Apple Haritalar’daki İç Mekan Özelliği Ülkemizde Kullanıma Açıldı

0 794

Apple Haritalar uygulamasında yer alan özellik sonunda ülkemizde de kullanıma sunuldu. Havalimanı, otogar gibi mekanlar iç kısımları bu özellik sayesinde görüntülenebilecek.

Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Haritalar’ın iç mekan özelliği, fazlasıyla sevildi ve pek çok ülkede yaygın olarak kullanıldı.

Özellikle ABD ve Avustralya gibi ülkelerde sevilerek kullanılan bu özellik, sonunda ülkemize de geldi. Fazlasıyla beğenilen iç mekan haritalar özelliği, artık Türkiye’de de kullanıma sunuluyor.

İç mekan harita özelliği sayesinde yakın zamanda pek çok özel alanın haritasını görebileceksiniz.

Google ve Yandex’e rakip

ABD merkezli üretici Apple Haritalar uygulamasına fazlasıyla önem veriyor ve bu alanda da gelişim kaydetmek için elinden geleni yapıyor.

Zira Apple Haritalar’ın karşısında Yandex Haritalar ve Google Haritalar olmak üzere iki tane çok büyük ve önemli rakip bulunuyor. Üstelik bu rakipler geniş kitleler tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Bu bağlamda ABD menşeli şirketin kendi harita uygulamasını daha da geliştirmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz sene tanıtılan iç mekan harita özelliği bu geliştirmelerin başında geliyor.

İç mekan haritaları sayesinde AVM ve hava alanı gibi özel alanların içerisini de rahat bir şekilde gezme imkanı kullanıcılara sunuluyor.

Yani artık bir Apple Haritalar kullanıcısı bu alanlarda yolunu çok daha kolay bir şekilde bulabilecek. Uygulamanın yeni özelliği ülkemizde şimdilik yalnızca İstanbul’da bulunan birkaç AVM ve Sabiha Gökçen Hava Limanı için kullanılabiliyor.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.