6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi
0 822

WooCommerce mağaza e-postalarınızı özelleştirmenin kolay bir yolunu mu arıyorsunuz?

Bir WooCommerce e-posta özelleştiricisi, web sitenizin müşterilerinize gönderdiği e-postaları kolayca ayarlamanıza ve kişiselleştirmenize olanak tanır. Buna makbuz e-postaları, abonelik yenileme e-postaları ve daha fazlası dahildir.

Bu makalede, web sitenizin e-postalarını iyileştirmenize yardımcı olacak en iyi WooCommerce e-posta özelleştirici eklentilerini göstereceğiz.

Neden WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi Kullanmalısınız?

WooCommerce, WordPress için 1 numaralı en popüler e-ticaret platformudur ve müşterilerinize gönderdiğiniz e-postaları düzenlemek için yerleşik ayarlarla birlikte gelir. Ancak, bu özelleştirme seçenekleri çok sınırlı ve basittir.

Örneğin, yalnızca yazı tipini ve arka plan renklerini değiştirebilir, e-posta içeriğini düzenleyebilir ve bir logo ekleyebilirsiniz. Bu minimal özelleştirme seçenekleri, e-postalarınızın genel ve çekici görünmemesine neden olur.

Varsayılan WooCommerce e-postalarının nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır:

e-posta

Bir WooCommerce e-posta özelleştiricisi, e-posta bildirimlerinizi özelleştirmek için size daha fazla seçenek ve esneklik sağlar.

Ürünleri yukarı satabilir, kuponlar sunabilir ve hatta kullanıcıları WordPress blogunuzdaki ilgili gönderilere yönlendirebilirsiniz . Bir eklenti, bir müşteri yeni bir hesap oluşturduğunda, bir şifreyi sıfırladığında ve daha pek çok şeyde gönderilen e-posta bildirimlerini özelleştirmenize de yardımcı olabilir.

Hatta bazı araçlar, çevrimiçi mağazanız için otomasyon iş akışları oluşturmanıza bile izin verir . Örneğin, bir müşteri yeni bir ürün satın aldığında, bülteninize abone olduğunda, randevu aldığında veya alışveriş sepetini terk ettiğinde otomatik olarak önceden yazılmış e-postalar gönderebilirsiniz.

Bununla birlikte, piyasadaki en iyi WooCommerce e-posta özelleştirici eklentilerinden bazılarına bakalım.

1. Kadence WooCommerce Email Designer

Kadence WooCommerce Email Designer

Kadence WooCommerce Email Designer, çevrimiçi mağazanız için özel e-postalar oluşturmak için WordPress özelleştiricisini de kullanan ücretsiz bir eklentidir.

Eklenti, tema özelleştiricide WooCommerce e-postalarınızın canlı bir önizlemesini gösterir ve farklı özelleştirme seçenekleri sunar. Örneğin, eklentiyi kullanarak başlıkları, alt yazıları ve gövde metnini kolayca özelleştirebilirsiniz.

Ancak Kadence WooCommerce E-posta Tasarımcısı, Dekoratör eklentisinde mümkün olmayan önceden oluşturulmuş e-posta şablonlarını içe aktarmanıza izin verir.

Fiyatlandırma: Kadence WooCommerce Email Designer’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

2. Otonom

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

Autonami , kullanımı çok kolay olan en iyi WooCommerce e-posta özelleştirici eklentisidir.

Çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahip bir sürükle ve bırak e-posta oluşturucu ile birlikte gelir. WooCommerce e-postalarınızı özelleştirmek için soldaki menüden sürükleyip şablonun üzerine bırakarak farklı öğeler ekleyebilirsiniz .

Ayrıca, rengini, yazı tipini, hizalamasını ve daha fazlasını değiştirmek gibi her bir öğeyi daha da özelleştirebilirsiniz. Bu, WooCommerce e-postalarınızın görünümü üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

Autonami ayrıca önceden oluşturulmuş bir WooCommerce e-posta kitaplığı sunar. Tek bir tıklama ile e-ticaret mağazanız için bir e-posta dizisi oluşturabilirsiniz.

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

Bunun yanı sıra, iş akışlarınızı özelleştirebileceğiniz görsel bir e-posta otomasyon oluşturucu da sunar. Bu, kullanıcının eylemine ve ne zaman gösterileceğine bağlı olarak hangi e-postaların gösterileceğini seçebildiğiniz için otomatik e-postaları ayarlamayı zahmetsiz hale getirir.

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

Autonami, WooCommerce için güçlü bir satış hunisi oluşturucusu olan WooFunnels‘ın kardeş ürünüdür . Eksiksiz bir satış hunisi oluşturabilir ve özel ödeme sayfaları, ek satışlar, indirim teklifleri ve daha fazlası için önceden oluşturulmuş şablonları kullanabilirsiniz.

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

Fiyatlandırma: Autonami’yi kullanmak için, size yılda 249$’a mal olacak olan Funnel Builder + Autonami planını satın almanız gerekir. Bununla birlikte, başlayabileceğiniz sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir Autonami sürümü de var.

3. WooCommerce için E-posta Özelleştirici

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

ThemeHigh tarafından WooCommerce için E-posta Özelleştiricisi, yeni başlayanlar için bir e-posta oluşturucu sunan bir WordPress eklentisidir.

İşlem e-postalarınıza farklı öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz. Örneğin, metin, resim, sosyal simgeler, düğmeler, GIF’ler, fatura bilgileri, nakliye ayrıntıları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

E-postaları özelleştirirken, oluşturucu değişikliklerinizin canlı bir önizlemesini gösterir. Bu şekilde, e-postalarınızın müşterinin ekranında nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Eklenti ayrıca önceden oluşturulmuş 11 özel e-posta şablonu sunar, böylece herhangi bir e-posta türünü hızlıca seçebilir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca WPML uyumluluğu sunarak birden çok dilde e-posta oluşturmanıza olanak tanır . WooCommerce Order Status Manager ve YITH WooCommerce Hediye Kartları gibi diğer eklentilerle de entegre edebilirsiniz.

Fiyatlandırma: WooCommerce fiyatlandırması için E-posta Özelleştiricisi yıllık 39 dolardan başlar. WooCommerce için E-posta Özelleştirici’nin ücretsiz bir sürümü de mevcuttur.

4. YayMail

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

YayMail , bir başka popüler WooCommerce e-posta özelleştirici eklentisidir. Sürükle ve bırak oluşturucusunda e-postalarınızı kolayca tasarlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Arayüzü kullanımı kolaydır ve Elementor veya WordPress blok düzenleyicisine benzer .

Eklenti, WooCommerce işlemsel e-posta şablonuna öğeler eklemek için kullanabileceğiniz farklı widget’lar ve dinamik bloklarla birlikte gelir. Görsel oluşturucu, değişikliklerinizin gerçek zamanlı bir önizlemesini de verir.

Bunun yanı sıra, YayMail’in premium sürümü, gönderi takibi, özel sipariş durumu, ödeme alanı düzenleyicisi ve daha fazlası gibi özellikler sunar. Ayrıca YayMail Pro ile güçlü eklentiler ve WooCommerce uzantı desteği alırsınız.

Fiyatlandırma: YayMail, tek bir WordPress sitesi için yıllık 59 dolardan başlayan fiyatlarla WooCommerce için premium bir e-posta özelleştirici eklentisidir .

5. WooCommerce için Flycart E-posta Özelleştirici Plus

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

WooCommerce için Flycart Email Customizer Plus, özel işlem e-postaları oluşturmak için kullanabileceğiniz birinci sınıf bir WooCommerce eklentisidir .

Sürükle ve bırak oluşturucu, düzeni değiştirmenize ve e-postalarınızı istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak tanır. Logo ekleyebilir, e-posta içeriğini düzenleyebilir, sosyal simgeler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

E-postalarınızın görünümünü ve verdiği hissi değiştirmek için HTML , CSS veya PHP kodunu manuel olarak düzenlemenize gerek yoktur . Eklenti, şablona ekleyebileceğiniz temel öğeler ve WooCommerce öğeleri sunar.

Eklenti önceden oluşturulmuş şablonlarla birlikte gelir, bu nedenle sıfırdan başlamanız gerekmez. Ayrıca test e-postaları gönderme ve bunların müşterilerinize iletildiğinden emin olma seçeneği de vardır.

Fiyatlandırma: WooCommerce fiyatları için Flycart Email Customizer Plus, tek bir site için yıllık 49 dolardan başlar. Ayrıca her planla 14 günlük para iade garantisi alırsınız.

6. Decorator

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

Decorator , WordPress tema özelleştiriciyi kullanarak e-postalarınızı özelleştirmenizi sağlayan bir WooCommerce eklentisidir .

Eklenti, e-postalarınızın görünümünü ve stilini düzenlemek için farklı seçenekler sunar. Örneğin, e-posta içeriğini, başlığı, rengi, e-posta üstbilgisini ve altbilgisini düzenleyebilir, bir logo ekleyebilir, Facebook, Twitter veya LinkedIn sayfalarınıza sosyal medya bağlantıları girebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Dekoratör eklentisi ayrıca e-postalarda müşteri adı, sipariş ayrıntıları, şirket adı, sipariş tarihi ve daha fazlası gibi ek bilgileri göstermek için kısa kodlar ve yer tutucular eklemenize olanak tanır .

Tema özelleştirici, değişikliklerinizin gerçek zamanlı bir önizlemesini sunarken, Autonami’de ve listemizdeki diğer eklentilerde alacağınız gibi bir sürükle ve bırak oluşturucunun esnekliğini sağlamaz. Hızlı bir şekilde başlamak için kullanabileceğiniz önceden oluşturulmuş WooCommerce e-posta şablonları da yoktur.

Fiyatlandırma : Dekoratör, WooCommerce mağazanızda kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklentidir.

Bonus: WP Posta SMTP

6 En İyi WooCommerce E-posta Özelleştirici Eklentisi

WP Mail SMTP , piyasadaki en iyi WordPress SMTP eklentisidir . WordPress e-postalarınızın müşterinizin e-posta gelen kutusuna teslim edilmesini ve spam ile sonuçlanmamasını sağlar.

Birçok WordPress barındırma şirketi, WordPress’in sitenizden e-posta göndermek için kullandığı varsayılan yöntemi desteklemez. Sonuç olarak, birçok e-postanın ortadan kaybolduğunu ve müşterilerinize asla ulaşmadığını fark edeceksiniz. WP Mail SMTP, WooCommerce’in e-posta göndermeme sorununu çözer ve teslim edilebilirliği artırır.

En iyi yanı, WP Mail SMTP’nin WooFunnels ile kolayca entegre olması ve Gmail, Outlook, Sendinblue, Amazon SES ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla posta sunmasıdır.

Fiyatlandırma: WP Mail SMTP fiyatları yıllık 49 dolardan başlar. Siteniz için kullanabileceğiniz WP Mail SMTP ücretsiz sürümü de bulunmaktadır.

En İyi WooCommerce E-posta Özelleştiricisi Hangisi?

WooCommerce e-posta özelleştirmesi ve otomasyonu sunan eksiksiz bir araç arıyorsanız, Autonami kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz .

Eklentinin kullanımı çok kolaydır ve farklı e-posta şablonlarıyla birlikte bir sürükle ve bırak e-posta oluşturucusu sunar. Sadece birkaç tıklamayla çarpıcı WooCommerce e-postaları oluşturabilirsiniz ve kodlama bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Autonami, WooCommerce siteniz için otomatik e-posta iş akışları ayarlamanıza da olanak tanır. Yeni müşterilere otomatik olarak bir e-posta dizisi gönderebildiğiniz, terk edilen sepetleri kurtarabildiğiniz, seçilen hedef kitlelere promosyon e-postaları gönderebildiğiniz ve daha pek çok şey sayesinde zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Autonami’yi WP Mail SMTP gibi bir SMTP hizmetiyle bile birleştirebilirsiniz . Bunu yapmak, e-postalarınızın müşterilerinize teslim edilmesini ve kaybolmamasını veya spam klasörüne düşmemesini sağlayacaktır.

Bu makalenin en iyi WooCommerce e-posta özelleştirici eklentileri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.