8 En İyi WooCommerce Checkout Eklentisi

8 En İyi WooCommerce Checkout Eklentisi
0 1.100

WooCommerce, WordPress web siteleri için tartışmasız en iyi e-ticaret platformlarından biridir. Eklenti, herhangi bir WordPress kurulumunu tam teşekküllü bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize yardımcı olan birçok özellik sunar. Bunun da ötesinde, WooCommerce, çevrimiçi mağazanızı hayal edilemez şekillerde güçlendirmek için birçok resmi ve üçüncü taraf eklentisiyle birlikte gelir.

Bugünkü liste gönderisinde, ilk sekiz WooCommerce ödeme sayfası özelleştirme eklentilerini ele alıyoruz. Listemizdeki tüm eklentiler, daha fazla satış elde etmek için varsayılan WooCommerce ödeme sürecini optimize etmenize yardımcı olur. Genellikle, birçok web sitesindeki varsayılan ödeme süreci uzundur ve müşteriler için kafa karıştırıcıdır; bu da terk edilen sepetlerin yaklaşık %60 ila %80’ini oluşturur .

Alışveriş sepetini terk etme oranlarınızı azaltmak ve daha iyi (ve daha hızlı) bir kullanıcı deneyimi sunmak için ödeme sayfanızı optimize etmek için kendiniz üstlenmelisiniz. Ödeme formunuzdaki tüm alanlara ihtiyacınız var mı? Fatura ve nakliye bilgilerine mi ihtiyacınız var? Sanal ürünler ve dijital indirmeler satıyorsanız, muhtemelen sadece bir ada ve bir e-posta adresine ihtiyacınız vardır.

WooCommerce ödeme sayfalarınızdan bazı alanları kaldırabilir veya ekleyebilir misiniz? Evet, elbette ve listemizdeki eklentiler hayal kırıklığına uğratmaz. Sosyal oturum açmadan tek sayfalık ödemeye kadar size birçok ekstra işlevsellik ve çok daha fazlasını sunarlar.

Ödeme sayfasında ödeme alırsınız, bu nedenle mümkün olan en iyi performans için sayfayı optimize etmek hayati önem taşır. Eklediğiniz WooCommerce ödeme eklentisinin dönüşüm oranlarınızı artırıp artırmadığını öğrenmek için değişiklikleri uyguladıktan sonra A/B testleri yapın.

Lafı fazla uzatmadan 7’den fazla en iyi WooCommerce ödeme eklentisiyle tanışalım. Daha çok var ama biz en iyi 8 tanesini seçtik.

Aşağıdaki WooCommerce ödeme eklentileri belirli bir sırayla listelenmemiştir. Üstelik hem ücretsiz hem de ücretli e-ticaret eklentilerimiz var. Bazı ücretsiz eklentiler, ekstra özelliklere sahip ücretli sürümlere sahiptir, bu yüzden dikkatli olun. Hadi başlayalım.

1. Checkout X

8 En İyi WooCommerce Checkout Eklentisi

WooCommerce mağaza ödeme sürecinizi Checkout X ile optimize edin. Bu hepsi bir arada çözüm, ödemeyi hızlandırmak, mağazanızın dönüşüm oranlarını, ortalama sipariş değerini ve hatta güvenliğinizi artırmak için araçlar sunar. Bir çevrimiçi mağaza işletirken müşterileriniz en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır ve Checkout X’teki geliştiriciler, eklentilerini geliştirirken ve özellikler eklerken bunu akıllarında tuttular.

Satışları kaybetmenizin nedeninin hantal bir ödeme olmasına izin vermeyin. Checkout X, tek sayfalık ödeme, azaltılmış giriş alanları, otomatik tamamlama alanları, mobil destek ve süper hızlı “Şimdi Satın Al” bağlantıları için seçenekler ekler. Bu yöntemlerin tümü, müşteriler için ödeme sürecini hızlandırmanın kanıtlanmış yollarıdır ve bu da daha yüksek dönüşümlere yol açar. Hatta yerleşik olarak, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postalarını takip etme özelliği de vardır, böylece potansiyel müşterileri geri getirebilir ve olası müşteri kayıplarını önleyebilirsiniz.

Eklenti ayrıca satın alma sonrası yukarı satışların yanı sıra satış sonrası A/B testini de içerir, böylece benzersiz kitleniz için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görebilirsiniz. Artan satışlar, ödeme sayfanızı karmaşık hale getirmediğinden, ödeme sürecinde müşteri kaybetme olasılığınız daha düşüktür ve bu, ilk satın alma işleminden sonra müşteriyi takip etmeniz için size iyi bir neden sunar. Upsells, ilgili ürünleri veya hatta özel indirimleri içerebilir. Bu, müşterilerle ilişkiler kurmanın ve gelirinizi artırmanın harika bir yoludur.

Checkout X ayrıca, ödeme bilgileriniz için gelişmiş güvenlik sunar, böylece müşteriler ödeme bilgilerinin güvende olduğunu bilmenin rahatlığını yaşayabilir. Eklenti, PSD2 ve 3D Secure düzenlemelerine uygun olarak 9 ödeme yöntemini ve 6 ödeme sağlayıcısını destekler. Ve sizin için en iyisi, eklenti ve Checkout X hizmeti, sınırsız satış, beyaz etiketleme ve canlı sohbet desteği için ayda sadece 39€’dan başlayan premium planlarla birlikte 1000€’ya kadar yukarı satışlar için ücretsizdir.

2. CoinGate

Accept Bitcoin and 70+ Cryptocurrencies with CoinGate

CoinGate ile müşterilerinizin uygun kripto para birimi ödeme seçeneklerine sahip olduğundan emin olun. En iyi kripto ödeme işlemcilerinden biri tarafından geliştirilen bu eklenti, CoinGate’i WooCommerce ile entegre eder, böylece 70’den fazla ülkede Bitcoin, Litecoin, Doge veya 70’den fazla desteklenen dijital paradan birinde ödeme kabul etmeye başlayabilirsiniz.

Başlamak için, bir CoinGate hesabına kaydolun ve eklentiyi yükleyin (not – ayrıca bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Buradan, CoinGate API kimlik bilgilerinizi kullanarak WooCommerce’inizi bağlamanız yeterlidir. İşte bu kadar. Sitenizi doğru bir şekilde kurduğunuzdan eminseniz, geliştiricilerin oluşturduğu özel bir test modu olan CoinGate sanal alanını kullanabilirsiniz, böylece herhangi bir kripto ödemesinin cüzdanınıza güvenli bir şekilde ulaştığından emin olabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, CoinGate ile her şey otomatiktir. Buna ödeme ağ geçidinin kendisi, döviz kurları, hafif eksik ödeme kabulü, ödeme onayları ve hatta sipariş durumu güncellemeleri dahildir. Ayrıca, ödemelerinizi hangi para biriminde almak istediğinizi ayarlayabilir, uzatılmış fatura bitiş sürelerine izin verebilir, faturadan geri ödeme yapabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bütün bunlar basit ve düşük bir %1 ücret karşılığında. E-ticaret işiniz için kripto para birimleri düşünüyorsanız, gitmeniz gereken yol CoinGate’dir.

3. Checkout Field Editor and Manager for WooCommerce

Checkout Field Editor and Manager for WooCommerce

Acowebs’in Ödeme Alanı Düzenleyicisi ve Yöneticisi ile müşterileriniz için WooCommerce ödeme sürecini özelleştirin. Bu yararlı eklenti, ödeme sürecini kolaylaştırmak için alanları düzenlemeyi, eklemeyi, gizlemeyi, yeniden sıralamayı ve devre dışı bırakmayı sağlar. Düzenlediğiniz alanlar, müşteriye gönderilen sipariş ayrıntıları sayfası ve e-posta onayının yanı sıra ödeme sayfalarında görüntülenecektir. Ayrıca, markanıza uyan bir görünüm için ödeme sayfanıza özel CSS ekleyebilir ve sütun genişliklerini ayarlayabilirsiniz. Ve hepsi sadece eklentinin ücretsiz sürümünde.

Daha fazla özellik için, 16’dan fazla alan türü, düzenleme veya yeni bölümler oluşturma yeteneği, koşullu ödeme kuralları (alanlar, bölümler, ürünler, varyasyonlar, kullanıcı rolleri, nakliye ve daha fazlası için) içeren Pro sürümüne yükseltmeyi düşünebilirsiniz. ve RegEx aracılığıyla özel doğrulama. Pro, kullanıcı tarafından seçilen alanlara göre ekstra ücretler (ve buna karşılık gelen vergiler) ekleme özelliğini de içerir. Bu nedenle, mağazanızdaki havlulara monogram eklemek için özel bir alan oluşturursanız, eklenen iş için buna göre ücret alabilir ve uygun vergileri dahil edebilirsiniz.

Checkout Field Editor ve Manager Pro, kullanıcıların kaydolduğu “hesabım” sayfasına özel alanlar ekleme seçeneklerine de olanak tanır. Bu şekilde, ödeme için toplamanız gereken belirli bilgiler varsa (abonelik tabanlı bir site için tüketici tercihleri ​​veya bir giyim sitesi için genel boyutlandırma gibi) kullanıcılardan bunları önceden sağlamalarını isteyebilirsiniz.

4. Direct Checkout for WooCommerce

Direct Checkout for WooCommerce

Bir grup özel geliştirici ve pazarlamacı olan QuadLayers tarafından size getirilen WooCommerce için Direct Checkout, masada bırakmak istemeyeceğiniz bir eklentidir. Müşterilerin hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için alışveriş sepeti sayfasını atlamak harika bir eklentidir.

WordPress.org’da ücretsiz bir eklenti olan WooCommerce için Doğrudan Satın Alma, gereksiz form alanlarını ortadan kaldırarak, kullanıcıları ürün sayfasından ödeme sayfasına yönlendirerek, sepete ekle metnini değiştirerek ve sepeti özel bir bağlantıyla değiştirerek WooCommerce ödeme sürecini optimize etmenize olanak tanır. .

Hızlı satın alma işlevi eklemek ve ödeme sayfasını yeniden yüklemekten kaçınmak istiyor musunuz? Ödeme sayfanızdaki aşırı form alanlarını kaldırarak alışveriş sepetini terk etme oranlarını düşürmeye ne dersiniz? Her iki soruya da evet yanıtı verdiyseniz, WooCommerce için Doğrudan Ödeme harika bir WooCommerce ödeme eklentisidir.

5. WooCommerce One Page Checkout

8 En İyi WooCommerce Checkout Eklentisi

WooCommerce One Page Checkout, yazı yazarken yıllık 79,00 ABD Doları (30 günlük para iade garantisi ile) olan resmi bir WooCommerce eklentisidir. Eklenti, tüm alışveriş sürecinizi tek bir sayfaya sıkıştırmanıza yardımcı olur. Bu şekilde müşterilerin sipariş ayrıntılarını güncellemek, fatura girmek ve ödeme yapmak için sayfadan sayfaya geçmesi gerekmez.

Eklentinin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve tek sayfalık ödeme oluşturmayı oldukça kolay hale getiren birkaç özellik ile birlikte gelir. Tek sayfalık bir web siteniz varsa ve bir satın alma işlemini tamamlamak için kullanıcıları fazladan sayfalara göndermeniz gerekmiyorsa, mükemmel bir arkadaş olabilir . Çok sayfalı bir web siteniz varsa, hala ideal bir arkadaştır .

Özellikler arasında ürün seçimi + tek sayfada ödeme, kolay kullanıcı arayüzü, promosyonlar için özel açılış sayfaları, küratörlü ürünler (her ödeme sayfasında hangi ürünlerin görüntüleneceğini siz seçersiniz), yerleşik özel şablonlar ve satın alma sürecinizi kolaylaştıracak bazı akıllı seçenekler bulunur.

6. Digital Goods for WooCommerce Checkout

Digital Goods for WooCommerce Checkout

WooCommerce’in güzelliği, güneş altında herhangi bir ürün veya hizmeti satabilmeniz gerçeğinde yatmaktadır. İster fiziksel ister dijital ürünler satıyor olun, WooCommerce envanter oluşturma, ürününüzü sergileme ve ödeme alma özellikleriyle birlikte gelir.

Eh, yine, özellikle dijital ürünler için uygun olmayan uzun ödeme sayfası olmasaydı, her şey mükemmel olurdu. İndirilebilir dijital ürünler satıyorsanız müşterinin fatura ve teslimat adresine ihtiyacınız olmayabilir.

WooCommerce için Digital Download Mal Checkout, ödeme sayfanızdaki gereksiz alanları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur ve müşterilerinize dijital ürünler sunmak için ihtiyacınız olanı bırakır. Bu genellikle ad ve e-posta alanlarıdır. Sonuç olarak, müşterilerinizin sanal ürünlerini hızlı bir şekilde alacağı anlamına gelen daha yalın bir ödeme sayfası elde edersiniz.

7. WOOCS – Currency Switcher for WooCommerce

WOOCS – Currency Switcher for WooCommerce

Dönüşüm oranlarınızı ve satışlarınızı artırmak, müşterilerinizi mutlu etmekle ilgilidir. Kısa ödeme sayfaları sunmak ve sosyal girişler eklemek, ödeme sürecinizi optimize etmenin sadece iki yoludur. Ancak müşterilerin alışveriş deneyimlerini kişiselleştirmenizi sevdiğini biliyor muydunuz?

Fiyatları yerel para birimlerinde göstermek, müşterilere alışverişi onlar için kolaylaştırmayı düşündüğünüzü gösterir. Birden fazla ülkeye satış yapıyorsanız özellikle hayati önem taşır. Ve WooCommerce Para Birimi Değiştirici eklentisinin yardımıyla, işlevselliği uygulamak için ter dökmeniz gerekmez.

Eklenti, WooCommerce mağazanıza herhangi bir para birimi eklemenizi sağlar. Para birimlerini ülkeye, GeoIP kurallarına, sabit fiyat kurallarına, kullanıcı rollerine, sipariş miktarına vb. göre ayarlayabilirsiniz. Eklenti size kısa kodlar, widget’lar, açılır para birimi değiştirici, bayraklar, kayar panel, otomatik döviz kurları ve çok daha fazlasını sunar.

8. Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce

Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce

Ödeme sayfalarınızda daha fazla bilgi toplamak mı istiyorsunuz? Bazı alanların görüntülenme sırasını değiştirmeye ne dersiniz? Ödeme sayfanıza temel ve özel alanlar eklemek, düzenlemek veya kaldırmak isteyebilirsiniz. Çoğu insan için WooCommerce ödeme sayfasındaki alanlarla oynamanın kolay bir yolu yoktur.

Artık değil. Artık Checkout Field Editor eklentisi sayesinde ödeme alanlarınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Araç, ödeme formunuza özel alanlar eklemenize ve düzenlemenize olanak tanır. Alan türleri arasında metin, parola, e-posta, telefon, seçim, metin alanı ve radyo bulunur.

Tüm alanlar, diğerlerinin yanı sıra bir yer tutucu, ad, tür, etiket, sınıf, etiket sınıfı ve doğrulama kuralları için yeni değerler ekleme seçenekleriyle birlikte gelir. Ayrıca eklenti, ödeme sayfasında, sipariş ayrıntıları sayfasında ve e-postalarda alanların görüntülenmesini etkinleştirmenizi/devre dışı bırakmanızı sağlar.

WooCommerce Checkout Eklentisi

Aşağıda, WooCommerce ödeme sayfanızı optimize etmek için birkaç eklenti daha bulun:

  • CartBounty – WooCommerce için terkedilmiş sepetleri kaydedin ve kurtarın
  • CartFlows + Elementor – WooCommerce ödeme sayfanızın görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz (Bunun nasıl yapılacağı hakkında, WPCrafter’ın aşağıdaki YouTube videosuna göz atın: WooCommerce Ödeme Sayfası Nasıl Özelleştirilir )

Yukarıdaki eklentilerin, daha fazla dönüşüm ve satış için WooCommerce ödeme sayfanızı optimize etmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Hangisini seçerseniz seçin, iş ihtiyaçlarınız için mükemmel çözüm olduğundan emin olun. Ücretsiz eklentilerin çoğunun size daha fazla özellik sunan premium sürümlerle geldiğini unutmayın.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.