Apple Watch 6 Kan Oksijen İzleme Sensörüne Sahip Olacak

0 766

‌Apple Watch‌ 6, uyku koşullarını izleyebilen, kan oksijenini tespit edebilen ve nabız hızlarını, kalp atışlarını ve atriyal fibrilasyonu ölçebilen biyosensörlere sahip olacak ve ayrıca MEMS tabanlı ivmeölçer ve jiroskopu içerecek ve hepsi de yeni cihazın giyilebilir arasında ölçüm hassasiyetinde liderliğini sürdürmesini sağlayacak dedi.

Tayvan merkezli web sitesinin kaynakları, yeni nesil Apple Watch‌‘un, Apple ve Tayvanlı cihaz için büyük arka uç siparişleri alan Tayvan şirketi ASE Technology arasındaki yakın işbirliği sayesinde “sorunsuz bir gelişme” geçirdiğini söylüyor.

İOS 14‘te bulunan sızan kod daha önce Apple’ın kan oksijen seviyelerini tespit edebilen bir ‌Apple Watch‌ üzerinde çalıştığını öne sürdü.

Keşfedilen koda dayanarak, Apple kan oksijen seviyeleri sağlıklı bir eşiğin altına düştüğünde bildirimde bulunacaktır, bu da yüzde 95 ila 100 doygunluk düzeyindedir. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi bir solunum veya kardiyak problemi düşündürür.

Özelliğin yeni ‌Apple Watch‌ Series 6 cihazlarıyla sınırlı olup olmadığı veya watchOS 7’de bir yazılım güncellemesi olarak gelip gelmeyeceği tam net değildi, ancak bugünkü rapor bunun Seri 6’ya özel olabileceğini gösteriyor.

Orijinal ‌‌‌Apple Watch‌‌‌ 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde, iFixit aslında Apple’ın kalp sensörlerinin kan oksijen seviyelerini izleme yeteneğine sahip olduğunu keşfetti, ancak Apple bunu hiç etkinleştirmedi.

Google’ın sahip olduğu Fitbit dahil olmak üzere diğer akıllı saat ve fitness takipçileri, giyilebilir cihazlarının bazılarında zaten kan oksijen izleme özellikleri sunuyor, bu nedenle Apple bölgede yakalama yapıyor, ancak bu, şirketin bu özelliği daha gelişmiş bir şekilde uyguladığı anlamına gelebilir. işler.

Launch Düşüş lansmanı için geliştirilmekte olan Apple Watch‌ Series 6 modellerinin daha hızlı performans, daha iyi su direnci ve daha hızlı Wi-Fi ve hücresel hızlar için geliştirilmiş kablosuz iletim özelliklerine sahip olduğu söyleniyor.

Bu geliştirmeler, Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, ‌Apple Watch‌ Series 6’ya dahil edilmesi beklenen esnek devre kartları için sıvı kristal polimere veya LCP malzemeye söylentilerle değiştirilecek .

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.