E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması
0 619

Google’da bir şey aradığınızı düşünün. Sonraki birkaç saniye içinde aradığınızı bulmayı umarak ilk sonucu tıklarsınız. Ancak, web sayfası birkaç dakika boyunca yüklenmez. Tarayıcı çubuğunuzun sekmesindeki küçük tekerlek dönüp duruyor, ancak sayfa yine de tam olarak yüklenmiyor.

Böyle bir durumda ne yapardınız? (Ve hayır, hayal kırıklığı içinde duvara bir şey fırlatmak bir seçenek değildir.) Boşta oturup sayfanın yüklenmesini mi bekleyeceksiniz? Yoksa arama sonuçlarına geri dönüp sayfadaki bir sonraki bağlantıyı mı açacaksınız?

Açıkçası, ikincisini yapacaksın. Şimdi, öğrencilerinizin her ders almaya çalıştıklarında bunu deneyimlemek zorunda kalsalar nasıl hissedeceklerini hayal edin.

Dikkat dağıtan bir dünyada, öğrencilerinizi odakta tutmak zaten zor bir iştir. Yavaş bir LMS web sitesiyle işi zorlaştırmayın.

Sayfa yükleme hızı, hafife alabileceğiniz bir şey değildir. Ve e-Öğrenim siteleri için daha da önemlidir çünkü işiniz öğrencilerinizin etkileşimine bağlıdır.

Şimdi, LearnDash sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak istiyorsanız, hangi temayı seçeceğiniz önemli bir rol oynayacaktır. Bu nedenle, bu makalede harika sayfa yükleme hızlarına sahip en iyi LearnDash uyumlu WordPress temalarını tartışacağız.

Ancak ondan önce, neden hızlı yüklenen bir temaya ihtiyacınız olduğuna hala ikna olmadıysanız, avantajlarından bazılarına hızlıca bir göz atalım.

Sorumluluk Reddi: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürünün bağlı kuruluşudur. Bir bağlantıya tıklar ve bir satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon yapabiliriz.

Hızlı Yükleme Temalarının Avantajları

Hızlı yüklenen bir tema artık bir lüks değil – ziyaretçileri çekmek, onları tutmak ve dönüştürmek istiyorsanız bu bir zorunluluktur.

Hızlı yüklenen temaların başlıca avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Daha iyi arama motoru sıralamaları : Google, algoritmalarında önemli bir sıralama faktörü olarak sayfa yükleme süresini kullanır. Bu yeni bir şey değil, uzun zamandır böyle yapılıyor. Bu nedenle, web sayfalarınız hızlı yüklenirse, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma, böylece kurslarınıza daha fazla ziyaretçi ve potansiyel öğrenci çekme şansınız daha yüksektir. Bu, okullardan ve kolejlerden farklı olarak özel bir izleyici kitlesi olmayan ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için daha iyi görünürlüğe ihtiyaç duyan bağımsız eğitmenler için özellikle önemlidir.
  • Daha fazla ziyaretçi ve daha düşük hemen çıkma oranı : Bir web sitesinin yüklenme hızı da hemen çıkma oranının belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Bir site yavaş ve halsizse, ziyaretçiler doğrudan diğer web sitelerine sıçrar, bu da dönüşümlerinizi büyük ölçüde sınırlar ve web sitenizin SEO’suna zarar verir (çünkü hemen çıkma oranı Google’ın algoritmalarındaki başka bir sıralama sinyalidir). Hızlı yüklenen bir tema sizi bu dertten kurtarabilir.
  • Geliştirilmiş öğrenci katılımı ve katılımı : Kurslarınız, dersleriniz ve sınavlarınız hızlı bir şekilde yüklendiğinde, öğrencileriniz harika sayfa yükleme simgelerinizi izlemek yerine öğrenmek için daha fazla zaman harcayabilecek ve bu da katılımlarını ve katılımlarını artıracaktır. Aynı zamanda dersler arasında boşa harcanan, bireysel olarak daha az görünse de önemli miktarda biriken zamandan da tasarruf sağlar.

Bunlar, hızlı yüklenen temaların birçok avantajından yalnızca birkaçıdır. Şimdi şu anda piyasada bulunan en hızlı ve en iyi LearnDash temalarından bazılarına göz atalım.

Sayfa Hızı Test Araçlarına Dayalı En İyi 7 LearnDash Teması

Sitenizin işlevselliğini genişletmek için LearnDash eklentilerini seçmenin yanı sıra , sitenize stil verecek ve aynı zamanda hızlı bir şekilde yüklenecek doğru LearnDash temasını bulmak sıkıcı bir süreç olabilir. Ancak biz sizin için basitleştirdik.

Sayfa yükleme hızı açısından en iyi LearnDash temalarının nasıl sıralandığını görmek için bir hız testi gerçekleştirdik.

İşte teknik detaylar.

Sunucu yapılandırması : Bellek: 1GB, İşleme: 1vCPU, Depolama: 40GB SSD, PHP 7.2 (özellikle nginx ile php7.2-fpm)

Yüklü eklentiler : bbPress, BuddyPress, Elementor, LearnDash, LearnDash Course Grid, Unyson ve WooCommerce

Test İçin Kullanılan Araç : Google Pagespeed Insights.

Bu testin sonuçlarına göre, burada en iyi 5 temayı kısa listeye aldık.

1. KadenceWP

Kadence: En İyi Ücretsiz WordPress Teması
Kadence: En İyi Ücretsiz WordPress Teması

KadenceWP, piyasadaki en sevilen LearnDash temalarından biridir. Aslında, WordPress ekosistemindeki en popüler temalardan biridir ve neyse ki LearnDash ile de iyi çalışır. Bu temayla kurulan bir e-Learning sitesi, PageSpeed ​​puanını 85 olarak verdi.

Ve bilmiyorsanız diye söylüyorum, KadenceWP sıradan bir tema değil. Kendi sayfa oluştucusu Kadence Page Builder, Gutenberg ve çok popüler Elementor Sayfa Oluşturucu uyumlu olarak geliştirilmiştir. Bu, tercihinize göre onunla tamamen özelleştirilmiş kurs sayfaları oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, bu esneklik bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir.

2. eLumine

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

Listemizin başında gelen tema, 74 Sayfa Hızı puanı ile eLumine’in yakın zamanda güncellenen sürümüdür.

WisdmLabs tarafından geliştirilen bu tema, iyi tasarımın sadeliğini korurken zarif görünüyor. Kurslarınızı Kurslar sayfasında düzenli bir şekilde düzenleyen düzgün bir ızgara düzenine sahiptir. Ayrıca, Odak modu ve dönüşüm için optimize edilmiş Kurs Satın Alma Sayfası ile hızlı yükleme düzenlerine sahiptir.

eLumine’in ana avantajlarından biri, hızlı ve kolay bir şekilde içe aktarılabilen, kullanıma hazır demo web siteleri ile birlikte gelmesidir. Tüm sitenizi sıfırdan oluşturmanız gerekmediğinden, bu sizi bir dünya zahmetinden kurtarır. Ayrıca eLumine, web sitenizi kurarken takılıp kalmamanızı sağlayan harika bir müşteri desteği sunar.

3. University

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi bu, e-Öğrenim web siteleri ve eğitim kurumları amacıyla geliştirilmiş başka bir temadır. Bu nedenle, LearnDash desteği ve WooCommerce desteği ile birlikte öğrenmeyle ilgili birçok özelliğe sahiptir.

Ayrıca, kendi e-Öğrenim web sitenizi kurmak için kullanabileceğiniz birçok önceden oluşturulmuş başlangıç ​​sitesiyle birlikte gelir. Sağlam özelleştirme yeteneklerine sahip bir sayfa oluşturucuya sahiptir ve 54 PageSpeed ​​puanıyla, aynı zamanda piyasadaki en hızlı yüklenen LearnDash temalarından bazıları arasındadır.

4. LearnMate

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

LearnMate for LearnDash, çarpıcı bir tasarıma sahip kurs oluşturucular için duyarlı bir temadır. LearnDash için özel olarak oluşturulmuştur ve eklenti ile oldukça iyi çalışır. Küçük bir çalışmayla, öğrencilerin topluluklar oluşturmasına yardımcı olacak üyelik web siteleri de oluşturabilirsiniz.

Hepsi tek bir tıklamayla indirilebilen 40’tan fazla önceden oluşturulmuş demo web sitesi içerir. BuddyPress ve BuddyBoss platform entegrasyonu ile üyelik sitelerini hızlı bir şekilde oluşturabilir ve para kazanabilirsiniz. Kohort tabanlı çevrimiçi eğitim günümüzde standarttır ve bu özellik öğrencileri yönetmeyi çok daha kolaylaştırır.

Gamipress, e-Öğrenim kurslarınızı oyunlaştırmak için de kullanılabilir. Bu, topluluğunuzun katılımını ve genel öğrenme deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur.

5. BuddyBoss Theme For LearnDash

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

LearnDash için BuddyPress ekibi tarafından geliştirilen BuddyBoss teması, çok amaçlı bir tema değil, tıpkı eLumine gibi LearnDash ile entegrasyon için özel olarak geliştirilmiş bir temadır.

Sitenizi istediğiniz kadar özelleştirmenize yardımcı olacak Ders Zamanlayıcıları, damla içerik besleme, kullanıcı raporları ve sağlam özelleştirici yetenekleri gibi öğrencilerinizin öğrenme deneyimini harika hale getirebilecek birçok özelliğe sahiptir.

Yükleme hızı söz konusu olduğunda, 47’lik bir Sayfa Hızı puanı döndürür, bu da onu bu kalabalıkta nispeten yavaş bir tema haline getirir.

6. Social Learner

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

Social Learner, başka bir BuddyBoss temasıdır ve LearnDash için oluşturulmuş en iyi temalardan biridir. Harika bir arayüze sahiptir, LearnDash ve tüm eklentileriyle kusursuz bir şekilde entegre olur ve e-öğrenme ekosisteminizin tüm aktivitelerini kontrol etmek için kapsamlı bir Yönetici Paneline sahiptir. Bu özel tema için gerçek bir sayfa hızı yakalayamasak da, orijinal BuddyBoss temasıyla aynı veya ona yakın olacağı kesin.

Adının hakkını veren Social Learner, web sitenize sosyal bir farkındalık katarak web sitenizi öğrencileriniz için etkileşimli ve kolayca paylaşılabilir hale getirir. Bu, sosyal ağınızı otomatik olarak artırma avantajına sahiptir, böylece hedef kitleye pazar erişiminizi geliştirir.

7. Invent – Education Course College WordPress Theme

E-öğrenme Siteniz için En Hızlı 7 LearnDash Teması

Invent, LiveMesh tarafından okullar, kolejler ve üniversiteler tarafından ihtiyaç duyulan çeşitli işlevlerin derinlemesine incelenmesinden sonra yapılan bir temadır. 30’dan fazla yerleşik sayfa oluşturma öğesi, hızlı özelleştirme için kısa kodlar ve çoklu renk şemaları vardır. İlk bakışta sayfa hızı puanı düşük olsa da, bunun tek nedeni temanın örnek demosunun temanın özelliklerini göstermek için ana sayfada mümkün olduğunca çok sayıda modül kullanmasıdır. Bu, gerçek bir web sitesinin gerçekçi olarak kullanabileceğinden çok daha fazlasıdır, dolayısıyla gerçek hayattaki sayfa hızının daha yüksek olmasını bekleyebilirsiniz. Bu nedenle, tüm özellikleri olmayan temel bir e-öğrenme teması arıyorsanız, Invent iyi bir seçenek olabilir.

Not : Bu temalar, yalnızca yaygın olarak kullanılan LearnDash eklentileri yüklenmiş olarak yukarıda belirtilen sunucu yapılandırmasında test edilmiştir. Web sitenizin yükleme hızı ve puanı, yüklediğiniz eklentilerin sayısına ve niteliğine göre değişiklik gösterebilir.

Özet

Bunlar, değerlendirmemize göre en hızlı yüklenen 7 LearnDash temasıydı.

Hangi temayı satın almak istediğinize karar vermesi gereken tek faktör hız olmasa da yine de önemlidir. Gereksinimlerinize en uygun olanı hakkında bir fikir edinmek için bu temaları kullanıcı dostu olma veya özelliklerine göre daha ayrıntılı olarak karşılaştırabilirsiniz .

Ancak bu arada demolarını denemekten çekinmeyin ve hangisiyle çalışabileceğiniz konusunda bir fikir edinin. Onu bulduğunuzda, düşüncelerinizi ve geri bildirimlerinizi aşağıda paylaşmayı unutmayın!

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.