ColorMag Magazin & Blog WordPress Tema İncelemesi

0 2.126

ColorMag, ücretsiz, duyarlı bir dergi tarzı WordPress teması. Tasarımı, çevrimiçi dergiler, gazeteler ve diğer yayınlar için çok uygundur, ancak çok amaçlı bir tema olarak da kullanılabilir. Bu popüler temanın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ColorMag incelememizi okuyun.

ColorMag hakkında

ColorMag, herhangi bir kod öğrenmek zorunda kalmadan sitenizin görünümünü kişiselleştirmenize olanak tanımak için tasarlanmış ThemeGrill tarafından hazırlanan dergi tarzı bir temadır. Temanın ücretsiz sürümü WordPress.org dizinindeki en popülerler arasındadır ve daha fazla özelleştirme seçeneğine ihtiyacınız varsa Pro versiyonunu da bulabilirsiniz – aşağıda daha fazlası.

ThemeGrill, Spacious teması da dahil olmak üzere diğer popüler tema ve eklentilerin de arkasındadır .

ColorMag’in Özellikleri

ColorMag, herhangi bir koda dokunmak zorunda kalmadan sitenizin görünümünü özelleştirmek için çok çeşitli özellikler içerir. İşte öne çıkan bazı noktalar:

Site Tasarımınızı Özelleştirin

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, tüm site seçeneklerinizi Görünüm »Özelleştir menüsünde seçebilirsiniz :

 • üst bilgi resmi ve arka plan resmi
 • başlık resmi konumu (site başlığının üstünde veya altında)
 • sayfanın üstündeki “son dakika haberi” başlığını etkinleştir
 • yapışkan başlık menüsünü etkinleştir
 • favicon yükleme
 • ilgili yayınları göster (kategoriye veya etikete göre)
 • tek mesajlarda öne çıkan görüntüler için lightbox efektini etkinleştir

Bol Renk Seçenekleri

ColorMag, sitenizdeki renkleri kolayca özelleştirmenize olanak sağlar. Siteniz için Görünüm »Özelleştir» Tasarım Seçenekleri »Birincil renk seçeneği altında bir ana vurgu rengi seçebilirsiniz . Renk seçici, istediğiniz rengi seçmenize veya istediğiniz renk için onaltılık kodu girmenize olanak sağlar. Menüleriniz, bağlantılarınız ve düğmeleriniz seçtiğiniz renkte görüntülenir.

ColorMag Magazin & Blog WordPress Tema İncelemesiAltında »Görünüm» Kategori Renk Seçenekleri Özelleştirme , ayrıca her sonrası kategorisi için farklı bir renk seçebilirsiniz. Kategori rengi, hem üst sayfada hem de bireysel yazı sayfasında, post metadaki kategori etiketi için kullanılacaktır.

Esnek Sayfa Düzeni Seçenekleri

Tam genişlikte, sol kenar çubuğunda, sağ kenar çubuğunda veya her ikisinde de varsayılan sayfa düzeni seçebilirsiniz.

Ayrıca, arşivleriniz, sayfalarınız ve tek yayınlarınız için farklı düzenler seçilebilir. Tek tek sayfalar, varsayılanı geçersiz kılmak için farklı sayfa şablonları da kullanabilir.

Sosyal Seçenekler

In özelleştir »Sosyal Seçenekler» Görünüm menüsünden, kendi sosyal medya hesabı URL’leri girmek ve web sitenizin çok sağ üstteki simgeleri görüntülemek için bir sosyal bağlantılar alanını etkinleştirebilirsiniz.

ColorMag Magazin & Blog WordPress Tema İncelemesi16 Widget Alanları

ColorMag 16 widget alanıyla birlikte geliyor.

Sol ve sağ kenar çubuklarınız için ayrı widget alanları, ana gezinti alanının üstündeki bir başlık widget alanı ve reklamları altbilginin hemen üzerine yerleştirmek için bir widget alan vardır.

Alt bilgideki dört sütun için alt bilgideki dört pencere alanı vardır. İlk sütun, kalan üçte iki kat daha geniş.

Yalnızca iletişim sayfanızda ve 404 hata sayfanızda görüntülenen ayrı pencere öğeleri de vardır.

Ve sadece ön sayfa içeriği için 6 widget alanı vardır.

ColorMag Magazin & Blog WordPress Tema İncelemesiÖzel Widget’lar

ColorMag ayrıca temaya özel bazı widgetlar içerir:

 • Öne Çıkan Kategori Kaydırıcısı: kategoriye göre en son yayınları veya yayınları görüntüler
 • Öne Çıkan Gönderiler (2 stilde): belirli bir kategorideki en son gönderileri veya gönderileri göster
 • Reklam: 125 × 125, 300 × 250 veya 728 × 90 boyutlarında

ColorMag Magazin & Blog WordPress Tema İncelemesiBu widget’ların seçenekleri çok sınırlıdır, bu nedenle daha gelişmiş seçeneklere ihtiyacınız varsa görüntü kaydırıcınız için Soliloquy kullanmanızı öneririz .

ColorMag Pro Özellikleri

ColorMag, WordPress.org dizininden ücretsiz olarak temin edilebilir, ancak daha fazla özellik ekleyen bir Pro sürümü de vardır:

 • Daha fazla font seçeneği: 600’den fazla Google fontu arasından seçim yapın ve bir tıklama ile font boyutunu değiştirin
 • Benzersiz yayınlar seçeneği: aynı yayınların bir sayfada, ayrı widget’larda bile bir kereden fazla gösterilmesini önleme
 • RTL desteği: sağdan sola yazılan dilleri görüntüler
 • Daha fazla renk seçeneği: Bir birincil renk seçmek yerine, sitenizdeki her öğenin rengini ayrı ayrı değiştirin
 • Ekstra gereçler: Öne çıkan gönderileri, sekmeleri, rastgele gönderileri, videoları ve diğer gereçleri içerir
 • Altbilgi düzenleyicisi: altbilgideki kredi metnini WordPress panonuzdan düzenleyin, kodlama gerekmez

Pro sürümü 1 sitelik bir lisans için 69 ABD Doları’ndan başlar.

Belgeler ve Destek

ThemeGrill ColorMag için ayrıntılı bir dokümantasyon sunar. Ekranda demoları olduğu gibi temayı nasıl kuracağınız ve kuracağınız konusunda size yol gösterecek ekran görüntüleri içeren öğreticiler de dahil olmak üzere ayrıntılı belgeler sunar.

Sorun giderme önerileri veya başka bir desteğe ihtiyacınız olursa, ThemeGrill sitesindeki ücretsiz destek forumlarına gönderebilirsiniz. Çoğu iş parçacığı geliştirici tarafından bir gün içinde cevaplanır. Binlerce mevcut iş parçacığı da vardır, bu yüzden sadece forumda arayarak ihtiyacınız olan cevabı bulabilirsiniz.

ColorMag Pro temasının kullanıcıları bir bilet sistemi veya e-posta yoluyla özel desteğe erişebilir ve ayrıca özel premium forumlara da erişebilir. Lisans satın alma işleminize 1 yıl boyunca prim desteği dahildir.

 

ColorMag, WordPress dizinindeki en popüler ücretsiz temalardan biridir. Basit bir dergi tarzı temaya ihtiyacınız varsa ve tasarımın görünüşünü seviyorsanız, siteniz için iyi bir seçim olabilir.

Dergi tarzı temalara tipik olarak tasarım, yazılarınızın öne çıkan resimlerine çok fazla odaklanır , bu nedenle her yazı için en az bir resim kullanan bir blog için en iyisidir.

Özelleştirme seçenekleri ücretsiz temada mevcuttur ancak biraz sınırlıdır, ancak eklenen ek seçenekleri istiyorsanız Pro sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bizi Twitter ve Facebook’ta takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bir yorum yazarak bize bildirin.

80%
İyi

Kusursuz Tema ve Sayfa Düzenleme Aracı

 • Özellikler
 • Performans
 • Kullanım Kolaylığı
 • Destek
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.