2020’nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi
0 1.098

Web sitenizin ziyaretçileriyle sitenizdeyken iletişim kurmak ister misiniz?

Web sitenize canlı sohbet kutusu eklemek, anında yardım sağlayarak web sitenizin ziyaretçilerini doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olur.

Bu makalede, en iyi canlı sohbet yazılımlarından bazılarını karşılaştıracağız ve hangisinin ihtiyaçlarınız için doğru çözüm olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

WordPress Web Sitesi İçin Canlı Sohbet Yazılımı Nasıl Kullanılır?

Sitenize canlı sohbet kutusu eklemek, web sitenizin ziyaretçileriyle iletişime geçmenize yardımcı olur. Canlı sohbet kutusu ile ziyaretçilerinizin, ürününüzü satın almak gibi istenen eylemi yapmalarını engelleyen ilgili sorularına anında yanıtlar sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için canlı sohbet yazılımı seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Amacı :

Sitenize neden canlı sohbet kutusu eklediğinizi anlamanız gerekir. Kullanımlardan bazıları şunlardır:

  • Satışları artırın : Müşterilerinizle iletişim kurun ve ürünlerinizi satın almalarına neyin engel olduğunu anlayın. Daha fazla satış ve gelir elde etmek için anında yardım sağlayın.
  • Potansiyel müşteri oluşturma : Sohbet kutunuzu e-posta pazarlama hizmetinizle entegre edin ve potansiyel müşterileri yakalayın. Kullanıcılarınız sizinle hemen iş yapmaya hazır olmasa bile, onları daha sonra dönüştürmek için e-posta gönderme fırsatı yakalalırsınız.
  • Net destekçi puanını ölçün (NPS) : NPS, müşterilerinizin bağlılığını ölçen önemli bir metriktir. Bir sohbetten sonra, müşterilerinizin ürünlerinizi arkadaşlarına tavsiye etme olasılığının ne kadar olduğunu anlamak için kullanıcılarınızı bir NPS anketi göndermeye ikna edin.

Özellikler :

Hangisinin ihtiyaçlarınıza tam olarak uyduğunu belirlemek için farklı canlı sohbet yazılımı tarafından sunulan çeşitli özellikleri karşılaştırın.

Entegrasyon :

Bir WordPress sohbet eklentisi seçmeden önce, favori web uygulamalarınızla sorunsuz entegrasyon sunduğundan emin olmanız gerekir. WordPress sitenize bir WordPress canlı sohbet kutusu eklemenize yardımcı olacak yerel bir entegrasyon olup olmadığını da kontrol etmek isteyebilirsiniz.

1. LiveChat

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

LiveChat , en iyi canlı sohbet aracıdır. Web sitenizin ziyaretçileriyle iletişime geçmenizi ve onları doğru yöne yönlendirmenizi sağlar.

Fiyatlandırma, aynı anda LiveChat hesabınıza giriş yapabilen aracıların sayısına bağlıdır . Bununla birlikte, ekip üyelerinizi organize etmek için ihtiyaç duyduğunuz kadar aracı hesabı oluşturabilirsiniz. Müşterilerin yazdığı her şey sohbet penceresinde anında görünür ve bu da müşterilerinize hızlı yardım sağlamanıza yardımcı olur.

Araç ayrıca güçlü yerleşik raporlar ve analizlerle birlikte gelir. LiveChat’in işletmeniz üzerindeki etkisini ölçmek için bunu Google Analytics hesabınızla bile entegre edebilirsiniz. Ayrıca web sitenize yüklemek için ücretsiz bir WordPress sohbet eklentisi sunarlar.

LiveChat, Inc. tüm favori web uygulamalarınızla entegrasyonu destekler.

2. Sendinblue Chat

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Sendinblue, bir sohbet kutusu, e-posta listesi ve daha fazlasını ayarlamanıza olanak tanıyan hepsi bir arada bir dijital pazarlama paketidir.

Sendinblue Chat , potansiyel müşterileriniz ve müşterilerinizle gerçek zamanlı iletişim kurmanızı sağlayan birinci sınıf bir canlı sohbet eklentisidir. Sendinblue Chat ile adınız ve logonuzla tamamen özelleştirilmiş bir sohbet kutusu oluşturabilirsiniz.

Takımınızı organize etmenize ve aracılara sohbetler atamak için bir iş akışı oluşturmanıza olanak tanır.

Canlı sohbet yazılımını e-posta ve SMS pazarlama gibi diğer Sendinblue hizmetleriyle birleştirerek, kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde güven oluşturabilirsiniz.

3. Olark

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Olark , en basit canlı sohbet araçlarından biridir, ancak ziyaretçileriniz ve ekibiniz için kusursuz bir sohbet deneyimi sunacak kadar kapsamlıdır. Olark, sohbet kutusu widget’ınızı markanızla eşleşecek şekilde özelleştirmenize olanak tanır, böylece sitenizde tutarlı bir deneyim sunabilirsiniz.

Otomatik mesajlaşma işlevi ile ziyaretçilerinizin davranışına göre mesajlar gönderebilirsiniz. Bu şekilde, en az çabayla doğru zamanda doğru mesajları iletebilirsiniz.

Fiyatlandırma, kurmak istediğiniz aracı hesaplarının sayısına bağlıdır..

4. Zendesk Chat

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Eskiden Zopim olarak bilinen Zendesk Chat , piyasadaki önde gelen canlı sohbet hizmetlerinden biridir. Size müşterilerinizle canlı sohbet üzerinden konuşma yeteneği verir. Herkesin web sitesine canlı sohbet kutusu eklemesine izin veren sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir planla birlikte gelir.

Otomatik sohbetleri kolayca kurabilir ve ziyaretçilerinize davranışlarına göre özel olarak hazırlanmış bir sohbet deneyimi sağlayabilirsiniz.

Ayrıca , web sitenizin ziyaretçilerini Zendesk Chat panonuzda izleyebilir veya daha fazla analiz için Google Analytics hesabınızla entegre edebilirsiniz.

5. Comm100 Live Chat

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Comm100 , gerçek zamanlı destek sunarak web sitenizin ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan kurumsal düzeyde bir canlı sohbet hizmetidir.

Chatbot özelliği ile, düzenli sorgulara otomatik yanıtlar sağlayabilir ve Chatbot’unuzun ele aldığı sorular ve cevaplar üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Chatbot, işlem sürelerinizi kısaltmanıza, servis maliyetlerini düşürmenize ve temsilcilerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Hatta canlı sohbet oturumu sırasında sesli / görüntülü sohbetler sunarak sitenizde en iyi satış öncesi müşteri deneyimini sunabilirsiniz. Hepsinden önemlisi, Comm100, izin verildikten sonra bir ziyaretçinin masaüstüne uzaktan erişmenize ve kontrol etmenize olanak tanır.

6. SnapEngage

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

SnapEngage , web sitenizde kolayca kurabileceğiniz başka bir canlı sohbet hizmetidir. CRM yazılımı , yardım masası, proje yönetimi ve pazarlama çözümleri dahil yüzlerce üçüncü taraf hizmetiyle sorunsuz entegrasyonlar sunar.

Web sitenizde canlı sohbet sunmanın yanı sıra, size SMS yoluyla mükemmel müşteri hizmeti sunma yeteneği sağlar. Bir müşteri bir metin mesajı gönderdiğinde, temsilcileriniz SnapEngage sohbet portalı aracılığıyla yanıt verebilir.

Ayrıca, müşterilerin gönder düğmesine basmadan önce ne yazdıklarına bir göz atabilirsiniz.

7. Crisp

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Crisp , ücretsiz ve güzel bir WordPress sohbet eklentisidir. E-posta listenizi büyütmenize, potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve müşterilerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Eklenti özellikleri arasında gerçek zamanlı bildirimler, masaüstü uygulamaları, mobil uygulamalar ve kullanılabilirlik planı bulunur. Ad, fotoğraf, konum, sosyal ağlar ve göz atılan web sayfaları ile tam takım profilleri oluşturmanıza olanak sağlar.

8. WP Live Chat

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

WP Live Chat , web sitesi için premium benzeri ücretsiz bir WordPress canlı sohbet yazılımıdır. Canlı sohbet, sohbet robotları, e-posta pazarlaması ve mesajlaşma seçenekleri sunar.

Web sitenizin ziyaretçilerini takip edebilir ve ziyaret eden herhangi bir müşteriyle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurabilirsiniz. Eklenti, markanızla eşleşecek birden fazla düzen tasarımına sahiptir.

9. LivePerson

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

LivePerson , müşterilerinizle hem yerinde hem de dışarıda iletişim kurmanıza olanak tanıyan lider bir mesajlaşma ve bot platformudur.

Ziyaretçileriniz web siteniz, mobil web veya uygulamanız dahil olmak üzere seçtikleri kanal üzerinden mesaj gönderebilirler.

Facebook Messenger entegrasyonu ile, sohbeti takip ederken müşterilerinize bire bir müşteri hizmeti sunabilirsiniz. Tüketiciler Messenger’a zaten alışkın olduğundan, sitenize LivePerson eklemek, onlara tanıdık ve sorunsuz bir sohbet deneyimi sağlamanın en iyi yoludur.

Hepsinden iyisi, müşteri hizmetleri profesyonelleri, tamamlanan katılım ve ortalama katılım süresi gibi günlük performans KPI’larını (Temel Performans Göstergeleri) doğrudan çalışma alanlarından görüntüleyebilir.

10. Bold360

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Bold360 , sohbet, e-posta yönetimi ve web sitesi ziyaretçilerinize ve müşterilerinize yardım sağlamak için tıkla ve ara aracı içeren canlı bir iletişim yazılım paketidir. Daha hızlı yanıt süresi için yapay zeka ve aracı etkileşim çözümlerini birleştirir.

Sürtünmesiz, doğal dil anlayışı ile Bold360 AI, müşterilerinizin niyetini anlar ve ya yararlı belgelere bir bağlantı sağlar ya da onları canlı bir temsilciye bağlar.

Ayrıca, en iyi müşteri hizmeti deneyimini sunabilmeniz için Facebook Messenger ve SMS kullanarak müşterilerinizle sohbet etmenize olanak tanır.

11. İnterkom

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Intercom , satış, pazarlama ve destek için hepsi bir arada bir canlı sohbet yazılımıdır. Intercom ile, daha fazla potansiyel müşteriyi otomatik olarak nitelendirmek ve dönüştürmek, hedeflenen bir e-posta göndermek, uygulama içi ve müşterilerle etkileşim kurmak için push mesajları göndermek için botları ve canlı sohbeti kullanabilirsiniz. Müşterilerin sorunları hızla çözmelerine yardımcı olmak için entegre bir yardım masası ve bilgi tabanı da edinebilirsiniz.

Yalnızca canlı sohbet yazılımı için Intercom, aylık 38 $ için temel bir plan ve 78 $ / ay için akıllı otomasyon gibi gelişmiş özellikler içeren profesyonel bir plan sunar. Destek, müşteri adayı oluşturma ve müşteri etkileşim planları için tüm Intercom çözümlerine erişmek istiyorsanız, 38 $ / ay ile 153 $ / ay arasında değişir.

Canlı bir sohbet aracı arıyorsanız, Intercom, eklenen pazarlama özellikleri nedeniyle sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Ekstra özellikleri kullanmayacaksanız, yalnızca canlı sohbet için tasarlanmış daha uygun fiyatlı bir yazılım seçmeniz daha iyi olur.

12. ClickDesk

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

ClickDesk , yalnızca metin tabanlı canlı sohbete değil, sesli ve görüntülü canlı sohbete de odaklanan web sitesi için canlı bir sohbet yazılımıdır. Dolayısıyla, gerçek zamanlı canlı sohbetin yanı sıra, müşterileriniz sizinle bağlantı kurmak için seslerini veya videolarını kullanabilir. Sesli sohbet ve görüntülü sohbet de tarayıcı tabanlıdır, bu nedenle kurulum gerekmez.

ClickDesk’in sunduğu diğer özellikler arasında otomatik olarak entegre edilmiş bir yardım masası yazılımı, sosyal araç çubukları, favori uygulamalarınız ve eklentilerinizle tek tıklamayla entegrasyonlar ve hareket halindeyken müşterilerinizle konuşmak için bir mobil uygulama bulunur. Aynı zamanda raporlama ve analiz ile birlikte gelir.

Maalesef, ClickDesk ile tasarım özelleştirme önceden hazırlanmış birkaç temayla sınırlıdır, bu nedenle canlı sohbetinizi markanıza uyacak şekilde özelleştiremezsiniz.

13. FreshChat

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Freshworks’ten Freshchat, satış, pazarlama ve destek görüşmeleri için modern bir canlı sohbet yazılımıdır. Freshchat ile, konuşmaları düzenli ve odaklanmış tutmak için teslimat, fiyatlandırma veya demo gibi birden fazla sohbet dizisi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçinizin web sitesinde gezinmesinin tam geçmişi gibi kullanıcı ayrıntılarını da görüntüler.

Botlar, çok dilli mesajlaşma, zengin medya ve ClearBit entegrasyonu dahil olmak üzere birçok başka özellik sunar. Ekip üyelerinizin beceri düzeyine göre konuşmaları yönlendiren IntellAssign’a sahiptir. Freshchat’in eksik olduğu tek özellik ekran paylaşımı.

14. SmartSupp

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek Eklentisi

SmartSupp , müşterilerinizle ilişki kurmayı kolaylaştıran popüler bir Avrupa canlı sohbet yazılımıdır ve tüm Avrupa’da yaklaşık 300.000 şirket tarafından kullanılmaktadır.

Canlı sohbetinizin görünümünü markanıza uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır. Web sitenizin ziyaretçilerine web sitenizin arkasında gerçek insanlar olduğunu göstermek için kişisel bir fotoğraf da yükleyebilirsiniz. Ayrıca, sitenize kimlerin göz attığını görebilmeniz ve tüm ziyaretçi bilgilerinizin tek bir yerde toplanması için bir web panosu sunarlar.

SmartSupp ayrıca video kayıtları, otomatik mesajlar, mobil uygulama, e-ticaret platformu entegrasyonları ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir.

15. Drift

 

2020'nin En İyi 15 WordPress Canlı Destek EklentisiDrift , sohbet robotlarının yanı sıra canlı sohbet yetenekleri sunan bir sohbet pazarlama platformudur. Chatbot’larla, siz veya temsilcileriniz etrafta olmadığınızda bile müşterilerinizle konuşabilirsiniz. Böylece, Drift’in sohbet robotu ziyaretçilerinizi otomatik olarak nitelendirebilir, hangi satış temsilcisiyle konuşmaları gerektiğini belirleyebilir ve bir toplantı rezervasyonu yapabilir.

Sohbet robotlarının yanı sıra Drift, hesap tabanlı pazarlama, anonim ziyaretçi istihbaratı, sohbet açılış sayfaları, e-posta pazarlama entegrasyonu ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir.

Yine de, küçük işletmeler için drift en iyi seçim olmayabilir. Temel canlı sohbet için ücretsiz bir plan sunuyorlar.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun canlı sohbet yazılımını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi sitenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.