WordPress Bitcoin İle Ödeme Alma

0 3.130

WordPress’de Bitcoin ödemelerini kabul etmek istiyor musunuz? Bitcoin, dünyanın herhangi bir yerindeki çevrimiçi ödemeleri kabul etmeyi son derece kolaylaştırıyor. Bu yazımızda, WordPress ve WooCommerce e-Ticaret altyapısında Bitcoin ödemelerini kolayca nasıl kabul edebileceğinizi kaleme alacağız.

WordPress’de Bitcoin Ödemelerini Nasıl Kabul Edersiniz?

WordPress için WooCommerce veya diğer e-ticaret eklentilerini kullanarak birkaç dakika içinde bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza olanak tanır . Bu platformlar , PayPal, Stripe, 2Checkout ve diğer birçok popüler ödeme ağ geçitlerini kullanarak online ödemeleri kabul etmenizi sağlar. (Haziran 2016 yılından itibaren bu ödeme altyapıları Türkiye’den çekilme kararı aldılar 🙁 )

Bununla birlikte, tüm ödeme altyapıları her yerde mevcut değildir. Müşterilerinizden bazılarında PayPal bulunmayabilir, bazıları kredi kartlarını kullanmak istemeyebilir.

Bitcoin, dünyanın herhangi bir yerindeki herkes tarafından kullanılabilecek alternatif bir ödeme yöntemi sunar. Bitcoin’deki ödemeleri kabul ettikten sonra bunları banka hesabınıza aktarabilir veya cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Bitcoin oranları giderek artıyor ve daha çok kişilerin kullanmaya başlayacak ve dünya genelinde ödeme sistemleri fazla yaygınlaşmaya başlayacaktır.

Bitcoin’e nasıl başlayacağınızı ve WordPress web sitenize entegre olayına bir göz atalım.

Bitcoin’e Başlarken

İlk olarak bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bu, Bitcoins göndermek veya almak için kullanacağınız bir yazılım parçasıdır ve Bitcoin’lerinizi güvenle saklamanıza olanak tanır.

Mevcut birçok farklı cüzdan türü vardır. Bilgisayarınıza veya hatta telefonunuza bir cüzdan uygulaması indirerek kullanmanıza imkan tanır.

Cüzdan hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyaçlarınız için doğru cüzdan seçmek için Bitcoin Cüzdan sayfasını ziyaret edin .

Sonra, bir BitPay hesabına kaydolmanız gerekecek . BitPay, Bitcoin değişimini, dönüşümünü ve banka hesabınıza veya Bitcoin cüzdanına aktarılmasını sağlayan çevrimiçi bir hizmettir.

 

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Kayıt sırasında sizden hizmetleri seçmeniz istenecektir. Web sitenizde ürün veya hizmetler satmak ve ödemelerinizi banka hesabınıza aktarmak için ‘İşletme Hesabı’nı seçmeniz gerekir.

 

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Bundan sonra, kuruluş adınızı doldurabilir ve hesabınızı oluşturmak için kişisel bilgilerinizi girebilirsiniz.

 

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Kaydolduktan sonra başlama ön paneline ulaşacaksınız. Orada, hesabınızı doğrulamak için üç adımın gerekli olduğunu göreceksiniz.

Önce e-posta adresinizi doğrulamanız gerekir. Sonra, işletme hesabınızı doğrulamak için işletme bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Son olarak, banka hesap bilgilerinizi veya Bitcoin cüzdan adresinizi girmeniz gerekiyor.

Bu adımları tamamladıktan sonra, web sitenizdeki ödemeleri kabul etmeye hazırsınız demektir.

BitPay, WordPress web sitenizdeki ödemeleri kabul etmek için birden fazla yol sunar. İki farklı yöntem göstereceğiz ve işinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

BitPay ile WoCommerce’de Bitcoin Ödemelerinin Kabul Edilmesi

Zaten WooCommerce kullanıyorsanız , bu yöntem sizin için önerilir.

Yapmanız gereken ilk şey BitPay for WooCommerce eklentisini yükleyip etkinleştirmektir .

Etkinleştirme sonrasında, WooCommerce »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz ve ‘Ödeme’ sekmesini tıklamanız gerekir . Ardından, ayarlarını yapılandırmak için BitPay bağlantısını tıklayın.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

API anahtarınızı oluşturmak için API alanının altındaki bağlantıyı tıklamanız gerekir. Bu sizi BitPay web sitesine götürür ve burada ‘Add New Token’ düğmesine tıklayın. Ardından, bu simgeyi bir etiket vermek ve devam etmek için ‘Simge Ekle’ düğmesine tıklayın.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

BitPay şimdi size WooCommerce BitPay ayar sayfasında kopyalayıp yapıştırmanız gereken bir eşleştirme kodunu gösterecektir. Ardından, devam etmek için bul düğmesine tıklayın.

WooCommerce web siteniz artık Eşleştirme kodunu doğrulamak için BitPay’e bağlanacaktır. Başarıyla sonuçlanırsa, API anahtarınızı otomatik olarak getirip ekleyecektir.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ayarları kaydet düğmesini tıklamayı unutmamak gerekir.

Müşterileriniz artık mağazanızın ödeme sayfasında Bitcoin’i kullanarak ödeme yapma seçeneği görecektir.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

BitPay ile WordPress’te Bitcoin Ödemelerini Kabul Etme

Bu yöntem, WordPress web sitesinde bir alışveriş sepeti veya e-ticaret eklentisi kullanmayan kullanıcılar için önerilir.

BitPay, satmak istediğiniz öğeler için ödeme düğmeleri oluşturmanıza izin verir. Ziyaret Ödeme Araçları sizin BitPay pano altında sayfası ve sonra Payment Buttons tıklayın.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Bu sizi Create a Checkout Button sayfasına götürecektir. İşletme adınızı, ödeme öğesi açıklamasını ve ödeme tutarını girmeniz gerekiyor.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Tarayıcı yönlendirme URL’si de girebilirsiniz. Yazılım, e-kitap, müzik veya dijital ürünler satıyorsanız bu özellik çok yararlıdır. Yeniden yönlendirme sayfası, kullanıcılarınızın dosyayı indirebileceği bir sayfa olabilir.

Devam etmek için Oluştur button’una tıklayın.

BitPay artık size button kodunu ve farklı düğme boyutlarını gösterecektir. Kullanmak istediğiniz button boyutunu seçin ve kodu kopyalayın.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Artık WordPress web sitenizdeki eklemek istediğiniz yazı veya sayfaya button ekleyebilirsiniz. Eklemek için Yazı düzenleme ekranında, metin düzenleyicisine geçmeniz gerekir .

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Ardından, BitPay web sitesinden kopyaladığınız kodu metin düzenleyicisine yapıştırın ve değişikliklerinizi kaydedin veya yayınlayın.

Artık, ödeme düğmesini harekete geçirmek için yazı / sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Wordpress Bitcoin İle Ödeme Alma

Bu makalenin WordPress’deki Bitcoin ödemelerini nasıl alacağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz.

 

WordPress sitem için BitPay eklentisini kurdum ama yardıma ihtiyacım var diyorsanız “WordPress Kurulum ve Destek Hizmeti” sunan WPKurulum ile iletişime geçebilirsiniz.
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.