2021’in En İyi 5 WordPress URL Kısaltıcısı

0 966

En iyi WordPress URL kısaltıcılarını mı arıyorsunuz?

URL Kısaltıcılar, uzun ve çirkin bağlantılarınızın kolay anlaşılır görünmesini ve kullanıcılarınızla paylaşılmasını kolaylaştırır. Ayrıca, bağlı kuruluş bağlantılarınızı kolayca özelleştirmek ve gereksiz karakterleri ve sayıları bunlardan kaldırmak için WordPress URL kısaltıcılarını da kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, kullanabileceğiniz en iyi WordPress URL kısaltıcılarından bazılarını paylaşacağız.

Ama önce, bir URL kısaltıcının ne olduğunu ve neden değerli bir araç olduklarını netleştirelim.

URL Kısaltıcı Nedir?

URL kısaltıcı, uzun URL’lerinizi özelleştirmek ve bunları küçük, paylaşılabilir bağlantılara dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir araçtır. Blog yazarları ve sosyal medya ağları tarafından hatırlanması kolay URL’ler oluşturmak için kullanılan modern bir tekniktir.

Birisi bir URL kısaltıcı tarafından yapılan özel kısa bağlantıya tıkladığında, her zaman doğru sayfaya yönlendirir. Kısaltılmış URL’ler, SEO sıralamanızı hiç etkilemeyen normal 301 yönlendirmelerini takip eder.

URL kısaltıcılarla, karmaşık bağlantılarınız için basit URL’ler oluşturabilirsiniz. Bu özel URL’lerin e-postalarınızda, kısa mesajlarınızda, sosyal ağlarınızda vb. Paylaşılması kolaydır.

Çoğu URL kısaltma hizmeti, izleme seçenekleri de sunar. Bu şekilde, bağlantıları yönetebilir ve pazarlama kampanyalarınızı daha kolay takip edebilirsiniz.

Bağlantılarınız için popüler WordPress URL kısaltıcılarından bazılarına bir göz atalım.

En İyi WordPress URL Kısaltıcılar

Aşağıda, WordPress kalıcı bağlantılarınızı kısaltmak için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz URL kısaltıcılardan bazılarını bulacaksınız. Her URL kısaltıcının kendine özgü özellikleri ve seçenekleri vardır, bu nedenle sizin için en iyi WordPress URL kısaltıcıyı seçme seçeneğiniz olacaktır.

1. Pretty Links

 

2021'in En İyi 5 WordPress URL KısaltıcısıPretty Links , popüler bir WordPress URL kısaltıcı ve bağlı kuruluş gizleme eklentisidir. E-postalar, podcast’ler, YouTube vb. İçin paylaşılabilir, bağlı kuruluş bağlantıları oluşturmanıza olanak tanır.

Güzel Bağlantılar ile devasa çirkin URL’lerinizi özelleştirebilir ve onları kısa ve basit hale getirebilirsiniz. Kutudan çıktığı gibi çalışır, web sitenizi bir URL kısaltıcıya dönüştürür ve tüm bağlantılarınızı görünür hale getirir.

Bu eklentiyi WordPress web sitenize bağlı kuruluş bağlantıları eklemek için de kullanabilirsiniz ve ardından bunları otomatik olarak içeriğinize yerleştirir. Bu bağlantılar tamamen izlenebilir ve yönetilmesi kolaydır.

Fiyat: Başlangıç ​​planı, tek bir site lisansı için yıllık 49 ABD dolarıdır. Birden fazla web siteniz varsa, daha fazla özellik ve öncelikli destek içeren başka premium planlar da sunar.

2. ThirstyAffiliates

2021'in En İyi 5 WordPress URL KısaltıcısıThirstyAffiliates , WordPress için mükemmel bir URL kısaltıcı, bağlantı gizleme ve bağlı kuruluş pazarlama eklentisidir. Özel güzel ortaklık bağlantıları oluşturmanıza ve bunları blog yazılarınıza kolayca eklemenize olanak tanır.

Harika raporlarla, bağlantılarınızın performansına bir göz atabilirsiniz. Google Analytics ile sorunsuz entegrasyona sahiptir ve ayrıca analiz raporlarınızda tıklamaları gösterir.

Diğer birinci sınıf özellikler arasında, bağlantılarınızın güncel olmasını sağlayan bir ön uç bağlantı düzelticisi bulunur. Ayrıca, 404 hatalarını otomatik olarak kontrol eder ve bağlantıları düzeltir.

Fiyat: Tek bir site lisansı için başlangıç ​​planı yıllık 49 dolardır.

3. URL Shortener

2021'in En İyi 5 WordPress URL KısaltıcısıURL Shortener , kısa bağlantılar oluşturmak için ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Hafif ve hızlıdır, bu da sitenizi yavaşlatmayacağı anlamına gelir. Bu eklentiyi, sosyal paylaşım, e-postalar ve daha fazlası için özel unutulmaz kısa bağlantılar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Eklenti, tüm özel URL’lerinizi tek bir kontrol panelinden yönetmenize ve düzenlemenize olanak tanır. Ayrıca, kısa bağlantılarınızdaki toplam tıklamaları da takip eder, böylece popüler URL’lerinizi bilirsiniz (bu, bağlı kuruluş bağlantıları için de yararlıdır).

Fiyat: Ücretsiz

4. Bitly

2021'in En İyi 5 WordPress URL KısaltıcısıBitly , piyasadaki güçlü bir URL kısaltma aracıdır. Tek bir tıklama ile kısa ve yönetilebilir bağlantılar oluşturmanıza olanak sağlar. Her tıklama için de eksiksiz bağlantı yönetimi ve ayrıntılı bilgiler sağlar.

Yüzlerce entegrasyonla Bitly, metin mesajlarında, e-postalarda veya ihtiyacınız olan herhangi bir yerde paylaşmak için özel kısa bağlantılar oluşturmak için sonsuz olanaklar sunar. Her bağlantı tamamen şifrelenerek %100 güvenlidir.

Fiyat: Temel plan aylık 29 ABD dolarıdır.

5. URL Shotify

2021'in En İyi 5 WordPress URL KısaltıcısıURL Shortify , ücretsiz bir WordPress URL kısaltıcı eklentisidir. Diğer URL kısaltma hizmetlerinin aksine, bağlantıları kısaltmak için alan adınızı kullanır.

Uzun ve çirkin URL’lerinizi güzelleştirebilir, reklamlarınızda, bloglarınızda, e-postalarınızda ve yayınlarınızda paylaşabilirsiniz. WordPress yönetici panonuzdaki bir tıklama sayacıyla toplam tıklama sayısını izlemek için istatistikleri izlemenizi sağlar.

Fiyat: Ücretsiz

Ve bu kadar! Bu makalenin en iyi WordPress URL kısaltıcı eklentilerini bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.