En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)

1 1.277

VPN’lerin (sanal özel ağlar), tarama davranışınızı gizli tutma, coğrafi konumunuzu gizleme, engellenen web sitelerini atlatma ve çevrimiçi akış hizmetlerine erişim dahil olmak üzere birçok farklı işlevi ve avantajı vardır.

Piyasada yüzlerce VPN var ve bunların her biri size en iyi hizmeti sunduğunu iddia ediyor. Bu yüzden hız, fiyat, özellikler, müşteri desteği ve tabii ki gizlilik ve güvenlik için birkaç VPN’i elle test ettim.

Gerçeklere dayalı incelemeler oluşturmak için yığınla veri topladım.

Sizler için VPN nedir? ve En İyi Ücretsiz VPN Programlarını inceledik ve listeledik.

VPN Nedir?

VPN (Virtual Private Network) Sanal Özel Ağ anlamına gelen kelimelerin ilk harflerinden oluşturulmuş bir kısaltmadır.

Virtual Private Network (VPN) sanal özel ağ ile farklı lokasyonda bulunan ağa bağlanarak, giriş bilgilerinin ve kullanıcı bilgilerini şifreleyerek farklı lokasyondan internete erişmemizi olanak sağlayan ağ alt yapısıdır.

Bağlantı kurulan sunucu, IP adresinizi şifreleyerek ya tamamen maskeler ya da sunucunun bulunduğu lokasyondan ziyaret ediyormuşsunuz gibi gözükmesini sağlar.

İlk çıktığı yıllardan bu zamana kadar VPN konsepti çok büyük bir değişim geçirdi. Bundan on yıl kadar önce VPN’ler şirketlerin içerisinde özel olarak kullanılan sunuculardı.

Şirket çalışanlarının işlerini yapabilmesi için evden şirketin sunucularına bağlanarak yapmalarına olanak sağlıyordu. Şimdilerde ise VPN’ler, kullanıcıların 3. şahıslar tarafından bilgilerine erişilememesi için yaygın olarak kulanılmaya başlandı.

En iyi Ücretsiz VPN Programları Listesi

1 – Windscribe (Ücretsiz Aylık 10 GB)

Yüksek güvenlik ve aylık 10 GB veri kotası ile Windscribe VPN uygulaması bu özelliği ile VPN programları arasında ön plana çıkmasını sağlıyor.

8 farklı lokasyon seçeneği bulunan uygulama, aylık kotanızı Twitter’da Windscribe VPN programını etiketleyerek 5 GB, her bir arkadaş davet etmenizde 1 GB ek kota kazanıyorsunuz.

Ücretsiz versiyonunda ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Hong Kong, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda lokasyonlarından bağlanma imkanı sunmaktadır.

Windscribe gezinme etkinliğinizi şifreler, reklamları engeller ve eğlence içeriğinin engelini kaldırır

Özetle :

 • Üzeri 3.000 sunucular içinde 94 ülkeden
 • Netflix ve diğer akış platformları.
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Aynı anda 5 cihaza bağlantı
 •  Yönlendirici uyumluluğu , Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Fire TV, Nook, Nintendo Switch, Playstation, Xbox, Apple TV, Samsung Smart TV, Chromecast, Nvidia Shield, Chrome ve Firefox uzantısı

2 – Speedify

En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)VPN’ler, web trafiğinizi anonim hale getirmenin ve çevrimiçi olarak gizli kalmanın en iyi yoludur. Ancak bazı şirketler sinsi davranır ve kullanıcı verilerini günlüğe kaydeder, böylece etkinliğe dayalı reklamlar sunabilirler. Speedify ile öyle değil.

Diğer VPN’lerin aksine, Speedify kişisel bilgilerinizi başka şirketlere satmaz, kiralamaz veya ifşa etmez.

Web trafiğiniz IP’lerimizden birinden kaynaklanacak ve kimliğinizi İSS’leri ve bilgisayar korsanlarını gözetlemekten koruyacaktır.

 • Her ay 2 GB ücretsiz veri
 • Dünya çapındaki 50 konumda 433 sunucu
 • Kanal Bağlama teknolojisi ile hızlı ve güvenilir bağlantılar
 • ChaCha şifreleme güvenlik ve hızı bir arada sunar
 • Uyumlu olduğu cihazlar: Windows, macOS, iOS, Android, Linux

3 – CyberGhost VPN

En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)

Ücretsiz VPN (Virtual Private Network) “Sanal Özel Ağ” hizmeti veren CyberGhost, internette gezinirken yaptığımız işlemleri izlemediğini açıkçıkça belirtmektedir.  Söylediklerini doğrulamak için şeffaflık raporu yayınlıyor.

CyberGhost, End-to-End Encryption şifreleme teknolojisi kullanarak güvenlik seviyesini en üst seviyede tutmaktadır.

Kötü amaçlı içerikleri engelleme özelliğiyle CyberGhost, ziyeret edeceğiniz web sayfasını ait  veritabanını kapsamlı bir şekilde kontrol eder ve sonra sizlerin bağlanmasına izin verir. Bu şekilde kötü amaçlı içerikleri sizlerden uzak tutmuş olur.

Bağlantılarınız 256 AES bit teknolojisi ile şifrelenmektedir. Böylece verilerinize ulaşmak binlerce yıl sürebilir!

4 – Hide.me

En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)Hide.me , abone olmadan önce hizmetini denemenize izin verir ve ayrıca tamamen ücretsiz bir sürüm sunar. Bununla birlikte, Netflix ve diğer akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmasına rağmen, yine de bazı rakiplerinden daha pahalıdır.

Bu hizmet yakın zamanda WireGuard protokolünü desteklemektedir ve 10’a eşzamanlı bağlantı sayısını iki katına çıkarmıştır.

Özetle :

 • Ücretsiz sürüm
 • 45 ülkede 1.800 sunucu
 • 10 eşzamanlı bağlantı
 • Mobil uygulamaların ve tarayıcı uzantılarının uyumluluğu
 • 7/24 canlı sohbet
 • 30-gün para iade garantisi

5 – Tunnelbear

En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)

Tunnelbear geliştirilirken son kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak kullanımı basit ve çok kolay olmalıydı. Bu gözlemlemeden yola çıkan geliştiricileri kulanımı çok pratik ve çok kolay bir VPN programı ortaya çıkardılar.

Bilgisayarlar ve mobil cihazlar için uygulama yüklenerek kullanılan Tunnelbear VPN programı dünyanın bir çok ülkesinden lokasyonunuzu seçmenize olanak sağlıyor.

Tunnelbear da üst seviye şifreleme kullanmakta ve veri trafik hızını hiç kaydetmediğini garanti vermektedir. Ücretsiz versiyonlarında 500MB kullanım kotası mevcut.

6 – Hotspot Shield Free

En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)

Dünya genelinde Hotspot Shield VPN uygulaması 500+ milyon indirmeye ulaşmış, en yaygın olarak kullanılan VPN programı. Çok farklı yerlerden yani cafe, havaalanı vb. yerlerden herkese açık Wi-Fi noktalarından internete bağlanıyorsanız, Hotspot Shield Free uygulamasıyla bilgilerinizi güven altına alabilirsiniz.

Kurulumu hızlı basit olsada tek eksik yanı kota sorunu. Hotspot Shield Free 750MB’lık aylık kota sunmakta, ABD video sitelerinin çoğuna erişimi Elite üyeliğine ayırmış olması çoğu kullanıcının bu programdan vazgeçmesine neden oluyor.

 

1 Yorum Var
 1. İnternet Kurdu

  Aradığım bilgiler bunlardı, teşekkürler…

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.