6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi
0 825

E-posta göndermek, herhangi bir çevrimiçi işletme veya web sitesi için çok önemlidir ve bunların uygun şekilde teslim edilmesini sağlamak çok önemlidir. Bir e-postanın teslim edilmemesinin pek çok nedeni olsa da, bunun nedeni olarak varsayılan PHP posta işlevini görmek kesinlikle hoşunuza gitmeyecektir.

Ve burada bir SMTP eklentisi var. Varsayılan PHP posta işlevi yerine özel bir sunucu veya üçüncü taraf hizmeti aracılığıyla e-posta göndermenize olanak tanır. Bu, e-postaların istenmeyen posta olarak işaretlenmesini önlemeye ve genel teslim edilebilirliği iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ancak bu kadar çok SMTP eklentisi mevcut olduğundan, kafanız karışırsa bu çok anlaşılır bir durumdur. Bu yüzden araştırma yaptık ve güvenebileceğiniz en iyi 6 SMTP eklentisinin bir listesini derledik.

Ama önce, bir SMTP eklentisinin nasıl yardımcı olduğu konusunda sizi biraz daha aydınlatalım.

WordPress SMTP eklentilerinin önemi

Bir SMTP eklentisi, e-posta gönderen herhangi bir WordPress web sitesi için olmazsa olmazdır. Varsayılan olarak WordPress, e-posta göndermek için PHP posta işlevini kullanır, ancak bu yöntem güvenilir olmayabilir ve e-postaların spam olarak işaretlenmesine neden olabilir. Ancak özel bir sunucu kullandığınızda, bu sorun artık yok. Ve bir SMTP eklentisinin sizin için yaptığı da budur.

Bununla birlikte, bir SMTP eklentisi size şu konularda da yardımcı olabilir:

 • E-postalarınızın genel olarak teslim edilebilirliğini artırma. Özel bir sunucu veya üçüncü taraf hizmeti kullanarak, e-postalarınızın hızlı ve verimli bir şekilde gönderilmesini sağlayabilirsiniz, bu da e-postalarınızın teslim edilme şansını artırmanıza yardımcı olabilir.
 • E-postalarınızı izleme ve izleme. Çoğu SMTP eklentisi, e-postalarınızın performansını izlemenizi sağlayan analitik ve raporlama araçlarıyla birlikte gelir. Bu, e-posta teslim edilebilirliğinizi etkileyebilecek sorunları belirlemenize ve gerekli ayarlamaları yapmanıza yardımcı olabilir.
 • e-posta düzenlemelerine ve GDPR ve CAN-SPAM-Act gibi yasalara uymak .
 • Kimliğinizin kötüye kullanılmasını önlemeye de yardımcı olabilecek SPF ve DKIM gibi yerleşik özelliklerle e-postalarınızı daha güvenilir hale getirin .

Bir SMTP eklentisi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey vardır. Ancak herkes bu alanda uzman değildir, bu nedenle genellikle bir SMTP eklentisi satın alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilemezler. Peki, size makalenin ilerleyen kısımlarında bunlardan da bahsedeceğiz.

SMTP eklentilerinin önemini her zamankinden daha iyi anladığınız için şimdilik listeye başlayalım.

1. FluentSMTP

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

İnsanlar genellikle iki ana faktörü akıllarında tutan bir ürün ararlar. Fiyatlar ve özellikler bu kadar. Ve biz buna sadece fiyat düşük ve özellikler yüksek olduğunda çok şey diyoruz. FluentSMTP’nin sunduğu da tam olarak budur.

Bu eklenti, Wpmanageninja’dan WordPress çalışanlarına bir hediyedir ve onu sonsuza kadar ücretsiz bir eklenti olarak tutmayı planlıyorlar. Ve kısa sürede en iyi SMTP eklentilerinden biri haline gelmesi, insanların onu ne kadar sevdiğini gösteriyor. Ve tabii ki özgür olmak bunun arkasındaki tek sebep değil, işte FluentSMTP’yi bir SMTP eklentisi olarak öne çıkaran dikkat çekici özellikleri.

 • Amazon SES, SendGrid, Mailgun, Sendinblue, Pepipost, PostMark, TransMail, SparkPost ve Elastic Email gibi e-posta API anahtarları için entegrasyon seçenekleri
 • Diğer e-posta hizmetleri, SMTP kimlik bilgileri aracılığıyla entegre edilebilir
 • Birden çok SMTP entegrasyonu aynı anda kullanılabilir
 • OAuth 2.0 entegrasyonu, Google Workspace ve Outlook ile kullanılabilir
 • Birincil hizmet başarısız olursa farklı bir e-posta hizmetine geçmek için bir geri dönüş seçeneği mevcuttur.
 • E-posta teslim durumları, e-posta günlükleri aracılığıyla görüntülenebilir
 • Teslim edilebilirlik test araçları aracılığıyla e-posta teslim edilebilirliğini test edebilirsiniz.
 • Veritabanını daha temiz tutmak için belirli bir süre sonra e-postaları günlükten otomatik olarak silin
 • E-postalarınızın nasıl teslim edildiğine dair haftalık veya günlük bildirimler almak isteyip istemediğinizi seçme seçenekleri

2. WP Mail SMTP

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

WP Mail SMTP, WordPress topluluğu ve onlara güvenen çok sayıda insan etrafında bir başka popüler isimdir. Ve neden olmasınlar! Bu eklenti, bir SMTP eklentisinin sahip olması gereken hemen hemen tüm özelliklerle birlikte gelir ve fiyat noktaları da oldukça iyidir.

Eklentiyi ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz ve gelişmiş özelliklerin keyfini çıkarmak için Yılda 99 ABD doları ödemeniz gerekir. Ve eğer size biraz fazla geliyorsa, bu özellikler fikrinizi değiştirebilir.

 •  e-posta hizmetleri için SMTP.com, SendLayer, Sendinblue, Mailgun, SendGrid, Postmark, SparkPost, Amazon SES ve Zoho gibi çeşitli entegrasyon seçenekleri sunar
 • Google Workspace ve Microsoft Office 365 ile entegrasyon, OAuth 2.0 aracılığıyla sağlanır
 • Tıklama ve açma oranını izleme özelliğine sahip, özelliklerle dolu e-posta günlüğü
 • Başarısız e-postalar için e-posta bildirimi yoluyla uyarı
 • Tüm haftanın özeti bildirimler aracılığıyla iletilir

3. Easy WP SMTP

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

Bir SMTP eklentisinde gerçekten çok fazla özellik aramıyorsanız ve bunun yerine yalnızca e-postaların teslim edilmesine odaklanıyorsanız, Easy WP SMTP eklentisi sizin için bir seçenek olabilir. Kurulumu çok kolay olan oldukça hafif bir eklentidir. Üstelik ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, pek çok işletmenin e-posta teslim edilebilirliğini sağlamak için bu eklentiyi kullanmasına şaşmamalı. İşte bunu sağlayan özellikler.

 • SMTP kimlik bilgilerini kullanan herhangi bir SMTP servis sağlayıcısı ile kolay entegrasyon olanakları
 • Herhangi bir e-posta teslim edilebilirlik sorununu gidermek için hata ayıklama özellikleri
 • Alan adlarının hiçbir zaman uyumsuz olmadığından emin olmak için etki alanı doğrulama olanakları, bu da etki alanı itibarınızın artmasına yardımcı olur

4. Post SMTP Mailer

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

İlk ikisi kadar popüler değil, ancak bu eklenti işi gayet iyi yapıyor. Post SMTP Mailer, vadeli işlemlerden ziyade, e-postaları güvenli bir şekilde aktarma yöntemiyle daha ünlüdür. Bahsetmiyorum bile, bu SMTP eklentisini nasıl kurabileceğiniz konusunda ayrıntılı yardım sağladılar.

Bu eklentinin geliştiricileri, en özellikli eklenti olmadığı için fiyatı nispeten düşük tuttu. Bu eklentinin keyfini yılda yalnızca 39 ABD doları karşılığında çıkarabilirsiniz. Bahsetmiyorum bile, sınırlı özelliklere ve entegrasyona sahip ücretsiz bir sürüm de var.

Ancak, profesyonel sürümün size sunacakları şunlardır:

 • API kullanarak Mandrill, Mailgun, SendGrid, Sendinblue ve Amazon SES ile entegrasyon yeteneği
 • OAuth 2.0’ı kullanarak bu eklentiyi Google Workspace, Office 365 ve Yahoo ile entegre edebilirsiniz.
 • E-postalarınızı göndermeden önce test etmek için gelişmiş hata ayıklama özellikleri
 • Gönderdiğiniz e-postaların farklı teslim durumlarını görmek için özel e-posta günlükleri
 • Kontrol edilebilir e-posta bildirimleri özellikleri
 • Birincil hizmetin başarısız olması durumunda yardımcı olan yedek e-posta hizmeti özelliği

5. WP Mail Bank

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

Birçok işletme, e-postalarının sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için Mail Bank’ı kullanır. Bu eklentinin temel versiyonu bile işi yeterince iyi yapıyor ve bu da onu küçük işletmeler için ideal bir SMTP eklentisi yapıyor.

Diğer entegrasyonlarda size yardımcı olacak bir kolay kurulum asistanına da sahip olacaksınız. Özelliklere gelince, Mail Bank pek bir şey sunmuyor ve bu özelliklerin çoğu yıllık 110 dolardan başlayan ücretli planlarla geliyor. İşte keyfini çıkaracağınız özellikler.

 • OAuth 2.0 aracılığıyla Gmail, Outlook365, Outlook, Yahoo ve diğer e-posta hizmetlerini entegre edebilirsiniz.
 • API kullanarak Mailgun veya SendGrid ile kolay entegrasyon
 • E-posta testi ve hata ayıklama hakkında ayrıntılı raporlar
 • E-postalarınızın düzgün bir şekilde gönderilip gönderilmediğini takip etmek için eksiksiz bir e-posta günlüğü
 • Daha iyi şifreleme için TLS ve SSL güvenliğine sahip olacaksınız

6. Mailgun for WordPress

6 En İyi SMTP WordPress Eklentisi

Mailgun, e-posta pazarlama endüstrisinde çok yaygın bir isimdir. SMTP hizmetleriyle birlikte e-posta pazarlama ihtiyaçları için eksiksiz çözümler sunarlar. En iyi yanı, bu eklentinin tüm güçlü web sitesi oluşturma dilleriyle uyumlu olduğu için geliştiriciler için çok kolay olmasıdır.

Mailgun SMTP’yi yapılandırmak biraz karmaşık olsa da, özellikleri çabaya değer. İşte bu eklentinin ücretli planlarının sundukları.

 • E-posta durumu izleme ve e-posta doğrulama olanakları
 • Ayrıntılı belgelerle 7/24 destek
 • Gerekli tüm raporları içeren ayrıntılı e-posta günlüğü
 • C#, Java, Python, PHP ve Ruby gibi önemli dilleri destekler
 • Optimize edilebilir e-posta gönderme programı

E-posta pazarlamanın ne kadar önemli olduğu göz önüne alındığında, tüm işletmeler e-posta teslim edilebilirliğine daha fazla odaklanmalıdır! Eksiksiz bir e-posta pazarlama yol haritanız olsa bile , e-postaların en başta teslim edilmemesi yeterli değildir.

Umarız bu makale sizi en iyi SMTP eklentileri hakkında aydınlatmaya yardımcı olmuştur. Bu eklentiler yalnızca işletmeniz için daha iyi e-posta teslim edilebilirliği sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda e-posta pazarlama kampanyalarınızla ilgili farklı ölçümleri izlemenize de yardımcı olacaktır.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.