2020’nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri Eklentileri

0 2.125

Web sitenizde bir fotoğraf galerisi oluşturmak ister misiniz? İhtiyaçlarınıza uyan mükemmel WordPress galeri eklentisini mi arıyorsunuz?

Eğer öyleyse, doğru yerdesiniz.

Bu makalede, piyasadaki en iyi WordPress galeri eklentilerini karşılaştıracağız, böylece siteniz ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçebilirsiniz.

1. Envira Galerisi

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriEnvira Gallery , hem kullanımı kolay hem de güçlü olan en iyi WordPress galeri eklentisidir. Galerinin görünümünü ve hissini kolayca özelleştirmenizi sağlayan bir dizi önceden oluşturulmuş şablonla birlikte gelir.

Diğer popüler WordPress galeri eklentilerinin aksine, Envira hafif ve şişirilmemiş. Kutudan çıkan tüm önemli özelliklerle birlikte gelir. İki düzine eklentisinden birini yükleyerek çekirdek işlevlerini kolayca artırabilirsiniz.

Envira Galerisi’nin bazı önemli özellikleri:

 • Sürükle ve bırak oluşturucu : Birkaç tıklamayla saniyeler içinde güzel galeriler oluşturun.
 • Duyarlı ve mobil uyumlu : Envira ile oluşturduğunuz tüm galeriler% 100 duyarlı, yani mobil, tablet ve masaüstü cihazlarda harika çalışacaklar.
 • Bağımsız galeriler : Yazılarınıza ve sayfalarınıza bağlı olmayan bağımsız galeriler oluşturun.
 • Tonlarca eklenti: Sosyal paylaşım, Videolar, WooCommerce ve Filigran Oluşturma gibi geniş bir eklenti koleksiyonu bulabilirsiniz.

Envira Galerisini Kullanma

Envira Galeri’nin kullanımı son derece kolaydır. Eklenti web sitenizde etkin olduğunda, düzenleyicinizin üstünde Galeri Ekle yazan küçük bir simge görünür .

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriGalerileri yazılarınıza ve sayfalarınıza eklemek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Bir galeri oluşturmak için , kontrol panelinizin sol tarafındaki Envira Galerisi »Yeni Ekle’yi tıklamanız gerekir . Daha sonra ekranınızda yeni bir arayüz göreceksiniz. Burada, resimlerinizi eklemek istediğiniz kaynağa bağlı olarak resimlerinizi yüklemek için verilen sekmeleri kullanın. Görüntüler bu düğmelerin hemen altında görünecektir.

Ardından, görüntülerin sol tarafındaki seçenekleri kullanarak devam edebilir ve özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde sağ tarafınızdaki Yayınla düğmesine basın. Daha sonra eklenti tarafından oluşturulan kısa kodu kopyalayabilir ve yazılarınıza ve sayfalarınıza yapıştırabilirsiniz.

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriEnvira Galeri Fiyatlandırması

Envira’nın lite bir sürümü, sınırlı özellikler sunan WordPress deposundan indirilebilir.

İşte premium sürümün fiyatlandırma planları.

 • Temel: Tek bir site lisansı için yıllık 29 ABD doları
 • Artı: 3 site ve daha fazla özellik için yıllık 69 ABD doları
 • Profesyonel: 25 site ve tüm özellikler için 99 ABD Doları / yıl
 • Ajans: Sınırsız site ve eksiksiz özellikler için yıllık 299 ABD doları

2. Modula

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriModula, galerinizdeki görüntüleri yeniden boyutlandırmayı kolaylaştırır, böylece hangi görüntülerin öne çıkacağını seçebilirsiniz. Bu eklenti, galerinizde yaptığınız değişiklikleri anında önizlemenizi sağlar, böylece WordPress kontrol paneliniz ve önizleme arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Modula’nın ücretsiz sürümü, sınırlı özelliklerle birlikte gelen resmi WordPress.org dizininden indirilebilir. Eklentinin pro sürümü için fiyat 1 site için 29 $ ve sınırsız siteler için 99 $ ‘dan başlıyor.

Modula Kullanımı

Modula eklentisini yükledikten sonra, gösterge tablonuzun sol tarafında Modula simgesini görürsünüz. Bu simgeyi tıklayın ve Yeni Ekle’yi seçin .

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriŞimdi ekranınızda yeni bir arayüz göreceksiniz. Artık Resim Yükle Resim düğmesini kullanarak resimlerinizi ekleyebilir veya Kütüphaneden seç düğmesini tıklayarak kitaplığınızdan resimleri seçebilirsiniz .

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriModül Fiyatlandırması

Modula 3 farklı fiyatlandırma planı sunuyor.

 • Başlangıç: Temel özelliklere sahip tek bir site lisansı için 29 ABD doları / yıl
 • Trio: Daha fazla özelliğe sahip 3 site için yıllık 59 ABD doları
 • İş Dünyası: Tüm özelliklere sahip 25 site için yıllık 89 ABD dolar
 • Ajans: Tam özellikli sınırsız sayıda site için yıllık 119 ABD doları

Bu planların her biri 1 yıl için destek, galeri filtreleri, galeri sıralama ve sınırsız sayıda galeri oluşturmanıza olanak tanır.

3. FooGallery

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriFooGallery, WordPress için en iyi resim galerisi eklentilerinden biridir. Tıpkı Envira Gallery gibi, Foo’nun da eklentinin resmi WordPress eklenti deposundan indirilebilen lite bir sürümü var.

FooGallery ile sürükle ve bırak yeniden sıralama özelliğini kullanarak görüntülerinizi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca ihtiyaçlarınız için bir galeri şablonu seçmenize izin verir, böylece her zaman sıfırdan bir galeri oluşturmanız gerekmez.

Şu anda sitenizde NextGEN galeri eklentisini kullanıyorsanız, NextGEN galerilerinizi birkaç tıklamayla kolayca içe aktarabilir ve FooGallery’e dönüştürebilirsiniz.

Geliştirici dostu bir eklentidir ve onlarca kanca ve filtreyle birlikte gelir, böylece eklentiyi müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

FooGallery Kullanımı

FooGallery etkinleştirildikten sonra FooGallery »Galeri Ekle’ye gidin .

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriŞimdi resimlerinizi eklemek için Medya Kitaplığından Ekle düğmesini kullanın. Ayarlar seçeneğini hemen göreceksiniz. Görüntüleri eklemeyi bitirdiğinizde Yayınla düğmesinin altındaki kısa kodu kopyalayabilir ve galerinizin görünmesini istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

FooGallery Fiyatlandırması

FooGallery üç farklı fiyatlandırma planı sunuyor.

 • Kişisel: 1 sitede $ 59 / yıl
 • Profesyonel: 5 sitede 109 $ / yıl
 • İş: 25 sitede 199 $ / yıl

Diğer eklentilerin aksine, her planla eksiksiz özellikler elde edersiniz. Ek bir ücret karşılığında her bir planla birlikte bir ömür boyu lisans mevcuttur.

4. NextGEN Galerisi

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriNextGEN Gallery , 1 milyondan fazla aktif yüklemeye sahip en popüler WordPress galeri eklentisidir. Kutudan çıkar çıkmaz ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir. Ancak, minimal özelliklere sahip hafif bir eklenti arıyorsanız, şişmiş bulabilirsiniz.

Eklentinin ücretsiz sürümü iki ana galeri ekran stili ve iki albüm stili sunuyor. Premium eklentiyle, premium galeri ekranları, görüntü yorumlamalı profesyonel ışık kutusu ekranı ve sosyal paylaşım elde edersiniz.

NextGEN Gallery, görüntülerinizi düzenlemenin birkaç farklı yolunu sunar:

 • toplu resim yükleme
 • fotoğraflarınızdan meta verileri içe aktarma
 • galerileri albümlerde gruplama

Resimlerinizi WordPress sitenize yükledikten sonra, bir slayt gösterisi veya küçük resim galerisi oluşturmak için bunları gruplandırabilirsiniz.

NextGen galerisi, e-ticaret özellikleri ve profesyonel bir fotoğrafçının ihtiyaç duyduğu diğer birçok güçlü özellik sunar.

NextGen Galerisi’ni kullanma

NextGen Gallery eklenti arayüzü diğerlerinden biraz farklı görünüyor. Ancak bu, kullanımının zor olduğu anlamına gelmez. Resimlerinizi eklemek için Galeri »Galeri / Resim Ekle seçeneğine gidin .

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriŞimdi resimlerinizi eklemeye başlamak için Dosya Ekle düğmesini kullanın. NextGen, yukarıdaki eklentiler gibi aynı sayfada ayarlar seçeneğine sahip değildir. Bunun için Galeri Ayarları adı verilen ayrı bir sekmeniz var . Bu seçeneği gösterge tablonuzun sol tarafında bulacaksınız. Çok fazla fark yaratmasa da, aynı sayfada ayarlar seçeneğine sahip olmanın yeni başlayanlar için işleri daha kolay ve daha kolay hale getirebileceğini düşünüyoruz.

NextGen Galeri Fiyatlandırması

İhtiyacınıza bağlı olarak NextGen’in 3 fiyatlandırma planından birini satın alabilirsiniz.

 • Artı: 79 $ / yıl
 • Profesyonel: 139 $ / yıl
 • Ömür: 399 $ / yıl

Profesyonel ve ömür boyu planları ayrıca tüm Imagely temalarına ücretsiz olarak erişmenizi sağlar.

5. WP Photo Album Plus

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriWP Photo Album Plus, ziyaretçilerinizin fotoğraflara oy vermesini veya yorum yapmasını sağlayan güçlü bir fotoğraf albümü eklentisidir.

Eklenti kurulumu, diğer WordPress galeri eklentilerine kıyasla basit değildir. Ancak, diğer birçok ücretsiz WordPress galerisi eklentisinden daha fazla özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir.

WP Photo Album Plus ile EXIF ​​(Değiştirilebilir Görüntü Dosyası Biçimi) ve ekran boyutları gibi meta veriler üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Ayrıca, sitenizin ön ucundan resim yüklemenize olanak tanır ve ışık kutusu yer paylaşımı sistemi, Google Haritalar ve arama işlevleri gibi birçok yerleşik özelliğe sahiptir.

Bu eklentinin benzersizliği, günün Fotoğrafı, Fotoğraf derecelendirmesi, Özel fotoğraflar ve daha fazlası dahil olmak üzere web sitenize eklemek için 20 farklı widget ile birlikte gelmesidir.

WP Photo Album Plus’ı kullanma

Bu galeri eklentisi kullanıcı dostu değil. Bu eklentiyle resimlerinizi eklemek için Fotoğraf Albümleri »Fotoğraf Yükle’ye gitmeniz gerekir .

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriŞimdi resimlerinizi eklemek için Dosyaları Seç düğmesini kullanın. Kontrol etmeyi unutmayın Git Düzenleme Albüm Sayfa: Yüklemeden Sonra seçeneği. Bu sizi albüm ayarlarında çalışabileceğiniz yeni bir sayfaya götürür.

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri Eklentileri6. Grand Flagallery2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriGrand Flagallery, İngiltere merkezli bir WordPress galeri eklentisi geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan CodeEasily tarafından geliştirilen temel bir medya ve resim galerisi eklentisidir. Grand Flagallery, WordPress sitenizde kolayca resim yüklemenize ve müzik ve video oynatma listeleri oluşturmanıza olanak tanır.

Eklenti, görüntüleri yüklemenize izin verir ve ayrıca görüntülerinizi toplu olarak yükleme ve düzenleme yeteneği ile birlikte gelir. Tüm galerileriniz, galerilerin koleksiyonlarını oluşturabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz merkezi bir konumda yönetilebilir.

Tek bir site lisansı için ömür boyu erişim için 14,99 ABD dolarından başlayan 3 premium fiyatlandırma planı vardır. Birden çok site için lisans anahtarlarını ayrı ayrı satın almanız gerekir.

Grand Flagallery Kullanımı

Grand Flagallery, resim galerilerinizi eklemenin en kolay yolunu sunan başlangıç ​​dostu bir galeri eklentisidir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra kontrol panelinizin sol tarafındaki FlAGallery’i tıklayın . Şimdi ekranınızda aşağıdakileri göreceksiniz. Üstteki sekmeleri kullanarak resimlerinizi yükleyebilir, başka bir yerden alabilir ve galerinizi oluşturabilirsiniz.

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri Eklentileri7. WD Photo Gallery

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriFotoğraf Galerisi, etkileşimli multimedya galerilerini sergilemenizi sağlayan tamamen duyarlı bir WordPress galeri eklentisidir. Tek bir galeriye hem resim hem de video ekleyebilirsiniz. Fotoğraf Galerisi eklentisi, herhangi bir WordPress temasına sorunsuzca uyum sağlayan kullanımı kolay 4 widget ile birlikte gönderilir .

Fotoğraf Galerisi eklentisinin birkaç özelliği daha:

 • 10 görüntüleme seçeneği : Eklenti, galerinizi küçük resimler, duvarcılık, mozaik, slayt gösterisi gibi 10 farklı görünümde görüntülemenizi sağlar.
 • Filigran : Görüntülerinizi filigran kullanarak koruyun. Bir metin veya görüntü filigranı ekleyebilir, konumunu ayarlayabilir ve boyutunu görüntüleyebilirsiniz.
 • E-ticaret : e-Ticaret eklentisiyle resimlerinizi WordPress web sitenizden kolayca satabilirsiniz.

Fotoğraf Galerisi’nin fiyatı tek bir site için 30 ABD dolarından başlar.

Fotoğraf Galerisi Eklentisini Kullanma

Bu eklenti ile resimlerinizi nasıl yükleyeceğinizi kolayca anlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak oluşturucunun yardımıyla, birkaç dakika içinde galerinize kolayca resim ekleyebilirsiniz. Gösterge tablonuza gidin ve Fotoğraf Galerisi »Galeriler / Resimler Ekle’yi tıklayın ve ardından resimlerinizi yüklemeye başlayın.

Galerinizi özelleştirmek için de harika seçenekleriniz var.

2020'nin 7 En İyi WordPress Resim Galeri EklentileriWD Pricing’den Fotoğraf Galerisi

Temel: 40 $ / yıl
Standart: 60 $ / yıl
Peşin: 80 $ / yıl
Eklentiler Paket: 100 $ / yıl

Eklenti paketi 57 premium eklenti ve 2 premium fotoğraf galerisi uzantısı sunuyor.

Hangi WordPress Galeri Eklentisi İhtiyaçlarınız İçin En İyisidir?

Karşılaştırmamız sayesinde, Envira Gallery’nin web siteniz için sahip olabileceğiniz en iyi WordPress galeri eklentisi olduğunu gördük . Bir galeri eklentisinden bekleyebileceğiniz tüm gerekli özelliklerle doludur, ancak kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır ve şişirilmiş görünmez.

E-Ticaret, prova, ışık odası entegrasyonu, sosyal paylaşım ve daha fazlası arasında iki düzineden fazla farklı eklenti ile birlikte gelir.

Bu makalenin, web sitenizin ihtiyaçlarına uyan en iyi WordPress galeri eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.