2020’nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi
2 2.560

WordPress web siteniz için iyi bir hava durumu eklentisi mi arıyorsunuz?

Bir hava durumu eklentisi ile, bulunduğunuz yerden veya diğer alanlardan web sitenizde hava durumu tahminlerini gösterebilirsiniz. Açık havada yapılacak etkinlikleri yönetiyorsanız bu harika bir seçenek olabilir.

Bu yazıda, web sitenize bir hava durumu widget’ı eklemenize izin veren en iyi WordPress hava durumu eklentilerinden bahsedeceğiz. Ancak başlamadan önce, web sitenizin bir hava durumu widget’ından yararlanıp yararlanamayacağını öğrenelim.

Web Sitenizin Hava Durumu Widget’ine İhtiyacı Var mı

Her web sitesinin bir hava durumu widget’ına ihtiyacı yoktur. Örneğin, bir moda mağazanız varsa, müşterinizin deneyiminin hava tahminini göstermesine yardımcı olmaz.

Ancak, bir hava durumu widget’ı eklemek bazı nişler için son derece etkili olabilir. Bir hava durumu widget’ından yararlanabilecek birkaç web sitesi örneği:

 • Etkinlik Siteleri: İnsanların içeri girmesini ve fiziksel olarak orada bulunmasını gerektiren bir etkinlik web siteniz varsa , ziyaretçilerinizin belirli bir gün için hava tahminini bilmeleri faydalı olacaktır. Bu, konumunuza seyahat ederken ne giyeceklerine veya ne tür bir hava durumu bekleyeceklerine karar vermelerine yardımcı olacaktır.
 • Açık Hava Etkinlikleri: Yürüyüş, kayak, dağcılık ve daha fazlası gibi açık hava etkinliklerini düzenleyen ve yöneten bir web siteniz varsa, bir hava durumu widget’ı son derece alakalı olabilir . Bu tür faaliyetlerin başarısı, doğrudan etkinliğin yapıldığı hava koşullarına bağlıdır. Açık hava etkinliklerine katılan herkes, hava tahminini makul bir şekilde bilmek isteyecektir.
 • Seyahat ve Turizm: Seyahat ve turizmle ilgili web sitelerinin kesinlikle bir hava durumu widget’ına ihtiyacı vardır. Bu, insanların tatillerini planlamalarına yardımcı olur, böylece zamanlarının tadını tam anlamıyla çıkarabilirler. Ayrıca insanların gidecekleri yere gitmeden önce bagajlarını daha etkili bir şekilde toplamalarına yardımcı olacaktır.
 • Haber Portalları: Haber portalınızda bir hava durumu widget’ı görüntülemek, web sitenizi daha alakalı hale getirebilir çünkü insanlar günün geri kalanında hava durumu hakkında bilgi edinmek için bu sitelere sık sık bakarlar.

Şimdi, web sitenize bir hava durumu widget’ı eklemenize izin verecek en iyi WordPress hava durumu eklentilerine bakalım.

1. Elfsight WordPress Weaher Widget

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Elfsight WordPress Hava Durumu Eklentisi , web sitenizdeki herhangi bir yerin hava tahminini görüntülemenize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır. Kullanıcılarınızın yalnızca konumun adını, posta kodunu veya koordinatlarını ekleyerek hava durumunu kontrol etmelerini sağlar. Nem, sıcaklık, basınç ve hava ile ilgili diğer unsurlar hakkında kesin ayrıntılar verir.

Bu eklentiyi önümüzdeki 12 saat veya tüm hafta için hava tahminini görüntülemek için de kullanabilirsiniz. Eklenti, hava durumu widget’ınızın görünümünü de kontrol etmenizi sağlar. Görsel olarak daha çekici hale getirmek için özel renkler veya temalı arka planlar ekleyebilirsiniz. Eklenti ayrıca 50’den fazla farklı dili desteklemektedir.

2. Location Weather Pro

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Location Weather Pro , web sitenize sınırsız hava durumu widget’ı eklemenizi sağlayan sağlam bir hava durumu WordPress eklentisidir. Ziyaretçilerinizin ne tür bir hava durumu bekleyeceklerini bilmelerine yardımcı olabilecek güncel hava durumu bilgilerini almak için kullanabilirsiniz.

Yüzde cinsinden nemi, rüzgar hızını mil / sa cinsinden görüntüleyebilir, hava durumu simgelerini ve metinleri kullanarak hava durumunu yazabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Tarayıcılar arasında uyumludur ve widget hazırdır. Hava durumunu Fahrenheit veya Celsius cinsinden de gösterebilirsiniz.

3. WP Cloudy

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

WP Cloudy , web sitenizde hava koşullarını görüntülemenizi sağlayan bir başka harika WordPress hava durumu eklentisidir. Ayrıca tahmine bir harita da ekleyebilirsiniz, böylece insanların görüntülenen hava durumundan hangi alanların etkilendiğini kolayca anlayabilirsiniz.

Hava durumu, sıcaklık, nem, gün doğumu ve gün batımı, bulutluluk ve daha fazlasını içeren 16 güne kadar tahmin edilebilir. Hava durumu ve genel ayarları başka bir web sitesine / web sitesinden dışa / içe aktarmanıza olanak tanır. Web sitesi ziyaretçinizin coğrafi konumunu kolayca tespit edebilir ve onlara bulundukları yerin hava durumunu gösterebilir.

4. Weather Simple

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Weather Simple , web sitenizdeki herhangi bir yerin hava tahminini görüntülemenizi sağlayan başka bir WordPress hava durumu eklentisidir. Hava durumunu görüntülemek istediğiniz ülke ve şehri seçmek için kullanabilirsiniz.

Hava koşullarını daha net bir şekilde açıklamak için güneşli, çoğunlukla bulutlu, gök gürültülü fırtına gibi bir açıklama da ekleyebilirsiniz. Raporunuzu güncel tutmak için, hava durumu raporunun güncellenmesi gereken sıklığı da seçebilirsiniz. Eklenti, hava durumu widget’ınızı özelleştirme açısından da büyük esneklik sunar.

Bu, widget’ın markanıza ve tarzınıza uygun olmasını sağlarken hava durumu eklentinizle kullanıcı deneyimini (UX) iyileştirebileceğiniz anlamına gelir.

5. Astero

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Astero , web sitenizde hava durumu tahminini görüntülemenizi sağlayan başka bir güçlü WordPress hava durumu eklentisidir. Web sitenizin ziyaretçilerinin tam yerini tespit etmek için HTML5 coğrafi konumunu kullanır ve ardından onlara yaşadıkları yerin hava durumu raporunu gösterir.

Ayrıca bir şehri veya posta kodunu kullanarak bir yeri arayabilirler. Eklenti, videoları ve resimleri de destekler. Bunları hava tahmininizin arka planında kullanabilirsiniz. Farklı türlerdeki ekran boyutlarına süper duyarlıdır. Dolayısıyla, ziyaretçinizin kullandığı cihaza bağlı olarak, hava durumu bilgilerinizi otomatik olarak gösterir veya gizler.

6. Weather Atlas Widgets

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Weather Atlas Widget , herhangi bir kodlama olmadan web sitenize duyarlı bir hava durumu widget’ı görüntülemenize yardımcı olacak ücretsiz bir WordPress hava durumu eklentisidir. Yağmur, güneş, bulutlu gökyüzü ve daha fazlası gibi hava koşullarını göstermek için farklı hava durumu simgelerini kullanabilirsiniz.

Hava durumu tahminini dünyanın herhangi bir yerinden kolayca alabilir ve kullanıcılarınıza doğru bir rapor sunar. Eklenti birden fazla widget seçeneği sunar ve kurulumu çok kolaydır. Bu eklentiyi kullanarak mevcut hava koşullarını saatlik ve uzun vadeli ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz.

7. location Weather

2020'nin En İyi 7 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Location Weather , kontrol edebileceğiniz başka bir ücretsiz WordPress hava durumu eklentisidir. Web sitenizde gerçek zamanlı hava durumu tahminlerini görüntülemenize yardımcı olabilecek minimalist ve hafif bir eklentidir.

Varsayılan bir konum ayarlayabilir veya eklentinin konumu otomatik olarak seçmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca bir widget başlığı ayarlamanıza, tarihi göstermenize / gizlemenize ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Bunlar, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi WordPress hava durumu eklentilerinden bazılarıdır. Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Ve bu eklentileri seyahat blogunuzda kullanmayı planlıyorsanız , kontrol edebileceğiniz harika seyahat temaları koleksiyonumuz da var .

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

2 Yorum Var
 1. Hakan

  Bu eklentilerle bir site kurmak için kısa süreli teknik destek verebilecek bir uzman veya site tavsiye edebilir misiniz.

  1. Aykut Ekinci

   wpkurulum.com sitesinden destek alabilirsiniz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.