W3 Total Cache WordPress Cache Eklentisi

0 820
WordPress sitenizi hızlandırmak için bir önbellek eklentisi mi arıyorsunuz? W3 Total Cache, WordPress destekli siteler için en popüler önbellek eklentilerinden biridir. Bu W3 Total Cache incelemesinde performansına, özelliklerine ve kullanım kolaylığına göz atacağız. Amaç, W3 Total Cache programının gerçekten en iyi WordPress önbellek eklentisi olup olmadığını bulmaktır.

W3 Total Cache WordPress Cache EklentisiWordPress için Neden Önbellek Eklentisine İhtiyacınız Var?

Hız, Google gibi arama motorlarının arama sıralamalarını belirlemede kullandığı en önemli faktörlerden biridir. Daha yavaş siteler düşük, hızlı web siteleri ise daha yüksek sırada.

WordPress, bir sunucu tarafı programlama dili olan PHP ile yazılmıştır. Bir kullanıcı web sitenizden bir sayfa istediğinde, WordPress sayfayı almak ve görüntülemek için PHP komut dosyaları çalıştırır.

Bu kaynak yoğun işlem yavaştır ve paylaşılan bir barındırma ortamındayken daha da yavaşlar . Bu, sitenizin performansını ve arama sıralamalarını önemli ölçüde azaltabilir.

Bir önbellek eklentisi, sayfalarınızın bir sürümünü önbellekte saklar. Bir kullanıcı web sitenizi ziyaret ettiğinde, önbellek sürümünde sunulur. Bu, PHP betiklerini çalıştırmak için WordPress’e olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Siteniz daha hızlı hale geliyor ve sunucunuz daha duyarlı hale geliyor.

W3 Total Cache WordPress Cache EklentisiBunu söyledikten sonra, W3 Total Cache’nin sitenizin hızını nasıl iyileştirdiğine bir göz atalım.

WordPress için W3 Total Cache Eklentisini Ayarlama

W3 Toplam Önbellek bir eklentinin güç merkezidir. Sitenizin hızını artırmak için birçok özellik ile birlikte geliyor. Seçenek sayısı, yeni kullanıcılar için oldukça korkutucu görünmesini sağlar.

W3 Total Cache WordPress Cache EklentisiEtkinleştirmeniz gereken en önemli seçenek sayfa önbelleğe almadır. Etkinleştirilmesi, W3 Total Cache’nin önbelleğe alınmış sayfaları ziyaretçilerinize saklamaya ve sunmaya başlamasını sağlar.

W3 Total Cache ile Sıkıştırılmış Sayfaları Kullanıcılarınıza Sunun

Web sitenizin hızını Sayfa Hızı gibi araçlar kullanarak test ederken, sıkıştırılmış sayfalar sunmanızı önerdiğini fark edeceksiniz.

Sıkıştırılmış sayfaların sunulması, bir kullanıcı sitenizden bir sayfa istediğinde, sitenizin sayfanızın sıkıştırılmış (sıkıştırılmış) bir sürümünü gönderdiği anlamına gelir. Sayfayı sıkıştırmak boyutunu küçültür ve daha hızlı yüklenir. Gzip sayfası kullanıcıya ulaştığında, tarayıcıları otomatik olarak açılır ve onu görüntüler.

W3 Total Cache, sadece bir tıklamayla sıkıştırmayı açmanıza izin verir. Basitçe gidin Performans »Tarayıcı Cache ve sonraki ‘HTTP etkinleştirme (gzip) sıkıştırma’ seçeneğine kutusunu işaretleyin.

W3 Total Cache WordPress Cache EklentisiW3 Total Cache ile CDN kullanımı

CDN veya içerik dağıtım ağları, statik içeriklerinizi dünyanın dört bir yanındaki sunucuları kullanarak sunmanıza olanak tanır. Bu, kullanıcıların görüntüler, CSS ve JavaScript gibi statik içeriğinizi çok hızlı bir şekilde indirmelerini sağlar.

 

En büyük CDN servislerinden biri olan MaxCDN kullanmanızı öneririz . Tüm web sitelerimizde kullanıyoruz ve sayfa hızını artırmamıza yardımcı oluyor.

W3 Total Cache WordPress Cache Eklentisi

W3 Total Cache vs WP Süper Cache

Aynı niştaki iki popüler eklenti arasındaki karşılaştırmalar WordPress topluluğunda oldukça yaygındır. Tıpkı Hepsi Bir SEO ve Yoast SEO’da olduğu gibi, kullanıcılar da W3 Total Cache ile WP Super Cache’yi uzun süredir karşılaştırıyorlar.

Her iki eklenti de çok büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir, her ikisi de ücretsizdir ve her ikisi de WordPress sitenizi hızlandırmak için mükemmel bir seçimdir.

Her ikisi de çok gelişmiş eklentilerdir. Her ikisi de çok sayıda ayar ve karmaşık kurulum talimatlarından dolayı korkutucu görünmektedir. İkisini karşılaştırabileceğimiz tek gerçek alan performans.

W3 Toplam Önbellek performansı, WP Süper Önbellekten biraz daha iyidir. CDN ile güzel bir şekilde bütünleşir ve nesne önbelleğe alma, küçültme ve diğer gelişmiş özelliklere sahiptir.

W3 Total Cache için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

Tüm popüler ücretsiz eklentiler gibi, W3 Total Cache de sınırlı ücretsiz destekle geliyor. Eklenti, eklentiye eklenmiş mükemmel belgeler sağlar. Çevrimiçi olarak bazı mükemmel dersler de mevcut.

Eklenti yazarı ayrıca 99 $ / yıl için premium hizmetler sunmaktadır. WordPress yönetici alanınızdaki Performans »Destek kısmına tıklayarak kayıt olabilirsiniz . Ancak, yine de her destek sorgusu için ödeme yapmanız gerekecek.

W3 Total Cache eklentileri kullanmak en kolay değildir. Ancak, sunduğu gelişmiş özellikler ve bunların ne kadar karmaşık olabileceği göz önüne alındığında anlaşılabilir bir durumdur. Eklenti, eklentinin içindeki her özellik için oldukça etkileyici olan ayrıntılı bir açıklama sunar.

Performans açısından W3 Total Cache tamamen en iyi WordPress önbellek eklentisi olarak adlandırılmayı hak ediyor.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.