2020’nin En İyi 10 VPN Programları

0 917

VPN nedir? O nasıl çalışır ? VPN’inizi nasıl seçersiniz? İster acemi ister uzman olun, seçimimiz sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun VPN’yi bulun!

VPN nedir?

VPN veya “Sanal Özel Ağ”, bir internet ağı kullanırken özel bir bağlantı üzerinden veri göndermenizi veya almanızı sağlayan bir sistemdir.

İşyerinde, VPN’ler genellikle güvenlik nedeniyle (casusluk yapmamak için) veya çalışanların bilgisayarlarına uzaktan erişmelerine izin vermek için kullanılır.

VPN’ler bir bilgisayarın konumunu gizleyebildiğinden, birçok kişi bunları kendi ülkelerinde erişilemeyen siteleri ziyaret etmek için kullanır.

Yurt dışında yaşıyorsanız ve Pluzz, Arte veya Netflix Fransa platformundan video izlemek istiyorsanız, bilgisayarınıza bir VPN kurabilir ve tüm televizyon programlarının keyfini çıkarmak için Paris’te olduğunu iddia edebilirsiniz.

VPN nasıl çalışır?

VPN, güvenli bir tünel oluşturmak ve bir bilgisayarı doğrudan bir sunucuya bağlamak için kullanılır. Değiştirilen veriler şifrelenir ve kullanıcı verilerinin güvenliğini sağlar.

Bir VPN kullanmak için tek yapmanız gereken, bilgisayarınıza, seçtiğiniz ülkedeki bir sunucu arasındaki bağlantı işlemini gerçekleştirecek bir yazılım yüklemektir.

Herhangi bir bilgisayara veya tablete, PC’ye veya Mac’e VPN yüklemek mümkündür.

İnternet ağınıza bağlı tüm cihazların VPN üzerinden geçmesini istiyorsanız, belirli bir yönlendirici almanız gerekir.

Her iki tekniğin de avantajları ve dezavantajları vardır, ancak özel kullanım için birçoğu bilgisayarlarına basit bir yazılım yüklemeyi tercih eder.

Ücretsiz bir VPN mi yoksa ücretli bir VPN mi?

Her ikisi de mevcuttur ve çevrimiçi olarak ücretsiz ve kullanımı kolay bazı yazılımlar bulabilirsiniz.

Ancak güvenlik ve gönül rahatlığı için ücretli VPN kullanmanızı öneririz. Gerçekten de, ayda birkaç avro karşılığında sunulan bu hizmetler, verilerinizin toplanmamasını ve bağlantının doygun ve yavaş olmamasını sağlar.

Gizliliğinizi nasıl koruyabilir ve VPN’nizi nasıl seçersiniz?  

Abone olmadan veya ücretsiz bir VPN seçmeden önce, yerini ve itibarını öğrenmek en iyisidir. Ulusal güvenlik nedeniyle, bazı ülkelerin çevrimiçi topladıkları bilgileri paylaşmayı kabul ettiklerini unutmayın.

Dolayısıyla, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Kanada veya Yeni Zelanda merkezli bir VPN kullanıyorsanız, VPN sağlayıcınızın bilgileri istenebilir.

Ayrıca, VPN sağlayıcınız tarafından toplanacak bilgileri bilmek önemlidir. Hepsi aynı politikaya sahip değildir, bazıları herhangi bir bilgi tutmaz ve bitcoin ödemelerini kabul etmez, diğerleri banka bilgilerinizi kaydeder veya çevrimiçi yolculuğunuzu izler (amaçlanan etkinin tam tersidir!).

VPN fiyatları değişiklik gösterir, ancak düzenli olarak düşük maliyetli abonelik fırsatları vardır, bu yüzden seçmeden önce birden fazla siteyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Her VPN sağlayıcısı farklı paketler sunar, örneğin bazıları P2P’ye izin verir, diğerleri engeller. Ücretsiz tekliflerin çoğu sınırlı bir hız sunarken, ücretli aboneliklerin herhangi bir kısıtlaması yoktur.

İkamet yerinizden çok uzak bir sunucuya bağlanmak istiyorsanız, internet bağlantınızın biraz yavaşlayacağını unutmayın.

VPN’inizi birkaç kez test edin ve sonuçlardan memnun değilseniz aboneliği değiştirmekten çekinmeyin.

1 – Windscribe (Ücretsiz Aylık 10 GB)

2020'nin En İyi 10 VPN Programları

Yüksek güvenlik ve aylık 10 GB veri kotası ile Windscribe VPN uygulaması bu özelliği ile VPN programları arasında ön plana çıkmasını sağlıyor.

8 farklı lokasyon seçeneği bulunan uygulama, aylık kotanızı Twitter’da Windscribe VPN programını etiketleyerek 5 GB, her bir arkadaş davet etmenizde 1 GB ek kota kazanıyorsunuz.

Ücretsiz versiyonunda ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Hong Kong, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda lokasyonlarından bağlanma imkanı sunmaktadır.

Windscribe gezinme etkinliğinizi şifreler, reklamları engeller, ve eğlence içeriğinin engelini kaldırır

Özetle :

 • Üzeri 3.000 sunucular içinde 94 ülkeden
 • Netflix ve diğer akış platformları.
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Aynı anda 5 cihaza bağlantı
 •  Yönlendirici uyumluluğu , Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Fire TV, Nook, Nintendo Switch, Playstation, Xbox, Apple TV, Samsung Smart TV, Chromecast, Nvidia Shield, Chrome ve Firefox uzantısı

2. NordVPN (Aylık $ 3.49)

NordVPN

Panama merkezli, NordVPN çok güvenli bir bağlantı sağlar, tüm verilerini şifreler, WireGuard protokolünü destekler ve herhangi bir nedenle kesinti olursa internet bağlantısını kesmenizi sağlayan bir kill anahtarına sahiptir.

Mac ve PC ile uyumlu olan NordVPN, iOS veya Android’de de kullanılabilir ve 6 cihazın aynı anda bağlanmasına izin verir. Teknik sorunlarla karşılaşırsanız, müşteri hizmetlerinin 7/24 açık olduğunu lütfen unutmayın.

Özetle :

 • 5025 Üzeri sunucular arasında 59 ülkeden
 • NordLynx (WireGuard protokolü)
 • Netflix  ve diğer akış platformları
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Aynı anda 6 cihaza bağlantı
 •  Android, iOS, Blackberry, macOS, Windows, Linux, Android TV, Chrome ve Firefox uzantı uyumluluğu

3. ExpressVPN (Aylık 8.32 $ ‘dan başlayan fiyatlarla)

ExpressVPN

ExpressVPN güvenilir, yüksek verimli, hızlı ve kullanımı kolaydır.

Diğer VPN’ler gibi ExpressVPN kullanıcıları hakkında hiçbir bilgi tutmaz ve Netflix ile çalışır.

90’dan fazla ülkede bulunan 3.000’den fazla sunucuya sahiptir. Aynı anda 5 farklı cihaza bağlanma imkanı sunar.

İngiliz Virgin Adaları’na (14 Göz ülkesi dışında) kayıtlı olan ExpressVPN’in kendi DNS sunucuları vardır, OpenVPN protokolü ile çalışır ve Tor ağına erişim sağlar.

ExpressVPN uygulamasını yönlendiricinize de yükleyebilmenizi isterseniz , Wi – Fi ağınıza bağlı tüm cihazlarınızı koruyacaktır.

Özetle :

 • Üzeri 3.000 sunucular içinde 94 ülkeden
 • Netflix ve diğer akış platformları.
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Aynı anda 5 cihaza bağlantı
 •  Yönlendirici uyumluluğu , Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Fire TV, Nook, Nintendo Switch, Playstation, Xbox, Apple TV, Samsung Smart TV, Chromecast, Nvidia Shield, Chrome ve Firefox uzantısı

4. VyprVPN(Aylık $ 2,50)

VyprVPN

VyprVPN iyi bir kalite / fiyat oranına sahiptir ve özellikle çoklu bağlantı (5’e kadar) arayan kullanıcılara hitap edecektir.

VyprVPN’in dünyanın 70 ülkesinde 700’den fazla sunucusu vardır ve bunlara bağlanmak hızlı ve kolaydır.

Ayrıca, bir kill anahtarına sahip olduğunu (etkinleştirmek için ayarlara gitmeniz gerektiğini unutmayın) ve mobil uygulamasının herkes tarafından erişilebilir olduğunu da takdir ediyoruz .

Daha da fazla güvenlik için VyprVPN’in, VyprVPN Bulut özelliği sayesinde yönlendiriciniz için mükemmel olan ve bulut verilerinizi koruyan bir NAT güvenlik duvarı içerdiğini unutmayın.

Son olarak, iPad ve iPhone’da Vypr’ın tescilli Chameleon protokolünü kullanamayacağınızı unutmayın.

Özetle :

 • 70 ülkede 700’den fazla sunucu
 • Netflix ve diğer akış platformları
 • Otomatik öldürme anahtarı ve Bukalemun protokolü
 • Aynı anda 5 cihaza bağlantı
 • Uyumluluk  Windows, macOS, Android, iOS, yönlendirici, Android TV, Apple TV, Smart TV, genişletme yok

5. PureVPN(Aylık $ 3.33)

PureVPN

141 ülkedeki 2.000 sunucusuyla PureVPN çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Hong Kong merkezli şirket faaliyetlerinizi takip etmediğini vurguluyor.

Bununla birlikte, bant genişliklerinin kullanımına ilişkin verilerin, kullanımlarını optimize etmek için kaydedileceğini belirtir.

PureVPN, ek güvenlik için OpenVPN protokolünü kullanır ve kendi DNS sunucularına sahiptir.

Kullanıcı arayüzü en sofistike değil ama etkilidir. Kullanıcı herhangi bir şehirde bir sunucu kullanmayı seçebilir veya yazılımın seçimine izin verebilir.

Özetle :

 • 141 ülkede 2.000’den fazla sunucu
 • Netflix  ve diğer akış platformları
 • Otomatik öldürme  düğmesi
 • Aynı  anda cihaza bağlantı
 • Uyumluluk yönlendiricileri, macOS, Windows, iOS, Android, Kodi, Android TV, Chrome Uzantısı ve Firefox, Playstation, Xbox, FireStick, DD-WRT

6. Ivacy(Aylık US $ 9.95)

Ivacy

Ivacy’nin NordVPN veya ExpressVPN kadar sunucusu yok, ancak bu hizmetin başka güçlü yönleri var. Örneğin, tek bir hesaptan 5 cihazın bağlanmasına izin verir.

Güzel bir uygulama yelpazesi sunuyor (Kodi’den bahsedelim) ve bazıları Kill Switch de dahil olmak üzere çok ilginç özelliklere sahip.

Öte yandan, sunucuları sık kullanılanlarda tutmanın veya bir sunucunun ne kadar doygun olduğunu görmenin mümkün olmadığı için üzgünüz.

Çoğunlukla, Ivacy’nin kullanımı çok kolaydır ve birkaç denemeye rağmen, çoğu akış hizmetinin engellemesini kaldırmayı başarır.

Özetle :

 • Singapur merkezli
 • 1.000’den fazla sunucu
 • Öldürme Anahtarı
 • 5 eşzamanlı bağlantı
 • Malware koruması
 • Uyumluluk Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Amazon Fire TV, Chrome ve Firefox uzantıları

7. CyberGhost(Aylık $ 2.75)

CyberGhost

CyberGhost  , özellikle orduya uygun veri kodlama sistemi sayesinde yıllar içinde çok iyi bir ün kazanmıştır.

Herhangi bir iz bırakmadan ve ek eklentiler yüklemeden çevrimiçi göz atmak istiyorsanız, CyberGhost tam size göre.

Bu VPN tüm bilgisayarlarda çalışır ve iOS ve Android için bir uygulama olarak bulunur. Ayrıca, bir reklam engelleyici entegre edilmiştir.

CyberGhost ile 90’dan fazla ülkeye yayılmış yaklaşık 6.000 sunucu, bir kill switch, 256-bit AES şifreleme ve 7 eşzamanlı bağlantı.

Bu VPN hizmeti, yazılımının ücretsiz ve sınırlı bir sürümünü ve ayda 5,99 € ‘dan başlayan bir yıllık abonelik sunar  .

 

Özetle :

 •  90’dan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucu
 • Netflix ve diğer akış platformları
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Aynı anda 7 cihaza bağlantı
 • Uyumluluk  Android TV, Windows, macOS, Linux, Android, iOS, FireTV, Chrome uzantısı ve Firefox

8. Private Internet Access(Aylık $ 3.33)

Özel İnternet Erişimi

Seçimi beğendiyseniz, Özel İnternet Erişimi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. 32 ülkede 3.300’den fazla sunucuyla PIA, Wi-Fi bağlantınızı şifreler, sınırsız bant genişliği, birden çok VPN ağ geçidi sağlar ve reklamları ve kötü amaçlı yazılımları engeller.

Ek olarak, bir abonelik aynı anda en fazla 10 cihazın bağlanmasına izin verir.

Özel İnternet Erişimi’nin kendi DNS sunucuları vardır, kullanıcılarının IP adreslerini toplamadığını ve anonim ödemeleri kabul ettiğini söylüyor.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bu hizmetin kullanıcılarının anonimliği garanti edilmez …

Özetle :

 • 29 ülkede 3.271  sunucu
 • Netflix ve diğer akış platformları
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Aynı anda 10 cihaza bağlantı
 •  Windows, macOS, Linux, iOS, Android, DD – WRT uyumluluğu

9. Hide.me (Ücretsiz)

Beni sakla

Hide.me , abone olmadan önce hizmetini denemenize izin verir ve ayrıca tamamen ücretsiz bir sürüm sunar. Bununla birlikte, Netflix ve diğer akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmasına rağmen, yine de bazı rakiplerinden daha pahalıdır.

Bu hizmet yakın zamanda WireGuard protokolünü desteklemektedir ve 10’a eşzamanlı bağlantı sayısını iki katına çıkarmıştır.

Özetle :

 • Ücretsiz sürüm
 • 45 ülkede 1.800 sunucu
 • 10 eşzamanlı bağlantı
 • Mobil uygulamaların ve tarayıcı uzantılarının uyumluluğu
 • 7/24 canlı sohbet
 • 30-gün para iade garantisi

10. IPVanish(Aylık $ 6.49)

IPVanish

IPVanish  , çok güçlü ve özelliklerle dolu olmasına rağmen yeni başlayanlar için harika bir VPN’dir . Coğrafi olarak engellenen içeriğe erişim ile anonim gezinme sağlar.

En az 75 ülkede bulunan 1.000’den fazla sunucuyla IPVanish, aynı anda 10 cihazı ve AES 256 bit şifrelemeyi bağlama olanağı sunar.

IPVanish’in bir kill switch’i vardır ve IP adresini otomatik olarak değiştirme imkanı sunar. Başlıca dezavantajları, bir tarayıcı uzantısı sunmaması ve ABD’de (14 göz ittifakı) temel almasıdır.

Özetle :

 • Aşırı 1.300 sunucular ve üzerinde 75 ülkede
 • Öldürme Anahtarı
 • Aynı anda 10 cihaza bağlantı
 •  Yönlendirici uyumluluğu , iOS, Android, macOS, Windows, Linux, FireTV

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.