WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi
0 578

WordPress için en iyi yemek tarif eklentilerini mi arıyorsunuz?

Yemek Tarifi eklentileri, tariflerinizi web sitenizde estetik açıdan hoş bir şekilde görüntülemenizi sağlar. Yemek blogunuzdaki kullanıcı katılımını artırmaya ve trafiği artırmaya yardımcı olabilirler.

Bu yazıda, web sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress tarif eklentilerinden bazılarını özenle seçtik.

WordPress için Neden Bir Tarif Eklentisine İhtiyacınız Var?

Bir WordPress yemek blogunuz varsa , bir tarif eklentisi kullanmak, ziyaretçileriniz için daha kullanıcı dostu ve etkileşimli bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bir eklenti, bir tarif kartı kullanarak tarifleriniz için güzel bir düzen oluşturmanıza yardımcı olabilir. İçeriği, talimatları, pişirme süresi, porsiyon boyutu, beslenme gerçekleri ve daha fazlası dahil olmak üzere yemekle ilgili tüm bilgileri içerir.

Tarif eklentileri , arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırarak web sitenizin SEO’sunu iyileştiren optimizasyon ayarlarına da sahip olabilir .

Ayrıca, bir tarif eklentisi kullanmak, tariflerinizi özelleştirmenize ve daha fazla kar elde etmek için içlerine reklamlar ve ortaklık bağlantıları eklemenize olanak sağlayabilir. Bu , blog yazarak para kazanmanın birçok yolundan biridir .

Bununla birlikte, WordPress yemek blogunuzu geliştirmenize yardımcı olabilecek en iyi WordPress tarif eklentilerinden bazılarına bakalım.

1. WP Lezzetli Tarifler

Yemek Tarifi

Besin değerleri, sosyal paylaşım butonları, yemek tarifi videoları, Pinterest pinleri gibi tarif kartlarına eklenebilecek pek çok özellik sunuyor.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Eklentinin tarif gönderileriniz için bir şema işaretlemesi olduğundan, Tasty Recipes’ı kullanarak arama motoru sıralamalarınızı da iyileştirebilirsiniz .

Diğer özellikleri arasında önceden hazırlanmış tarif kartı şablonları, tarifler için içe/dışa aktarma ayarları, bir Nutrifox entegrasyonu, içerik bağlantıları, bir tarif dizini ve daha fazlası bulunur.

Fiyatlandırma: Basic Tasty Recipes planını yıllık 49$’a ve Pro planını yılda 199$’a alabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm WP Tasty eklentilerine erişmek istiyorsanız, Tam Erişim planını yılda 299 ABD Doları karşılığında da satın alabilirsiniz.

2. Recipe Card Blocks

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Recipe Card Blocks, blok düzenleyiciyi kullanarak web sitenize çekici tarif kartları eklemenize yardımcı olan, iyi bilinen bir WordPress tarif eklentisidir.

Özelleştirilebilir önceden hazırlanmış şablonlar, video desteği, yıldız derecelendirmeleri , kullanıcı dostu bir arayüz ve birim dönüştürme özellikleri ile birlikte gelir ve yeni başlayanlar için kullanımı çok kolaylaştırır.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Ayrıca Tarif Kartı Blokları, şema işaretlemeyi kullanarak web sitenizi ve tariflerinizi arama motorları için optimize ederek sitenizin sıralanmasını ve ziyaretçi çekmesini kolaylaştırır.

Tarif Kartı Blokları tarafından sunulan diğer bazı özellikler arasında AMP desteği, GDPR uyumluluğu , sosyal CTA’lar, yorum derecelendirmeleri ve daha fazlası bulunur.

Fiyatlandırma: Tarif Kartı Bloklarının ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Ancak, tüm özelliklerin kilidini açmak için yıllık 79 ABD doları karşılığında Profesyonel plana yükseltebilirsiniz. Büyük bir ekibiniz varsa yıllık 99 ABD doları karşılığında İş planına geçebilirsiniz.

3. WP Recipe Maker

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Ardından, eklenti ayarlarını veya özel CSS’yi kullanarak bu tarif kartlarını beğeninize göre özelleştirebilirsiniz .

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

WP Recipe Maker ayrıca kullanıcıların tariflerini web sitenize göndermelerine olanak tanıyan yerleşik bir gönderme formu ile birlikte gelir. Bu, kullanıcı katılımını teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Diğer özelliklerinden bazıları beslenme etiketleri, dönüştürme araçları, video desteği, içe/dışa aktarma işlevi, içerik grupları ve daha fazlasını içerir.

Fiyatlandırma: WP Recipe Maker’ın ücretsiz bir sürümü vardır. Ancak, Premium Pakete 49 ABD doları karşılığında yükseltebilirsiniz. Tüm özelliklerin kilidini açmak için Elite Bundle’ı 149$’a satın alabilirsiniz.

4. Zip Recipe

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Zip Recipes, JSON LD ve mikro verileri kullanarak Google araması için özel olarak optimize edilmiş popüler bir eklentidir. Web sitenizin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Eklentinin, estetik açıdan hoş tarif kartları oluşturmak için kullanabileceğiniz kendi düzenleyicisi vardır. Bir tarif oluşturduktan sonra, herhangi bir WordPress sayfasına kolayca entegre edilebilir veya bir blok kullanılarak yayınlanabilir.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Zip Tarifler, tarif kartlarınıza beslenme etiketleri, tarif galerileri, derecelendirmeler, sosyal paylaşım simgeleri, bir metrik dönüştürücü, servis ayarlamaları ve daha fazlasını eklemenizi sağlar.

Eklenti ayrıca , kullanıcı katılımını artırmak için arkadaşlarınıza veya e-posta listesi abonelerinize e-posta tarifleri göndermenize olanak tanır.

Kullanıcıların diyet gereksinimleri, malzemeler, mutfak türleri ve daha fazlası dahil olmak üzere belirli tarif türlerini aramasına olanak tanıyan yerleşik bir arama ve filtre özelliği sunar.

Fiyatlandırma: Zip Tariflerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak, daha fazla özelliğin kilidini açmak için Kişisel plana yılda 39 ABD doları yükseltmeniz gerekecek. Eklentiyi birden fazla alanda kullanmak istiyorsanız, yıllık 249 ABD doları karşılığında Ajans planına da geçebilirsiniz.

5. Cooked

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Cooked , malzemeler, yönergeler, beslenme bilgileri, fotoğraf galerileri, zamanlayıcılar ve daha fazlasını içeren tarifler oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak tanıyan güçlü bir WordPress eklentisidir. Ayrıca web sitenizin görünürlüğünü artırmak için arama motorları için optimize edilmiştir.

Bu eklenti ile, kullanıcıların tariflerini sizinle paylaşabilmeleri için web sitenizin ön ucuna bir tarif gönderme formu ekleyebilirsiniz.

Hatta kullanıcı katılımını artırmak için sosyal medya paylaşımı, tarif incelemeleri ve derecelendirme özellikleri içerir.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Ek olarak Cooked, kullanıcıların içeriklere, kategorilere, etiketlere ve daha fazlasına dayalı tarifleri bulmasına olanak tanıyan yerleşik, güçlü bir arama özelliği ile birlikte gelir.

Cooked eklentisi, yemek blogcularının tariflerin içeriğini web sitelerinde satmasına izin vermek için WooCommerce ile bile entegre olabilir.

Fiyatlandırma: Cooked’in ücretsiz bir sürümü vardır veya Cooked Pro için yıllık 39$’a tek site lisansı satın alabilirsiniz. Cooked Pro’yu birden çok sitede kullanmak istiyorsanız, yılda 99 ABD doları karşılığında 5 sitelik bir lisansa geçiş yapabilirsiniz.

6. Delicious Recipes

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Ayrıca mutfak, yemek türü, diyet kısıtlamaları ve pişirme süresi gibi kategoriler de dahil olmak üzere aranabilir bir tarif veritabanına sahip bir tarif kitaplığı ile birlikte gelir.

Lezzetli Tarifler paneli

Kullanıcıların web sitenize kaydolmasını ve tariflerinizi derecelendirmesini, tarifleri favori olarak kaydetmesini ve içeriğe göz atmasını sağlayan basit bir eklentidir. Bu özellik, aktif bir takip oluşturmanıza ve kullanıcı katılımını artırmanıza yardımcı olabilir.

Diğer özellikleri arasında sosyal medya entegrasyonları, video desteği, yemek tarifi gönderme formu, analiz paneli , Pinterest pin desteği, beslenme bilgileri, ayarlanabilir porsiyonlar ve daha fazlası bulunur.

Fiyatlandırma: Lezzetli Tarifler ücretsiz bir sürüme ve yılda 59 ABD Doları karşılığında geçiş yapabileceğiniz bir Pro sürüme sahiptir. Ayrıca 199 $ karşılığında Lifetime planına yükseltebilirsiniz.

7. Create

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Bu eklenti ile, beş yerleşik kart tasarımından ve özelleştirme ayarlarından herhangi birini kullanarak göz alıcı tarif kartları oluşturabilirsiniz.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Create ayrıca SEO için optimize edilmiştir, yani arama motorları tariflerinizi daha üst sıralara çıkarabilir ve web sitenizin görünürlüğünü artırabilir.

Bunun dışında eklenti ayrıca video desteğine sahiptir, mobil uyumludur ve reklam için optimize edilmiş temalar kullanarak içeriğinizden para kazanmanıza olanak tanır.

Fiyatlandırma: Create eklentisi tamamen ücretsizdir ve henüz premium bir sürümü yoktur.

8. Blossom Recipe Maker

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Tarif kartlarınıza malzemeler, talimatlar, pişirme süresi, porsiyon boyutu ve beslenme bilgileri eklemenizi sağlar.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Eklenti ayrıca diyet gereksinimlerine veya tercihlerine göre içerik ikamelerini otomatik olarak önerebilir.

Örneğin glütensiz bir tatlı için buğday unu yerine badem unu kullanılmasını önerebilir. Bu, herkes için uygun bir tarif oluştururken kullanışlı olabilir.

Diğer özellikleri arasında tarif sınıflandırması, sosyal medya paylaşımı , tarif geri bildirimi ve daha fazlası bulunur.

Fiyatlandırma: Blossom Recipe Maker tamamen ücretsizdir ve ücretli bir sürümü yoktur.

9. RecipePress Reloaded

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

RecipePress Reloaded, web sitenizde tarif gönderileri yayınlamak için yeni bir gönderi türü oluşturan başka bir ücretsiz WordPress eklentisidir.

Beslenme bilgileriyle birlikte malzemeleri ve talimatları gruplandırmanıza olanak tanır. Kapsamlı tarifler oluşturmak için hazırlama ve servis süreleri de ekleyebilirsiniz.

WordPress için En İyi 9 Yemek Tarifi Eklentisi

Eklenti ayrıca SEO için optimize edilmiştir, yani arama motorları tariflerinizi daha üst sıralara çıkarabilir ve görünürlüğü artırabilir.

Bunun dışında RecipePress Reloaded, çok dilli destek , sosyal medya entegrasyonları, derecelendirme/inceleme özelliği ve önceden oluşturulmuş tarif şablonlarıyla birlikte gelir.

Fiyatlandırma: RecipePress Reloaded, henüz premium sürümü olmayan ücretsiz bir eklentidir.

WordPress için En İyi Tarif Eklentisi Nedir?

Araştırmamıza göre, piyasadaki en iyi WordPress tarif eklentisi, hepsi bir arada bir çözüm sağladığı için WP Tasty Recipes’tır .

SEO dostudur, önceden hazırlanmış şablonlarla birlikte gelir ve yeni başlayanlar için kullanımı çok kolaydır.

Ancak, kısıtlı bir bütçeniz varsa ve temel tarif kartı özellikleri sağlayan bir eklenti arıyorsanız, WP Recipe Maker ve Recipe Card Blocks da iyi seçeneklerdir.

Bu eklentiler, çekici bir tarif kartı oluşturmak için gerekli özelliklerin çoğuna sahip ücretsiz sürümler sunar.

Öte yandan, tarif malzemeleri satan bir çevrimiçi mağazanız varsa Cooked sizin için doğru eklentidir. Tarifleriniz için malzemeleri satmanıza izin veren bir WooCommerce entegrasyonu ile birlikte gelir.

Umarız bu makale, WordPress için en iyi tarif eklentisini seçmenize yardımcı olmuştur. 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.