WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir – 3 Yöntem

0 886

Bir WordPress eklentisi kurmak istiyor musunuz?

Bir WordPress eklentisi yüklemek, WordPress sitenize form ekleme, e-Ticaret mağazası, bilet destek sistemi, tartışma forumu ve daha fazlası gibi yeni bir özelliği hızla eklemenizi sağlar.

Bu yazıda size bir WordPress eklentisi kurmanın üç farklı yolunu göstereceğim . Eklentiler her zaman aynı konuma yüklendiğinden, hangi yöntemi kullandığınız önemli değildir.

  1. WordPress.org’dan bir WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir
  2. Üçüncü Taraf Bir Siteden WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir
  3. FTP yoluyla WordPress Eklentisi Yükleme ve Yükleme

WordPress.org’dan bir WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir

Eklentiler bölümü, yönetici bölgenizdeki ana gezinme menüsünde bulunabilir. Yüklü eklentilerinizin tümü ilk ekranda listelenir.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 Yöntem

Resmi WordPress eklenti dizini anda listelenen etrafında 55.000 tapa vardır. Gerçekten orada web sitenizin her sorun için bir eklenti var.

Eklentiler doğrudan WordPress yönetici alanınızdan yüklenebilir . Eklentiler menüsündeki “Yeni Ekle” bağlantısına tıklamak sizi “Eklentileri Yükle” bölümüne götürür. İlk sekme bu bölümün arama sekmesidir. Manuel olarak arama yaparak veya etiket bulutundan bir anahtar kelimeyi tıklayarak eklentileri arayabilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemWordPress’te yeniyseniz, hangi eklentilerin yükleneceğini bilemeyebilirsiniz. Sayfanın üst kısmına bağlanan öne çıkan ve popüler sekmeler, kaliteli eklentiler hakkında bilgi edinmenin iyi bir yoludur. Dizine eklenen en son eklentilerin bir listesi de vardır.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemÇoğu WordPress kullanıcısının faydalanmadığı bir özellik favoridir. WordPress.org’a giriş yaparsanız, indirme bağlantısının altında bir eklentiyi favorilere ekleme seçeneği görürsünüz. En sevdiğiniz tüm eklentiler profilinizde listelenir.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemTüm favori eklentilerin bir listesi de yönetici alanınızdaki Sık Kullanılanlar sayfasında listelenir. Tüm yer işareti eklentilerinizi listelemek için WordPress.org kullanıcı adınızı girmeniz yeterlidir. Bu, WordPress ile çalışan tüm web sitelerinde tercih ettiğiniz eklentileri hatırlamanın harika bir yoludur.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemYönetici alanınızda, eklentinin yanında her eklentinin açıklaması listelenir. Daha kapsamlı bir özet okumak için ayrıntılar bağlantısını tıklayabilirsiniz. Bir eklenti yüklemek için yapmanız gereken tek şey kurulum linkine tıklamak.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemWordPress eklentiyi web sitenize indirecek ve yükleyecektir. Daha sonra bir eklentiyi hemen etkinleştirebilir veya daha sonra Eklentiler menüsünü tıklayarak etkinleştirebilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemÜçüncü Taraf Bir Siteden WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir

Yalnızca resmi WordPress eklenti dizininde listelenen eklentiler arama, özellikli, popüler, en yeni ve favori sekmelerden yüklenebilir. İster WordPress.org’dan ücretsiz bir eklenti, ister farklı bir kaynaktan premium bir eklenti olsun, tüm eklentiler zip dosyası olarak indirilebilir.

“Eklentileri Yükle” alanında, bir zip dosyası yükleyerek bir eklenti yükleme seçeneği vardır. Bir eklentiyi bu şekilde kurmak için tek yapmanız gereken eklenti zip dosyasını seçmek ve yükle düğmesine tıklamaktır.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemWordPress zip dosyasının içeriğini çıkarır ve eklentiyi web sitenize yükler.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemPremium temaların ve eklentilerin zip dosyalarının dokümantasyon ve orijinal Photoshop dosyaları gibi ek klasörler içermesi yaygındır. Bir eklentiyi resmi WordPress dizininin dışından zip biçiminde indirdiğinizde, eklenti dosyalarının zip dosyasının en üst düzeyinde bulunduğunu kontrol etmelisiniz. Değilse, tüm dosyaları ayıklamanız ve ardından uygun eklenti klasörünü sıkıştırmanız gerekir.

FTP yoluyla WordPress Eklentisi Yükleme ve Yükleme

Bir eklentiyi zip dosyasıyla veya doğrudan resmi WordPress eklenti dizininden yüklediğinizde, WordPress eklenti dosyalarını ayıklar ve / wp-content / plugins / klasörünüzde saklar. Alternatif olarak, eklentiyi o konuma kendiniz yükleyebilirsiniz.

WordPress’i alan adınızın kök dizinine yüklerseniz, eklentiler klasörünüz www.yourwebsite.com/wp-content/plugins/ adresinde bulunur. Eklenti dosyaları eklenti adı altında bulunur, örn. Www.yourwebsite.com/wp-content/plugins/contact-form-7/index.php.

FileZilla gibi bir FTP istemcisi kullanarak dosya yükleyebilirsiniz . Web sitenize FTP kullanarak bağlanmak için FTP bağlantı ayrıntılarınızı bilmeniz gerekir. Bu bilgiler normalde hosting şirketiniz tarafından hoş geldiniz e-postasında sağlanır. Elinize ulaşmadıysa, sunucunuza başvurun.

Web sitenize FTP kullanarak bağlanmak için web sitenizin ana bilgisayar adını, FTP kullanıcı adını ve FTP şifresini bilmeniz gerekir. Bu giriş bilgileri bazen barındırma kontrol paneli giriş bilgilerinizle aynıdır.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemWeb sitenize bağlandıktan sonra, eklentiler klasörünüze gidin (bu klasörde yüklü diğer eklentiler listelenir). Ardından, yüklemek istediğiniz eklentileri yükleyin.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemFTP yoluyla yüklediğiniz eklentiler, yüklü eklentiler listenizde listelenir. Ardından, eklentiyi etkinleştirin ve beğeninize göre yapılandırın.

WordPress Eklentisi Nasıl Yüklenir - 3 YöntemUmarım bu makale bir WordPress eklentisini nasıl yükleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olmuştur. Bir WordPress web sitesinin gerçek gücünü keşfetmek için WordPress eklentilerini keşfedin.

Bu makaleyi beğendiyseniz, sahip olmanız gereken en iyi WordPress eklentileri hakkındaki kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz .

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.