En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

0 568

En iyi WordPress yönlendirme eklentilerini mi arıyorsunuz?

WordPress web siteniz büyüdükçe kullanıcıları bir gönderiden diğerine yönlendirmeniz gerekebilir. Bir gönderiyi veya sayfayı silerseniz yönlendirmeleri de ayarlamanız gerekebilir.

Bu makalede, en iyi WordPress yönlendirme eklentilerinden en iyi seçimlerimizi artıları ve eksileriyle paylaşacağız.

WordPress’te Yönlendirmeler Nelerdir?

Yönlendirmeler, kullanıcıları tıkladıkları URL’den farklı bir URL’ye göndermenize olanak tanır.

Genellikle, WordPress’te bir gönderiyi veya sayfayı sildiğinizde veya URL’sini değiştirdiğinizde, eski URL bir 404 hata sayfası göstermeye başlar .

Arama motorları onu bulamaz ve o sayfa için aldığınız trafiği ve SEO sıralamalarını kaçırırsınız.

Yönlendirmeler, kullanıcıları web sitenizdeki yeni veya benzer içeriğe göndererek bu durumu düzeltmenize olanak tanır. Bu, kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sunarken SEO’yu korumanıza yardımcı olur.

Bir WordPress web sitesini yeni bir alan adına taşıdığınızda da yönlendirmelere ihtiyacınız olabilir .

WordPress’te Yönlendirmeleri Neden Kurmalısınız?

Ziyaretçileri eski, bozuk veya değiştirilmiş makalelerden yeni ve alakalı makalelere yönlendirir. Yönlendirmeleri önemli kılan nedenlerden bazıları aşağıda verilmiştir.

1. SEO Değerinizi Korumak

Arama motorları, silinen veya farklı bir URL’ye taşınan sayfayı bulamaz. Yönlendirmeler onlara “Hey, içerik artık bu yeni yerde!” diyor. Bu, WordPress SEO’nuzu ve trafiğinizi korumanıza yardımcı olur .

2. Kullanıcı Deneyiminin Geliştirilmesi:

Bir bağlantıya tıkladığınızı ve bir 404 hata sayfasına gittiğinizi hayal edin. Bu kullanıcılar için gerçekten sinir bozucu olabilir. Yönlendirmeler, kullanıcılarınızın her zaman aradıklarını bulmalarını sağlayarak bunu önlemenize olanak tanır.

3. Satış Ortaklığı Bağlantılarını Yönetme

Birçok web sitesi, kullanıcılarına ürün önererek çevrimiçi para kazanıyor. Kullanıcılar bağlantılardan birine tıklayarak bir ürün satın aldığında komisyon kazanırlar. Yönlendirme eklentileri, bu URL’ler için kendi kısa URL’lerinizi veya markalı bağlantılarınızı kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca kullanıcıları doğru ürüne doğru şekilde yönlendirmenize de olanak tanır.

4. Sosyal Medya Paylaşımlarının Korunması:

Hiç sosyal medyada bir gönderi paylaşıp daha sonra URL’sini değiştirdiğiniz oldu mu? Yönlendirmeler, birisi paylaşılan bağlantıya tıkladığında bir hata yerine güncellenen sayfaya yönlendirilmesini sağlar. Bu, sosyal medyadaki varlığınızı korur ve potansiyel ziyaretçilerin bozuk bağlantılar nedeniyle geri dönmesini engeller .

Temel olarak, bir haritayı güncel tutmak gibidir. Hem arama motorlarının hem de ziyaretçilerin web sitenizde zahmetsizce gezinebilmesini sağlar.

Farklı Yönlendirme Türleri Nelerdir?

Ayarlayabileceğiniz farklı yönlendirme türleri vardır, ancak bunların hepsi arama motorları için farklı anlamlara gelir.

WordPress web siteniz bir sayfa istendiğinde uygun bir başlık kodu gönderir.

Bu kod (genellikle insan kullanıcılar tarafından görülmez), arama motorlarının ve tarayıcıların bunun ne tür bir yönlendirme olduğunu bilmesini sağlar.

WordPress web siteleri tarafından kullanılan yaygın yönlendirme türleri 301 Yönlendirmeler (Kalıcı Yönlendirmeler), 302 Yönlendirmeler (Geçici Yönlendirmeler) ve 304 Yönlendirmelerdir (Önbelleğe Alınmış Değiştirilmemiş Yönlendirmeler).

Neyse ki, tüm bunların kurulumunu sizin için son derece kolaylaştıran mükemmel WordPress eklentileri mevcut.

Şimdi WordPress için kullanabileceğiniz en iyi yönlendirme eklentilerine bakalım.

1. Rank Math

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

Rank Math, yönlendirme bileşeniyle birlikte gelen bir en iyi WordPress SEO eklentilerindendir.

WordPress web sitenizde kolayca yönlendirmeler ayarlamanıza olanak tanır. Bir yönlendirme kodu seçebilir, yönlendirmelerinizi kategoriler halinde düzenleyebilir ve hatta yönlendirmelerinizi içe/dışa aktarabilirsiniz.

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

RankMath’teki yönlendirme yöneticisi ayrıca WordPress web sitenizdeki 404 hatalarını izlemenize de olanak tanır. Ancak bu hatalar için yönlendirmeleri manuel olarak eklemeniz gerekecektir.

Eklenti ayrıca yönlendirmeleri planlamanıza ve bunları toplu olarak düzenlemenize olanak tanır.

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

Pretty Links, WordPress için en iyi ortaklık bağlantı yöneticisi eklentilerinden biridir . Kullanıcıları bağlı kuruluş ürünlerine ve açılış sayfalarına kolayca yönlendirmenize olanak tanır.

Genellikle normalde yaptığınız gibi WordPress yayınlarınıza ve sayfalarınıza bir ortaklık bağlantısı ekleyebilirsiniz. Ancak bir web sitesi önerdiğiniz ürünün URL’sini değiştirdiğinde ne olur? Bu URL’yi manuel olarak değiştirmek için tüm bu sayfaları düzenlemeniz gerekecektir.

Bunun gibi bir ortaklık bağlantısı eklemek, SEO itibarınızın bir kısmını da bağlantılı web sitesine aktarır.

Pretty Links, kullanıcıları doğru şekilde yönlendirmenize izin vererek bu sorunu çözmenize yardımcı olur. Ayrıca kendi markalı bağlantılarınızı (gizlenmiş bağlantılar) kullanmanıza da olanak tanır .

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

Yönlendirme türünü seçebilir ve bağlantı kategorilerinizi ve etiketlerinizi sıralayabilirsiniz.

Bir bağlantıyı daha sık kullanın; Pretty Links, belirli anahtar kelimeler için otomatik bağlantı eklemeyi ayarlamanıza olanak tanır.

3. ThirstyAffiliates

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

ThirstyAffiliates piyasadaki en iyi bağlı kuruluş pazarlama araçlarından biridir. WordPress web siteleri için bir bağlı kuruluş bağlantı yöneticisidir.

Markalı URL’lerinizi kullanarak bağlı kuruluş bağlantılarınızı gizlemenize olanak tanır. Satış ortağı bağlantılarınız için doğru yönlendirme koduyla uygun yönlendirmeler ayarlayabilirsiniz.

ThirstyAffiliates ayrıca tüm bağlantılarınızı tek bir kontrol paneli altında kolayca yönetmenize olanak tanır. Bunları kategorilere ve etiketlere göre sıralayabilir ve en çok kullandığınız bağlantılar için otomatik eklemeyi kullanabilirsiniz.

Eklenti ayrıca bağlantı sağlığını izler ve bağlantılarınızı 404 hatalarına karşı izler. Sitenize Amazon bağlantıları eklerseniz ThirstyAffiliate, Amazon politikalarına uymak için bu bağlantıların perdesini otomatik olarak kaldırmanıza da olanak tanır.

Hem ThirstyAffiliates hem de Pretty Links, küçük farklılıklara rağmen eşit derecede harika ortaklık eklentileridir.

4. Redirection

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

Redirection, web siteniz için kolayca yönlendirmeler ayarlamanıza olanak tanıyan popüler bir WordPress yönlendirme eklentisidir.

Yönlendirme eklentisine yeni bir yönlendirme eklemek oldukça basittir. Kaynağı (eski URL) ve Hedefi (Yeni URL) eklemeniz yeterlidir.

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

İsteğe bağlı olarak yeniden yönlendirme türünü seçebilir, farklı bağlantıları gruplayabilir ve 404 hatalarını izleyebilirsiniz.

Ayrıca web sitenize yönlendirilen tüm bağlantıların kaydını tutar. Hangi bağlantıların diğerlerinden daha sık yönlendirildiğini görebilirsiniz.

Yeniden yönlendirme, alan takma adlarını kullanarak ve daha fazlasını kullanarak bir siteyi yeni alan adına yeniden konumlandırmak için de kullanılabilir.

5. Simple 301 Redirection

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi Simple 301 Redirects, kullanımı kolay bir WordPress yönlendirme eklentisidir.

Eklenti yalnızca 301 yönlendirmelerini ayarlamanıza izin verir. Kaynak ve hedef URL’yi eklediğiniz çok daha basit bir arayüze sahiptir.

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

İsteğe bağlı olarak, Regex’i kullanarak URL’leri eşleştirmek için joker karakterleri kullanabilirsiniz. Eklenti ayrıca URL’leri güncellemenize ve yönlendirme kurallarını içe/dışa aktarmanıza da olanak tanır.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

6. All In One SEO Pack

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

All in One SEO, piyasadaki en iyi WordPress SEO eklentilerinden birisidir. SEO’yu kaybetmeden veya sitenizi bozmadan web sitenizde kolayca yönlendirmeler ayarlamanıza olanak tanır.

Web sitenizdeki 404 hatalarını bulmanıza, bozuk bağlantıları izlemenize ve 301 yönlendirmelerini hızla ayarlamanıza yardımcı olan güçlü bir Yönlendirme Yöneticisi aracıyla birlikte gelir.

All in One SEO, yönlendirmeleri ayarlamanın en kolay yolunu sunar. Güncel olmayan URL’yi Kaynak’a girin ve yanına, Hedef’in altına yeni URL’yi ekleyin.

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

Eklenti ayrıca sitenizi yeni bir etki alanına taşırken, web sitelerini birleştirirken veya alt etki alanını ana etki alanına taşırken çok değerli olan tam site yönlendirmelerini ayarlamanıza da olanak tanır .

Hepsi Bir Arada SEO, hızlı sunucu yönlendirmelerini kullanmanıza, yönlendirmeleri izlemenize ve izlemenize olanak tanır ve hatta otomatik yönlendirmeler bile ayarlayabilirsiniz.

Web sitenizi tanıtmak için birden fazla alan adı mı kullanıyorsunuz? Hepsi Bir Arada SEO’nun Site Takma Adı özelliği, kullanıcıları Takma ad alan adınızdan kök alan adınızdaki doğru URL’ye zahmetsizce yönlendirmenize olanak tanır.

7. 404 to 301

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

404 ila 301, WordPress için daha basit bir yönlendirme eklentisidir. 404 hatasından WordPress web sitenizdeki herhangi bir sayfaya yönlendirme yapmanızı sağlar.

Bu, kullanıcılar bozuk veya güncel olmayan bir bağlantıya tıkladıklarında 404 hata sayfası yerine sizin seçtiğiniz bir sayfaya yönlendirilecekleri anlamına gelir.

Bu yaklaşım çoğu durumda önerilmez. Tüm kullanıcılarınız aynı sayfaya yönlendirileceği için bu, kullanıcılarınızın beklediği şey olmayabilir.

Ancak çok sayıda 404 hatası görüyorsanız ve farklı bir yönlendirme eklentisi kullanarak yönlendirmeleri ayarlamak için zamana ihtiyacınız varsa, geçici bir çözüm olarak kullanılabilir.

8. 301 Redirects

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

301 Redirects, başka bir basit ama güçlü WordPress yönlendirme yöneticisi eklentisidir.

Eklenti, yönlendirmelerinizi eklemek için basit bir arayüzle birlikte gelir. Yönlendirmelerinizi kolayca ekleyebilir ve yönlendirme türünü seçebilirsiniz.

Eklenti, yönlendirme eklemenin yanı sıra WordPress web sitenizdeki 404 hatalarını da izler ve günlüğe kaydeder. Daha sonra gerekirse bu 404 sayfalar için yönlendirmeleri manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

En İyi 8 WordPress Yönlendirme Eklentisi

WordPress için En İyi Yönlendirme Eklentisi Hangisidir?

Rank Math SEO, WordPress için en iyi SEO ve yönlendirme eklentisidir. Rank Math SEO‘daki Yönlendirme Yöneticisi, diğer tüm yönlendirme eklentileri arasında en kapsamlı olanıdır.

Başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılar için kullanımı son derece kolaydır ve ileri düzey kullanıcılar için yeterince güçlüdür. İster tam site geçişini ayarlamak ister bozuk bağlantıları düzeltmek isteyin, WordPress için Rank Math SEO, yönlendirmeleri basitleştirir.

WordPress yeniden yazmaları ve sunucu tabanlı yönlendirmeler arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Sunucu tabanlı yönlendirmeler daha hızlıdır ve WordPress performansı ve hızı açısından iyidir .

Bu makalenin en iyi WordPress yönlendirme eklentilerini karşılaştırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.