Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

0 1.612

En iyi WordPress CDN servislerini mi arıyorsunuz?

İçerik dağıtım ağları (CDN), web sitenizdeki içeriği farklı coğrafi konumlardaki birden fazla sunucuda önbelleğe alır. İçeriği, site ziyaretçinize kendilerine en yakın olan bir sunucu üzerinden iletir.

Bu makalede, web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilecek WordPress için en iyi CDN servislerinden bazılarını paylaşacağız.

1. StackPath CDN

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

StackPath, WordPress web siteleri için en iyi CDN servislerinden biridir. StackPath daha önce MaxCDN olarak bilinir. Sitenizin performansını artırmak için akıllı bir önbellek sistemi, anında temizleme mekanizması ve özel önbellek kuralları vardır . StackPath CDN, tüm kıtalarda geniş bir sunucu ağına sahiptir.

Gerçek zamanlı analitik, özel EdgeRules, parçalı indirme seçeneği ve sunucusuz komut dosyası özelliği ile birlikte gelir. Temel plan ayda 1 TB’a kadar bant genişliğine sahip olabilir.

Fiyat: Ücreti aylık 20 dolardan başlıyor. İlk ay servis ücretsizdir.

2. KeyCDN

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

KeyCDN, dünya çapında 34 veri merkezi ile gelen en güçlü içerik dağıtım ağlarından biridir. KeyCDN’yi WordPress sitenize kolayca entegre etmek için CDN Enabler adlı WordPress eklentisini yükleyebilirsiniz.

En iyi bölüm, eklentinin CDN Zone önbelleğini doğrudan WordPress yöneticinizden temizlemenizi sağlamasıdır. Bu, önbelleği temizlemek için KeyCDN gösterge panosuna giriş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Fiyat: Kullandıkça öde politikasına ve kullanım ücretlerine tabidir. KeyCDN 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar.

3. Sucuri

 

 

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)Sucuri en iyi web sitesi güvenliği , izleme ve koruma hizmetidir. Güvenlik dışında, WordPress sitenizin performans ve hız optimizasyonu için bir CDN çözümü de sunuyorlar . Tüm web siteleri için çoklu önbellekleme seçenekleri sunar.

CDN’leri Anycast ağında global sunucu dağıtımıyla çalışıyor. Sucuri CDN için yapılandırma, web sitesi hızını en üst seviyeye çıkarmak için özel seçeneklere sahiptir.

Fiyat: Temel plan yıllık 199,99 $ maliyeti.

4. Cloudflare

 

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

Cloudflare, mükemmel bir web performansı ve güvenlik hizmetidir. Dünyanın dört bir yanındaki 180 veri merkezine sahip en büyük bulut ağ platformuna sahip ve 16 milyondan fazla etki alanı güvence altına alıyor. Web sayfalarınızı, mobil uygulamalarınızı ve API’lerinizi hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz bir eklenti sunar ve en az yapılandırma ile WordPress sitelerinin performansını büyük ölçüde artırır. Ayrıca web sitenizi DDoS saldırılarına ve zararlı içeriklere karşı korur.

Fiyat: Pro planı aylık 20 dolardan başlıyor. Ayrıca temel özelliklere sahip ücretsiz bir hesap sunarlar.

5. Amazon CloudFront

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

Amazon CloudFront, web sitenizin içeriğini ziyaretçilerinize anında sağlayan AWS tümleşik bir CDN servisidir. AWS ağı, CDN’yi diğer servisleri ile arttırıyor ve tüm dünyaya yüksek transfer hızı sunuyor. Geliştiriciler ve programcılar için gelişmiş bir hizmettir.

Olduğu söyleniyor, Amazon CloudFront’u kurmak için hafif bir öğrenme eğrisi ile mücadele etmeniz gerekecek.

Fiyat: Kullandıkça öde modeline sahiptir ve yalnızca kullandığınız hizmet için ücret alır. AWS ile kısa bir süre için ücretsiz denemeler alacaksınız.

6. CacheFly

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

CacheFly, piyasadaki en eski içerik dağıtım ağlarından biridir. Anycast ağına dayanarak, web sitenizin hızını artırmanıza yardımcı olur ve içeriği hızlı bir şekilde sunar. Bu CDN servisi, yıldırım hızıyla video ve podcast akışı sağlar.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, CDN ile ilgili sorularınızı cevaplayabilecek mükemmel destek ekibi ile temasa geçebilirsiniz.

Fiyat: Küçük işletme planlarının başlangıç ​​maliyeti yıllık ödenen aylık 245 ABD Dolarıdır. Ön ödemede, ayrıca 2 aylık ücretsiz hizmet alırsınız.

7. Rack Space

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

Rackspace, Akamai’nin ağını kullanan ve içeriği dünya çapında 200 noktaya kadar yayınlayan birinci sınıf bir bulut bilişim hizmetidir.

E-Ticaret mağazalarını, WordPress web sitelerini, web uygulamalarını, mobil uygulamaları ve daha fazlasını destekler. Bu biraz teknoloji meraklısı bir hizmettir ve kurmak için ileri bilgi gerekir.

Fiyatı: Kullandıkça öde hizmetidir, bu nedenle yalnızca tükettiğiniz bant genişliği için ödeme yapabilirsiniz. Hizmet, herhangi bir trafik yükünün üstesinden gelmek için tamamen ölçeklenebilir.

8. Google Cloud CDN

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

Google Cloud CDN, düşük maliyetli bir içerik dağıtım ağı hizmetidir. Dünyanın dört bir yanındaki 90 sunucusuyla, kullanıcılarınıza her yerde en hızlı içerik teslimine sahiptir. Hızlı sayfa yüklemeleriyle gelir ve web sitenize kullanıcı katılımını arttırır. Google Cloud CDN, tüm kullanıcılarınıza tek bir IP adresi sağlar ve bölgesel DNS istemez.

Web sitenizi güvenli hale getirmek için ücretsiz SSL ile donatılmıştır. Google Cloud Platform ile entegredir ve tek bir onay kutusuyla CDN’yi etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat: CDN’ye erişmek için Google Cloud Platform’a kaydolmanız gerekir. Google Cloud Platform’un maliyeti kullanımınıza göredir.

9. Microsoft Azure CDN

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

Güvenli ve güvenilir bir içerik dağıtım ağı arıyorsanız, Microsoft Azure CDN mükemmel bir seçimdir. İçerik sunumu için global kapsamı ve büyük ölçeklenebilirliği vardır. CDN çözümünü daha kullanışlı hale getiren tüm Azure hizmetleriyle bütünleşir.

Azure CDN, sayfa yükleme süresini kısaltır, bant genişliğinden tasarruf sağlar ve web sayfalarını hızlandırır. Web siteleri, uygulamalar ve oyun yazılımlarıyla harika çalışır.

Fiyat: Kullandıkça öde modelinde çalışır.

10. Imperva

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 10 CDN Hizmeti (2019)

Imperva, akıllı önbellekleme, yüksek hızlı depolama ve optimizasyon araçlarını kullanan en iyi CDN servislerinden biridir. Dinamik önbellekleme için gelişmiş makine öğrenme teknolojisi ile birlikte gelir. Anında önbelleği temizleyebilirsiniz ve özel önbellek kontrol seçenekleri vardır.

Veri merkezleri, içeriği kullanıcıya daha yakın olan bir sunucudan sunmak için dünyadaki tüm bölgelere stratejik olarak yerleştirilir. Imperva içeriği optimize eder, sıkıştırmayı otomatikleştirir ve premium CDN servisi gibi çok daha fazlasını yapar.

Fiyatı: Teklif istemek gerekir.

Umarız bu makale WordPress web siteniz için en iyi CDN servislerini bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca nasıl web sitesi yapılacağına dair adım adım kılavuzumuzu da inceleyebilirsiniz .

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.