All in One SEO Pack

All In One SEO Pack, bir gönderiye göre SEO ayarlarını düzenlemek için benzer bir meta kutuyla birlikte gelir. Bir yayını düzenleyin ve yayın düzenleyicinin altında, All In One SEO Pack meta kutusunu bulacaksınız.

Tek yazılar ve sayfalar için Hepsi Bir Arada SEO meta kutusunda

Yoast SEO’dan farklı olarak, bu meta kutusu çok basittir. Başlığı ve açıklamayı düzenleyebilirsiniz, ancak içerik analizi veya SEO puanlaması yoktur.

Hepsi bir arada SEO, arama motorları tarafından indeksleme ve takibi kontrol etmenizi sağlayan her gönderi için gelişmiş araçlar sunar. Hatta belirli bir yazı veya sayfa için Hepsi Bir Arada SEO özelliğini kapatan bir seçeneğe sahiptir.

Sosyal özellikler için, All In One SEO Pack »Özellikler Yöneticisi sayfasını ziyaret ederek Sosyal Meta eklentisini etkinleştirmeniz gerekir .

Hepsi Bir Arada SEO'ya sosyal özellikler ekleme

Bu eklentiyi etkinleştirmek, yayın düzenleyicinin altındaki Hepsi Bir Arada SEO meta kutusuna bir Sosyal Ayarlar sekmesi ekler. Bu eklenti, Facebook ve Twitter tarafından kullanılacak özel resimler ve açıklamalar ayarlamanıza izin verir.

Açık grafik meta verisi eklemek için Hepsi Bir Arada SEO'daki sosyal ayarlar

Sonuç

Her iki eklenti de bir gönderiye göre SEO ayarlarını düzenlemeyi kolaylaştırır. Hepsi Bir Arada SEO Paketi, kullanıcıların isterlerse ek alanlar ekleyebilmelerini sağlayan yalın ve temiz bir yaklaşım izlemektedir.

Diğer taraftan, seçenek yaklaşımı konusundaki kararları alır ve tüm siteler için gerekli olduğuna inandıkları özellikleri ekler.

Ancak, içerik analizinin, odak anahtar kelimenin ve SEO puanlamanın Yoast SEO’ya büyük bir avantaj sağladığını düşünüyoruz.

Ek Araçlar ve Özellikler

Sayfada SEO, bu eklentilerin her ikisinin de yalnızca meta etiketlerin yanı sıra ek araçlar ve özelliklerle birlikte gelmesi için kapsamlı bir işlemdir.

Bu özellikler, birkaç diğer SEO eklentisini kurma gereksinimini ortadan kaldırmak ve size gerçek bir hepsi bir arada çözüm sunmak için var.

Yoast SEO

Yoast SEO, yerinde optimizasyonun çoğu yönünü kapsayan kapsamlı bir özellik setiyle birlikte gelir. Bu araçlardan bazıları:

 • XML Site Haritaları
 • Breadcrumb Navigasyon
 • Graph Meta Etiketlerini Aç
 • Google Web Yöneticisi Araçlarından Veri Alma
 • Dahili robots.txt ve .htaccess editörü
 • SEO verilerini alma / verme

All in One SEO Pack

Hepsi bir arada SEO da tonlarca özellikle birlikte gelir, ancak bazıları varsayılan olarak etkin değildir. Etkinleştirmek için Hepsi Bir Arada SEO »Özellikler Yöneticisi’ni ziyaret etmeniz gerekir .

 • XML Site Haritası
 • Robots.txt
 • Dosya Düzenleyici
 • Kötü Bot Engelleyici
 • Graph Meta Etiketlerini Aç
 • SEO Verilerini Alma ve Verme
 • Performans Müdürü

Sonuç

Her iki eklenti de neredeyse aynı araçları ve özellikleri sunuyor. Hepsi Bir Arada SEO’da gezinme ve Google Arama Konsolu özelliklerinden veri alma özelliği yoktur. Ancak, bu iki özelliğe sahip olmamak sitenizin SEO’su üzerinde ciddi bir etkisi olmaz.

Ayrıca Hepsi Bir Arada SEO’nun yalnızca gerektiğinde işlevselliği etkinleştirmenize nasıl izin verdiğini de seviyoruz.

Destek ve Eklentiler

Her iki eklentinin de kullanımı oldukça kolay ve kapsamlı ücretsiz belgelerle gelmesine rağmen, ücretsiz destek seçenekleriniz çok sınırlıdır.

Her iki eklentinin de profesyonel desteği ve eklentilerini nasıl kullandığını görelim.

Yoast SEO

Temel ücretsiz Yoast SEO eklentisi desteği olmadan geliyor ve kendi sorumluluğunuzdadır. WordPress.org destek forumlarında sorular sorabilir ve diğer kullanıcılardan yardım bulabilirken, Yoast ekibinden resmi bir cevap almazsınız.

Profesyonel destek için, Yoast SEO premium almanız gerekir. Tek bir site lisansı için fiyatlandırma 69 ABD dolarıdır ve siz daha fazla site ekledikçe artar.

Premium lisans ayrıca çoklu odak anahtar kelimeler ve bir yönlendirme yöneticisi gibi bazı ek özelliklerle birlikte gelir.

Yoast SEO ayrıca belirli SEO ihtiyaçları olan niş siteler için mevcut olan ücretli ücretli eklentiler de sunmaktadır. Bu eklenti eklentileri:

 • Video SEO
 • Yerel SEO
 • Haberler SEO

All in One SEO Pack

All in One SEO’nun ücretsiz sürümü desteksiz geliyor. Hepsi bir SEO Pack Pro sürümü bir yıl profesyonel destek ile geliyor.

Profesyonel sürüm için lisans, bir site için yıllık 97 ABD doları tutarındadır.

All in One SEO’nun profesyonel sürümü genellikle ücretsiz eklentinin önünde bulunan önemli bir sürümdür. Ayrıca WooCommerce ürünleri için destek, kategori SEO seçenekleri, video XML site haritası, vb. Gibi ekstra özelliklerle birlikte geliyor.

Sonuç

Yoast SEO lisansı sadece bir site için ihtiyacınız varsa daha ucuzdur. Ancak, daha fazla site ekledikçe fiyatlar artar. Öte yandan, All in One SEO’nun tek bir lisansı sınırsız sitelerde kullanılabilir.

All In One SEO Pack ve Yoast SEO, harika eklentilerdir, bu yüzden iki eklenti arasındaki karşılaştırma çok yakın olmalıdır.

Biz şahsen tüm web sitelerimizde Yoast SEO kullanıyor ve en iyi WordPress SEO eklentisi olarak buluyoruz. Web yöneticisi araçlarından veri alma, kırıntı gezintisi, Bilgi bölümünüz, sosyal özelliklerden vb.

Ancak en iyi özellik, birçok yeni başlayanın içeriklerinde başlıklar, açıklamalar ve anahtar kelimeler kullanmaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olduğunu düşündüğümüz içerik analizidir.

All In One SEO Pack vs Yoast SEO vs Karşılaştırma bu siteniz için en iyi WordPress SEO eklentisi bulmanıza yardımcı umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.