Apple, macOS Big Sur’ün ikinci beta sürümünü yayınladı

Apple, macOS Big Sur'ün ikinci beta sürümünü yayınladı
0 813

macOS Big Sur Public Beta 2 yayınlandı. Yeni işletim sistemini test eden kullanıcılar, bunu Sistem Tercihleri ​​aracılığıyla güncelleyebilir.

Apple, macOS Big Sur'ün ikinci beta sürümünü yayınladı

Çok büyük değişiklerle ve özelliklerle gelen macOS Big Sur Beta 2’nin özelliklerine Sistem Ayarları bakarsanız> Yazılım Güncellemesi ‘daha fazla bilgi’ butonuna tıklayarak tüm yeni özelliklerine bakabilirsiniz.

Public Beta 2, Apple Geliştirici Programında geliştiriciler için Beta 5’in yayınlanmasından birkaç gün sonra geldi. Beşinci beta, hata düzeltmelerini ve birkaç değişikliği içerir. Beşinci geliştirici beta sürümünün yeni iMac’te çalışamayacağı belirtiliyor.

Beşinci geliştirici beta ile ilgili genel sürüme taşınabilecek bilinen birkaç sorun vardır, bunlar şunları içerir:

  • Sistem Bütünlüğü Koruması (SIP) etkinse AirDrop kullanılamaz.
  • İMovie ve Final Cut Pro’da hiçbir video şu anda ne dahili kamera ile ne de harici olarak bağlı cihazlarla doğrudan kaydedilemez.
  • Bazı durumlarda, Spotlight programları yalnızca başlattıktan sonra bulur.

Yine de bir çözüm var: Bir MacBook’u yeniden başlatırken, aygıt parolasını yazmanız gerektiğinde klavye artık aydınlatılıyor. MacOS’un önceki sürümlerinde, sistem tamamen başlayana kadar ışıklar yanmıyordu.

Ön planda olmayı seviyorsanız ve ara sıra ortaya çıkan hataları pek umursamıyorsanız, Apple Beta Programına katılabilir ve Mac OS Big Sur’un genel beta sürümünü yükleyebilirsiniz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.