2020’nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) Eklentisi

0 910
WordPress web sitenizin hızını artırmak istiyor musunuz? Web sitenizde bir önbellek eklentisi kullanmak, web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir.

İstatistiksel olarak, web sitenizin kitlesinin neredeyse yarısı, sitenizin 3 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor. Dolayısıyla, Google’ın arama algoritmasında site hızını vurgulamaya devam etmesi şaşırtıcı değildir. Sayfa hızı ne kadar yüksek olursa, arama sıralamalarınız o kadar iyi olur ve daha fazla organik trafik çekebilirsiniz .

Bu makalede, web siteniz için en iyi WordPress önbellek eklentilerini paylaşacağız.

Neden WordPress Önbellek Eklentisine İhtiyacınız Var?

Önbellek eklentisi web sitenizin statik HTML sayfalarını oluşturur ve sunucunuza kaydeder.

Bir kullanıcı web sitenize her erişmeye çalıştığında, önbellek eklentiniz nispeten daha ağır WordPress PHP komut dosyalarını işlemek yerine daha açık HTML sayfasını sunar. Bu, önbellek eklentisinin sayfa yükleme sürenizi önemli ölçüde artırmasına olanak tanır.

8 En İyi WordPress Önbellek Eklentisi

 1. WP Rocket : En Popüler Premium Önbellek Eklentisi
 2. WP-Optimize : All-in-one WordPress Optimizasyon Eklentisi
 3. WP Super Cache : WordPress.com’dan Önbellek Eklentisi
 4. W3 Total Cache : Geliştirici Dostu WordPress Önbellek Eklentisi
 5. WP En Hızlı Önbellek : Minimum Yapılandırma ile WordPress Önbellek Eklentisi
 6. Comet Cache : Ücretsiz WordPress Önbellek Eklentisi
 7. Önbellek Etkinleştirici : En İyi Hafif WordPress Önbellek Eklentisi
 8. Hiper Önbellek : Yine Bir Başka Ücretsiz WordPress Önbellek

Piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentilerine bir göz atalım.

1. WP Rocket : En Popüler Premium Önbellek Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiWP Rocket, WordPress için en popüler premium önbellekleme eklentisidir. Konfigürasyon kolaylığı, WP Rocket’i rakiplerinden ayıran şeydir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, sayfa önbelleğe alma hemen etkinleştirilir.

WP Roket kullanmanın birkaç faydası daha:

 • Arama motorlarında web sitenizin dizine eklenmesi geliştirilecektir.
 • Sayfa yükleme süresini iyileştirmek için HTML, JavaScript ve CSS dosyaları simge durumuna küçültülür.
 • Tembel yükleme resimlerinize uygulanır, yani resimleriniz yalnızca ziyaretçileriniz tarayıcılarında göründükleri zaman yüklenir.
 • Geliştiricilerin özelliklerini kolayca genişletmesine yardımcı olan bir sürü kanca ile birlikte gelir.

Fiyatı : Tek bir site lisansı için 49 ABD dolarından başlar.

2. WP-Optimize : All-in-one WordPress Optimizasyon Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiWP-Optimize , efsanevi yedekleme eklentisi UpdraftPlus’ın arkasında aynı kişiler tarafından oluşturulan ücretsiz bir önbellekleme eklentisidir. Dünya çapında neredeyse bir milyon web sitesinde kullanılmaktadır.

WP-Optimize, veritabanınızı temizleyerek, büyük resimlerinizi sıkıştırarak ve sitenizi önbelleğe alarak WordPress sitenizi hızlandırır.

 • Veritabanını temizleyin: Bu eklenti , veritabanınızdaki tüm gereksiz verileri temizler, tablolarınızı temizler ve sonuçta web sitenizi hızlı ve verimli hale getirir.
 • Görüntü sıkıştırma : Görüntü sıkıştırma aracı, büyük görüntüleri sıkıştırılmış dosyalara dönüştürerek sunucu kaynaklarını önemli ölçüde azaltır ve sayfa yükleme süresini artırır.
 • Önbellekleme : Minimum kurulum yapılandırmasına sahip diğer önbellek eklentilerinin tüm temel özellikleri ile birlikte gelir.

3. WP Super Cache : WordPress.com’dan Önbellek Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) Eklentisi
WP Super Cache , bir milyondan fazla etkin kurulumla WordPress için başka bir popüler önbellek eklentisidir. Eklenti, WordPress.com’un arkasındaki aynı ekip olan Automattic tarafından çalıştırılıyor.

WP Super Cache, dinamik WordPress blogunuzdan statik html dosyaları oluşturmanıza yardımcı olur. Sitenizde nispeten daha ağır WordPress PHP komut dosyalarını işledikten sonra, WP Super Cache statik HTML dosyasını web sitesi ziyaretçilerinizin büyük çoğunluğuna sunar.

WP Super Cache, önbelleğe alınmış dosyaları 3 şekilde sunar:

 • Basit : PHP dosyalarını düzenlemek zorunda kalmamanız için en çok önerilen dosya önbellekleme yöntemidir, ayrıca .htaccess dosyasının yapılandırılmasına gerek yoktur.
 • Uzman : Bu, süper önbelleğe alınmış HTML dosyalarını kullanıcılara sunmak için en hızlı önbellekleme yöntemidir, ancak .htaccess dosyalarınızın değiştirilmesini gerektirir.
 • WP Süper Önbellekleme : Bu yöntem, bilinen kullanıcılar (sitenize giriş yapan, yorum bırakanlar vb.) İçin sayfaları önbelleğe almak için kullanılır. En esnek önbellekleme yöntemi olmasına rağmen, diğer yöntemlere kıyasla biraz daha yavaştır.

Fiyat : Ücretsiz

4. W3 Total Cache : Geliştirici Dostu WordPress Önbellek Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiBir milyondan fazla etkin yükleme ile W3 Total Cache , WordPress için en popüler önbellek eklentilerinden biridir. Sitenizin her yönünü önbelleğe alarak sunucu performansınızı artırır ve ayrıca içerik dağıtım ağı entegrasyonları sunar.

AT&T, MattCutts.com, Mashable.com ve diğerleri gibi sayısız şirket ve yayın tarafından kullanılmış ve tavsiye edilmiştir. Siteniz paylaşılan bir barındırma ağında veya özel bir sunucuda barındırılıyor olsun , eklentiyi web sunucusu performansınızı artırmak ve sayfa yükleme süresini azaltmak için yararlı bulacaksınız. Şu anda, tüm pratik barındırma ortamlarını optimize etmek için tasarlanmış tek eklenti.

Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) ve Güvenli Yuva Katmanı (SSL) desteği sunar.

Geliştiriciler, eklentinin, olumsuz bir etkiye neden olmadan HTML, CSS, JavaScript ve feed’lerinizin boyutunu küçültme işlemi yoluyla minyatür yoluyla% 80’e kadar bant genişliği tasarrufu sunabileceğini iddia ediyor.

Fiyat : Ücretsiz

5. WP Fastest Cache : Minimal Yapılandırma ile WordPress Önbellek Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiWP Fastest Cache, WordPress önbellekleme için daha az yapılandırma ayarıyla birlikte gelir; bu da onu resmi WordPress eklentileri deposunda bulunan en kolay WordPress önbellek eklentilerinden biri haline getirir.

Diğer tüm önbellekleme eklentileri gibi, dinamik WordPress sitenizden statik HTML dosyaları oluşturur.

Dosya boyutunu azaltmak için eklenti HTML ve CSS dosyalarını küçültür. Ayrıca sitenizdeki emojileri devre dışı bırakmanıza da olanak tanır. Tekrarlanan ziyaretçiler için sayfa yükleme süresini azaltmak için etkili bir şekilde tarayıcı önbelleğe alma özelliğini uygular ve HTTP gidiş-dönüş sayısını azaltmak için birçok CSS dosyasını tek bir dosyada birleştirir.

Eklentinin premium sürümü, sayfa hızınızı artırmak için görüntü optimizasyonu, veritabanı temizleme, mobil önbellekleme ve çok daha fazlası gibi birçok benzersiz özellik ile birlikte gelir.

Ücretsiz WP Fastest Cache eklentisini kurduktan sonra, premium sürümü doğrudan WordPress kontrol panelinizden satın alabilirsiniz.

Fiyat : Hem ücretsiz hem de premium sürümler mevcuttur. Fiyat web sitesinden gizlidir ve ücretsiz eklentinizin içine yerleştirilmiş satın al düğmesini tıkladıktan sonra görülebilir.

6. Comet Cache : Ücretsiz WordPress Önbellek Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiComet Cache, 60.000 aktif yüklemeye sahip başka bir popüler önbellek eklentisidir. Diğer önbellek eklentilerinin aksine, Comet Cache, oturum açmış kullanıcıları da önbelleğe alma özelliğine sahiptir. Bu, bir üyelik sitesi , e-Ticaret sitesi veya kullanıcıların kaydolmasını gerektiren başka siteler çalıştırıyorsanız, Comet Cache sizin için kullanılması gereken bir eklentidir.

Eklenti, Apache sunucusuyla tarayıcı önbelleğe almayı kullanır, yani sunucu ve tarayıcı arasında birden fazla gidiş dönüşten kaçınarak sayfa hızını artırabilirsiniz.

Sitenizdeki tüm önbelleğe alınmış dosyaları, seçtiğiniz içerik dağıtım ağından (CDN) da sunabilirsiniz. CloudFront, MaxCDN ve daha fazlası gibi popüler CDN ağlarını destekler .

Sunucunuz meşgulken önbelleğin yeni bir sürümünü oluşturmamak için eklenti, sunucu yükünü izler ve geçici olarak önbellek süresinin dolmasını devre dışı bırakır.

Eklenti, site önbelleğinizin durumu hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak önbellek istatistiklerini de gösterir.

Fiyat : Hem ücretsiz hem de premium sürümler mevcuttur. Tek bir site lisansı, bir kerelik 39 ABD doları karşılığında satın alınabilir.

7. Cache Enabler : En İyi Hafif WordPress Önbellek Eklentisi

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiÖnbellek Etkinleştirici, sitenizin statik bir HTML dosyasını oluşturan ve istek üzerine web sitenizin ziyaretçilerinin büyük çoğunluğuna sunan hafif bir önbellekleme eklentisidir. Minimum yapılandırmaya ihtiyaç duyar ve bir önbellek eklentisinden ihtiyacınız olacak tüm önemli özelliklerle birlikte gelir.

Çoğu WordPress önbellek eklentisinin aksine, Cache Enabler farklı eklenti özelliklerini keşfetmenize yardımcı olan kapsamlı belgeler sunar. Güzel ekran görüntüleri ve videolarla, belgeler WordPress önbelleğe almanın farklı yönlerinde size yol gösterecektir.

Önbellek devre dışı bırakılacağı için mobil ve masaüstü kullanıcıları için Önbellek Etkinleştirici ile birlikte farklı düzenler gösteren mobil cihazlara özgü temaları veya eklentileri kullanmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Fiyat : Ücretsiz

8. Hiper Cache : Yine Bir Başka Ücretsiz WordPress Önbellek

2020'nin En İyi 8 WordPress Önbellek (Cache) EklentisiHyper Cache, tamamen ucuz hosting ortamlarında ve üst düzey sunucularda kullanılabilen tamamen PHP’de yazılmış bir önbellek eklentisidir .

Hiper Önbellek’i etkinleştirmek kolaydır, çünkü bir dizi varsayılan değerle çalışır.

Eklenti, mobil kullanıcılar ve masaüstü bilgisayarlar için farklı düzenler kullanıyor olsanız bile önbelleğe almayı etkinleştirmenizi sağlayan bir mobil tema değiştirme seçeneği ile birlikte gelir. Sitenizde duyarlı bir tema kullanırsanız veya farklı cihazlar için farklı reklam biçimlerine ihtiyacınız varsa bu özellik kullanışlı olur.

Hiper Önbellek’in bir diğer benzersiz yararı da önbelleğe alınmış sayfaları yorum yazarlarına sunma yeteneğidir. Ancak, isterseniz yazarlara yorum yapmak için önbelleğe alınmış sayfaların sunulmasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Aynı zamanda bir bbPress hazır eklentisidir, böylece bbPress forum sayfalarınız için önbelleği etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat : Ücretsiz

İhtiyaçlarınız İçin En İyi WordPress Önbellek Eklentisini Seçme

Siteniz için bir WordPress önbellek eklentisi seçmeye gelince, “tek beden herkese uyar” çözümü yoktur.

İşi yapan en iyi ücretsiz WordPress önbellek eklentisini seçmek istiyorsanız, W3 Total Cache veya WP Super Cache seçin . Her ikisi de sürekli olarak güncelleniyor ve bir milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor.

Muazzam destek sunan ve sonunda minimum yapılandırma gerektiren birinci sınıf bir WordPress önbellek çözümüne ihtiyacınız varsa, WP Rocket’i seçin . Ayrıca en iyi WordPress eklentilerimizin bir parçasıdır .

Bu kılavuzun web siteniz için en iyi önbellek eklentisini seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Sitenizi hızlandırma konusunda iyi şanslar!

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.